Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 18:32   #9921
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
a damn..nejdem na to..
idem radije na engleski

ma starlight,dobit ćeš naciju
think pink


haha joooj jeeeeei.
hvalaaa na optimizmu
starlight_ is offline  
Old 25.02.2010., 18:33   #9922
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
stavi rim pa naciju pa političku...dobit ćeš naciju najvjerojatnije,al opet-nikad ne znaš kak će njima puknut a rim je fakat najbolje dobiti...

a kužiš,ne znam oće vama biti isto kao nama...jer ste redovni...najbolje da pričekaš predavanja pa će ti sve reći


a oke. može i tak. makar se za rim ni ne nadam a nekak me privlači ta nacija
ćemo vidjeti ))
hvaaaala na informacijama
starlight_ is offline  
Old 25.02.2010., 18:37   #9923
@starlight,ma nisam ni ja imala šanse,al sam svejedno tak stavila...niš te ne košta.ak ne dobiš 1. na popisu,dobit ćeš 2.

@5rich,pa dooobrooo,imaš kolege koje će otići na naciju pa će ti prepričati sveee zanimljivosti
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 25.02.2010., 18:40   #9924
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
@starlight,ma nisam ni ja imala šanse,al sam svejedno tak stavila...niš te ne košta.ak ne dobiš 1. na popisu,dobit ćeš 2.

@5rich,pa dooobrooo,imaš kolege koje će otići na naciju pa će ti prepričati sveee zanimljivosti


istina,istina
starlight_ is offline  
Old 25.02.2010., 19:02   #9925
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
kakve vježbe??
3. i 4. god...nije ništa s čime se sad moraš zamarat

Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post
Bas sam nesto s frendicom pricala i ona je iskomentirala kak je totalno glupo da je sistematski uvjet za upis u višu godinu.
Pa se ja sjetila,kada ce nama biti sistematski?i procitala sam da izvanredni ne moraju tj.da im nije obvezano,ali ako zelimo jel mozemo otici
Izvanredni ne moraju. Ja sam bila negdje u 9. mj kad su svi išli (morate imati žig sa sistematskog i od zubara inače vam neće dat da se upišete u 2. god) no možete i sami otić ranije. Nije ništa preneugodno, tako da se ne morate brinuti

Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
@starlight,ma nisam ni ja imala šanse,al sam svejedno tak stavila...niš te ne košta.ak ne dobiš 1. na popisu,dobit ćeš 2.

@5rich,pa dooobrooo,imaš kolege koje će otići na naciju pa će ti prepričati sveee zanimljivosti
Ne mora biti da ćete dobiti 2. na popisu. Ako je netko izabrao nešto na 1. mjestu što je vama 2. a taj netko ima bolje ocjene (u vašem slučaju prijamni) će to dobiti prije vas itd itd. Nisam prije čula toliko za te slučajeve, a sada na 3. god se to dogodilo jako puno ljudi pa eto...čisto da budete oprezni
Fashion Barbie is online now  
Old 25.02.2010., 20:10   #9926
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
ovo je bilo korisno.hvala ti puno
eo ovak,ja bum ti rekla svoje dojmove (iako nisam bila na puno predavanja),a sweet nek me nadopuni jer rim nisam ni taknula

RIM

čini mi se zanimljivo gradivo,ali nisam odlazila na predavanja (sad mi je čak i pomalo žao) jer sam znala da ga neću učiti za 1. rok,pa mi je bilo blesavo...
ako si seminarist-pišeš 3 kolokvija,prolaz iz 2 ti je uvjet za dat seminar,a 75% iz sva 3 te oslobađa pismenog.Sweet,molim te,reci kak je bilo na predavanjima i kakav je karlović i ona ženska? (mislim da nama petrak nije niti jednom bio)
ja sam bila na jednom predavanju kad je ta žena predavala i mogu sam reć-ona mene plaši.jako djeluje mi ko ona najzločestija teta u vrtiću koja pred roditeljima ima osmjeh od uha do uha i simpa je,a kad roditelji odu pretvori se u aždaju volim kad su ljudi nasmješeni,al ovo je malo creepy

NACIJA

Uf....aj,suzdržat ću se pa neću pljuvat,jer tko zna-možda ti se svidi ugl,to ti je hrvatska povijest i kad čitaš čini ti se da sve znaš (jer ti je poznato iz srednje) a tek onda skužiš da ustvari pojma nemaš :/
po pričama mi se čini da je to najnekorektnija katedra na prvoj godini,al opet zavisi o sreći.ja sam slušala usmene sad na zadnjem roku i tu ti je bilo ovak:krešić je rušila 8/10,čepulo je pustio 7/8.s tim da su čepulovi bolje odgovarali od krešićkinih
mislim da nije neki bauk proći taj predmet,ali stvarno ne znam kako trebaš odgovarati da bi dobio 4 čini mi se nemoguće ...
ako si seminarist iz tog predmeta,imaš 3 kolokvija,prolazak jednog ti je uvjet,a za oslobođenje od ispita moraš skupiti 25 bodova (svaki ispit 14-prolaz 7b)
TOPLA PREPOTRUKA:ako učiš za kolokvije,uči TEMELJITO!oni će ti na repetitoriju reć npr da za kolokvij ne trebaš bosnu i pov.okvire i tak neke stvari,al bolje ti je da to naučiš sada jer HRPU seminarista ruše na takvim stvarima-pitaju to na usmenom.a lakše ti je u mjesec dana to lijepo naučiti,pa samo ponoviti prije usmenog nego popunjavat rupe i štrebat nabrzaka.

Jel znaš možda koliko kolokviji iz nacije imaju stranica, a koliko iz rima? Unaprijed hvala
Špigeta is offline  
Old 25.02.2010., 20:39   #9927
Quote:
Špigeta kaže: Pogledaj post
Jel znaš možda koliko kolokviji iz nacije imaju stranica, a koliko iz rima? Unaprijed hvala
za rim fakat ne znam,sweet ti može reć,a iz nacije ti je ovak:
1.-178str
2.-267str
3.-225str
to ti je točan broj,dakle sa svim onim izbačenim stranicama iz nede i to

kolokviji nisu teški,al moraš sjest i naučit i ustvari im reć sve bitne podatke o pitanju,al opet ne pretjerivat (s nebitnim detaljima)

tipa,ak ti kaže NABROJI IZVORE MLETAČKOG PRAVA,za 2 boda ti ih moraš nabrojati sve i reći po rečenicu o svakome,bez obzira na to što ti oni ovo drugo nisu naglasili...inače gubiš bod
malo su đubrad po tom pitanju,jer ima moraš čitat misli,al eto
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 25.02.2010., 22:03   #9928
Quote:
Špigeta kaže: Pogledaj post
Jel znaš možda koliko kolokviji iz nacije imaju stranica, a koliko iz rima? Unaprijed hvala
Rim:

1. kolokvij 1.-156. - rimska pravna povijest, statusno i obiteljsko pravo
2. kolokvij 156.-243. - stvarno pravo
3. kolokvij 244.-362. (do par dana prije kolokvija je trebalo biti do 369., dakle još uključujući pakte) - opći dio obveznog prava + pojedine obveze (do kvazikontrakata)

Ostatak, od 370.-446., (pojedine obveze do kraja, nasljedno pravo, rimski građanski postupak) moraš naučit za pismeni/usmeni

Pisao sam ti i gradivo jer su brojevi stranica po Horvatu, a možda ćeš uzet Romca
zgmetropola is offline  
Old 25.02.2010., 23:13   #9929
Quote:
zgmetropola kaže: Pogledaj post
Pisao sam ti i gradivo jer su brojevi stranica po Horvatu, a možda ćeš uzet Romca
Možeš li ove stranice sada preračunati u vremenske jedinice? Koliko je po tebi optimalno da se stvarno dobro naučiti gradivo za svaki kolokvij?
bistric is offline  
Old 26.02.2010., 12:31   #9930
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
za rim fakat ne znam,sweet ti može reć,a iz nacije ti je ovak:
1.-178str
2.-267str
3.-225str
to ti je točan broj,dakle sa svim onim izbačenim stranicama iz nede i to

kolokviji nisu teški,al moraš sjest i naučit i ustvari im reć sve bitne podatke o pitanju,al opet ne pretjerivat (s nebitnim detaljima)

tipa,ak ti kaže NABROJI IZVORE MLETAČKOG PRAVA,za 2 boda ti ih moraš nabrojati sve i reći po rečenicu o svakome,bez obzira na to što ti oni ovo drugo nisu naglasili...inače gubiš bod
malo su đubrad po tom pitanju,jer ima moraš čitat misli,al eto
Quote:
zgmetropola kaže: Pogledaj post
Rim:

1. kolokvij 1.-156. - rimska pravna povijest, statusno i obiteljsko pravo
2. kolokvij 156.-243. - stvarno pravo
3. kolokvij 244.-362. (do par dana prije kolokvija je trebalo biti do 369., dakle još uključujući pakte) - opći dio obveznog prava + pojedine obveze (do kvazikontrakata)

Ostatak, od 370.-446., (pojedine obveze do kraja, nasljedno pravo, rimski građanski postupak) moraš naučit za pismeni/usmeni

Pisao sam ti i gradivo jer su brojevi stranica po Horvatu, a možda ćeš uzet Romca

Hvala cure

P.S. evo i ja naučio multikvoltati
Špigeta is offline  
Old 26.02.2010., 12:41   #9931
Quote:
bistric kaže: Pogledaj post
Možeš li ove stranice sada preračunati u vremenske jedinice? Koliko je po tebi optimalno da se stvarno dobro naučiti gradivo za svaki kolokvij?
Nisam zgmetropola, ali za prvi kolokvij je dovoljno 10 dana...ostalo 2 do 3 tjedna i to ako želiš biti siguran u prolaz. Kasnije je problem kad moraš sve ponoviti i naučiti ovo što nije ulazilo u kolokvije...no bez brige: sve se stigne!
Fashion Barbie is online now  
Old 26.02.2010., 12:55   #9932
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Ne mora biti da ćete dobiti 2. na popisu. Ako je netko izabrao nešto na 1. mjestu što je vama 2. a taj netko ima bolje ocjene (u vašem slučaju prijamni) će to dobiti prije vas itd itd. Nisam prije čula toliko za te slučajeve, a sada na 3. god se to dogodilo jako puno ljudi pa eto...čisto da budete oprezni
Jesam ja ovo krivo shvatio ili ovo znači da ako stavim 1.rim, 2.nacija, a rim zbog prijamnog ne mogu dobiti 100%, neko može dobiti naciju umjesto mene zbog boljeg ranga na prij. što znači da ja dobivam 3. na popisu tj. političku? A vjerojatno sam krivo shvatio.

I imam pitanje. Učim sad pov. Imam još ravno 45 dana da to naučim + kolokvij iz nacije. Jel mi savjetujete da prvo pročitam cijelu knjigu iz pov, pa da onda krenem učit (čitam prilično brzo, mogu do 100 str dnevno), ili da si uzmem npr. gradivo 1. kolokvija (170 str), da to naučim, pa da idem dalje. Nadam se da ste me shvatili
I koliko treba za vremenski za prvi kol iz nacije ako samo to učim? Hvala!

Evo da i ja dam svoj obol:

Sociologija
1. kol- 240 str- 10- 15 dana, ovisi na koji način učite, koliko vam treba (15 dana je stvarno max)
2. kol- 250 str + par pitanja iz prvog kol- preporučam 3 tjedna da budete baš sigurni. Problem je što se zna poklopiti sa kol iz teorije (meni je bilo dan za danom), pa ako vam se to dogodi, onda mjesec i nešto za oboje.
Stipo is offline  
Old 26.02.2010., 13:16   #9933
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
I imam pitanje. Učim sad pov. Imam još ravno 45 dana da to naučim + kolokvij iz nacije. Jel mi savjetujete da prvo pročitam cijelu knjigu iz pov, pa da onda krenem učit (čitam prilično brzo, mogu do 100 str dnevno), ili da si uzmem npr. gradivo 1. kolokvija (170 str), da to naučim, pa da idem dalje. Nadam se da ste me shvatili
I koliko treba za vremenski za prvi kol iz nacije ako samo to učim? Hvala!
Ja isto pripremam povijest, ali dvije knjige usporedno, prvu baš učim iz knjige, a drugu iz skripte, tako ako padnem u 4. mjesecu, ću imati rješenu prvu knjigu i nastavljam za 6. mjesec drugu (ovo je isto upitno, možda ću morat ostavit pov za 6. mj, moram prvo proanalizirati kako stojim sa seminarom iz drugog smesetra?

@ Barbie: kad biramo seminar za drugi semestar? Na pravokutniku vele da je to tek poslije desetak dana od početka predavanja nekako mi je to puno
Špigeta is offline  
Old 26.02.2010., 13:24   #9934
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
I imam pitanje. Učim sad pov. Imam još ravno 45 dana da to naučim + kolokvij iz nacije. Jel mi savjetujete da prvo pročitam cijelu knjigu iz pov, pa da onda krenem učit (čitam prilično brzo, mogu do 100 str dnevno), ili da si uzmem npr. gradivo 1. kolokvija (170 str), da to naučim, pa da idem dalje. Nadam se da ste me shvatili
I koliko treba za vremenski za prvi kol iz nacije ako samo to učim? Hvala!

Evo da i ja dam svoj obol:

Sociologija
1. kol- 240 str- 10- 15 dana, ovisi na koji način učite, koliko vam treba (15 dana je stvarno max)
2. kol- 250 str + par pitanja iz prvog kol- preporučam 3 tjedna da budete baš sigurni. Problem je što se zna poklopiti sa kol iz teorije (meni je bilo dan za danom), pa ako vam se to dogodi, onda mjesec i nešto za oboje.
Hvala na ovome

daj mi sam reci...koliki je razmak između kolokvija iz soc i iz teorije?jesu svakih mjesec dana ili kako....?ustvari mi je za otpd bitnije jer ima 3 kolokvija + taj esejski kolokvij,pa ne znam kak će to sve zgurati do kraja 5.mj...

kaj se nacije tiče,prvi kolokvij je najlakši,em je najkraći em ti je gradivo najzanimljivije i "najrazličitije" (nema dvadeset sabora čiji sastav i odluke možeš lako pobrkati )
s tim da ti je 95% gradiva iz čepulove knjige,a samo dubrovnik iz nede (nemoj zanemariti tih 10 str dubrovnika jer ti uvijek postave jedno pitanje iz tog )

kaj se tiče vremena...a zavisi možda ti je bolje da to naučiš pa onda nastaviš s oppd...samo ponoviš malo prije kolokvija i to je to...uglavnom,7-10 dana ti je dosta
uf,učiti 2 povijesti...ne bi ti bila u koži
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 26.02.2010., 13:41   #9935
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Jesam ja ovo krivo shvatio ili ovo znači da ako stavim 1.rim, 2.nacija, a rim zbog prijamnog ne mogu dobiti 100%, neko može dobiti naciju umjesto mene zbog boljeg ranga na prij. što znači da ja dobivam 3. na popisu tj. političku? A vjerojatno sam krivo shvatio.

Ajmo objasnit na primjeru (ovo me puca još od gp-a ): Osoba A je na prijamnom 300. i stavi rim na 1. mjesto, a naciju na 2. jer se nada da će dobiti rim. Osoba B je na prijamnom 500. i stavi naciju na 1. mjesto jer se nada da neće dobiti političku. Bez obzira što je osobi B nacija na 1. mjestu...osoba A ima prednost ako ne uspije dobiti rim jer će dobiti svoj drugi izbor. No mislim da znamo svi otprilike kolike su seminarske grupe i za što imamo šanse Jedno su želje, a drugo stvarnost
Fashion Barbie is online now  
Old 26.02.2010., 13:42   #9936
Quote:
Špigeta kaže: Pogledaj post

@ Barbie: kad biramo seminar za drugi semestar? Na pravokutniku vele da je to tek poslije desetak dana od početka predavanja nekako mi je to puno
Pa predavanja su od ponedjeljka, a do tada su upisi nama sa viših godina. Nakon toga par dana da svi pokupe indekse, ovo ono...tako da će sigurno staviti tako kako su rekli. Znam da ste nestrpljivi
Fashion Barbie is online now  
Old 26.02.2010., 13:48   #9937
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
Hvala na ovome

daj mi sam reci...koliki je razmak između kolokvija iz soc i iz teorije?jesu svakih mjesec dana ili kako....?ustvari mi je za otpd bitnije jer ima 3 kolokvija + taj esejski kolokvij,pa ne znam kak će to sve zgurati do kraja 5.mj...

kaj se nacije tiče,prvi kolokvij je najlakši,em je najkraći em ti je gradivo najzanimljivije i "najrazličitije" (nema dvadeset sabora čiji sastav i odluke možeš lako pobrkati )
s tim da ti je 95% gradiva iz čepulove knjige,a samo dubrovnik iz nede (nemoj zanemariti tih 10 str dubrovnika jer ti uvijek postave jedno pitanje iz tog )

kaj se tiče vremena...a zavisi možda ti je bolje da to naučiš pa onda nastaviš s oppd...samo ponoviš malo prije kolokvija i to je to...uglavnom,7-10 dana ti je dosta
uf,učiti 2 povijesti...ne bi ti bila u koži
Razmak ti je dovoljan za prva dva iz otpd odnosno za prvi iz soc (čini mi se oko mjesec dana), tako se možeš par dana opustiti poslije svakog kolokvija Bar je nama tako bilo. Ali kad ti stave 18. drugi kol iz soc, a 19. treći iz otpd, to je stvarno gadno.
I kako sa knjigama iz nacije?
Ne brini se za mene, za faks mi je prvi izbor bio povijest.
Danke, Barbie.
Stipo is offline  
Old 26.02.2010., 14:23   #9938
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Razmak ti je dovoljan za prva dva iz otpd odnosno za prvi iz soc (čini mi se oko mjesec dana), tako se možeš par dana opustiti poslije svakog kolokvija Bar je nama tako bilo. Ali kad ti stave 18. drugi kol iz soc, a 19. treći iz otpd, to je stvarno gadno.
I kako sa knjigama iz nacije?
Ne brini se za mene, za faks mi je prvi izbor bio povijest.
Danke, Barbie.
ma meni je ustvari najviše radi prvih kolokvija,jer 12.4. izlazim na naciju,pa se usrdno nadam da se rok neće poklopiti sa nekim kolokvijem il tak neš...
naciju počinjem učiti od pon i to žestokim tempom...učila sam ju već prije,tak da ustvari idem popunit rupe i utvrdit to sve,a onda sredinom trećeg počinjem ubacivati i socku i otpd u učenje... kako ću krepat tih mjesec dana al ak sve uspije,isplatit će se

a onda ti je kul stipo meni se povijest malo zgadila od kad sam se susrela s nacijom,al i ta averzija splašnjava

EDIT:kaj se tiče knjiga,imaš 2...čepula i nedu čepulo je kraći ali sadrži više informacija i bitnih stvari,neda je dulja al ima dosta ponavljanja stvari i naklapanja bezveze...za kolokvije učiš kombinirano iz obje knjige (piše ti na stranici katedre) s tim da ti je za prvi kolokvij većinom čepulo,a za druga dva većinom neda
mi smo ti imali kolokvije u razmaku od točno mjesec dana,bilo nam je 16.11,17.12 i 18.1.

Zadnje uređivanje miss_devil : 26.02.2010. at 14:28.
miss_devil is offline  
Old 26.02.2010., 14:59   #9939
hej, zna li tko od vas kolika je upisna kvota na pravnom fakultetu u zg?
ja sam jos u srednjoj, a pravni mi je jedna od opcija za kasnije, pa me okvirno zanima kolike bi mi bile sanse i to...
negdje sam na netu nasla kako se na pravni prijavi oko 2 i nesto tisuce ljudi
zna li tko koliko ih se upisuje?
idea is offline  
Old 26.02.2010., 16:16   #9940
Quote:
idea kaže: Pogledaj post
hej, zna li tko od vas kolika je upisna kvota na pravnom fakultetu u zg?
ja sam jos u srednjoj, a pravni mi je jedna od opcija za kasnije, pa me okvirno zanima kolike bi mi bile sanse i to...
negdje sam na netu nasla kako se na pravni prijavi oko 2 i nesto tisuce ljudi
zna li tko koliko ih se upisuje?
otprilike 1000 ljudi. S tim da je negdje do 700-750 redovnih. To je bilo prije državne. Nemam pojma koliko će vas se sad prijaviti ni kako će to izgledati.
Fashion Barbie is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.