Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2007., 17:58   #61
ja imam 43 god, od 7. godine su mi ustanovili skoliozu, 10 godina sam nosila onaj Milwoki steznik (6 godina 24 sata), svaki dan vježbala kroz tih 10 godina i na kraju je priča stala na 48 stupnjeva.
sada mi je dosta teško, nekada imam bolove da moram popiti tablete da ustanem iz kreveta.
Znači, da odem kod dr Kovača?
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 16:03   #62
Jedna prijateljica mi ima 30, a druga 32, zašto im doktorica ne bi mogla napisati oslobođenje za tjelesni, za određene vježbe? Svakog sa skoliozom može se osloboditi, jedino u mojoj školi ne? Utječe li igranje tjelesnog na to i kako? Šta od radnji na tjelesnom mogu raditi, a kakve radnje ne? Sretna Nova usput
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:17   #63
Quote:
Bootylicious kaže: Pogledaj post
Za osobu koja je imala 80% ostecenje (sad ne znan kako se to tocno kaze) i uz to jos i rotaciju kicme uz smanjen kapacitet pluca, koje su posljedice nakon operacije? Ostaju li vijci u/uz kicmu, smije li se vjezbat (npr. trbusnjaci), smiju li se nosit visoke pete i sl.
ako imaš sve te probleme, onda si sigurno u mladosti trenirala atletiku...
Taj sport te zbilja SJ.
PRVO nema potrebe za operaciju.
DRUGO odi nekom priznatom shiatsu majstoru kod nas i traži savjet, vjerojatno će ti napraviti tretman korigiranja posture.
Nakon 2 ili 3 takva tretmana bit ćeš potpuno normalna i više nikad ne treniraj agresivne sportove.
Treniraj Qogong ili power yogu.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:17   #64
Quote:
nadicab kaže: Pogledaj post
ja imam 43 god, od 7. godine su mi ustanovili skoliozu, 10 godina sam nosila onaj Milwoki steznik (6 godina 24 sata), svaki dan vježbala kroz tih 10 godina i na kraju je priča stala na 48 stupnjeva.
sada mi je dosta teško, nekada imam bolove da moram popiti tablete da ustanem iz kreveta.
Znači, da odem kod dr Kovača?
Obavezno, ja ti to od srca preporučam.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:06   #65
Quote:
marijana_punkrz kaže: Pogledaj post
Jedna prijateljica mi ima 30, a druga 32, zašto im doktorica ne bi mogla napisati oslobođenje za tjelesni, za određene vježbe? Svakog sa skoliozom može se osloboditi, jedino u mojoj školi ne? Utječe li igranje tjelesnog na to i kako? Šta od radnji na tjelesnom mogu raditi, a kakve radnje ne? Sretna Nova usput
ne znam zasto im dr. ne bi mogla napisat oslobođenje, samo neka joj recu..
ja sam bila oslobođena cilu srednju, iako nemam neku ogromnu skoliozu, al prof. iz tzk je bila ocaj pa sam se oslobodila, bez problema...
inace,imam skoliozu kojih 8 god. al niko mi nikad nije utvrdio stupanj!! pretpostavljam da nije neki veliki onda. samo bi me poslali na korektivnu gimnastiku, da naucim vjezbe, i preporuka : dozivotno vjezbe. sta ja naravno ne provodim jer nemam volje doma sama, al trenirala sam jedan period i nadam se skoro opet pocet jer iako nemam nekih problema, kad citam vas vidim da se ne bi trebala s tim zezat...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 04:17   #66
Ja upravo zbog te skolioze idem na tjelesni da se bar malo razgibam.. Inače je neki jako mali stupanj i ne vidim da se baš pogoršava, samo mi struk nije baš kao svima već malo nezgrapan... STa se tice dr. kovaca o njemu sam cula samo najbolje. ne treba ici na operaciju niti preglede ako to i nije neka velika skolioza tj. stupanj, samo tu i tamo bi bilo dobro vjezbat i jako puno hodat uspravno da se ledni misici naviknu (ovo se odnosi na starije)

Zadnje uređivanje trebor : 07.08.2008. at 17:06.
stella_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 16:06   #67
Ja sam se rodila sa skoliozom. Imam 27 godina. Prvi puta sam je operirala sa 12 godina, drugi puta sa 13.
Imam metalnu sipku od 20 centimetara ugrađenu.
Živim potpuno normalno, tj. nisam savitljiva kao zdravi ljudi, no na to sam se navikla.
Nosim pete povremeno, bavila sam se manekenstvom neko vrijeme, vjezbam svaki dan.
Ako imate kakvih pitanja, pitajte me.
Samo bih ovim curicama sto se zele osloboditi od tjelesnog rekla da je to jadno; ja sam imala 12 godina i skoliozu od 70% stupnjeva i jos uvijek sam ga igrala, sve dok mi nisu sipku ugradili- samo zbog takvih metala se oslobada od tjelesnog i tada treba paziti sto se vjezba.
Vi koji niste metalizirani mozete i morate se sto vise baviti sportom, samo raditi vjezbe na onu stranu gdje trebate ojacati, tj, kako vam fizoterapeut pokaze.
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 02:33   #68
Quote:
*Mirela* kaže: Pogledaj post
Ja imam 25 godina i operiranu skoliozu od strane dr.Kovača iz zagrebačke bolnice Dubrava. Svakako ga posjeti, ali mogu ti odmah reći da će te 99 % odmah staviti na prioritetnu listu za operaciju.Nisi nikako smjela dopustiti da ti se stanje pogorša. Ja sam svoju kralježnicu operirala prije 9 godina i nakon te operacije sa srca mi je pao ogroman teret. Istina je ; prvih dana je strašno, ne možeš se pomaknuti , bolovi i nisu toliki , ali mobilizirana ti je čitava kralježnica. No vjeruj mi sve to brzo prođe, a ti imaš novi život.Ne znam koliko znaš o toj bolesti, ali ako je ne liječiš, možeš imati brdo problema sa srcem, plučima itd. Ne boj se, jer jako nas je puno s tim problemom i suosječam se s tobom. Alternative nema jer si prošla pubertet i više ne rasteš.
Imam sreću da ti mogu reći da me Dr. Kovač nije poslao na operaciju.
Baš sam prekjučer tek bila na prvom pregledu.
I dalje imam 35 stupnjeva lumbalno, pogoršalo se moje držanje samo.
On kaže da mi operacija ne treba, s obzirom na mojih 25 godina. Jer se ne bi smjelo pogoršavati više.

Inače, dr. Kovač me je oduševio, jako je ljubazan i simpa.
I preporučam svima koji imaju skoliozu da ga što prije posjete, naravno ukoliko već nisu.

lepoglava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:52   #69
jel se plaća pregled kod njega?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 18:25   #70
može mala pomoć! vidim da tu ima dosta ljudi koje je operirao dr. Kovač iz Nove Bolnice. Ja sam isto išla kod njega u par navrata.
Imam obostranu skoliozu kičme od nekih 7, 8 godina, na zadnjem pregledu kod dr. Kovača rekao mi je da je otklon 46 stupnjeva i da je to dovoljno za operaciju, no samo ako ja to želim i ako mi bude stvarala previše problema.

Sad imam 23 god, a što se tiče terapija prošla sam sve, od steznika, škola hodanja, plivanja, terapija kod fizioterapeuta, sve...

Problem je što u zadnje vrijeme ( 1 god ) osjećam sve češće i jače bolove u leđima koji se onda reflektiraju na druga područja ( trbuh, jajnici, glava ), već sam u par navrata završila na hitnoj gdje mi za bolove u predjelu trbuha nisu mogli odrediti nikakav uzrok već mi je rečeno da postoji velika vjerojatnost da se radi o refleksnoj boli od kičme.

S obzirom da mi je dosta bolova i tableta za bolove htjela bi otići na ovu operaciju, no prije toga bi htjela što više info o tome.

Svi vi koji ste bili na operaciji da li se to posebno plaća ili ide preko socijalnog ili kako već?
I koliko se čeka. znam da imju prioritetne liste ali ne znam po kojem kriteriju se dolazi na tu listu?

Netom nakon operacije, koliko vam je trebalo da se vratite u koliko toliko normalno stanje i koja su vam trenutno fizička ograničenja?

thx svima na informacijama
Marny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 21:38   #71
Operacija ti ide preko socijalnog, ali dosta dugo se čeka. Tvoje stanje najvjerojatnije neće biti indikacija za hitnu listu jer ti skolioza strukturalno ne napreduje. No, bolje informacije ćeš sigurno dobiti od doktora koji bi to operirao.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 17:41   #72
bok.ja imam 13.god.i skoliozu od 62 stupnja.danas sam bila na kontroli kod dr.Đapića.čekam na operaciju i moram priznati da se jakoooooooo bojim.moja skolioza pogoršala se za godinu dana oko 25 stupnjeva.neznam ni sama kako.nikad nisam bila u bolnici a kamoli na nekoj operaciji.bojim se al želim da se to popravi.neznam nikaj previše o toku operacije ni o oporavku! koliko dugo traje?jel jako naporan...itd???molim cure koje su to preživjele neka mi odgovore na ova moja pitanja!!!!!!please.hvala!
petra123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:01   #73
ja isto imam skoliozu....ne znamkoliko stupnejva ni ništa jer sam to obavljala prije nekih 6 godina. prije me znalo boljeti dok sam puno razmišljala o tome i kad stojim dugo, npr. 6-7 sati na dan.
sad planiram upisati plivanje.... grozna sam, odgađam to sve do daljnjeg.....
hodam svaki dan oko sat vremena itd.
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 14:53   #74
ne znam kaj da kažem..ja imam skoliozu već skoro 10 godina i jedino kaj sam napravila za svoju kičmu je godinu dana plivanja na početku srednje škole...živim s tim normalno...nemrem reč da imam neke tegobe osim kaj me kičma boli ak dulje stojim ili sjedim..uglavnom nemrem normalno sjedit sat vremena...jedino mi je vizualno jedno rame malo niže..nemam nikakvu grbu...stvarno ne znam kolko stupnjeva mi je zakrivljena...ja sam nekak mišljenja da s ovim mogu bez probema živjet... moja frendica ima jače, tak da joj se vidi kad je na plaži da joj je kičma iskrivljena ful u stranu...ni njoj nitko nikad nikakvu operaciju nije spominjao
Cleooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 21:38   #75
imam i ja skoliozu. iskrivljenje mi je ak se dobro sjećam 20 stupnjeva. dijagnosticirali su mi je prije godinu dana dakle kad sam imala 14. jedine vježbe koje ponekad radim su na onoj velikoj pilates lopti. ali trebala bih više vježbati... al eto, lijenost čini svoje
__________________
Alergična na cajke
sunšajn :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 23:47   #76
Pozdrav svima! Ja također imam skoliozu od djetinjstva, nosila sam milvoki steznik ali nisam bila na operaciji. Stanje (bolovi i držanje) mi se dosta pogoršalo nakon druge trudnoće, sada imam 35 godina. Do tada praktički nikakve smetnje nisam imala, osim povremene krutosti u leđima. vidim da svi hvalite dr. Kovača pa me zanima: mogu li poći kod njega na pregled budući da sam iz Splita, i moja će me liječnica vjerojatno poslati kod nekog splitskog ortopeda (iskustva vrlo loša!), a inače sam se kao dijete liječila u Rijeci. Prima li dr. Kovač i odrasle, jer imam dojam da je specijaliziran za djecu?
Molim što brži odgovor od upućenih, HVALA!
CD10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 22:18   #77
Uf, nigdje nikoga?
CD10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:23   #78
Moja kćer ima skoliozu 42 stupnja lumbalno. Dobila je i ortozu prije godinu dana, ali su joj sugerirali da ju nosi samo noću i to po želji jer da je rast već gotov i da joj ne može puno pomoći. Što se tiče vježbanja i tjelesnog oba liječnika kod kojih je bila su preporučili što više bavljenja sportom i nisu vidjeli nikakvu potrebu za oslobođenjem od tjelesnog. Na žalost njihova prognoza o kraju rasta bila je pogrešna jer je ona u zadnjih šest mjeseci narasla skoro 4 cm. Za dva mjeseca idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti ima li promjena. Puno informacija o bolesti (više nego od liječnika) pročitala sam na jednom blogu o skoliozi - skolioza.blog.hr. Djevojka si je stvarno dala truda. Bila je na operaciji kod dr. Kovača i opisala je sva svoja i neka tuđa iskustva, možda vam njena iskustva pomognu.
buhtlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:24   #79
I ja sam nedavno naletjela na taj blog i zaprepastila se količinom informacija, svejedno hvala na savjetu. Vašoj curi želim sve najbolje...Moram priznati da me to sve oko bavljenja sportom zbunjuje, pr. radi poznati splitski fizioterapeut mi je preporučio apstiniranje od plivanja (koje obožavam i mislila sam da je dobro za moju skoliozu), navodno da plivanje smanjuje tonus mišića te je poželjnije npr šetanje i istovremeno jača obje strane tijela što kod skolioze sigurno nije poželjno.
CD10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:09   #80
Ljudi, ak' nemaet šarafe. šipke ili slične implantate trebali biste sve moć raditi.
JA sam na svoju prvu operaciju isla sa 12 godina (i za to sam bezgranično zahvalna svojoj mami koja me je unatoč velikom pritisku okoline koja je bila protiv operacije odlučila upustiti u to)
da sam isla sa 14, 15 to bi bio puno lošiji rezultat jer se više ne bi puno dalo napraviti.
NO svi smo razliciti, bolje nikad nego ikad, no iz mojeg iskustva i onoga sto sam vidjela, bolje ne odugovlačit s tim
naravno, kod nekog kome se sklolioza kasnije počela razvijati, i u odrasloj dobi se moze napraviti uspjesna operacija
mariposa5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.