Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2011., 00:24   #61
imunoobost da, i to sada, bez čekanja.
impresan nije isto, mislim da nije protiv gljivica, no never mind ovog trena.

ako je oprana u zonitonu, ne vidim razloga za dodatno trackanje.

zaboravi felv i fiv, ovo treba dovest u red..

i ja bih rekla što manje pikanja i odlaska vetu! sad joj treba topline i mira. utoplite ju i mazite. neka jede convalescence, zlatni hills, junetine.. mora jest i mora imat mira, što manje šokova.
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:32   #62
Ubija Impresan gljive, sad provjerila.
Slogan "Gebt Pilzen, Bakterien und Vieren keine Chance!" - "Pilzen" su gljive
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:41   #63
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
ako je oprana u zonitonu, ne vidim razloga za dodatno trackanje.
to sve toliko ocajno izgleda da naprosto "zove" da se dodatno tracka.

Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
zaboravi felv i fiv, ovo treba dovest u red...
ma pomislila sam da felv i fiv (ukoliko postoje) pogorsavaju i ovo trenutno stanje: postoperativno i mikrosporozno i da mozda cijelu borbu u konacnici cine besmislenom
ok, ako nije tako, zaboravljam istog trena na felv i fiv! jos bolje!

je, je, ubija impresan i gljive.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 01:03   #64
Meni imunoboost nisu htjeli u pet centru dati bez recepta od veta.

Leda nemoj micu previše trackati, ne valja ni to. Treba vremena da se počne oporavljati dlaka, mom je tek sad nedavno počela rasti na jednom mjestu a na drugom mu je još uvijek ogoljeno a mi se zezamo 3 tjedna s time. Kažem ti ja ti to njemu tretiram sa kremom ujutro a navečer sa šamponom (da mu skinem tu kremu jer mu dlaka bude okolo uljepljena pa da mu se ne bi u tu nešto nakotilo) i mislim da je to sasvim dovoljno.

Jedino ako ti je vet rekao da malo češće tretiraš ta mjesta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 01:32   #65
ne trackaj, mira joj treba malo. zoniton radi svoje, a dovoljno je izmučena. da ima felv ili fiv, sumnjam da bi preživjela uz sva ta dodatna čudesa. a borba za život uvijek ima smisla.
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 11:46   #66
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
ne trackaj, mira joj treba malo. zoniton radi svoje, a dovoljno je izmučena.
vet je rekla 2x dnevno
nakon ovih vasih postova mislim da ce to trackanje ostati samo za podrucje oko ociju i usiju koje ne mozemo okupati u zonitonu, a za sve ostalo ce onda valjda biti dovoljan zoniton.
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
da ima felv ili fiv, sumnjam da bi preživjela uz sva ta dodatna čudesa.
pa to sam si nekak i ja mislila.
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
a borba za život uvijek ima smisla.
zato smo tu i zato smo ju i uzeli. stvarno se nadam da ce nam dugo dugo biti ljubimica

inace micka je jucer bila malo bolje, cak se malo i igrala, ali ipak je bilo glavno nekome se uvaliti u krilo na mazenje i spavanac. izgleda da joj to najvise godi: em joj je jadnoj cijeli trbuscic golisav pa joj treba topline, ali valjda i da osjeti paznju i blizinu drugog bica.
samo da pomalo krene na bolje
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:36   #67
Ma trackaj s kremicom slobodno, nemre odmoći, onak usput. Al nemoj ju baš mrcvarit i trackat na silu ak se počne buniti.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:24   #68
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Al nemoj ju baš mrcvarit i trackat na silu ak se počne buniti.
joooj ma ona ti se nis ne buni!!! ona je toliko strpljiva, sve tako dobro podnosi, jos od onih mazuckanja i ciscenja ociju, preko kupanja pa do ovih mazanja. nevjerojatna je kako to sve podnosi, micica mala, kao da tocno zna da je to sve kako bi sto prije ozdravila i da joj bude bolje.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:45   #69
držim fige za micekicu malu

prokleta mikrosporoza ja sam sebe trackala u oronazolu da moj ne pokupi to od mene a pojma nemam di sam to pokupila

netko je spominjao Impresan...IMHO, bolji je nešto skuplji Sagrotan: naime, koristila sam oboje, i oboje funkcioniraju, ALI od impresana ti se uvuče taj neki smrad u odjeću (kao vlaga) kojeg je jako teško, pa i nemoguće istjerat!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:54   #70
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
prokleta mikrosporoza ja sam sebe trackala u oronazolu da moj ne pokupi to od mene a pojma nemam di sam to pokupila
ovo je dobro

Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
netko je spominjao Impresan...IMHO, bolji je nešto skuplji Sagrotan: naime, koristila sam oboje, i oboje funkcioniraju, ALI od impresana ti se uvuče taj neki smrad u odjeću (kao vlaga) kojeg je jako teško, pa i nemoguće istjerat!
o k.vragu stalno nesto
u Mulleru na Trgu su police sa Sagrotanom prazne!!!, zato sam uzela Impresan. CCO mi je toliko van ruke da jos ni sad ne bih dosla do tamo...
Jel se moze mijesati impresan i omeksivac? ili se nakon impresana jos naknadno ubaci omeksivac? mozda onda ne bi smrdilo.
ma ja se ipak nadam da nebu smrdilo.

samo nek nam micka ozdravi.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:01   #71
Ma operi sa normalnim praškom na visokoj temperaturi odjeću, to će poubijati sve beštije. Ja nisam kupovala nikakve pizdarije već sam sve od odjeće oprala na visokoj temperaturi.

Podove možeš oprati sa domestosom ili plivaseptom (ja sam ih prala sa plivaseptom). Stolice i sl. sam našpricala sa razrijeđenim plivaseptom i sve je ok. Pregledavam ostale mace i mislim da nijedna nije pokupila a nismo ni ja ni mama, znači da sam valjda sve dobro izrifljala.

Jedino dekice, jastuke i sl. na čemu maca spava možeš oprati sa tim svojim što si kupila, al isto na visokoj temperaturi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:05   #72
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
držim fige za micekicu malu

prokleta mikrosporoza ja sam sebe trackala u oronazolu da moj ne pokupi to od mene a pojma nemam di sam to pokupila
Buco mali, meni je vetica rekla da macke cesto znaju imat tu gljivetinu bez ikakvih kliničkih simptoma...tako da je moguce da si i od svoga pokupila...Tih spora ima svugdje oko nas..sve je u imunitetu..
Mozda ti macak ima bolji imunitet od tebe

Leda, meni je impresan cisto ok. Ja sam ga mjesala s omeksivacem, ali na kraju sam stavljala samo njega...
No, mislim da je neko ovdje napisao da iznad vec 60 stupnjeva sva ta sranja pocrkavaju..tako da je mozda stvarno glupo trosit lovu
__________________
'Kako je meni po tim rupama slalom vozit, u mene je Ferrari, još je teže',
teta pehta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 16:39   #73
Pa ak se dotični tekstili smiju prati na 60 i više, onda je ok
kod mene je većina stvari na 30-40 pa sam dodavala Sagrotan.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:24   #74
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
ovo je dobro


o k.vragu stalno nesto
u Mulleru na Trgu su police sa Sagrotanom prazne!!!, zato sam uzela Impresan. CCO mi je toliko van ruke da jos ni sad ne bih dosla do tamo...
Jel se moze mijesati impresan i omeksivac? ili se nakon impresana jos naknadno ubaci omeksivac? mozda onda ne bi smrdilo.
ma ja se ipak nadam da nebu smrdilo.

samo nek nam micka ozdravi.
sad se više ne sjećam jel se to stavlja u pretinac od praška ili od omekšivača, ali piše ti na etiketi...a gle, omekšivač ti neće puno pomoć ako pereš sagrotanom...milsim ne želim te plašit s tim smradom robe, ali njega je teško maknut...ja sam neku robu morala bacit, a dio sam uspjela spasit namakanjem u alkoholnom octu

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma operi sa normalnim praškom na visokoj temperaturi odjeću, to će poubijati sve beštije. Ja nisam kupovala nikakve pizdarije već sam sve od odjeće oprala na visokoj temperaturi.

Podove možeš oprati sa domestosom ili plivaseptom (ja sam ih prala sa plivaseptom). Stolice i sl. sam našpricala sa razrijeđenim plivaseptom i sve je ok. Pregledavam ostale mace i mislim da nijedna nije pokupila a nismo ni ja ni mama, znači da sam valjda sve dobro izrifljala.

Jedino dekice, jastuke i sl. na čemu maca spava možeš oprati sa tim svojim što si kupila, al isto na visokoj temperaturi.
e lako za bijelui veš, ali fine majice, pa traperice, pa unterveš baš i nemoš na 90 okrenut...

ja sam isto svaki dan usisavala, kaučeve, fotelje i tepihe sam špricala sagrotan sprejem, asepsolom sam špricala kutove i površine tipa prozorske daske i slično...
to je trajalo jebeni svaki dan 3 mjeseca

Quote:
teta pehta kaže: Pogledaj post
Buco mali, meni je vetica rekla da macke cesto znaju imat tu gljivetinu bez ikakvih kliničkih simptoma...tako da je moguce da si i od svoga pokupila...Tih spora ima svugdje oko nas..sve je u imunitetu..
Mozda ti macak ima bolji imunitet od tebe
ma mican je išao i pod woodovu lampu i na bris, sve neg. a ja ti inače imam (imala sam!!) običaj dirat sve pse i mice po cesti (osim baš šugavo iozgledajućih) tak da ko zna di sam to pobrala

a to za imunitet je točno...moj je za quratz

Quote:
Leda, meni je impresan cisto ok. Ja sam ga mjesala s omeksivacem, ali na kraju sam stavljala samo njega...
No, mislim da je neko ovdje napisao da iznad vec 60 stupnjeva sva ta sranja pocrkavaju..tako da je mozda stvarno glupo trosit lovu
joj, kad se sjetim i mijenjanja posteljine svaki dan mrak mi padne na oči...
ne znam jel 60 stupnjeva dovoljno, ne bih se kladila...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:54   #75
60 stupnjeva je dovoljno za ubit bestije. impresan dodajemo za pranje na nizim temperaturama, uz omeksivac. dekice, prekrivac i odjeca zasad fino mirisu, nema problema.
dezinfekcija stana je zavrsena, detaljno; usisavanje, pranje, spricanje... mica (navodno) vise nije zarazna nakon sto je pocelo lijecenje, tak da, valjda bu ok. ovo je bio laksi dio, sad je najvaznije da ona ozdravi.
jos uvijek je jako mirna i nezainteresirana za igru i skakutanje. nema onog veselja od prije nekoliko dana.
saljemo vam puno pozdrava, hvala sto ste uz nas
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:57   #76
Najbitnije je izbjegavati stres - i maca, a i vi. Džabe ti neznamkakvo čišćenje ak se previše nerviraš pa ti još i padne imunitet.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:15   #77
Leda, stanje?
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 00:05   #78
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
Leda, stanje?
ufff, tek sam sad uspjela doci do foruma.
mica je jos uvijek dosta jadno
vecinom je mirna, nezainteresirana za igru ili bilo kakvu aktivnost; puno se grebe, lize, trese sa sapicama... polugola je, sva u gljivi
jos su me danas isprepadali da nece vise ni jesti, ali ipak se ispostavilo da previse panicare, dobro jede.
@notrzan, cini mi se da si ti potpuno u pravu kad kazes da treba macku ostavit na miru i sto manje ju mucit s raznoraznim cudesima, trackanjima, veterinarom i ostalim.
nema vise svakodnevnog trackanja, valjda ce zoniton odradit svoje.
koliko max kupanja u zonitonu ide? 4 do max 6? sto ako to nece biti dovoljno??
njoj dlaka i dalje opada u cupercima s komadicima koze, rekla bih da se mikrosporoza i dalje siri. jel to znaci da je mozda i dalje zarazna? jel to znaci da zoniton ne djeluje dovoljno??
ima li uopce itko iskustva s takvom generaliziranom mikrosporozom? stvarno se nadam da nije beznadno, pa nece ju valjda ta gljiva unistit
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 00:18   #79
jel joj daješ imunobust?

kupi joj junetine, nek jede što god joj paše, to je sada najvažnije. zoniton će odradit svoje, najvažnije joj je imunitet podić, a bez hrane ništa. i definitino što manje stresa.

ako imaš termofor, napuni vrućom vodom, stavi na njega ručnik pa malu gore. nek se dodatno grije. ako nemaš termofor, iskoristi plastične boce, samo pazi da ju ne skuriš.

budite uz nju, da zna da ste s njom, al što manje maltretiranja.

ja bi još u ovoj fazi preskočila odlazak vetu na kupanje, pa bi ju rađe tapkala vatom namočenom u zoniton taj 4. dan i odmah lagano sušila. to će joj biti manje stresno od odlaska vetu.
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 00:30   #80
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
kupi joj junetine, nek jede što god joj paše, to je sada najvažnije. zoniton će odradit svoje, najvažnije joj je imunitet podić, a bez hrane ništa. i definitino što manje stresa.
junetinu kuhanu?
imunoboost ce dobiti, nije jos :-/
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
budite uz nju, da zna da ste s njom, al što manje maltretiranja.
stalno je nekome u krilu, najcesce tati, to je njegova mezimica
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
ja bi još u ovoj fazi preskočila odlazak vetu na kupanje, pa bi ju rađe tapkala vatom namočenom u zoniton taj 4. dan i odmah lagano sušila. to će joj biti manje stresno od odlaska vetu.
kupamo ju doma. ne ispiremo, ne brisemo, samo susimo nakon kupanja.
na znam bas za tapkanje vatom jer ju treba doslovno cijelu onda natapkat.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.