Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 14:19   #1621
The Falling (2014)

dobra ideja kojoj je usfalilo realizacije. treba pola filma da uhvati ritam, onda postaje ok, ali svejedno je malo onanija.

why me? / de ce eu? (2015)

mislili smo da smo od rumuna već videli sve, kad eto punokrvnog političkog trilera. apsolutna preporuka.

idila / idyll (2015)

slovenski backwoods horor. rekontekstualizacija je dobro izvedena, ima i jedan dobar twist na kraju. daleko je to od savršenog filma, malo je iskarikiran, ali svejedno je važan prvi korak.

true story (2015)

james franco i jonah hill pokušavaju glumiti ozbiljnost. ne ide. a tema filma je zanimljiva. šteta.
Nadopuna prehrani is offline  
Old 01.08.2015., 14:46   #1622
"How to Train Your Dragon 2" - odličan film, ništa lošiji od originala, dapače. Predivni vizuali, zanimljiva priča... Više je ovo zaslužilo Oscara nego "Big Hero 6".
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 01.08.2015., 19:35   #1623
Tsumetai nettaigyo/Cold Fish 2010,

ovim putem zahvaljujem ajutu sto mi je preporucio ovo dva i pol satno uzivanje u tako mnogo crnila,nasilja,bolesnoce kroz obiteljsku pricu za laku noc...

probat cu objasnit osjecaj nakon gledanja,a da nista ne otkrijem(nisam nista znao o filmu,ali sam se ugodno iznenadio),
dakle:
kao da sam stavio baku u blender i popio s gustom!

idem gledati sad malo Nacho Libre da dodem sebi nakon ovog psihoanalitickog masakriranja,i prosetati,zapalit cigaretu,dobro razmisliti o zivotu,prespavati..pa ko ziv,ko mrtav...
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Old 01.08.2015., 19:44   #1624
Cold Fish lud film ko šiba ja također nisam ništa znao o njemu... na početku onako sve oke, ali kasnije šta je uslijedilo uf... ništa te ne može pripremiti na to
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Old 01.08.2015., 23:48   #1625
Elysium.
Matt Damon je cak i bio dobar, no skript ga (kao i ostale) unistio.
Previse patetike, radnja koja je na pocetku i imala nekog smisla je krenula nizbrdo.
Neki likovi su ubacen tek tolko, Carlyle beskoristan, Kruger koristan u prvom dijelu filma, u drugom preuveličana uloga.
5/10.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 02.08.2015., 00:26   #1626
The last station (2009)

Film o posljednjim danima Lava Tolstoja.

Očekivao sam više Tolstoja i osvrta na samog Tolstoja u filmu, a sve se na kraju svelo na plošna i ne odveć uvjerljiva prepucavanja oko autorskih prava. Tolstoj je u ovom filmu posve sporedan lik. Nešto kao Eiffelov toranj u romantičnoj drami u Parizu - okosnica čitave priče, ali ne i aktivan sudionik, on tu samo postoji i služi kao reklama. Velika ljubav Tolstoja i Sofije prikazana je kao destruktiva šarada u kojoj se nazire svega osim zrele, iskrene ljubavi. Mladi Bulgakov asocira na mladog Tolstoja, posebno u sekvencama sa Sofijom, no generalno niti njegova uloga nije naročito potrebna samom filmu. Sve u svemu, film je prepun pretjerane dramatike ispod koje ne ostaje puno toga vrijednog pažnje ili ponovnog gledanja.
Na skali od 1 do 5 ovo bi bila neka mršava trojkica.
luca toni is offline  
Old 02.08.2015., 14:19   #1627
Mænd & høns

2 brata pokušavaju pronaći svog oca na nekom zabitom otoku, no pronalaze trojicu ostale braće. Svi imaju zečju usnu i prilično su ružni, ali dok su ova 2 relativno normalna, ostala 3 su odgojena prilično čudno, jebu kokoši, imaju čudna pravila i pogled na život, sve zbog oca ludog znanstvenika. Možete pretpostaviti o čemu se radi kad vidite čudne hibride životinja u njihovoj kući...

Dosta čudan film, nije baš smiješan da se smije na glas ali je čudno smiješan, likovi stvarno nisu normalni a Mads je neprepoznatljiv. Vidi se da je isti autor od Addams Apples, koji je ipak mnogo bolji i smiješniji film. Ovaj je dosta čudniji i ne znate u kojem će smjeru ići, svi likovi su jako nepredviljivi tako da se svašta može dogoditi, zanimljivo je gledati u kojem smjeru to sve ide.
Presuda: čudno-smiješno i čudno-zanimljivo, bolesni likovi i situacije, ko voli nek izvoli
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 02.08.2015., 16:26   #1628
Le scaphandre et le papillon / The Diving Bell and the Butterfly (2007.)

Čudna je ljudska psiha. Uvijek nečemu težimo, uvijek želimo nešto više, a vrlo rijetko gledamo unatrag i razmatramo o svemu što imamo pa samim time i nedovoljno cijenimo naš život. Zamislite si situaciju da vam muha sleti na vrh nosa, a vi ne možete napraviti apsolutno ništa i morate trpjeti to iritanto škakljanje dok muha bezbrižno hoda po vašem nosu. Možda ćemo nakon ovog filma svi više cijeniti život, svaki pokret našeg tijela i sve što nas svakodnevno okružuje.

Le scaphandre et le papillon je francuska biografska drama koja je snimljena prema knjizi Jean-Dominique Baubya, novinara i glavnog urednika magazina Elle. Jean-Do je naviknut na turbulentnost svog zabavnog života, ali nakon što doživi moždani udar ostat će potpuno paraliziran zbog LIS sindroma (Locked-in syndrome). Njegov mozak i dalje funkcionira normalno i Jean-Do je svjestan svega. Može čuti, osjećati i razmišljati kao zdrav čovjek, ali ne može govoriti niti napraviti pokret bilo kojeg dijela tijela osim lijevog oka. Oko postaje njegov jedini način komunikacije i interakcije sa ostatkom svijeta. Pomoću treptaja oka Jean-Do komunicira sa bolničkim osobljem i obitelji koja mu dolazi u posjet, a upravo pomoću treptaja lijevog oka Jean-Do je napisao knjigu prema kojoj je snimljen ovaj predivan film.

Ova biografska priča je prikazana na jedan poseban način i nije klasičan primjer biografskog filma. Nije uopće prikazan život Jean-Doa prije tragičnog trenutka i bolesti, već film počinje sa njegovim buđenjem u bolnici. Rad kamere je apsolutno fantastičan i fascinira kako je dobro odrađen prikaz iz prvog lica glavnog glumca. Na trenutke kamera djeluje mutno i izgubljeno, a takvim načinom snimanja odlično se predstavlja klaustrofobičan pogled Jean-Doa na svijet u situaciji u kojoj se našao. Ispočetka Jean-Do jako teško prihvaća novonastalo stanje, ali s vremenom kreće dalje i pokazuje koliko jaka je snaga ljudskog duha. Od izgubljenog i depresivnog čovjeka koji je pun samosažaljenja na početku, Jean-Do polako postaje borac koji je spreman dalje živjeti.

Kako sve ne bi bilo tako tmurno i teško za gledanje pobrinuli su se redatelj Julian Schnabel i Januscz Kaminski koji je bio zadužen za vizualni izgled filma. Da film ne bi bio previše depresivan drugi dio radnje je premješten iz bolnice u vanjski svijet koji je Kaminski prekrasno prikazao. Druga polovica filma ispunjena je jako lijepim prizorima francuskih gradića, raznih živopisnih pejzaža te dugih pješčanih plaža uz ocean. Društvo Jean-Doa se također promijenilo, uz njega više nije bolničko osoblje već njegova obitelj.

Redatelj je vješto izbjegao sve zamke i u filmu nema niti jednog patetičnog trenutka. Odmah na početku filma može se naslutiti da Jean-Do neće magično ozdraviti i do izražaja dolazi surovost života koji se može preko noći potpuno promijeniti. Nakon početne apatije Jean-Do nalazi načine kako nastaviti dalje, a pritom se prisjeća trenutaka iz prošlosti ili uključuje svoju maštu i zamišlja mjesta i stvari koje mu više nisu dostupne.

Moram posebno pohvaliti naslov filma koji krije prekrasnu metaforiku. Redatelj je zamislio Jean-Doa zatočenog u ronilačkom odijelu (onom teškom metalnom) što simbolizira zatočenost njegove duše u vlastitom tijelu koje više ne funkcionira. Kako se ne bi prepustio i potonuo na tamno oceansko dno javljaju se predivni leptiri na površini iznad vode. Šaroliki, veseli i zaigrani, a njihov zadatak je ponovno probuditi radost i život u Jean-Dou i natjerati ga da podigne ruku i ispliva natrag na površinu. Teško ronilačko odijelo vuče Jean-Doa na dno oceana i ne da mu disati, a da li je Jean-Do dovoljno snažan da se odupre morat ćete pogledati film.

Le scaphandre et le papillon je impresivna drama o neuništivosti ljudskog duha koja će vas duboko dirnuti, a činjenica da je radnja bazirana na stvarnom događaju još dodatno pojačava emocije i dojam koji film ostavlja. Film je pravo umjetničko djelo i zasigurno je jedan od onih koje morate pogledati!

OCJENA 9/10
LINK
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Old 02.08.2015., 21:07   #1629
Taj film imam pripremljen već 2 godine i nikako da dođe na red.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 02.08.2015., 22:48   #1630
The Royal Tenenbaums

U Grand Budapest Hotelu sam se upoznao sa stanovitim Wesom Andersonom koji mi je bio sasvim novi pogled na kinematografiju i odusevio me; 8,8/10

Iduci na red je dosao Moonrise Kingdom koji mi se nekako uooce nije dopao iako je imao svojih momenata, bio mi je dosadnjikav cak i unatoc procitanim dobrim kritikama, nije legao nikako; 5,2/10

Nakon polovicnog uspjeha, pogledao sam navedenu Obitelj cudaka i film mi se svidio, vrlo dobra mjesavina komedije i drame s odlicnom karakterizacijom likova. Naravno, opet je vidljiva centriranost kadrova, humor je na solidnoj razini i svakako preporuka. Ocjena 7,3/10
obelix88 is offline  
Old 03.08.2015., 01:59   #1631
History Of Violence (2005)

Ulos film sa uvijek nelosim Viggom Mortensenom,jako losa gluma sporednih likova,prica sama po sebi zanimljiva ali jako neuvjeriljivo realizirano, neke scene potpuno nerealne,osim tog vige i ajde ed harrisa (makar nije nesto pokazo) film je tesko razocarenje 3/10 ... Volio bi cuti misljenje nekog kome se svidja ovaj film jer mi nije jasno kako je to moguce, s obzirom na ocjenu 7.5 na imdb-u . Evo jedan tipicni za kraj: dugo nisam gledo losiji film
Sky-line is offline  
Old 03.08.2015., 13:47   #1632
Insurgent

Drugi dio trilogije koja se već u prvom nastavku pokazala kao loši spoj Hunger gamesa, Pokemona i Sumrak saga franšize.
Razlika u odnosu na prvi dio jest ta da je simpa curku iz prvog nastavka zamijenio fuckin Justin Bieber u drugom. Ona je mrka, ljuta, željna osvete i to sve je odlučila izraziti šišanjem na famoznu bibericu. Tu je i u zadnje vrijeme sveprisutna kćer Lenny Kravitza. Ne znam što je ovo trebalo Naomi Watts i Kate Winslet, valjda krpanje kućnog budžeta. 1,5 od 5
luca toni is offline  
Old 03.08.2015., 14:12   #1633
Quote:
Sky-line kaže: Pogledaj post
History Of Violence (2005)

Ulos film sa uvijek nelosim Viggom Mortensenom,jako losa gluma sporednih likova,prica sama po sebi zanimljiva ali jako neuvjeriljivo realizirano, neke scene potpuno nerealne,osim tog vige i ajde ed harrisa (makar nije nesto pokazo) film je tesko razocarenje 3/10 ... Volio bi cuti misljenje nekog kome se svidja ovaj film jer mi nije jasno kako je to moguce, s obzirom na ocjenu 7.5 na imdb-u . Evo jedan tipicni za kraj: dugo nisam gledo losiji film
nisi ga trebao gledati, jedan od najslabijih cronenbergovih filmova, ocjena na imdb ne znaci skoro pa nista. viggo odlican kao i uvijek.

sta sam ja gledao?

creep (2014)

tip bez novaca javi se na internetski oglas u kojem se nudi tisucu dolara dnevno za uslugu snimanja. sroljo ode u recenu pripizdinu gdje ga ceka muskarac koji navodno umire i zeli se snimit za svoje nerodjeno dijete (dojmio ga se naime onaj film s keatonom i blah, blah)..

autorski rad dvojice glumaca koji su djelce napisali, rezirali i glumili. ne bi to bilo lose da se u startu ne vidi tko/kakav je glavni lik i sto se moze ocekivat od njega (a zatim se to i zbude). ocekivao sam malo tajne, mrsidbe, ovo, ono, malo neceg sto bi mi drzalo pozornost...

5/10
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 03.08.2015., 22:49   #1634
Raising Arizona (1987)


Oduševljen sam ovim filmom od braće Coen, njihov 2. film. Po meni malo remek djelo, zabavan i konstantno zanimljiv s puno osebujnih likova. Naravno, njihov tipičan stil je uvijek prisutan, glumci su odlični, Cage baš dobar za ovakvu ulogu.

8/10
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 04.08.2015., 01:22   #1635
Quote:
Sky-line kaže: Pogledaj post
History Of Violence (2005)

Ulos film sa uvijek nelosim Viggom Mortensenom,jako losa gluma sporednih likova,prica sama po sebi zanimljiva ali jako neuvjeriljivo realizirano, neke scene potpuno nerealne,osim tog vige i ajde ed harrisa (makar nije nesto pokazo) film je tesko razocarenje 3/10 ... Volio bi cuti misljenje nekog kome se svidja ovaj film jer mi nije jasno kako je to moguce, s obzirom na ocjenu 7.5 na imdb-u . Evo jedan tipicni za kraj: dugo nisam gledo losiji film
Ja neznam sta vi ocekujete od filma, neko prosvjetljenje...
Film je ima svrhu da dva sata covjek pusti mozak na pasu i da ga zabavi...taj film upravo to i pruza i ne da je dobar nego odlican u odnosu na poplavi smeca koja se snimaju, posebno mislim na crtane filmove, filmove prepune debilnih efekata od kojih neznas sta se uopce dogadja u filmu a posebice mi idu na jetru filmovi snimljeni u mraku tako da neznas jeli dan ili noc, dali je film u boji ili crnobjeli...jedva smo docekali film u boji kao i Tv a sad moram gledati sranja...
emojpobro is offline  
Old 04.08.2015., 13:27   #1636
"Home" - nije me nešto pretjerano oduševio ovaj animirani film. Ima Dreamworks puno boljih uradaka.

"Frozen" - ok, film je dobar, priča solidna, snjegović Olaf odličan comic relief, vizualno je krasan, ali mi isto nije jasna fama koja se digla oko njega.

"Cloudy with a Chance of Meatballs 2" - zabavno ostvarenje. Super su mi osmišljene mutirane prehrambene namirnice.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 04.08.2015., 13:28   #1637
Quote:
emojpobro kaže: Pogledaj post
Ja neznam sta vi ocekujete od filma, neko prosvjetljenje...
Film je ima svrhu da dva sata covjek pusti mozak na pasu i da ga zabavi...taj film upravo to i pruza i ne da je dobar nego odlican u odnosu na poplavi smeca koja se snimaju, posebno mislim na crtane filmove, filmove prepune debilnih efekata od kojih neznas sta se uopce dogadja u filmu a posebice mi idu na jetru filmovi snimljeni u mraku tako da neznas jeli dan ili noc, dali je film u boji ili crnobjeli...jedva smo docekali film u boji kao i Tv a sad moram gledati sranja...
emojpobro, kad se netko zove cronenberg i ima iza sebe masu odlicnih filmova, onda ima i stanovitu odgovornost prema gledatelju, ne smije potpisivati svasta. da je to film nekog anonimusa ili debitanta ja bi reko, oke.
a ovo smece s efektima koje spominjes ne pada mi na um gledati.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 04.08.2015., 14:59   #1638
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
emojpobro, kad se netko zove cronenberg i ima iza sebe masu odlicnih filmova, onda ima i stanovitu odgovornost prema gledatelju, ne smije potpisivati svasta. da je to film nekog anonimusa ili debitanta ja bi reko, oke.
a ovo smece s efektima koje spominjes ne pada mi na um gledati.
nema on nikakvu odgovornst prema gledatelju,svi ti veliki redatelji rade filmove za sebe,kao što je je jednom tarantino rekao da ga briga hoče li netko gledti njegove filmove.snimaju ih na svoje načine a kome se svidi svidi,nikoga se ne tjera da ih se gleda.
brunejz is offline  
Old 04.08.2015., 17:21   #1639
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Dark Places


Ne pretjerano zanimljiiv film jer djeluje nekako površno i puno toga ima za nagurati u film od 100 minuta, no rasplet nije za predvidjeti i ustvari je prilično zanimljiv, no uz ovakvu glumačku postavu ovo je moralo bolje. Vjerojatno je trebao bolji redatelj i bar 2 i pol sata trajanje, između ostalog. Nicholas Hoult potpuno neiskorišten
Presuda: Gone Girl je mnogo bolji, odite to opet gledati

Baš završio knjigu prije par dana i radujem se gledanju ekranizacije.

Ono što bi htio dodati, Houltov lik u knjizi, prema dosta važan za radnju, također nema puno prostora. Po meni, s obzirom da je glumčeva popularnost rapidno porasla, trebali su za tu ulogu uzeti neku manje poznatu osobu. S druge strane, lik Libby u knjizi je opisan kao jedva metar i pol sa ogromnim D sisama i crvenkaste kose... a u filmu ju tumači Charlize Theron... toliko o tome.
Insert/Break is offline  
Old 04.08.2015., 17:59   #1640
deux jours une nuit. nisu za mene braca dardenne, sto reci ...film uopce nije los, ali zivcira me glavni lik, pa mi ni film nije bio posebno zanimljiv, iako je ideja za film odlicna.
VI
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.