Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 20:35   #201
Quote:
marko659 kaže: Pogledaj post
u ladu sam ugradio 1.9 td od tempre a motor se jako grije.sta da napravim
Imao sam problema par puta sa pregrijavanjam fiatovog 1.9 td, ventilator se ponekad nije na vrijeme palio i pregrijavao se, nakraju je jedan majstor ugradio prekidač za kiler i odtada se nije grijao. Riječ je o Ducatu Panorami 1.9 TD.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:40   #202
a jesi li i auspuh od fiata stavio? ili samo motor?
jer i auspuh je važan za dobar protok plinova. nema izbacivanja plinova = pregrijavanje motora.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:49   #203
niva vridi svake kune koju daš za nju....skoro pa da ide uza zid ...vozio sam i nju i defendera...to je bio dugački defender pa mi je ipak bilo lakše sa ladom...isti teren
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:39   #204
Čuj, Niva svojim kompaktnijim dimenzijama ide gdje je Defu premalo mjesta...ipak je kratki Defender puno bolji po terenu baš zbog okretnosti

Npr Suzuki Samurai ti je isto odličan za naše uvjete(npr šume, uski prolazi među suhozidima)...a posebno kad Defender ili niva potonu do šasije u blato (tj samo def, niva je nema)...radio sam test: podizanje oba auta, nivu smo "cimanjem" digli nas petero van iz blata(3jica sa po 130kg mišića i 2 kom perolake kategorije)...dok mog defa ni 8 ljudi nije uspjelo iščupati...onda lopata u ruke..

A hlađenje probaj sa visko fanom-vjerojatno najjeftinije rješenje, ako već nije najbolje.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:04   #205
Niva je budimo realni, prilično precijenjen auto, pogotovo u današnje vrijeme.Ona svoju slavu duguje davnim danima kad je na ovom prostoru bila gotovo jedini terenac dostupan široj masi. Da je neuništiva nije---mjenjač stradava u prvih 70,80 000 km, sklapanje je očajno, zaštita protiv korozije-nema,troši kao manji tenk(plin--oko 14 litara "normalne" vožnje, teren---nebo je granica), motor je preslab, pogotovo za cestovnu vožnju, potrebno ga je držati na prilično visokim okretajima što se onda vraća zanimljivom potrošnjom. Kad se sve to zbroji, dolazimo do rezulatata---kupiti samo ako znate čemu služi, rabljenu, dobro sačuvanu, nikad platiti preko 3000,3500 eura, novu ne kupiti nikad pa ni tad...
Maaxim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:37   #206
Ma nema do Nive..ide i kroz Velebit...
Oduvijek mi želja bila imat jednu, al gdje ćeš s njom po gradu...i sa traktorom si brži na cesti!
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:30   #207
Stare nive s 1,6 motorom su puno bolje od ovih "novih" 1,7. Tako veli covjek koji se navozao tih ruskih kamikaza.
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:56   #208
Quote:
Franz Ožbolt kaže: Pogledaj post
Ma nema do Nive..ide i kroz Velebit...
Oduvijek mi želja bila imat jednu, al gdje ćeš s njom po gradu...i sa traktorom si brži na cesti!
I meni je kao mlađem uvijek bila želja voziti Nivu (utjecaj off road natjecanja), sad je eto vozim već 4. godinu kao službeni auto, moraš paziti što želiš u životu, možda ti se i ostvari U gradu ima svojih prednosti, možeš je parkirati gdje želiš, a strah od ogrebotina možeš imati samo ako je do tebe parkiran tenk t-55, na cesti ide maksimalno oko 140, ovisno o stanju i gumama, normalna vožnja oko 110 tako da i nije toliko katastrofalno spora, samo ubrzanje do navedene brzine zahtjeva strpljenje, malo više strpljenja
Maaxim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 04:11   #209
Sve je to istina što ti govoriš, ali i danas je Njiva mnogima jedini dostupan terenac zbog cijene. Kakva je, takva je, za neku manju lovu je nabaviš sa npr plinom i deri. Pa nek se i raspadne za koju godinu. Za te novce jednostavno ne možeš ništa drugo nabaviti. A nit je štediš, nit te briga za nju, izgrebeš je, prođeš kroz potok iz zajebancije, ako ti dopizdi komotno je baciš, radna karampana za sirotinju
Tri komada smo u par godina satrali u Lici, a sve tri skupa nisu koštale ko dva poštena seta guma za nekog terenca. Najveći trošak na njima je bija hrpa gafera koje su mi redovno krali da bi krpali razna sranja
Btw, na jednoj temi je neko dobro reka: za kontinent, lov, ribolov, ovo, ono je ok, ali po kamenjaru neće dugo bogami
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:36   #210
Quote:
Maaxim kaže: Pogledaj post
I meni je kao mlađem uvijek bila želja voziti Nivu (utjecaj off road natjecanja), sad je eto vozim već 4. godinu kao službeni auto, moraš paziti što želiš u životu, možda ti se i ostvari U gradu ima svojih prednosti, možeš je parkirati gdje želiš, a strah od ogrebotina možeš imati samo ako je do tebe parkiran tenk t-55, na cesti ide maksimalno oko 140, ovisno o stanju i gumama, normalna vožnja oko 110 tako da i nije toliko katastrofalno spora, samo ubrzanje do navedene brzine zahtjeva strpljenje, malo više strpljenja
Tko zna Maaxime, možda jednoga dana kad se situacija u državi popravi i kad Hrvatska ostvari rast BDP od 9,4%, možda si i ja priuštim jednu Nivu 1.7 Sport (sa teniskom lopticom na kuki).

A to i je ono što me oduvijek fasciniralo kod Nive...kupiš ju ganjc novu, izađeš iz salona, i već prvi dan joj skineš temeljnu farbu jer si rušio stabla u šumi, ali boli te patka jer je to Lada, ono auto stvoren da testira granice izdržljivosti.
A zamisli da imaš Cayenna, pazio bi da ga ne penjem na nogostupe jer jedna felga košta ko sama Niva...a šatro je terenac-SUV.
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:14   #211
Quote:
Maaxim kaže: Pogledaj post
I meni je kao mlađem uvijek bila želja voziti Nivu (utjecaj off road natjecanja), sad je eto vozim već 4. godinu kao službeni auto, moraš paziti što želiš u životu, možda ti se i ostvari U gradu ima svojih prednosti, možeš je parkirati gdje želiš, a strah od ogrebotina možeš imati samo ako je do tebe parkiran tenk t-55, na cesti ide maksimalno oko 140, ovisno o stanju i gumama, normalna vožnja oko 110 tako da i nije toliko katastrofalno spora, samo ubrzanje do navedene brzine zahtjeva strpljenje, malo više strpljenja
ja je vozim 9 g. i najveću brzinu sam postigao 155 u laganoj nizbrdici i to na plin
mili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:23   #212
pozdrav, da li netko možda prodaje polovne injektore za nivu koji naravno rade.
mili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 15:46   #213
Kakva je situacija sa uvozom ili kupnjom kod nas Lade Nive sa 5-ero vrata?? Ima li je tko, kakvi su dojumovi?? Vidim da je isti model podosta zastupljen kod BiH i srpskih zastupnika, nisam nikada skužio zašto je Adria-Lada odustala od uvoza iste i stavljanja Nive sa 5 vrata u prodajnu gamu....
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 16:33   #214
Ne mogu se sjetit što je točno prepreka, ali taj model ne smije niti u Hrvatsku, niti u EU, ako se ne varam, problemi s homologacijom.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 18:33   #215
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne mogu se sjetit što je točno prepreka, ali taj model ne smije niti u Hrvatsku, niti u EU, ako se ne varam, problemi s homologacijom.
Smije u Europu, al u EU i kod nas ipak ne, vjerojatno radi homologacije.... Al ih ima po Srbiji i Crnoj Gori par komada.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 18:51   #216
Quote:
mili1 kaže: Pogledaj post
ja je vozim 9 g. i najveću brzinu sam postigao 155 u laganoj nizbrdici i to na plin
I ova je bila na plin, iznad 140,145 nisam uspio, a niti sam pokušavao ponoviti. Čestitam...
Maaxim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:29   #217
Ja se divim obojici, osobno se ne usudim s Nivom više od 130 km/h.... Al zato penjanje i vožnja po grabama, ooo daaaaa! Ili po snijegu, s origigi plastičnim gumama, ideš u krug samo tak Sreća pa su obje na terenu, sad mi ostaje "samo" Pick Up za snijeg
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 01:06   #218
Meni u vezi te Lade Nive nikako nejde u glavi zašto se to vozilo prvenstveno proizvodi kao benzinac ?? prije nego sam taj podatak provjerio kao i statistiku Niva na trzistu RH sam si uvijek mislio to je ziher dizelaš, pa nema šanse da takav okorijeli stari terenac 4x4 bude benzinac. Pa zar ne bi bilo puno racionalnije da jedan takav zastarijeli terenac bude dizelaš pa da automatski i potrošnja bude prihvatljivija ??

Benzin kod nas ne samo da je nenormalno skup u odnosu na recimo Rusiju gdje se taj auto proizvodi, nego me zanima kolko to troši recimo u gradskoj voznji ili po terenu tipa šuma, uzbrdice, nizbrdice itd ?? 100 km cca 30 litri benzina ili ?
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 01:43   #219
Rusko vozilo, pa dizel? Ili, ako ti nije jasno, temperature od -40 u nekim dijelovima Rusije nisu rijetkost, a tu dizel nema što raditi, tj može, ali pogodniji je benzinac, jer nisu potrebne prilagodbe u smislu dodavanja benzina u dizel, kako se ne bi parafinirao, i slično
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 01:57   #220
Pa to je ono što sam i ja prvo logički pomislio, da je Ruska zima razlog zbog kojeg oni toliko forsiraju taj benzin. Ali isto tako, za trziste vecine Europe nema opravdanje staviti iskljucivo benzinski motor ? bilo bi posve opravdano raditi Nive sa dizel motorima za Europsko trziste. Ne samo sto nam temperature to omogucuju, nego i zato sto je u vecini Europe benzin kao i goriva opcenito mnogo skuplje nego u Rusiji, a dizel bi vjerovatno bio puno prihvatljiviji potrošač za starog terenca 4x4 kakva je Lada Niva.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.