Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2006., 13:16   #1
Tko će vas voditi do oltara?

Ja sam željela da me vodi tata,a onda nam je svećenik rekao da to nije katolički običaj i da smo to pokupili od amerikanaca?! I da mladenci trebaju skupa hodati do oltara.Zna li netko više o ovome ?
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:18   #2
Moj dragi i ja ćemo skupa i meni su to rekli da su to sapnjuarske fraze, eh pa sad kako tko voli
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:19   #3
Pa onda valjda je tako.Samo me čudi da u gotovo svim crkvama to dopuštaju ako to nije katolički.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:20   #4
Quote:
milkica kaže:
Ja sam željela da me vodi tata,a onda nam je svećenik rekao da to nije katolički običaj i da smo to pokupili od amerikanaca?! I da mladenci trebaju skupa hodati do oltara.Zna li netko više o ovome ?
Prvi put cujem.
Mene je otac uveo. Ali morala sam razmisljat i o ``pricuvnom planu``
jer je postajala mogucnost da otac nije tu i onda sam planirala da me braća uvedu.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:29   #5
a ja mislim da je to sve stavr od crkve do crkve ima crkvi gdje kuma daje prstenje i tako slične stvari a opet ja vjerujem da se svaka želja mladenca ispoštuje
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:51   #6
Drage moje curke, baš smo prošli vikend bili na zadnjem dogovoru kod našeg svećenika i on nas je prije nego što smo prošli cijeli obred vjenčanja i ispunili sve one silne papire pitao dali ćemo imati "zagorsko" ili "amričko" vjenčanje. Malo smo zazujali ali nam je objasnio da je "zagorsko" ako idemo zajedno, a "američko" ako nevjestu vodi otac!!!! Mislim da je ljepo kad te u crkvi tvoj tata preda budućem i kako to da se pri ulasku svira svadbena koračnica, koja je također iz Amerike. Moja buduća kuma se nije vjenčala u svojoj župi jer svećenik nije dozvolio da je uvede otac, a u susjednoj je svećenik to dozvolio, ja mislim da su to njihovi principi jer kao što i same vidite jednog pravila nema!!!! Mene vodi moj tata!!!
anaklementina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 13:55   #7
Quote:
milkica kaže:
Ja sam željela da me vodi tata,a onda nam je svećenik rekao da to nije katolički običaj i da smo to pokupili od amerikanaca?! I da mladenci trebaju skupa hodati do oltara.Zna li netko više o ovome ?
hahahaha koja glupost, joj stvarno ne volim te svecenicke kenjarije, ovo mi je isto kao i kad spominju poganske obicaje a sami ih koriste ( kicenje bora, zec i pile simbol uskrsa).
Kakve veze imaju krscansi obicaji i ameri??? Nisu ni hrvati svi krscani!!Oprosti ali meni se cini da je taj tvoj svecenik totalno nepismen

.......pa cak je i moju mamu vodio otac do oltara a ona se udavala prije 28 godina , pa ce i mene naravno moj otac
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:00   #8
Ja bi da me tata vodi pred oltar, to mi je nekako Pogotovo kad ga zamislim, kako ce biti nervozan... Tad ce valjda prvi put u zivotu zvakat gumu u ustima
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:04   #9
Mene će voditi najstariji brat jer tate više nemam sad me neka tuga zna puknut zbog toga, al se nedam!!! držat ću njegovu sliku kraj sebe.

a to da ti svećenik ne dozvoli da te tata vodi??!!! koji je njemu??? kao što je wedding rekla, i moju je mamu pred više od 30 godina vodio otac i to u gradiću di su stvarno svi bili zadrti katolici, pa onda je ovo stvarno smiješno...to je tvoja stvar on samo ima da te vjenča i šuti. (ne želim bit bezobrazna, al ipak mu se nešto love daje)
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:07   #10
Ma nije on rekao da me neće vjenčati zbog toga,samo mi je sad glupo kad je rekao da crkva to baš ne odobrava.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:08   #11
Jednoga dana, tata ce imati tu cast predati me mom buducem..mislim, da je to najmanje sto mu mogu priustiti u tom trenutku..uostalom, nijedan svecenik mi ne moze to zapamtiti..jer svi dobro znamo da ima neka tajna veza izmedju oceva i kceri, bas kao i i zmejdu majki i sinova..tako da...tata ce biti taj
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:12   #12
[QUOTE=kitty b]Mene će voditi najstariji brat jer tate više nemam sad me neka tuga zna puknut zbog toga, al se nedam!!! držat ću njegovu sliku kraj sebe.
[QUOTE]

A joj, tuzne su to stvari , ali neka ti brat bude na ponos .

Mene je strah moje svadbe jer su mi starci jos uvijek pod velikim pritiskom zbog smrti brata, i znam da ce moje vjencanje za njih biti veliki pritisak ( zato sam i zamolila mamu da samnom bira vjencanicu jer znam da ce joj tako biti lakse proci kroz neke faze)
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:56   #13
Quote:
milkica kaže:
Ja sam željela da me vodi tata,a onda nam je svećenik rekao da to nije katolički običaj i da smo to pokupili od amerikanaca?! I da mladenci trebaju skupa hodati do oltara.Zna li netko više o ovome ?
to nije istina i to je pravi katolicki obicaj! no amerikanci katolici i nasi imaju male razlike pa sad valjda dolazi do konflikta...moj svecenik koji je zivio u inozemstvu i vjencao milion parova po italiji, njemackoj i austriji nam je rekao da je to obavezno...a u italiji (koja je valjda simbol katolicanstva) sam upravo prisustvovala vjencanju u kojem je otac dovodio mladu....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:57   #14
recimo,razlika izmedu ZIDOVSKE i katolicke svadbe jest da mlada sjedi na LIJEVOJ strani crkve gledajuci prema olltaru (zidovi obrnuto)...tako je svugdje u svijetu...ne znam tko je uopce izmislio da u nasim crkvama mlada ide na desno?! ja sam u svakom slucaju sjedila lijevo...
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:59   #15
lolita mislim da ti imaš dosta materijala i znanja da jednu knjigu napišeš. svaka ti čast.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:00   #16
i wedding march nije nikakav "americki" obicaj, vec je to wagnerova koracnica iz "lohengrina"!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:03   #17
ja mislim da puno nasih svecenika jednostavno mudruju a meni nitko nece reci s kim cu ja uc u crkvu i kakva ce biti muzika, kako si zacrtam tako ce biti. a svecenikova je duzvnost nas vjencat.. ili sam nesto pogresno razumila?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:09   #18
Quote:
lolita11 kaže:
i wedding march nije nikakav "americki" obicaj, vec je to wagnerova koracnica iz "lohengrina"!
:klap: :klap: :klap:
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:10   #19
magg, imas pravo! samo ostro!ipak je to tvoj dan a nije da trazis nesto nebulozno! meni su cak nesto mrmljali oko bijelog tepiha, kao da ce komad tkanine unistiti pod??!!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:15   #20
Mene je tata vodio - i bio je nervozan ko nikad prije...hodao je kao u polunesvjesti i ponosno me na kraju predao dragom!!!
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.