Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2011., 15:15   #1
Digitalna TV u BiH

...surfao sam nešto internetom,iz čiste znatiželje...zanima me digitalna tv u susjednoj BIH...nisam našao puno informacija o tome...uglavnom da prepričam što sam uspio saznati...format mpeg4...piše se najkasnije do 2015. a možda i prije....kažem možda jer se piše da imaju nekih tehničkih problema...pokusno bi trebalo ići emitiranje za područje sarajeva,banja luke i mostara...mene najviše zanima ima li tko informacija o budućim digitalnim regijama,o televizijama koje bi možda mogle imati koncesije na lokalnom,entitetskom ili nacionalnom nivou...
čisto onako iz susjedske znatiželje...e da hoće li i njema talijani upadati u frekvencije ili se to događa samo nama...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 15:31   #2
Bit će najvjerojatnije ovako
MUX A:
BHT 1
FTV
RTRS
RTRS 2
Neki državni kanal za hrvate koji će se pokrenuti

MUX B:
OBN
PINK BH
HAYAT
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 16:07   #3
Kakav RTRS 2? Što će im i drugi kanal?

A Pink BH trenutno ne pokriva cijelu BiH, nadam se da će sa dolaskom digitalizacije to učiniti.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:21   #4
...čuo sam da bi trebala doći al jazeera...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:37   #5
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
Bit će najvjerojatnije ovako
MUX A:
BHT 1
FTV
RTRS
RTRS 2
Neki državni kanal za hrvate koji će se pokrenuti

MUX B:
OBN
PINK BH
HAYAT
Kakav RTRS2?!? Ovako ce biti :

MUX A :
BHT - službeni program za cijelu BiH
FTV - Federacije BiH
RTRS - Republika Srpska

MUX B
Hrvatski program
Bosnjacki program
OBN
Pink BH

Hayat je lokalna sarajevska tv tako da nista od toga. Jedino su ove sto sam ja naveo nacionalne.
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:05   #6
Zašto hrvatski program ne bi bio u muxu A? I što će im bošnjački kad je to FTV?
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:27   #7
RTRS emitira svoj drugi program... Bar sam tako čuo.
Ni ftv ni RTRS ne pokrivaju cijelu BiH.
U BiH je sve tako čudno.
Na kraju ispada da jedino BHT 1 i OBN imaju nacionalnu pokrivenost.
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 21:01   #8
Quote:
Halloween kaže: Pogledaj post
Kakav RTRS2?!? Ovako ce biti :

MUX A :
BHT - službeni program za cijelu BiH
FTV - Federacije BiH
RTRS - Republika Srpska

MUX B
Hrvatski program
Bosnjacki program
OBN
Pink BH

Hayat je lokalna sarajevska tv tako da nista od toga. Jedino su ove sto sam ja naveo nacionalne.
Ne znam koliko ste upućeni, ali ja znam nešto više. Doći će do potpune reforme televizijskog servisa u BiH.

MUX A:

BHT - zajednički kanal namjenjen za sve narode i nac. manjine te entitete.
RTRS - kanal Republike Srpske (državni srpski kanal)
DHB - državni hrvatski kanal
BRT - državni bošnjački kanal

U MUX-u B će biti privatne i lokalne televizije.

BHT će financirati država BiH, RTRS Republika Srpska. Dalekovidnicu Herceg Bosne (DHB) će financirati većinske hrvatske županije, te mješovite županije (Srednjebosanska i Hercegneretvanska), ali i hrvatske općine u BiH koje se ne nalaze u većinski hrvatskim županijama. Bošnjačku radioteleviziju (BRT) će financirati većinske bošnjačke županije (kao i mješovite), te većinske bošnjačke općine van većinskih bošnjačkih županija
PeterBishop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 21:31   #9
Quote:
PeterBishop kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ste upućeni, ali ja znam nešto više. Doći će do potpune reforme televizijskog servisa u BiH.

MUX A:

BHT - zajednički kanal namjenjen za sve narode i nac. manjine te entitete.
RTRS - kanal Republike Srpske (državni srpski kanal)
DHB - državni hrvatski kanal
BRT - državni bošnjački kanal

U MUX-u B će biti privatne i lokalne televizije.

BHT će financirati država BiH, RTRS Republika Srpska. Dalekovidnicu Herceg Bosne (DHB) će financirati većinske hrvatske županije, te mješovite županije (Srednjebosanska i Hercegneretvanska), ali i hrvatske općine u BiH koje se ne nalaze u većinski hrvatskim županijama. Bošnjačku radioteleviziju (BRT) će financirati većinske bošnjačke županije (kao i mješovite), te većinske bošnjačke općine van većinskih bošnjačkih županija
...hvala na infu...imaš li koji link za dodatne informacije...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:28   #10
Ma dajte molim vas. Kakav bošnjački program? Bošnjaci imaju više televizija kao što su FTV i TV1 koje pokrivaju barem 90 % bh teritorija.

Novi program u BiH koji su sigurno dolazi je Al Jazeera. Hrvatski RTV kanal u BiH je priča koja se priča već 10 i više godina, nadam se da će jednoga dana zaživjeti.
FalconB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:50   #11
i ziher ne šteka niš zbog tehnike i tehničkih problema, već zbog nikakvog dogovaranja između predstavnika 3 naroda jer jedni drugima non-stop nekakve kajle pod nog bacaju (ko i uvijek i u svemu u Bosni zemlji), a prvenstveno vjerojatno i zbog manjka love.
do kraja ove godine navodno bi trebao krenuti taj testni DVB-T mpeg-4 signal za područje 3 najveća, gore spomenuta, grada - živi bili pa vidjeli.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 08:56   #12
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
i ziher ne šteka niš zbog tehnike i tehničkih problema, već zbog nikakvog dogovaranja između predstavnika 3 naroda jer jedni drugima non-stop nekakve kajle pod nog bacaju (ko i uvijek i u svemu u Bosni zemlji), a prvenstveno vjerojatno i zbog manjka love.
do kraja ove godine navodno bi trebao krenuti taj testni DVB-T mpeg-4 signal za područje 3 najveća, gore spomenuta, grada - živi bili pa vidjeli.
...on kreću sa mpeg4 a mi krenuli sa mpeg2...pa ti kupuj nove prijemnike za par godina...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 11:27   #13
Quote:
bingos kaže: Pogledaj post
...on kreću sa mpeg4 a mi krenuli sa mpeg2...pa ti kupuj nove prijemnike za par godina...
Hrvatska agencija za poštu i elektorničke komunikacije (HAKOM) opovrgnula je medijske špekulacije da će se digitalni prijemnici uskoro morati zamijeniti novima s MPEG-4 dekoderom, prenosi Hina.

Netočno je da će građani u dogledno vrijeme morati kupovati nove digitalne prijamnike s MPEG-4 dekoderom. Programi koji se emitiraju u multipleksima A, B i D se kodiraju MPEG-2 standardom te će se nastaviti emitirati u navedenoj tehnici, sukladno Strategiji o prelasku s analognog na digitalno emitiranje televizijskih programa u Republici Hrvatskoj. Također, jednako kao MPEG-4, i MPEG-2 standard podržava prijenos programa u standardnoj tehnici i tehnici visoke razlučivosti (HDTV), kao i "širokom" omjeru stranica 16:9, a što korisnicima jamči istovjetnu kvalitetu dobivenog sadržaja - slike i zvuka, bez obzira na korišteni standard.
IVAN 132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 11:29   #14
e da, tko je ranije kupio vanjski DVB-T il telku s već ugrađenim. današnji TV-i na HR tržištu već svi redom imaju mpeg-4 u sebi. tu i tamo pokoji nema (najjeftinije serije).

@IVAN
ma bingos je mislio kupuj nove tko je u HR ili BIH i ranije je kupio mpeg-2 only, sad će morat kupovat novi mpeg-4 zbog praćenja bosanskih programa, ne hrvatskih...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 15.05.2011. at 11:31. Reason: nadopuna
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 23:44   #15
Da, neki imaju ideju da je HR trebala ići u mpeg4 zato što je predviđen za SLO i BiH. Veze s vezom.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 20:48   #16
...nešto sam iskopao na net-u.. http://www.promo.com.ba/clanice/pers...r-Vajzovic.pdf

...meni je osobno žao što i mi nismo odmah prešli na mpeg4...ovako kupovat nove prijamnike za gledat sloveniju,bih,mađarsku..
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 21:38   #17
pa dobro, nije ni to sad baš više tako nedostižno...donedavno bijasmo samo na jednom Topfieldu od i danas preko 2k kn cijene, a sad se mpeg-4 već zna nać za od 250 kn naviše. jest nezgodno i trošak, ovako il onako, al ne više bogu za plakanje.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 22:47   #18
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
Bit će najvjerojatnije ovako
MUX A:
BHT 1
FTV
RTRS
RTRS 2
Neki državni kanal za hrvate koji će se pokrenuti

MUX B:
OBN
PINK BH
HAYAT
Jao kakve vi nebuloze ovdje pričate ma dajte

Evo vam friše vijesti iu Sarajeva

Mux A
sadašnje JRTV (BHRT, FTV i RTRS) jedno koji novi kana može se pokrenti je BHT2
Nikakve Bošnjačke ili Hrvatske TV
To su čiste gluposti

MuxB će ici natječaj po hrvatskom ili kako se ovdje kaže međunarodni konkurs

Niiti jedna televizija izuzev OBN i Pink BiH nema nacionalnu pokrivenost (veću od 70%)

ima mnogo kandidata za taj mux B od Hayata, Pink, OBN(koji je dobio novog vlasnika više nije Ivan Ćaleta), TV1, BN Bijeljina, ATV BL

Ufglavnom je krenulo
Sada će biti objavljen konkurs za MuxB pa ćemo vidjeti
fdsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:06   #19
Zašto Hrvati ne mogu imati svoj program u mux A, kad već ima za Republiku Srpsku?

I kad se je to promijenio vlasnik OBN-a?
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 00:03   #20
i ja sam već bio čuo nešto o pokretanju tog nacionalnog hrvatskog kanala, nisuljudi to sami iznebuha izmislili, al ok, vidjet ćemo.
ima i na satelitskom forumu neš više o tome..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.