Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 15:08   #9881
NE znam je li već negdje odgovoreno pa ja nisam vidio ili nema odgovora na ovo pitanje. Koja je knjiga bolja za rimsko pravo? molim s malo objašnjenja. Hvala
demarkis is offline  
Old 23.02.2010., 15:13   #9882
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
NE znam je li već negdje odgovoreno pa ja nisam vidio ili nema odgovora na ovo pitanje. Koja je knjiga bolja za rimsko pravo? molim s malo objašnjenja. Hvala
Vidi ga...Odi učiti!!
bistric is offline  
Old 23.02.2010., 15:22   #9883
Quote:
miriCa!. kaže: Pogledaj post
meni nema ocjene iz engl?!

edit: ubiti imaXD
ok, vidim da nas ima još paničara
Thaleia is offline  
Old 23.02.2010., 17:11   #9884
eto,rješila napokon i političku
pilipović je super dobila sam 4,mogla sam odgovarat za 5 al me on uplašio jer sam ga pitala mogu li snizit ocjenu a on je reko "paa...možeš i pasti "
30sec prekasno shvatih da se zafrkava tak da imam 4,al dobro,to je sasvim oke

usmeni je ugodan,potvrdih ono kaj sam rekla-učite skriptu i ono kaj vam nije jasno pročitajte u knjizi jer ima primjera i tak...

ako se ne varam rim je bolje učit po horvatu,pogotovo za seminariste,jer znaju iz te knjige vaditi pitanja kojih nema u romcu...tak je nešt barbie pričala na početku,ak se ne varam

nama seminar iz nacije nije bio nimalo naporan,al opet,nama su ga stavili u sklopu predavanja (seminaristi u kao ostajali 3. sati,iako nikada nisu naglasili "e,sad je seminar") i s obzirom na to da nismo redovni,nismo imali nikakav rad za napisati....
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 23.02.2010., 19:13   #9885
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
NE znam je li već negdje odgovoreno pa ja nisam vidio ili nema odgovora na ovo pitanje. Koja je knjiga bolja za rimsko pravo? molim s malo objašnjenja. Hvala
ja sam učila 1. kolokvij iz rima po Horvatu i bilo je JEDNO pitanje koje u Romcu nije objašnjeno točno na taj način. Nakon toga sam se prebacila na Romca jer smatram da je puno lakše po njemu učiti. Jednostavno mi je rječnik bio jednostavniji, podjele, rečenice...ma sve. Jedino što je zamka su sitna slova. Neki uče samo krupna, a i u sitnima se nađe nešto što treba znati. Mislim ja sam Romca "zavoljela" (malo pretjerano ova riječ zvuči ) pa preporučujem Romca iako većina uzme Horvata. No pogledaj prvo što ti više paše. Znam neke koji su pali pa onda drugi put učili po Romcu i preporodili se, a i obrnuto.
Fashion Barbie is offline  
Old 23.02.2010., 19:15   #9886
Što se tiče upisa ocjena...bez brige, znaju kasniti i do 2 tjedna. Ako vam ne upišu nakon 2-3 tjedna...onda odite kod tajnice katedre da vam to pogleda. Meni je jednom upisala veću ocjenu nego što sam imala pa sam skužila da je bolje i brže otići kod tajnice katedre nego u kartoteku.
Fashion Barbie is offline  
Old 23.02.2010., 21:21   #9887
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
ja sam učila 1. kolokvij iz rima po Horvatu i bilo je JEDNO pitanje koje u Romcu nije objašnjeno točno na taj način. Nakon toga sam se prebacila na Romca jer smatram da je puno lakše po njemu učiti. Jednostavno mi je rječnik bio jednostavniji, podjele, rečenice...ma sve. Jedino što je zamka su sitna slova. Neki uče samo krupna, a i u sitnima se nađe nešto što treba znati. Mislim ja sam Romca "zavoljela" (malo pretjerano ova riječ zvuči ) pa preporučujem Romca iako većina uzme Horvata. No pogledaj prvo što ti više paše. Znam neke koji su pali pa onda drugi put učili po Romcu i preporodili se, a i obrnuto.
ups,onda sam ja obrnuto rekla,sorry
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 23.02.2010., 21:41   #9888
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
ups,onda sam ja obrnuto rekla,sorry
ma točno si ti rekla jer se pojavilo jedno pitanje kojeg u Romcu nije bilo (tj bilo je tako formulirano da se nije moglo skužiti na što se misli ako ste po Romcu učili) no mislim da sad više ne čine te greške. Usprkos tome meni je Romac bolji jer mi je razumljiviji, a to je jako bitno dok učiš
Fashion Barbie is offline  
Old 23.02.2010., 22:21   #9889
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
ma točno si ti rekla jer se pojavilo jedno pitanje kojeg u Romcu nije bilo (tj bilo je tako formulirano da se nije moglo skužiti na što se misli ako ste po Romcu učili) no mislim da sad više ne čine te greške. Usprkos tome meni je Romac bolji jer mi je razumljiviji, a to je jako bitno dok učiš
I sada je na prvom kolokviju bilo pitanje kojega nije bilo u Romcu,pa su se neki zalili i priznat im je bod.
Ja imam Horvata i meni je jako dobra knjiga(iako bi kad vec sbako malo novo izdanje izlazi mogli bi poraditi na gramatici tu i tamo hehehe)
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Old 23.02.2010., 22:24   #9890
Onda se očito i kolokviji ponavljaju
Baš zato mi se ne sviđa Horvat...pun je arhaizama i meni je puno bliskiji bio Romac. Eto, Horvat mi jednostavno nije sjeo
Fashion Barbie is offline  
Old 23.02.2010., 22:31   #9891
Znači ipak većina za Romca. Hvala kolegice drage.
demarkis is offline  
Old 23.02.2010., 22:50   #9892
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Financije su mi ubitačno nezanimljivije i nekako imam otpor prema tome da slušam opet nešto te tematike.
već vidim da će meni to biti zanimljivo.. ja sam malo obrnuta.. dosad mi je pravna info najdraža
Dadushka is offline  
Old 23.02.2010., 22:53   #9893
Quote:
1mat1 kaže: Pogledaj post
Imam skriptu iz matematike...

Kontakt na PM ili na e-mail: [email protected]

Sretno svima
kaj će nama matematika
Dadushka is offline  
Old 24.02.2010., 09:18   #9894
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
već vidim da će meni to biti zanimljivo.. ja sam malo obrnuta.. dosad mi je pravna info najdraža
Pa meni je pravna informatika zanimljiva u teoriji no ono što je ogroman minus tom predmetu je aaaarhaična literatura (jer stvarno ne vidim smisao podatka da je nedavno 1996. bilo 10 000 korisnika interneta u Hr). Mislim da bi trebali konačno napisati novu knjigu jer koliko vidim svake god napišu da je nova u pripremi. Ne kužim kaj toliko Dragičević radi. Jasno mi je da se mijenjaju iz dana u dan podatci sa tog područja, ali bolje i malo zastarjela knjiga nego ovo. I još je nadodavano nešto za onaj zakon iz 2004. i stvarno je cijela knjiga kupus.
Što se financija tiče, vjerujem da će se tebi svidjeti jer ti općenito voliš ekonomiju i ekonomske predmete dok ja dobijem osip kad vidim knjigu samo A sam predmet možeš dati uz tjedan dana učenja ili padneš sa mjesec dana učenja. Baš sve ovisi o sreći.
Fashion Barbie is offline  
Old 24.02.2010., 09:20   #9895
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
Znači ipak većina za Romca. Hvala kolegice drage.
Ja sam uvijek za Romca, ali mislim da je najbolje da prvo pogledaš obje knjige jer moguće je da ti se Romac neće svidjeti. Ja sam kupila Romca, a kopirala Horvata od frendice. Što se tiče ispita, mislim da je bolje učiti iz Romca. A što se tiče kolokvija...zbog tog jednog pitanja kojeg očito konstantno ponavaljaju (ali priznaju bod ako se žalite da nema toga u Romcu) možda je bolje prvi kolokvij po Horvatu. Uglavnom...Romac mi je Malo se ponavljam
Fashion Barbie is offline  
Old 24.02.2010., 12:21   #9896
ja sam ucila rimsko iz horvata i nisam imala nekih problema kolko se sjecam, nisu mi se svidjela sitna slova u romcu, a nama je karlovic na seminaru rekao da i to treba uciti pa sam se zato odlucila za horvata.. koju god knjigu odaberete, obje su dobre, istina mozda su neke stvari malo jednostavnije objasnjene u romcu, al naviknete se i na horvatov stil tako da nema problema
blondie_girl is offline  
Old 24.02.2010., 12:35   #9897
Nisu se ni meni sviđala sitna slova u Romcu, ali mislim da ipak nema toliko bitnih stvari u sitnim slovima (tu i tamo neki podatak). No slažem se sa već svime navedenim oko obje knjige
Fashion Barbie is offline  
Old 24.02.2010., 12:41   #9898
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Nisu se ni meni sviđala sitna slova u Romcu, ali mislim da ipak nema toliko bitnih stvari u sitnim slovima (tu i tamo neki podatak). No slažem se sa već svime navedenim oko obje knjige
istina za sitna slova, al kako coravim na ovom faksu gledam samo da mi budu sto veca slova
blondie_girl is offline  
Old 24.02.2010., 14:26   #9899
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Što se financija tiče.... sam predmet možeš dati uz tjedan dana učenja ili padneš sa mjesec dana učenja. Baš sve ovisi o sreći.
istina....moja frendica je prošla jučer kod tereze, a počela učiti u petak naravno, dobila je 2, jer nije znala detalje za višu ocjenu, već samo ono osnovno....ali imala je sreće što je kod nje došla, s obzirom da ona ima raspon ocjena od 2 do 5 i točno se zna što je dovoljno za prolaz....dok je druga pala kod cindori, iako je to učila 3 tjedna....


što se rima tiče, učila sam po horvatu, jednostavnije mi je bio napisan od romca + maršavelski nam je jasno dala do znanja da preferira tu knjigu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 24.02.2010., 16:15   #9900
jel ima neka dobra skripta za oppd?

mislim pročitat knjigu i to ali ne stignem naučit....ja bi za 2 ili eventualno 3 odgovarala,tak da me ne napadate

pliz pliz!!!
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.