Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 23:21   #1
ideje za ručak u kampu, tražim

Dakle, iako naslov sve govori, malo pojašnjenja:
Kuhalo imamo, i to s dva ringa (ako baš treba).
Imamo sina od 3 i pol, pa treba biti i zdravo, a ne samo ukusno i praktično.
Kamirat ćemo u Francuskoj (Korzika), pa će izbor namirnica biti motivirajuć. Dajte, tko ima iskustva, neke ljetne recepte, odnosno barem ideje. Kaj vi spremate na brzinu u sličnim (vručim) uvijetima??
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 01:36   #2
mama je uvijek radila jako fine dinstane mahune kad smo u kampu bili. obvezno su išli špageti, iako će ti ih na kuhalu biti dosta teško napraviti (mi smo ipak u kućici kampirali). dagnje s paradajzom i vinom, za prilog riža, to je isto obvezno išlo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 02:30   #3
Dagnje - super ideja! Imam neki recept s Pelješca, al' ak' možeš pitat mamu...
Špageti u kampu nisu frka (mali ih obožava), pa imamao cedilku, ne?
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:47   #4
Pašta sa svim i svačm.
Hrana iz vrećice i konzerve. Znam da nije zdravo, al i ja to jedem. Nemaš baš previše izbora kada nemaš frižider..
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 01:12   #5
Oguliš krumpir, narežeš na tanje ploškice, u tavicu staviš ulja pa slažeš red krumpira - red sirovih kobasa pa staviš koju kriškicu luka pa tako dok ne napuniš tavicu. Poklopiš da se krumpir dobro ukuha pa kasnije otkiješ da dobije krumir hrskavu koricu s obje strane, zatim po želji možeš preliti izlupanim jajima uz to puno zelene salate
isto nije baš ludo zdravo ali stavi stvarno malo ulja a i salata će podići " zdravlje" na tanjuru
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:15   #6
Pogačice od jabuka (za klince)

Naribaš jabuke dodaš jaja i žlicu brašna/žlicu šećera po jaju da se pretvori u smjesu, i pržiš na vrućem ulju zagrabljeno žlicom. Prženo se pospe šećerom. Trivijalni glablec za klince na plaži a pokrije i malo društvo.

Pohani mesni narezak uz salate od povrća
- mahune, ili kelj na lešo,
- slanutak/leća/mrkva/grašak iz konzerve okrenuti na malo ulja i brašna (brašno ne smije požutit kao za zafrig nego se samo okrene na vrućem ulju i ukuha u vodi iz povrća pa bude gusto)
- šufigane tikvice - dinsta se luk, paradajz i tikvice na kockice uz dodatak peršina i češnjaka dok se ne ukuha da nestane voda iz povrća ako se doda krumpir na kockice onda i 2dcl vode i 20 minuta duže, možda će trebat dodat malo šećera ako je paradajz prekisel (ide uz salamu, kuhanu/pečenu ribu, hrenovke....)
- sve varijante kineske klope
- svi umaci za tjestenine (od školjki, rakova, povrća, sireva) na pr. tortelini preliti maslacem + naribani sir i zdjela salate.
- školjke na buzaru
- rižoti (školjke, raci, piletina...)
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 01:38   #7
ja u kamp nosim ekspres lonac za kuhanje i kvalitetnu dublju tavu
prijedlozi
-sataraš
-povrće na ćušpajz (možeš i sa mesom-prodinsta se prvo, a zatim se doda povrće, stavi malo vode i dovrši - naravno, u ekspres loncu)
-meso i riba obavezno na roštilj (kamp ima svoj zidani roštilj)
-žganci sa čim se sjetiš
-jela od soje
-pasta carbonare
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 09:36   #8
s obzirom da će povrća bit u izobilju(a i voća) preporučam ti salate koje nemoraš uopće ni kuhati.

korzika vjerojatno ima finih sireva i sušenog mesa, maslinovo ulje, gomilu zanimljivo narezanog povrća i imaš mrak obroke.

i umjesto tjestenine biraj rižu rađe ak ti je do zdravlja
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.