Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 12:56   #1
Vintage

Nadam se da će tema zaživjeti, naime primjetila sam (ako se ne varam) da još neke cure ovdje dijele moju ljubav prema 50-tim godinama prošlog stoljeća. Da se mene pita cijeli bi dan šetala u haljinama kakve je nosila Grace Kelly ili čak u današnje vrijeme dijelom Dita. Gledam Mad Men samo zbog garderobe (serija mi dosadna) i općenito mogu danima surfati u potrazi za torbicama, haljinama itd.

Koliko vidim po dvije kampanje (Mango i Prada) ove zime bi se moglo naći dosta komada koji imaju dodirnih točaka s tom erom što mene neizmjerno veseli .
Moje pitanje je (ako ima sličnih meni) : gdje nabavljate garderobu i dodatke, te dali ih nosite u svakodnevnom životu. Ako da, dali se trudite uklopiti taj predmet, dodatak ili komad odjeće u modernu verziju ili sve to nosite kao da ste upravo vremeplovom doputovali?

P.S. U temi su naravno dobrodošli i ljubitelji drugih nekih razdoblja
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:31   #2
Ja sam tu da odbranim Mad Men

Jedna od najboljih i najinteligentnijih serija ikada!
Sa fenomenalnom garderobom
__________________
What would Wilfred do?
Rozmeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:39   #3
Quote:
Rozmeri kaže: Pogledaj post
Ja sam tu da odbranim Mad Men

Jedna od najboljih i najinteligentnijih serija ikada!
Sa fenomenalnom garderobom
Samo radi toga , totalno sam promašila onda

Ne kažem da je loša, samo malo monotona kad gledam, uvijek isti tonalitet
Al za garderobu se slažem
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:00   #4
da nisam lijena k'o ćuskija (i da ne radim tu gdje radim), ja bih imitirala Audrey Hepburn (barem povremeno). meni su šezdesete .

kad dođem doma stavim par fotki.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:04   #5
ovo je tema za mene
uvijek sam jako voljela 20te, 50te, 60te i 70te.imam jako veliku kolekciju, najvise haljina i torbica,nesto suknjica i nakita.sto se tice nosenja, hm, kako kada i kako sto.ako su to one teske maksi haljine (od onog krutog, shimmer materijala 60/70te) njih jako rijetko, ali ostale stvari dosta cesto. nekada slozim cijelu kombinaciju kao da sam u onom dobu, neklad dodam lude dodatke.divno je, mogu se kombinirati na toliko razlicitih nacina .i stalno me odusevljavaju kad ih gledam, boje kao da su sada napravljene, materijali predivni (jedino cesto moram haljinice i suknjice ponovo proci sa masinom, jer koncici znaju biti opusteni ili znaju nedostajati).
ma obozavam ih sve!
kupujem ih uglavnom na hrelicu i drugim buvljacima.
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:05   #6
Tema je pogođena i znatiželjna sam da vas vidim.
Na moju žalost vintage dobro stoji samo na mladim curama.
Kada neka sredovječna gospođa obuče nešto takvo izgleda ko da je sirota izvuklo nešto staro iz svog ormara jer nema love za kupit si novo.
Čak i meni draga Ivanka Mazurkijević tako izgleda a ona još nije sredovječna gđa. Ili možda je ?
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:23   #7
I ja baš volim 50s haljinice. Ne baš sve, al ima ih kraaaasnih.
Nego, došla sam na ovu temu zato što hitno tražim haljinicu s dole širokim šosem (ne znam kako se to zove) koja će se uklopiti u ovaj prostor:



Zna li itko gdje bih mogla naći takve haljine?

Zadnje uređivanje me in honey : 14.07.2010. at 13:22. Reason: prevelika slika
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:32   #8
Quote:
lollipop kaže: Pogledaj post
I ja baš volim 50s haljinice. Ne baš sve, al ima ih kraaaasnih.
Nego, došla sam na ovu temu zato što hitno tražim haljinicu s dole širokim šosem (ne znam kako se to zove) koja će se uklopiti u ovaj prostor:



Zna li itko gdje bih mogla naći takve haljine?
PASS javi se djevojci, jedino joj ti možeš pomoći.

Zadnje uređivanje me in honey : 14.07.2010. at 13:22.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:13   #9
Awwww, divna tema!
Volim, nosim i žalim što nisam tada živjela. Sviđa mi se što je nekako u današnjim dućanima sve lakše pronaći komade koji bacaju na to doba iako mi naravno nema do gušta kopanja po Hreliću, second hand shopovima i bakinim ormarima.

lollipop, a da nađeš neku sliku haljine kakvu imaš u glavi?
ovako na slijepo mi pada na pamet Šlic, ovisi koliko imaš novaca namjeru izdvojiti.

I pogledaj nju, nedavno je imala na blogu kombu koju je nosila u sličnom, zapravo skoro istom okruženju.
butterfly_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:22   #10
@ lollipop
probaj na hrelicu (sutra ili u nedjelju), slic (samo uzasno je precijenjen), ili dobri stari ebay (ima po ok cijenama).to mi prvo pada na pament..
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:31   #11
Uf, patim na haljine iz 40ih, 50ih i 60ih
Nedavno mi je došla u ruke Stop staring haljina i oduševila me kvalitetom izrade i materijala. Sada sam u potrazi za dobrom šnajdericom jer imam par haljinica u planu

a inače tražim inspiraciju na ovim stranicama:

http://www.unique-vintage.com/
http://www.reddressshoppe.com/All%20Stock.htm
http://www.daddyos.com/retro/retrold...873/Categories
http://www.stopstaringclothing.com/sunshop/
http://www.pinupgirlclothing.com/
chmichak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:32   #12
I naravno Etsy, tamo stvarno ima veliki izbor

Ako smijem pitati, gdje je to ?

Chmichak hvala na linkovima, a ako nađeš šnajdericu obavezno javi

Zadnje uređivanje Viki29 : 13.07.2010. at 18:39.
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:22   #13
Quote:
Viki29 kaže: Pogledaj post
Samo radi toga , totalno sam promašila onda
Haha... Naravno da ne samo bog toga, ako nesto volim to su vintage haljine i kaputi. Al Mad Men sam morala da odbranim

Inace, moje omiljene haljine koje posedujem su upravo one koje sam nasledila od bake. Ili one koje sam kupila na buvljaku od neke tudje bake

Lepo je sto se vintage vraca u modu i sto se devojke, generalno, oblace mnogo zenstvenije nego ranije - mislim da je toga dosta falilo - ali vecina tih novih stvari koje se prave po uzoru na odecu iz 50-tih, 60-tih... samo izgleda kao vintage, ono po cemu najlakse mogu da se prepoznaju je njihov materijal. Zapravo, ono sto me je najvise odusevilo kod bakinih haljina je upravo materijal od kog su napravljene (kao i ona nerastegljiva linija koja dolazi nekako iznad struka) koji je vrlo drugaciji od onih materijala koji se danas prodaju.
__________________
What would Wilfred do?
Rozmeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:40   #14
uhh ja isto moram prvo braniti Mad Men najgenijalnija serija ikad
a oblekica mmmmmm mnjami

obožavam gledati sve te vintage uzorke, modele i dodatke
ali ih pokušam uvijek nekako uskladiti sa svime što se "nosi" da ne hodam ko crna ovca

i donje rublje, ne baš original vintage hehehe, ali da modeli vuku na taj neki štih obožavaaaaam takve lijepe kompletiće

joj, sad će biti plaća kad krenem po ebay-u uhhh
neenchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:53   #15
:O kakva dobra tema
Inače, imam dosta dobru kolekcijicu haljinica, samo ih ne znam svrstati u razdoblje. Neke od njih mi je mama malo skratila i prepravila da ih mogu nositi svaki dan a bez da me ljudi gledaju drugačije. Najdraža mi je jedna bijela haljinica sa ružama malim, šarenim koja je mislim iz 50ih godina. U stilu Merlinke, da. Točno se vidi razlika između te haljine i jedne slične kupljene prije 3-4 godine. Materijal je neusporedljivo bolji.
Djevojke, možete staviti slike svojih haljinica?
Ja ću staviti slike svojih svakako, kad ih poslikam
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 19:59   #16
Slažem se u potpunosti! I mene užasno zna naljutiti kad vidim nešto prekopirano iz tog doba od nekog totalno lošeg materijala, a nabiju cijenu ko da kupuješ suho zlato. I ipak su te stvari nekako više prilagođene današnjoj modi, dosta bude razlika u krojevima, tipa toga sa strukom.

Inače, ona je meni nekad bila pojam vinatgea. Tražila sam je sad, izgleda da više nema flickr. Srećom da tad nisam bila lijena sejvati slike.



nu ih tu.



srećom ona još ima blog.

butterfly_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 20:03   #17
daaaa, piksi je divna. nema više fotki, nažalost. napisala je da ih možda opet nekad stavi.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 20:04   #18
Joj e prekrasna, prekrasna, prekrasna Pogotovo ova zadnja fotografija, tako je lijepa djevojka . Moram svakako poslikati svoje haljinice da ih vidite. Samo je problem što nikada ne znam kako da ih kombiniram. Nemojte krivo shvatiti, znam se ja odjenuti, ali ne znam kako da kombiniram te haljinice a da ne izgledaju uvijek isto. I ne znam što da obujem
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 20:09   #19
a gdje se u zg mogu kupiti takve haljinice? osim da ih netko sasije po mjeri, naravno?
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 20:12   #20
Quote:
capoeira-zagreb kaže: Pogledaj post
a gdje se u zg mogu kupiti takve haljinice? osim da ih netko sasije po mjeri, naravno?
hrelić? shs?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.