Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 20:26   #21
Hvala. A kakav je 1.3?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:30   #22
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Hvala. A kakav je 1.3?
1.3 je benzinac s 82 ks. I u jednoj drugoj temi sam napisao kako je od jednog mog poznatog Getz s tim motorom prešao 320 000 km bez ikakvog kvara. Tako da je motor jako dobar.
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:35   #23
Quote:
ROAD RUNNER kaže: Pogledaj post
Čitao sam u nekim novinama povijest kvarova na Hyundaiu.Crkavaju podizači stakala, ručni i električni, centralno zaključavanje, blokada motora, prazni se akumulator sam od sebe (sigurno Fiatova tehnika), crkava alternator, ABS, a dalje nisam zapamtio
Još kad bi bila istina da taj članak postoji... Ono što je istina je da se znalo na nekim modelima dogoditi da riknu podizači stakala i da zeza blokada motora (ali blokada motora se jednom riješi u servisu i ne zeza više)...
I to je to.
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:05   #24
Evo sutra ćemo izgleda ići pogledati ovaj auto. Čini mi se ok. http://www.auti.hr/automobili/oglas-597522/ Komentirajte sve. Potrošnju, pouzdanost, održavanje... Sve. Auto bi se vozio minimalno 4 godine i to oko 30tkm godišnje.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:15   #25
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Evo sutra ćemo izgleda ići pogledati ovaj auto. Čini mi se ok. http://www.auti.hr/automobili/oglas-597522/ Komentirajte sve. Potrošnju, pouzdanost, održavanje... Sve. Auto bi se vozio minimalno 4 godine i to oko 30tkm godišnje.
Potrošnja po gradu (Zagreb) biti će oko 8.5 litara, sve ovisi o "jačini noge"... Odlično je to što je iz Čk zato što po tome znaš da nije svaki dan ubijan po ovim ležečim policajcima i rupama kojih je Zg pun
Održavanje će ti biti prihvatljivo jer dijelovi nisu skupi, a redovni servisi bi trebali biti dosta ispod 2000 kn.
Izdržal bu on i preko 200 000 km bez problema. naravno, uvijek je moguće kao i kod bilo kojeg drugog auta da se dogodi neki manji kvar.
Ali super je što je benzinac jer je on jeftiniji za održavanje i manje se kvari od dizelaša.
Naravno, prije kupnje obavezno u servis da se provjeri u kakvom je stanju motor i ostalo. Jer ako je motor ubijan, može biti puno kvarova.
I da, još nešto, cijena je jedno 1000 eura previsoka
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:33   #26
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
tro cilindraš je produkt vm motora,a 4 cilindraš je hyundaiyev proizvod...
Trocilindraš nema veze s VM-om. Taj su motor dobili tako da su 4-cilindrašu (kojeg je izvorno razvio Detroit Diesel za Hyundai i KIA-u) "odrezali" jedan cilindar. Imao, pa znam.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 21:37   #27
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Evo sutra ćemo izgleda ići pogledati ovaj auto. Čini mi se ok. http://www.auti.hr/automobili/oglas-597522/ Komentirajte sve. Potrošnju, pouzdanost, održavanje... Sve. Auto bi se vozio minimalno 4 godine i to oko 30tkm godišnje.
Dobro je to što je to redizajnirana verzija kojoj su maknuli problematičan MAF senzor (koji je bio BOSCH, Made in Germany).
Ostalo nema smisla ponavljati hercija.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:02   #28
Znači sve ok osim cijene. Pa nešto bi se dalo spustit sigurno ali ih po oglasniku baš i nema. Ima servisnu i ima 53tkm pa ak su pravi kilometri a ja čak vjerujem da jesu nije ga mogo tak ubit za 50tkm.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:29   #29
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Znači sve ok osim cijene. Pa nešto bi se dalo spustit sigurno ali ih po oglasniku baš i nema. Ima servisnu i ima 53tkm pa ak su pravi kilometri a ja čak vjerujem da jesu nije ga mogo tak ubit za 50tkm.
A gle, dovoljno da ga je stalno vozio u visokim okretajima. Ne znam, pogledaj tko je vlasnik... Ako je stariji čovjek, može biti da je auto odlično uščuvan. U servis i provjeriti sve. Čak se mjerenjem kompresije može vidjeti u kakvom je stanju motor. Mislim, to je najpametnije. Ako nisi u mogućnosti to napraviti, onda se ravnaj po tome da li je servisna knjižica uredno popunjena itd. Ali mislim da je taj Accent u odličnom stanju .
Ta cijena bi bila dobra da nije ovakvo stanje na tržištu novih i rabljenih, gdje su cijene užasno pale. Novi Accent sa više opreme i jačim motorom je 75 000 kn, a ovako se traži 35 000 za auto star praktički 7 godina.
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:34   #30
O (ne)pouzdanosti hyundai-a nemojte srat jer se zna da oni trenutno rade najpouzdanija vozila!
Svi negativni komentari su pod uticajem gebelsovske propagande trule euro auto industrije ili su zlonamjerni!
Točka.
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:46   #31
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
O (ne)pouzdanosti hyundai-a nemojte srat jer se zna da oni trenutno rade najpouzdanija vozila!
Svi negativni komentari su pod uticajem gebelsovske propagande trule euro auto industrije ili su zlonamjerni!
Točka.
Trenutno sigurno ne rade najpuzdanija vozila no recimo da su pri vrhu. U roku godinu , dvije možda se još malo popnu up..
Što se tiče accenta i getza preporuke važe.. Onom accentu cijenu malo dolje i to je to..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 05:42   #32
Hvala. Probat ćemo malo spustit cijenu.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:44   #33
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Trocilindraš nema veze s VM-om. Taj su motor dobili tako da su 4-cilindrašu (kojeg je izvorno razvio Detroit Diesel za Hyundai i KIA-u) "odrezali" jedan cilindar. Imao, pa znam.
Khm ... u to vrijeme se VM-ov vlasnik se zvao .... Detroit Diesel.

I taj 3 cilindraš 1,5 litara JEST VM-ov - pogledaj slijedeći link:

http://www.vmmotori.it/en/01/00/01/dettaglio.jsp?id=46

A naročito zadnju rečenicu opisa.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:24   #34
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm ... u to vrijeme se VM-ov vlasnik se zvao .... Detroit Diesel.

I taj 3 cilindraš 1,5 litara JEST VM-ov - pogledaj slijedeći link:

http://www.vmmotori.it/en/01/00/01/dettaglio.jsp?id=46

A naročito zadnju rečenicu opisa.
Ah, ti vlasnički odnosi... Gle, moj je na bloku imao malu crnu pločicu s natpisom "Made under licences of DDC, Michigan, U.S.A" - valjda su kosooki znali zašto su ju stavili, iako ne sumnjam da je VM odradio taj dio posla za američkog gazdu.

A naročito zadnja rečenica je malo neažurna, jer Hyundai taj motor ne proizvodi već pune 4 godine - poslije su ga koristili u Mitsubishiju za Colta u malo jačoj verziji.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 19:06   #35
HYUDAI ACCENT 1.5 CRDI 3cilindra problem pumpa

Imam problema s autom , HYUDAI ACCENT 1.5 CRDI
U Sisku je kupljen i registriran 13.06.2005 prešao 57000 bez kvara,
Napravljen je prvi servis i od tada je sam mijenjao ulje
do neki dan kada sam primjetio da na tlacnoj pumpi
to je ono s desne strane motora curi gorivo (pomalo) nemogu tocno
procijeniti negdje je na gumicama...
na pumpi piše BOSCH a sa strane KIA ???? ..
Bio sam kod majstora i veli da se obratim u auto kuću Gašparić..
da nije radio s takvim motorima i te gumice su mu problem..
Imali tko iskustva s time????
__________________
djovanii
djovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:36   #36
Quote:
djovan kaže: Pogledaj post
Imam problema s autom , HYUDAI ACCENT 1.5 CRDI
U Sisku je kupljen i registriran 13.06.2005 prešao 57000 bez kvara,
Napravljen je prvi servis i od tada je sam mijenjao ulje
do neki dan kada sam primjetio da na tlacnoj pumpi
to je ono s desne strane motora curi gorivo (pomalo) nemogu tocno
procijeniti negdje je na gumicama...
na pumpi piše BOSCH a sa strane KIA ???? ..
Bio sam kod majstora i veli da se obratim u auto kuću Gašparić..
da nije radio s takvim motorima i te gumice su mu problem..
Imali tko iskustva s time????
da ja imam
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:22   #37
Sinoć sam doznao da su mnogi auti s tim pumpama procurili, navodno je gorivo loše..
__________________
djovanii
djovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:19   #38
Prijatelj ima hyundai benzinac 2008 god i ima problema sa servom volana.Dali je to izuzetak ili pravilo kod vecine hyundaija radi se o acentu
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:21   #39
Mene interesira acent 1.5 crdi 2006 god kakvi su motori i dali ima gresaka kod tih automobila i kojih jer namjeravam kupiti taj model umaprijed hvala
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:41   #40
Quote:
mariori kaže: Pogledaj post
Prijatelj ima hyundai benzinac 2008 god i ima problema sa servom volana.Dali je to izuzetak ili pravilo kod vecine hyundaija radi se o acentu
izuzetak
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.