Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2008., 21:10   #41
Nazalost niste znali, mozda ti ali ne drugi.

Mnogo ljudi hrvati ovdje su kazali kako je jajce hrvatski grad, cak neki ministar iz Hrvatske je nazivao jajca hrvatski grad i onda sam ja dokazao ko je vecina i nadam se da ce ti ljudi usutiti kad vide realnost danasnje.
Thunderman is offline  
Old 20.01.2008., 21:16   #42
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Nazalost niste znali, mozda ti ali ne drugi.

Mnogo ljudi hrvati ovdje su kazali kako je jajce hrvatski grad, cak neki ministar iz Hrvatske je nazivao jajca hrvatski grad i onda sam ja dokazao ko je vecina i nadam se da ce ti ljudi usutiti kad vide realnost danasnje.
za nas je sve hrvatsko di nas ima više od 15-20% a i jajce je naš ratni plijen, prema tome
dudu is offline  
Old 20.01.2008., 21:18   #43
Grad Jajce osnovao Hrvoje Vukčić Hrvatinić.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 20.01.2008., 21:27   #44
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
za nas je sve hrvatsko di nas ima više od 15-20% a i jajce je naš ratni plijen, prema tome
kakvi su to ba srpski mentaliteti
2211 is offline  
Old 20.01.2008., 21:34   #45
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
kakvi su to ba srpski mentaliteti
je da živimo s njima 70 godina u istoj državi i da baš ništa od njih ne pokupimo
dudu is offline  
Old 20.01.2008., 23:04   #46
Quote:
Crospur kaže: Pogledaj post
Bošnjaci na te izbore izlaze masovno dok Hrvati u velikom broju apstiniraju, stoga rezultaati izbora nisu nikakvo mjerilo etničkog sastava neke općeine. Osim toga veliki broj ti glasova što su ih dobile muslimanske stranke je od glasova u odsutnosti što znači da ljudi koji su glasali zapravo i ne žive u BiH već tko zna gdje.
Buahahaha...koji Bosnjaci i koji izbori?
Sve je to kod nas "na pola koplja". a znam kako hrvati i mrtve ljude dovode da glasaju, stare i po 100 godina.

Khm, no dobro, hajde.

Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Najvaznije je samo da je dokazano da smo mi bosnjaci vecina u jajcu i da je to bosnjacko.

Pa sada neka hrvati kazu sta hoce, vez historije, i njihovog nacionalizna ali zna se ko je vecina, ko vlada i zna se da je jajce bosnjacko.
Da, ali si ih dobro zagrebao. Jajce ne spominju uopste od opstinskih izbora...niti u sali.
Ovo je prvi put da je neko uopste postavio taj topic.

Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
A kako stojite u Banja Luci, Prijedoru, Tomislavgradu ili Čapljini.
Bas fino kako si nabrojao sva ta mjesta gdje su se etnicka ciscenja i desila. No, dobro, BL-vraca se pogdjeko; Prijedor-itekako;Duvno-sta Duvno?sta si s ovim htio reci?; Capljina-puno u gradu Bosnjaka prije rata,po selima Hrvati-opstina sa pecatom konc.logora, ne vjerujem da ce se iko vratiti.
Generalno, narod se vraca po selima jer se tamo osjeca sigurnim pa cak i opstine koje su i najpoznatije po zlodjelima tipa Capljina ili Prijedor. Doci ce vrijeme i kada ce se naseljavati u gradove, na kraju krajeva tu i pripadamo.
Jajce je prije rata bilo vise bosnjacko nego hrvatsko mjesto, u ratu je bilo svakoga tamo, sjajna prilika da poslije rata svako dodje na svoje. I jeste.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 20.01.2008., 23:22   #47
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Buahahaha...koji Bosnjaci i koji izbori?
Sve je to kod nas "na pola koplja". a znam kako hrvati i mrtve ljude dovode da glasaju, stare i po 100 godina.

Khm, no dobro, hajde.

.
Dobro kažeš, koji Bošnjaci? Stavi popis gdje se bilo tko u BIH izjasnio ko Bošnjak.

Predviđam da če prije sljedečeg popisa stanovništva, Hrvati dobiti treči entitet , tako da Bošnjake u stvari u BIH nečemo morati tolerirati

Apropo trečeg entiteta::http://www.youtube.com/watch?v=8FXlPqikB-k

Inače molim moderatore da obrate pažnju da se spominju nekakvi konc.logori za Bošnjake u Čapljini što nije istina..
To se zove sabirni logor , i normalna je pojava u ratnim uvjetima, a ti Nordea diskutiraj argumentirano, a svoje ratnohuškačke Alijine fore ostavi za Forum.ba
STARI GRANIČAR is offline  
Old 20.01.2008., 23:43   #48
Tko je prije rata imao većinu u Srebrenici?
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 21.01.2008., 00:35   #49
Koliko znam, Bosnjaci su po zadnjem popisu stanovnistva iz 1991. godine cinili vecinu u gradu i opcini Jajce. Isti slucaj je sa Travnikom, Bugojnom, Gornjim Vakufom-Uskopljem, Donjim Vakufom i Fojnicom. U opcini Prozor su Hrvati cinili vecinu, ali u samom gradu opet Bosnjaci. U opcini Novi Travnik je za 2% vise bilo Hrvata, ali u samom gradu su Srbi i Bosnjaci bili pojednako zastupljeni. Mozda je za nekih 0,3% bilo vise Srba u gradu.
Hrvati su cinili vecinu u opcini Vitez, ali u gradu je bilo vise Bosnjaka. U Busovaci su Hrvati i u opcini i u gradu cinili vecinu. Jedina opcina u sredisnjoj Bosni gdje su Hrvati u velikom razmaku dominirali je Kresevo. Kada govorimo o danasnjoj situaciji u gradovima, onda cu reci da u Novom Travniku Hrvati dominiraju iako je prije rata bilo vise Bosnjaka i Srba u tom gradu. U gradu Vitezu takodjer dominiraju Hrvati kao i u Busovaci, Kresevu i Prozoru. Tu su te demografske promjene. U gradovima Jajce, Travnik, Bugojno, Fojnica, Gornji Vakuf-Uskoplje i Donji Vakuf dominiraju Bosnjaci. Ne znam kakva je konkretna slika demografije na danas opcinskoj razini.
Cyborg! is offline  
Old 21.01.2008., 00:40   #50
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Vi i te kako nemozete zivjeti sa nama. Ali nazalost za vas, nece se ovo mijenjati dok i zvanicno ne postanete nacionalna manjina.

U ratu su ova mjesta ocistena od hrvata:

Bugojno, Gornji Vakuf, Fojnica, Travnik, Kakanj, Vares i jos neka

Kasnije ste politicki izgubili Jajce i jos malo pa i Novi Travnik i onda ce i Vitez i Busovac na redu.

Jel vi ne shvatate da bas sva vazna mjesta za vas gdje vas je bilo prije sada vas nema i to je sve zbog nas bosnjaka?

Eto i sva vazna mjesta u Mostaru su nasa, tako da vi prakticno nista nemate u bosni, nista.
Momak, ja mislim da ti opravdano postajes sve vise meta posprdavanja. Dobio si ban kao Dragan1986 i opet imas obraza da se vratis i dalje pravis budalu od sebe. Tvoj govor slici na ispade nekog amaterskog generala i samo te interesuje tko sto drzi, gdje je tko vecina itd....
Ono sto je bitno jeste da se svatko vrati na svoja ognjista i da se zivi u miru. Bosanski Hrvati su platili visoku cijenu radi odanosti Tudjmanu, a profitirali su samo Hercegovci i Kiseljak zahvaljujuci svojoj suradnji sa cetnicima. Ti ocigledno zagovaras podjelu i samim time i unistenje BiH.
Cyborg! is offline  
Old 21.01.2008., 01:28   #51
Quote:
Cyborg! kaže: Pogledaj post
Momak, ja mislim da ti opravdano postajes sve vise meta posprdavanja. Dobio si ban kao Dragan1986 i opet imas obraza da se vratis i dalje pravis budalu od sebe. Tvoj govor slici na ispade nekog amaterskog generala i samo te interesuje tko sto drzi, gdje je tko vecina itd....
Ono sto je bitno jeste da se svatko vrati na svoja ognjista i da se zivi u miru. Bosanski Hrvati su platili visoku cijenu radi odanosti Tudjmanu, a profitirali su samo Hercegovci i Kiseljak zahvaljujuci svojoj suradnji sa cetnicima. Ti ocigledno zagovaras podjelu i samim time i unistenje BiH.
provokator najobičniji , bezveze gubiš vrijeme na njega, ne vjerujem niti da je Bošnjak jer očito ima za cilj dezavuirati odnose izneđu dva naroda , koji su i tako i tako loši
STARI GRANIČAR is offline  
Old 21.01.2008., 01:54   #52
Quote:
Cyborg! kaže: Pogledaj post
Momak, ja mislim da ti opravdano postajes sve vise meta posprdavanja. Dobio si ban kao Dragan1986 i opet imas obraza da se vratis i dalje pravis budalu od sebe. Tvoj govor slici na ispade nekog amaterskog generala i samo te interesuje tko sto drzi, gdje je tko vecina itd....
Ono sto je bitno jeste da se svatko vrati na svoja ognjista i da se zivi u miru. Bosanski Hrvati su platili visoku cijenu radi odanosti Tudjmanu, a profitirali su samo Hercegovci i Kiseljak zahvaljujuci svojoj suradnji sa cetnicima. Ti ocigledno zagovaras podjelu i samim time i unistenje BiH.

Ja sam uvijek bio i ostat cu Thunderman. I sve drugo je irrelevantno. Nazivat me necim drugim ja vidim kao direktan napad na mene.
Thunderman is offline  
Old 21.01.2008., 01:58   #53
I nazalost vi hrvati jos niste platili cijenu za vaseg ponasanje tokom rata. Sigurno cete sada reci, pa mismo 55 % vecina u Vitezu i Busovaci! Mi smo vecina i tako ce biti i u buducnosti!

Oh, hrvati, sjetite se ovo! Bili ste 90 % vecina u Jajcu 1996! I sta ste onda rekli? Da ce jajce ostati hrvatsko vecinsko!

Danas smo svjedoci ko je vecina u Jajcu, i neka vam bude ovo opomena, da se nece ovo drziti samo za Jajce, nego i za ostale enklave sto su ostale, dakle Vitez i Busovaca, Novi Travnik je vec bosnjacko.

Neka znate, da nisto jos platili za ono u ratu ponasanje!
Thunderman is offline  
Old 21.01.2008., 02:16   #54
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
I nazalost vi hrvati jos niste platili cijenu za vaseg ponasanje tokom rata. Sigurno cete sada reci, pa mismo 55 % vecina u Vitezu i Busovaci! Mi smo vecina i tako ce biti i u buducnosti!

Oh, hrvati, sjetite se ovo! Bili ste 90 % vecina u Jajcu 1996! I sta ste onda rekli? Da ce jajce ostati hrvatsko vecinsko!

Danas smo svjedoci ko je vecina u Jajcu, i neka vam bude ovo opomena, da se nece ovo drziti samo za Jajce, nego i za ostale enklave sto su ostale, dakle Vitez i Busovaca, Novi Travnik je vec bosnjacko.

Neka znate, da nisto jos platili za ono u ratu ponasanje!


uf vidi vidi iskazivanje hrabrosti, u vidu prietnji, to je pravo odlicje online-muđoskih ratnika...
horus is offline  
Old 21.01.2008., 03:17   #55
Quote:
Thunderman kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek bio i ostat cu Thunderman. I sve drugo je irrelevantno. Nazivat me necim drugim ja vidim kao direktan napad na mene.
Da li si mozda osjetio saku po nosu kada sam rekao da si Dragan1986?
Cyborg! is offline  
Old 21.01.2008., 05:35   #56
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
E baš hvala na linku... kao što vidiš piše velikim slovima:

O P Ć I N A J A J C E

A "općina" znači da je Jajce HRVATSKO. Da je srpsko pisalo bi "opština". Bošnjačko ionako ne postoji. Eto, sam si dokazao da je Jajce hrvatsko.
Ne lupaj, jer si dosta lupnuo. "OpStina" je bilo nametnuto nama Bosnjacima od Srba kao sto su i mnoge rijeci bile nametnute i vama u zajednickoj nam bivsoj drzavi.

Stari Bosnjaci su oduvijek govorili 'općiina'.

Ne znam kakva je to logika - pise 'opcina' i vecina Hrvati ? Po tvome bi onda ispalo da su u svim opcinama u "F"BiH vecina Hrvati jer sve se zovu "opcine" i pise na zgradama vlada tih opcina.
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 05:41   #57
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
Za Banja Luku i Prijedor, tj. za RS njih uopće ne zanima... to su već otpisali Srbima, a sad samo gledaju kako će protjerati što više Hrvata iz pederacije. Stara bošnjačka politika, koja je već počela za vrijeme rata u BiH. Tzv. Armija BiH nigdje nije ulazila u borbe sa Srbima, ali su zato temeljito čistili Hrvate po Bosni. Dok su Srbi klali po Srebrenici, Alija je vojsku slao na Vareš.
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 05:42   #58
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Ovaj se ovdje hvali sa etničkim čišćenjem dijelova BIH od Hrvata, a na drugom mjestu RS naziva genocidnom. Pa ti sad budi pametan !
On ovdje nije se hvalio etnickim ciscenjem, govorio je o opcinama na koje su napali Hrvati i iz kojih su bili protjerali Bosnjake, pa su Bosnjaci se samo vratili i ponovo uspostavili vecinu, izuzev Varesa gdje znamo sta se tamo desilo.
Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 05:46   #59
Quote:
STARI GRANIČAR kaže: Pogledaj post
Znam ja da je njihova politika suluda, bila i ostala, ali to ne znači da moramo biti gluplji od njih,smatramo se regionalnom silom, ovo ono ,a jebali su nas 93 jebu nas i danas.
ja ne smatram to uspjehom njihove nego neuspjehom naše politike

Prolaznik_ is offline  
Old 21.01.2008., 05:49   #60
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo još jedan...
Vi muslimani ste već dosadni za pokazivanje izbornih rezultata kao dokazivanje nekakve većine...
Hrvati manje glasuju zato što ne osijećaju da su ravnopravni,a vjerovatno im je i dosta političara koji ništa nisu npravili za njih...
Mislim da ovo treba uzeti barem malo u obzir, dragi Bosnjaci, sto rece nam komsija/susjed.

Ozbiljan sam.
Prolaznik_ is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.