Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 22:57   #61
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Uz razumijevanje za pošalice, nisi trebala baš tako reagirati, osim ako ti to ne pričinjava veliko zadovoljstvo...u tom slučaju je ok.

Baš si neka, ja ti ponudim : https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post11778274 a ti me ovak opereš...
kolega , oko tikve se lako dogovorimo, pa taman da ju platim ...a, ak ne ...ionak bute pajcekima hitili
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:20   #62
A kaj bum s tolikom bundevom ?? Pa moram nekom dat...
ovo crno je poklopac od objektiva fotoaparata




[IMG][/IMG]
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:31   #63

ja ti garantiram da kad se, prilikom primopredaje, osobno upoznamo ...ti ćeš o meni misliti još bolje a ja o tebi jednako dobro nego do sad



PS. samo mi nemoj dopeljat 1/8 tikve u isto vrijeme kad i lapdog napuštenog peseka na čuvanje ...moja bi Ninja mogla biti u nedoumici
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:49   #64
cure, koliko dugo pecete u pecnici te pohane snicle, npr. batake?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:57   #65
ubit ću se
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:19   #66
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
cure, koliko dugo pecete u pecnici te pohane snicle, npr. batake?
svaka prava kuharica bu ti odgovorila: dok nije gotovo

ozbiljno: ja ti nisam za to mjerodavna (vidla si "o mom pohanju") ali tvoje pitanje je bilo tako zgodno postavljeno i podsjetilo me na početke mog kuhanja i istih takovih pitanja.
a odgovor je točan. nemre se niš prigovoriti.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about

Zadnje uređivanje chateauxdeif : 11.01.2008. at 12:44.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:01   #67
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post

ja ti garantiram da kad se, prilikom primopredaje, osobno upoznamo ...ti ćeš o meni misliti još bolje a ja o tebi jednako dobro nego do sad



PS. samo mi nemoj dopeljat 1/8 tikve u isto vrijeme kad i lapdog napuštenog peseka na čuvanje ...moja bi Ninja mogla biti u nedoumici
Tko je Ninja ?
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:53   #68
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Tko je Ninja ?
vidi tu
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:43   #69
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
Prekrasna pesica, Jack Russel, ili mix, nisam baš neki stručnjak za pasmine ? Ak' je udavača, imam "mladenca"...

http://img48.imageshack.us/img48/9300/dscf1432nv4.jpg

ps. nema veze kaj mala za glavu viša, zavoljet' će se s vremenom...

btw. maneštra se kuha...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:47   #70
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
oprosti na of topičnosti, ali gde lansiraš informacije o "mutavici". to tak dobro sročiš da je gušt čitati.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 13:12   #71
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
oprosti na of topičnosti, ali gde lansiraš informacije o "mutavici". to tak dobro sročiš da je gušt čitati.
a, već dugo nisam nikaj pisala ...bavim se s njom (ili ona s menom) pa ne stignem pisat
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:15   #72
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
oprosti na of topičnosti, ali gde lansiraš informacije o "mutavici". to tak dobro sročiš da je gušt čitati.
s obzirom da smo do sad ama baš sve kaj se spohati dade i spohali, pa čak i batake kao podvrstu šnicli smo spohali u pečnici

onda da nadovežem s oftopičarenjem ...evo malo pasjih referata Ninja ima malu gošću
...pa pregledaj i ostale postove na dotičnoj temi
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 06:30   #73
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
svaka prava kuharica bu ti odgovorila: dok nije gotovo

ozbiljno: ja ti nisam za to mjerodavna (vidla si "o mom pohanju") ali tvoje pitanje je bilo tako zgodno postavljeno i podsjetilo me na početke mog kuhanja i istih takovih pitanja.
a odgovor je točan. nemre se niš prigovoriti.
Ma da u pravu si. Hvala ti na odgovoru. Vjerovatno kao i da pecem obicne batake u pecnici. Sigurno oko sat vremena. To sam pitanje postavila brzopleto razmisljajuci kako se u tavi klasicnim pohanjem spohaju dosta brzo. Ali to nije isto naravno.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 08:52   #74
dakle sad prvi put vidim da treba biti umjesan u pohanju. Kod mene je to onda u genima Moja mama poha najbolje meso - uglavnom picekovo belo i male boce s krilcima i rijede snicle (valjda svinjske ). Ko god je to jel kod mene svi su se zajeli - socni, imaju finu koricu, nikako suhi i najmanje masni kolko mogu biti zbog pohanja jel. Ja koja sam povremena kuharica od prvi puta ih spoham ocito jako dobro jer ih svi isto hvale :hvalitemeusta moja: . Nikakve pripreme nis, ono kaj delamo ja i moja muti je slijedece. posolim, hitim u brasno, jaje, prezle na teflonsku tavu (razlog ne stavljam toliko ulja koliko vidim da stavljaju u razne zepter rajngle i ine od inoxa ). Ulja od oka ali ne da se to sve bucka i pliva (mrzim mascobu) i na srednje jakoj vatri, poklopljeno s jedne strane i lagano se pece, kad dobi boju okrenem otklopim (to veli muti da je caka) i pecem drugu stranu. Kad je gotovo na kuhinjske paper towel da se ocijede i onda na tanjur i zdelu di buju cekali ijopet na papirnati rucnik. I to je to. Nikad suho, nikad krvavo nis
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:19   #75
jedna jako važna stvar što se tiče pohanja mesa nije spomenuta: najbolji se okus dobiva ako se pomiješa pola svinjske masti i pola suncokretovog ulja, to je posebno dobro za pohanje piletine
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:42   #76
Quote:
akont-ciko kaže: Pogledaj post
jedna jako važna stvar što se tiče pohanja mesa nije spomenuta: najbolji se okus dobiva ako se pomiješa pola svinjske masti i pola suncokretovog ulja, to je posebno dobro za pohanje piletine
mudro, nadasve mudro ...ko da mi veliš da se najbolji okus prženih krumpirića dobije tako da se iskoristi ulje u kojem su se prethodno frigali panirani oslići ; upakiraj to u stiropor, nađi nekog da dostavi na željenu adresu za 27 minuta i naplati 30 KN
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 01:16   #77
moram priznat da ja kao začetnik teme, nisam ni mislila da će ovak sve daleko dogurati

a probala sam, nekoliko recepata za pohano meseko s ove teme i sve je bilo super fino ( pogotovo ono s kikirikijem, njam )
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:18   #78
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
mudro, nadasve mudro ...ko da mi veliš da se najbolji okus prženih krumpirića dobije tako da se iskoristi ulje u kojem su se prethodno frigali panirani oslići ; upakiraj to u stiropor, nađi nekog da dostavi na željenu adresu za 27 minuta i naplati 30 KN
Malo off topic, neki dan sam razgovarala s jednim nutiricionistom koji mi veli da je svinjska mast manje štetna od ulja i margarina u kontekstu pečenja/prženja. A ovo je napisao jedan liječnik na Belupovim stranicama:

Kao «zdrava» zamjena maslacu i svinjskoj masti stvoren je margarin, kojeg i
danas neupućeni smatraju zdravom namirnicom na bazi biljnih ulja. Međutim, on sadrži neke tvari sintetskog porijekla, transmasne kiseline koje nastaju tijekom postupka hidrogenacije (očvršćivanja tekućih masnoća), a štetne su za ljudsko zdravlje. Danas možemo reći da je tvrdi margarin opasniji za nastanak srčanog udara nego svinjska mast, koju smo praktično izbacili iz prehrane. Da, svinjska mast sadrži zasićene masnoće i kolesterol, ali ne sadrži vrlo opasne transmasne kiseline. Danas se trans masne kiseline nazivaju «double trouble» (dvostruka nevolja), jer ne samo da poput zasićenih masti podižu razinu «lošeg» LDL kolesterola, nego i snižavaju razinu «dobrog» HDL kolesterola.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:06   #79
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
mudro, nadasve mudro ...ko da mi veliš da se najbolji okus prženih krumpirića dobije tako da se iskoristi ulje u kojem su se prethodno frigali panirani oslići ; upakiraj to u stiropor, nađi nekog da dostavi na željenu adresu za 27 minuta i naplati 30 KN
ovo je ružno što si rekao i dokazuje da ni jajce ne znaš speći kak treba
naputak nije moj, nego starih i provjerenih kuharica od kojih sam učio, jedna od njih ( nije stara) je moja mama čiji su pohanci planetarno poznati
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:27   #80
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Malo off topic, neki dan sam razgovarala s jednim nutiricionistom koji mi veli da je svinjska mast manje štetna od ulja i margarina u kontekstu pečenja/prženja.
Za ovo sam i ja čula. Margarin ne koristim apsolutno nikada! I u kolače stavljam maslac. A i stari purgeri picekove boce uvijek pohaju na svinjskoj masti.

@ ja i baš ja- ti ionako (koliko sam uspjela vidjeti) proturječiš mnogima, pa pohaj meso kako god znaš i umataj u kaj god hoćeš. Ako ne znaš dati savjet, rađe ne pljuj tuđe!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.