Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 15:16   #21
Quote:
srceko kaže: Pogledaj post
?????
boogaloo obuca???
mislis na onu rasprodaju?
..mislim na bilo koju..ja sam kupila čizme krajem 10. mjeseca za kojih 800kn,koža,šivano,lijepo sve...kupujmo hrvatsko i to....prvo sam skužila da je zatvarač na jednoj slomljen pa su mi zamijenili,onda su nakon 2 tjedna totalno izgubile oblik-koža je totalno omekšala i izobličile su se,izgledale su potpuno drugačije....i pao prvi snijeg,prošetala par metara u njima i raspale se...nevjerojatno ...luda sam
..kupujmo rvatsko
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:41   #22
Nekvalitetno: -Diesel,Replay pamučne majice i tenisice
-Lacoste obuća i jeftinija obuća Hugo Bossa
-Armani jeans,Armani exchange..te linije Armanija imaju
uglavnom jeftiniju i slabo kvalitetnu odjeću
-Benetton

Diesel traperice su zadovoljavajuće kvalitete,mada su danas cijenama bliske D&G trapericama,a iz iskustva nema boljeg izbora po pitanju kvalitete i dizajna od D&G traperica.To su jedine koje u kipućoj vodi ne puštaju boju i koje se u četiri godine nošenja nisu izderale na preponama i jedine koje garantiraju autentičnost izgleda pranjem.Traperice prve linije Versacea, Dolce&Gabbana koštaju i duplo skuplje od D&G,a jedina razlika koju nude je ugravirana metalna pločica s imenom na stražnjici.Dsquared2 traperice imaju super dizajn,ali su zbog tih par prišivenih detalja po četiri puta skuplje od Diesel traperica,a proizvodi ih upravo Diesel Odjeća im je također potpun nesklad cijene i kvalitete,tipičan primjer gdje plaćaš isključivo 'drukčiji' dizajn,a kvaliteta kao Diesel..Od svih tih trendovskih marki tipa Diesel,Replay,Dsquared2.. i podbrandova tipa D&G,AJ,VJC,... kvalitet,cijena,dizajn idu u korist samo D&G...ovo sve drugo su samo jeftine kopije prvih linija...
Za one koji ne žele bit u trendu ( recimo stariji od 25 god )a žele jednostavno i kvalitetno ( a izdvajaju više para za odjeću ) od glave do pete zna se što se treba kupiti
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:17   #23
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post

Diesel traperice su zadovoljavajuće kvalitete,mada su danas cijenama bliske D&G trapericama,a iz iskustva nema boljeg izbora po pitanju kvalitete i dizajna od D&G traperica.To su jedine koje u kipućoj vodi ne puštaju boju i koje se u četiri godine nošenja nisu izderale na preponama i jedine koje garantiraju autentičnost izgleda pranjem.Traperice prve linije Versacea, Dolce&Gabbana koštaju i duplo skuplje od D&G,a jedina razlika koju nude je ugravirana metalna pločica s imenom na stražnjici.Dsquared2 traperice imaju super dizajn,ali su zbog tih par prišivenih detalja po četiri puta skuplje od Diesel traperica,a proizvodi ih upravo Diesel Odjeća im je također potpun nesklad cijene i kvalitete,tipičan primjer gdje plaćaš isključivo 'drukčiji' dizajn,a kvaliteta kao Diesel..Od svih tih trendovskih marki tipa Diesel,Replay,Dsquared2.. i podbrandova tipa D&G,AJ,VJC,... kvalitet,cijena,dizajn idu u korist samo D&G...ovo sve drugo su samo jeftine kopije prvih linija...
Za one koji ne žele bit u trendu ( recimo stariji od 25 god )a žele jednostavno i kvalitetno ( a izdvajaju više para za odjeću ) od glave do pete zna se što se treba kupiti
Ma je li to moguće??? Ali gdje je, gdje je ... Ma ne, nije moguće... Trčim na Kamenita zapalit svijeću - black_man nije naveo Pradu (ali vidim da na nju aludira na kraju ).

Ontopic:
Replay obuća užasna. Platim kožne gležnjače 1200kn, uložak unutra mi se već sav zgulio, puštaju vodu, noga mi se u njima znoji, neudobne... I svaki puta to zaključim, ali uvijek ponovo pokleknem pred dizajnom (ili markom ). Ah, ipak dizajn prodaje proizvod.


P.S. Black_man, zakaj bi itko stavljao traperice u kipuću vodu?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:28   #24
tenesice lacostice_ nikad više....
ali zato asics THE BEST
zekoslav mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 22:08   #25
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ma je li to moguće??? Ali gdje je, gdje je ... Ma ne, nije moguće... Trčim na Kamenita zapalit svijeću - black_man nije naveo Pradu (ali vidim da na nju aludira na kraju ).

Ontopic:
Replay obuća užasna. Platim kožne gležnjače 1200kn, uložak unutra mi se već sav zgulio, puštaju vodu, noga mi se u njima znoji, neudobne... I svaki puta to zaključim, ali uvijek ponovo pokleknem pred dizajnom (ili markom ). Ah, ipak dizajn prodaje proizvod.


P.S. Black_man, zakaj bi itko stavljao traperice u kipuću vodu?
Koliko puta je on spomenuo Pradu, ti si jos cesce spomenuo Replay. Ne vidim bas neku razliku, s tim da on zna sto kupuje.

Replay obuca se dizajnira i proizvodi u Kini i talijanska tvornica nema nista s produkcijom te obuce, osim sto je, po ugovoru, prodaje u svojim ducanima.
Mozda si u pravu i pokleknes pred markom, jer cisto sumnjam da bi kupovao obucu branda Sugi iz Hong Konga (to i oni znaju, pa su platili Replayu da mogu staviti njihov logo na obucu).
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 22:49   #26
slzem se sa Black Man-om, iako i Versace i D&G imaju traperice od 200 i 600€, meni su Versace osobno draze, ali imam od oba branda i smatram da su i jedne i druge vrhunske kvalitete, so far
caka je u tome sto je to malo kome korisno jer se ovdje uglavnom spominju marke iz jeftinijeg cjenovnog ranga

htio bi spomenuti i Levis, primarno njihove "rebe", made in Varteks, koje su sranje zivo i raspadaju se nakon kratkog vremena

Benetton je zadnje smece i zalim ljude koji to kupuju, bog te pito di to proizvode, kupi pred par god tamo 2 majice, nakon nekoliko pranja su se ravukle i izblidile da ni macka vise na njima nije tila spavat
Tom tailor me isto razocarao pa i njega na crnu listu stavljam, isto nekakav dalekoistocni otpad prodaju, bar kod nas

Lacoste tenisice su otpad, za robu ne znam jer ne kupujem to, ne svidja mi se

kao kvalitetne bi naveo i Fred Perry i Joop, njima sam izrazito zadovoljan, a cijene su prihvatljive
takodjer Wrangler traperice, imam ih dvoje imaju po 3+god i odlicno se drze, ako se gleda cijena od 600Kn sto i nije puno

Tommy hilfiger-smece, bar sto se majici tice, krpetine
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:00   #27
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Koliko puta je on spomenuo Pradu, ti si jos cesce spomenuo Replay. Ne vidim bas neku razliku, s tim da on zna sto kupuje.

Replay obuca se dizajnira i proizvodi u Kini i talijanska tvornica nema nista s produkcijom te obuce, osim sto je, po ugovoru, prodaje u svojim ducanima.
Mozda si u pravu i pokleknes pred markom, jer cisto sumnjam da bi kupovao obucu branda Sugi iz Hong Konga (to i oni znaju, pa su platili Replayu da mogu staviti njihov logo na obucu).
Kao prvo

Pa razlika je u tome što je on u svojih 200 postova oko 180 puta spomenuo Pradu. Ja sam u svojih 950, možda 40 (iako duboko sumnjam).
Ma mislim baš me briga, svatko nešto voli, nego mi je to smješno...
Ma kuži on mene. Samo se zaje... Kaj me shvaćaš tak ozbiljno...

Ma ne kupujem ih zbog marke, više zbog dizajna jer to je ono kaj mi je bitno. A i na njihovim cipelama/tenisicama barem nema ogromnih znakova kao na nekim drugim. A ako i imaju, izbjegavam takve. I ja zapravo dosta teško nađem neke cipele koje mi se sviđaju (jer ne volim tenisice, a neću nosit ni lakirane cipele), a moraš priznati da imaju otkačenu obuću (a i odjeću), a to je ono kaj ja hoću.
Ali vidiš, njihova ljetna obuća (japanke, natikače) mi je ok kvalitete. Udobne su i iste kao kad sam ih kupio (a nošene su i na plaži, kroz morsku vodu).

Da budem malo i ontopic, nekvalitetne su mi i majice iz s.Olivera i Esprita. Nakon malo nošenja pojave se neke rupice. Još sam napo staru da kak to pere majice (ne ona; veš-mašina), ali vidim da ih i drugi imaju.


P.S. Da, sad sam se sjetio da sam nedavno pitao kad je sniženje u Replayu. I gamad mi je torbu koju pikiram već od 9. mjeseca snizila samo 200kn, a nisam lud da za platnenu torbu dam (sada) 700kn.

P.P.S. Tek sam sad vidio ono: "s tim da on zna što kupuje." Znam i ja vrlo dobro kaj kupujem. Znam da se proizvode u Kini i već smo davno o tome raspravljali baš ovdje. A kud bi došao da gledam i kupujem ono što nije proizvedeno u Kini, Vietnamu, Turskoj, Indiji, Madagaskaru, Grčkoj... Nabroji mi 3 branda KOD NAS koji prodaju robu iz Italije, Njemačke, Amerike.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:14   #28
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
...Ma mislim baš me briga, svatko nešto voli, nego mi je to smješno...
Ma kuži on mene. Samo se zaje... Kaj me shvaćaš tak ozbiljno...

..

P.P.S. Tek sam sad vidio ono: "s tim da on zna što kupuje." Znam i ja vrlo dobro kaj kupujem. Znam da se proizvode u Kini i već smo davno o tome raspravljali baš ovdje. A kud bi došao da gledam i kupujem ono što nije proizvedeno u Kini, Vietnamu, Turskoj, Indiji, Madagaskaru, Grčkoj... Nabroji mi 3 branda KOD NAS koji prodaju robu iz Italije, Njemačke, Amerike.
Znam ja da se ti zezas. I ne radis to nesimpaticno, ali bas si na njega navalio zbog te Prade. Voli Pradu, pa sto. Jedan od milijuna vatrenih sljedbenika.

Kod Replay obuce nije samo mjesto proizvodnje u pitanju, vec i dizajn i produkcija. Sve je Kina. Talijani nemaju nista s tim. Osim sto su posudili ime i zbog toga udvostrucili cijenu obuce.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:15   #29
ja ne vidin šta je loše ako je nešto iz kine. taman da je iz amerike radili je opet kinezi. pa ne bi valjda za strojem u nekoj tvornici u okolici masačuseca sidijo neki cowboy.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:22   #30
Quote:
Tijana kaže: Pogledaj post
Kod nas nema, teta u dućanu mi je prošle godine rekla kako je politika firme da ne spuštaju cijene više od 20%. A mislim da sam danas vidjela da su im neke tenisice u onoj ulici kod Tesline snižene 30%

Preko neta ih još nisam kupovala, našla sam ih na schuhpaket.de, puno su jeftinije nego kod nas, ali ne dostavljaju u RH.
hmh...ja svoje kupila za 60% popusta... ali tog dućana više nema
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:26   #31
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Znam ja da se ti zezas. I ne radis to nesimpaticno,


Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
ali bas si na njega navalio zbog te Prade. Voli Pradu, pa sto. Jedan od milijuna vatrenih sljedbenika.
Evo, časna pionirska, neću više.
Znam ja kako je to voljeti neki brand
Hoću torbu!!!


On topic: Meni je Hilfiger tak-tak. Imam jedne traperice 2 godine i još su super, a ovu jesen sam kupio njihovu vestu koja je kad sam ju kupio bila veličina M, a sada je već XS i svaki put ju jedva navučem na sebe, ali kad sam ju već platio 850kn onda ću je i nosit pa makar svi misli da sam drugačije seksualne orijentacije
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 01:18   #32
@marko 356
ma da,ne spominju se skuplje marke,ali se spominju i Diesel i Replay koji nisu daleko..a nikad nije s goreg diskutirat..možda netko poželi bolje traperice od Mustanga pa kupi skuplje, kao Armani jeans i ne dobije ništa posebno...zato je najbolje kad ljudi pričaju prema vlastitom iskustvu i uspoređuju cijenu i kvalitetu.
D&G traperice su u IT cijenama od 150 do 300 eura,sad vjerojatno ima i skupljih,ali su te obično ili limitirane ili su prikazane na fashion week-u u Milanu,ali od svih tih podbrandova velikih modnih kuća,to je i jedina koja se prezentira na fashion show-u u Milanu,a i to garantira neku kvalitetu...čak je i proizvodnja velikog dijela u istoj tvornici u kojoj proizvode svoju prvu liniju...
Ima i Just Cavalli,Versace jeans couture,GF Ferre odličnih traperica...kao i D&G sve su bile distribuirane od strane Ittierre Spa i proizvede u Italiji...i odlične kvalitete....D&G sada imaju deklaraciju Dolce&Gabbana Spa,a ostali 'Ittierre, s razlikom da sad imaju tvornice u Tunisu,Rumunjskoj,itd...

nisam protiv kupovine robe kupljene u tim zemljama,ali radije kupujem ono što je proizvedeno u okrilju dane modne kuće,nego robu koju proizvode i distribuiraju drugi pod danim imenom...a to je slučaj sa recimo Versace collection,Versace jeans couture,itd...a ne znam kakve to veze ima sa Versaceom...i mislim da u Versaceu nema baš traperica za 200 eura,uglavnom su u svemu skuplji od ostalih,pa su i traperice skuplje od 500 eura...Pradu,Gucci,Fendi možeš kupit online i kod mnogih distributera po svijetu,na Versace ne možeš naletit gotovo nigdje osim u njihovim dućanima.

Pretpostavljam da si mislio na VJC traperice,eto i meni su jedne njihove bile najbolje,ali su odradile svoje...ako su ipak Versace,onda me baš zanima jesi li ih kupio negdje online ?! a što se tiče Versace traperica siguran sam da su kvalitetne,ali su obične dizajnom i imaju tu metalnu ugraviranu pločicu s imenom Gianni Versace koja košta 300 eura...hehe....al u redu je jer žele održat nivo ekskluzivnosti u svemu,a moraju bit jednostavne jer prva linija mora biti 'timeless',a ne 'trendy'...Muška linija Versacea je zakon..rekao bih da imaju 'jebacke' stvari,od odijela,košulja,pulovera,cipela...i u muškoj modi su možda i najskuplji i najekskluzivniji,ali to postižu nekim upadljivim detaljima pa mi nije roba za sve prilike..recimo ne mogu se zamisliti da idem na posao u Versace košulji ili popodne na kavu(možda nekad),u Pradinoj mogu,ali za neku svečanu priliku ili ženidbu sigurno bih odabrao Versace..

@mokry

znao sam da ćeš se javit,pa je bilo nepotrebno spominjat ime uzalud
a zašto stavit traperice u kipuću vodu?
pa jednostavno...da vidim hoće li tad pustit boju...
i kod nas nema kupiti nijedan brand koji robu proizvodi samo u Italiji,Njemačkoj ili Americi...znam da se prva linija Prade i Versacea proizvodi samo u Italiji...čak se i Gucci,Dior i Louis Vuitton proizvode u Kini,a kamoli neće jeftiniji brandovi...za Fendi ne znam ama baš ništa,ali moguće da se ni oni još nisu globalizirali.
I Prada sport se proizvodi ima par godina u Kini i razmišljaju o tome da se 'Made in China' zamijeni etiketom 'Made by Prada'...ne znači nužno da je roba lošije kvalitete,ali je problem što je generalno 'made in China' sinonim za loše i jer tamo cvjeta crno tržište...

Zadnje uređivanje black_man : 06.01.2008. at 01:48.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 01:50   #33
jedne sto imam su samo Versace i kupljene su u Londonu, nisu jeans couture, 310GBp su bile tak da mislim da bi to mogla bit top linija, imam i jeans couture dvoje, obje kupljene u Bratislavi, i ne cini mi se da ima neka velika razlika u kvaliteti, cakstovise, zato sam naveo cijenu od 200€ navise, time sam Versace i VJC svrstao u istu grupu, jer po kvaliteti mi se cini jako slicno, samo traperice naravno, sada mozda grijesim, vrijeme i uporaba ce pokazat
sta se tice D&G, jesu povoljniji i kvaliteta je tu, ali od njih tesko nadjem da mi pase neki model, jednostavno mi ne stoje ili mi se ne svidjaju, tak da mi ostaje samo Versace, zasad, jer Cavalli, Armani i sl nema sanse da kupim, samo kad ih uzmem u ruku vidim da to nije to, radje uzmem Diesel za duplo+ manje novaca a dobijem istu kvalitetu

ima jos marki koje mi pasu dizajnom ali jednostavno ne znam kakva im je kvaliteta, pa ne zelim ni isprobavat buduci da se ne radi o malim novcima, npr Dirk Bikkembergs, ima ih jos ne pada mi sad na pamet, jer meni je vazno da mi to traje i traje, uz savrsen kroj naravno
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 02:08   #34
mene ste sad skroz zbunili (nisam navikla da se decki kuze u modu vise od mene)al ajd da i ja nes napisem...
sta se tice mojih stvari tipa DG, armani, cavalli, ferre - ok su mi. i bas sam provjerila imaju na etiketi iznutra Ittierre... i da dodam..gucci i sve te marke se rade u italiji..ja vidila na svoje oci..pa predgradje firence je KRCATO gucci tvornicama...
od diora imam onu famoznu majcu koja je paprena bila a kvaliteta nikakva..cak razmisljam da je odem reklamirat tj da dam stracima sad kad ce otputovat.. dok su torbice super
nadalje, boss me isto dosta razocarao..ne po kvaliteti vec ne znam..ne djeluje mi onak da vrijedi tih para..tu mislim na jednu haljinu iz black kolekcije
escada mi je uvijek bila zakon i tu nema diskusije..jedino su im torbice ne kvalitetne..il su se samo meni sve izlizale
replay je nekad bio dobar sad se pokvario..al su meni njihove cizme super
samo njihove i nosim
lacoste je isto OK al nis ekstra..tenisice jako ne udobne...a majce su daleko po kvaliteti od onih koje su se prodavale pred 10 godina

a sad od ovih jeftinijih marki tipa zara i sl. tog imam krcat ormar. meni su sve super. al ja jednu nosim jedan dan i onda 3 tjedna stoji u ormaru..tak da i to valjda ima veze..jednostavno previse ih je pa iih dosta visi i s etiketama..
tak da ne znam..
jedino mi je terra nova, amadeus i to olicenje nekvalitete i to izbjegavam..nek se neko ne uvrjedi al tak razmisljam..nisam istina nikad tamo nista kupila al eto..jednostavno me ne privlaci
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 02:22   #35
Louis Vuiton se ne radi u Kini. Radi se i Francuskoj, Spanjolskoj i US. Obucu rade u nekim tvornicama oko Venecije.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 02:32   #36
Ja bi još samo dodala da je Louis Vuitton stvarno katastrofalne kvalitete,osobito torbe i obuća.Znam da je sve to on za života dizajnirao nigdje drugdje nego u Firenci i vlastitom rukom sašio a konac je natopljen njegovom krvlju tako da je sigurno orginal,al nije vrijedno te love.Zato nisam nikad kupila ništa LV.Niti ne namjeravam...
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 02:38   #37
pa kako onda znas da je koma?
meni je savrsen!!!!!!!
i definitivno najbolje kvalitete
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 03:31   #38
jednostavno...
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:35   #39
[QUOTE=black_man;12015341]
a zašto stavit traperice u kipuću vodu?
pa jednostavno...da vidim hoće li tad pustit boju...QUOTE]

Čekaj, malo mi je nevjerojatno da daš 200-300eura za traperice i onda ih ideš stavit u kipuću vodu da vidiš dal će pustit boju. I kaj da su pustile? Mogo bi se oprostit i s njima i s lovom.


Ontopic: Od kvalitetnih marki nemam pojma koju bi izdvojio jer zapravo nema nekog pravila. Ponekad nešto bude super, a nekad užasno. Meni zapravo niti nije toliko važna kvaliteta. Puno mi je bitniji dizajn. I ne kupujem robu zato da bih ju nosio 5 godina. Nešto mogu nosit najviše 2 (i to ugl. traperice ili zimsku jaknu). Ne zato što roba postane loša, dapače, ostane ista, ali ja više ne želim to nositi jer mi je dosadno stalno bit u istom. Tak da ja zapravo sezonski mijenjam robu (a to je, morate priznati, dosta skup sport), osim ako mi se nešto jako sviđa; onda to nosim duže.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:57   #40
i tu se slazem, u biti ne znam zasto je nekome bitna kvaliteta mango, benetton, s.Oliver, i ostalih krpa, kad ionako to nose par puta i bace/poklone/prodaju, pogledajte samo topic na oglasima, neke curke imaju cili arsenal majicica i suknjica
ne kazem sada da to treba bit smece, ali postoji roba koja jednostavno nije namjenjena da traje, sto i sama cijena govori, ne mozete ocekivat da komad majice retail cijene 200Kn, u ducanu u samom centru (citaj: najskuplji najam), ima dobru kvalitetu, jer kad se zbroji najam, marza trgovca, porezi i ostala sranja, ispada da je na izradu te majice potrosen ~1€

meni je jako bitna kvaliteta jer tesko nalazim komad robe koji mi se svidja, a da je pritom neupitne kvalitete, cijenu u tom slucaju gotovo i ne gledam, jer znam da cu taj komad odjece i za 5 god izvuc iz ormara, kutije, i obuc za bilo koju prigodu kao da je kupljeno jucer, oci li bit u trendu ili ne uopce me ne zanima, i tak vecinom kupujem nekakvu klasiku
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.