Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 16:16   #2241
Evo vidim da se dosta mama muči sa grčevima pa ću samo prenjeti svoja iskustva.

Nama su grčevi prestali negdje kad je malecka napunila 3 mjeseca iako su se znali još ponekad javiti svakih 4 ili 5 dana po sat vremena laganog plakanja.

Davala sam bio gaya kapi od tjedan dana djetetovog života i iskreno ništa one kod grčeva nisu pomogle. Probala i neki sirup i one homeopatske kuglice i sve isto. Davala sam d3 kapi od plive normalno i nisam primijetila da je to nešto negativno utjecalo da bi se grčevi pojačali.

Također kuhala sam i čaj od komorača i kamilice i kima i ništa odtoga nije pomagalo čak sam primjetila da ju komorač još više napinje i da je od njega prduckala dosta a navodno u zadnje vrijemi neki pedijatri govore da se djeci komorač niti ne daje jer ih napuhuje.

bebu sam kratko dojila i onda je jela bebimil i iskreno grčevi bili jednaki bez obzira je li podojena ili je popila bebimil. Probala je hraniti i sa Bebimilom i plavim i zelenim i Novalacom i Nanom i ništa nije pomagalo grčevi uvijek jednakog intenziteta pa na kraju ostala na zelenom bebimilu.

Ma samo želim reći da je to grozno svakoj majci proživljavati još pogotovo ako ste samo stalno sa djetetom u kući a muž kasno dolazi. Mojoj su bebi grčevi krenuli negdje oko 4 ujutro i trajali bi gotovo do 9 navečer. Nekada bi odspavala sat dva preko dana a nekada ništa. Znalo se dogoditi da se derala i po 3 ili 4 sata u komadu da ni pelenu nisam mogla promijenit od tolikog plača i dernjave.

Ali najvažnije je to da grčevi prođu i ne ostavljaju nikakve posljedice na bebu samo eto prestrašno je koliko i beba i roditelj moraju toga izdržati dok ne prođu, a kada prođu onda će krenuti druge slatke brigice i to tako ide u nedogled sa bebicama da kada se sjetim tog perioda je bio mi je katastroflano težak i strašan ali onda čim je prestalo to krenulo je sa rastom zubića pa kasnije sa hodanjem i padanjem pa onda virozice i temperaturice...........

Ma bitno je da su bebe žive i zdrave i sve to prođe samo eto najgore je u tom trenutku sve izdržati......... ali opet sve to prođe........
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 16:26   #2242
ja bio gaiu dajem 4-5 kapi ujutro i navečer, a sab simplex po 24 kapi u svaku bočicu
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:07   #2243
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
ja bio gaiu dajem 4-5 kapi ujutro i navečer, a sab simplex po 24 kapi u svaku bočicu
24 kapi? nije to malo previše? u uputstvima piše 15?
a biogaiu daješ 2 puta po 4-5 kapi? mislim da piše 5 kapi na dan

Zadnje uređivanje vlovrec : 04.03.2015. at 20:08. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 18:54   #2244
Gdje držite biogaia, sab simplex i d vitamin kapi po ljeti? Na svima piše da ne smiju iznad 25 stupnjeva, a u frizideru mi je ipak malo prehladno?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 20:25   #2245
biogaiu i d držim u frižideru i sad
gastroenterologica mi je rekla za biogaiu obavezno u frižider
nadam se da do paklenih vrućina nećemo više trebati sab simplex, sad ga držim vani. inače ne znam....
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 21:40   #2246
Biogaia se drzi na sobnoj temp.
Prije je bilo uputstvo u hladnjaku
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:41   #2247
A do kad vi planirate davati /ste davale biogaiu?
Ja sam prestala davati te kapi negdje kad je navršila 4 mjeseca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:42   #2248
Inače biogaiu sam držala na sobnoj temp.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:42   #2249
ja imam ove

http://www.ljekarne-pavlic.hr/product/biogaia-kapi/

i na njima piše

Čuvanje :
BioGaia kapi držati u frižideru, na temperaturi do 2-8 ºC. Dobro protresti prije uporabe. Držati izvan dohvata djece. Ne izlagati izravnom suncu. Rok trajanja je otisnut na pakiranju. Potrošiti unutar 2 mjeseca od otvaranja.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:44   #2250
mi 6 mjeseci, još dajem i biogaiu i sab simplex
i još zna imati grčeve
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:48   #2251
[QUOTE=vlovrec;53925966]ja imam ove

http://www.ljekarne-pavlic.hr/product/biogaia-kapi/

i na njima piše

Čuvanje :
BioGaia kapi držati u frižideru, na temperaturi do 2-8
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 08:49   #2252
To je mozda onda jos neka starija serija.
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 09:21   #2253
Vjerojatno. Na našima je pisalo čuvati na sobnoj temp ali ne višoj od 25 stupnjeva ili tako nekako.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:47   #2254
Da ali ja pitam za situaciju po ljeti kad je sobna temp iznad 25
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 08:37   #2255
evo bar nešto znamo, jučer išao mm u ljekarnu po d, onaj plivin d3, i donjela mu ga je iz frižidera. tako da se očito mora čuvati u frižideru kad ga i u ljekarni tako drže
za drugo ne znam, bude mm pitao kad bude kupovao i simplex i biogaiu. ako se sjeti....
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 14:28   #2256
dvoje djece i oba dvoje grčiće su imali, mala još tu i tamo je zakači koji grčić. sa starijim smo probali sab simplex, ništa nije pomoglo. onda smo uzeli bio gaia i tu smo se tješili da pomažu , ali svejedno imao ih je 2 puta dnevno po 30 min čiste dernjave i ništa ne pomaže, nošenje na sto načina, ali ništa. prošli grčići sami od sebe. grčiće je dobio sa 2 mj. i trajali su do 5,5 mj. , divota !

mlađa sada ima 2. mj i grčići su skoro pa nestali. davamo joj bio gaia kapi i ja pijem roibos čaj od podravke (oko 2 litre dnevno) i zbog čaja su se grčići povukli za 95% , a do onda su je mučili po cijeli dan, jadno dijete. ona ima grčiće od prvih dana, tako da se nadamo da će brzo proći.

oba doje su isključivo dojena djeca i ja pazim šta jedem , ali đabe grčići su bili i kod nas.

tako da ja preporučam dojiljama da piju roibos čaj umjesto vode i dijete tako preko mlijeka dobije čaj koji je vrlo dobar protiv grčića i dobar za probavu.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 12:33   #2257
Najčešći tip grčeva je "Enteric Colic" iliti grčavi zbog nerazvijenog probavnog živčanog sistema, opisan u radu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...00476-0038.pdf (Arthur S. Brackett, Yale J Biol Med. 1948.g.). Rad je star 67 godina, ali stvari su iste već tisućama godina. Jedina novost u ovom stoljeću su razne "kapi".
Ukratko za one kojima se neda čitati, Brackett je došao do zaključka da treba češće hraniti s manjim količinama jer bebin stomak ne može probaviti veću količinu mlijeka. Ako se mlijeko (u kombinaciji sa zrakom i slinom) zadržava, može izazvatai alergenu reakciju zato jer bebin probavni sustav gleda na vanjsku hranu kao strano tijelo, pa je onda bolje da to što brže prođe kroz probavni trakt, a to se može postići češćim hranjenjem.
Također spominje da treba unositi manje proteina.
__________________
Da bi znao rekurziju moraš znati rekurziju
collector is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 20:27   #2258
Ko zna / neka nam proba pomoc

Beba je danas 3 tjedna. Ugl, svaki obrok jede nekih 15-20min (dojim) i onda krene prduckanje i grcenje.... Zaplace, podignem ga, prestane, opet kad ga stavim leci opet isto - skupljanje nogica na stomak i plac. To traje nekad minut, a nekad i sat.... S tim da dok mu stiscem stomak suti i dobro je.... Sad ja ne znam jesu li to grcevi jer se ne javljaju u isto vrijeme (dojenje na zahtjev), al sad me vec dusa boli kad moramo papati
Koristimo biogaia kapi, 5 dan danas ali zasad nema pomaka
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 21:36   #2259
mi 9 mjeseci, još dan danas imamo grčeve.
ali kod nas nisu trajali kao kod nekih cijelu noć ili cijelo popodne, nego po cca 1 sat dnevno. sad se to već rasteglo na otprilike jednom tjedno.
a ništa ti previše ne pomaže, ja sam probala doslovno sve.

ok, nisam ono nošenje na trbuhu i grijanje trbuha sa onim nekim košticama, za to ti ne znam

još dan danas koristimo sab simplex i biogaia kapi. biogaia navodno treba par tjedana da počne djelovati, mislim da cca 4. ja hoću vjerovati da mu to sve pomaže i da to ne koristimo i nismo koristili da bi mu bilo još gore.

obavezno ga što češće podriguj, ja nisam primijetila razliku, ali neki vele da pomaže

sretno
nadam se da će brzo proći a ne ko moj mali susjed, do godine dana imao one nesnosne po cijelu noć, da su ljudi već mislili da ga roditelji tuku koliko je to dijete plakalo.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 21:47   #2260
Vlovrec hvala ti...

Ma patronazna mi kaze da on jos ne moze imat grceve, a mislim da nisam blesava, dijete se grci i nas vidis da ga boli
Proci ce, samo je to bitno
Ja sam prvo misila ko zna sto mu je, jer nisu "na vrijeme"... Ok...
:*
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.