Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 07:25   #541
Ovo je najdulja recenica koju sam ikad vidio.
Jel neki znaju koristit Enter?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 10:03   #542
ORF počeo s reklamiranjem HD-a
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 17:33   #543
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ORF počeo s reklamiranjem HD-a
Orf ima HD vec jako dugo.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 17:41   #544
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ORF počeo s reklamiranjem HD-a
da na današnji dan prije 7 godina
infinity6000t is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 17:46   #545
Quote:
infinity6000t kaže: Pogledaj post
da na današnji dan prije 7 godina
ja vidio jučer reklamu negdje oko 22h da se ljudi slobodno mogu besplatno informirati o ORF HD-u
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:45   #546
Ima li kakve nade da se SP u košarci prenosi u HD?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 03:13   #547
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Ima li kakve nade da se SP u košarci prenosi u HD?

U RH? Ne
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 18:27   #548
Treba štedit na rečenicama,nemojmo se razbacivat
Jim Corbet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 01:53   #549
Quote:
Jim Corbet kaže: Pogledaj post
Treba štedit na rečenicama,nemojmo se razbacivat
Ne znam jesi li se to meni obratio, ali ako jesi ne znam sto vise napisati osim toga. Nema sanse da košarka bude u HD, iovako će vjerojatno prenositi samo Hrvatsku, a kasnije jedno polufinale, i finale.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 12:39   #550
Poslao sam HRT-u mail s pitanjem u vezi pokretanja HD kanala:

Quote:
Poz!
Poštovani, zanima me da li se što radi po pitanju pokretanja HD kanala i kada se može očekivati da HRT pokrene 1 ili više HD kanala.
Unaprijed hvala na odgovoru!
I dobio sam lijep odgovor:

Quote:
Poštovani,

zahvaljujemo na Vašemu javljanju i povjerenju.

HRT se nalazi u procesu tehnološke modernizacije u sklopu koje je planiran i prelazak sa SD rezolucije na HD. To je međutim opsežan, zahtjevan i skup proces koji zahtijeva velika ulaganja ne samo u tehniku, već i u dodatna sredstva HRT-a kao nakladnika za nadogradnju kanala kod pružatelja usluga zemaljskog emitiranja, Odašiljača i veza. Trenutno u RH niti jedna nacionalna televizija još ne emitira u HD rezoluciji zemaljskim putem, no što se tiče HRT-a, planovi jesu stvoriti pretpostavke za prelazak tijekom idućih 2-3 godine, a do tada će biti još eksperimentalnih emitiranja u HD-u.

Želimo Vam uspjeh i svako dobro.

S poštovanjem

Tatjana Habdija | agent | Kontakt centar
t: +385 1 634 2634 | f: +385 1 634 3712 | e: [email protected]
Hrvatska radiotelevizija, Prisavlje 3, 10 000 Zagreb, Hrvatska
Zadovoljan sam odgovorom. Pretpostavljam da će sljedeće eksperimetalno emitiranje biti za vrijeme Europskog prvenstva u nogometu iduće godine. Nedugo nakon toga su i Olimpijske igre i mislim da će i njih pustiti eksperimentalno.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 13:10   #551
HRT2 HD

Je. I to po svoj prilici (opet) u DVB-T2 mpeg-4 kroz evo.tv multiplekse jer -T2 mpeg-4 99% i jest standard putem kojeg će jednog dana svi HD emitirati trajno..

A dotle ćemo vjerojatno već u svijetu imati daleko poodmakli 4k zemaljski broadcast

ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 14:35   #552


znači svaki put isto

bla bla bla tehnološka modernizacija bla bla jako skupo i opsežno bla bla bla odašiljači i veze i ovaj dio rečenice što me razljutio " Trenutno u RH niti jedna nacionalna televizija još ne emitira u HD rezoluciji zemaljskim putem"

1. naša dvb-t mreža jest šugava i zbrkana, ali može stat 1 HD program u bilo koji multiplex. to ste pokazali 2014. kad su bile OI u evotvu i nogomet u mux b.
i u tom muxu b nema prepreke da pokrenete HD program jer on godinama već zjapi prazan + oiv i država svake godine gube milijune kuna zbog vaše nesposobnosti. stvarno smanjite bitrate ovim četri kanala (ionako ne služe ničemu) strpajte program i evo ga riješen problem. ali očito da je za vaš mozak to ipak prenaporan zadatak

2. čak nije ni bitno dal pokrenete u dvb-t mreži, apsolutno nema prepreke da HD program bude u nekoj pay tv platformi. dajte pogledajte kalendar, vidite koja je godina. zar vi ne shvaćate da smo mi jedina zemlja u europskoj uniji čija nacionalna televizija nema HD program. i ovo mi je odvratno što se uspoređujete sa komercijalnim televizijama. alo koliko mi direktno dajemo CME grupi? 0 KN i imaju pokrenuta 2 HD programa. koliko direktno dajemo vama svake godine? 960 jebenih kuna. koliko vi imate pokrenutih HD programa? ali glavno da ima novaca za vaše plaće, dinastiju, filmove i serije iz 80-ih, zamp, havc, da ne govorim koliko ste uništili hrt2

3. i ako je to tako monstruozno skupo kako nam vi svaki put prezentirate, a dobro znamo da nije. zašto je onda nova tv bila spremna na HD još davne 2008. godine? zašto mnoge seljačke bosanske televizije (face tv, hayat, a1, bn, elta 1) imaju hd programe? zašto onda BHT1 ima pokrenut hd program iako kod njih pola države ne plaća pretplatu i ona iznosi oko 30kn mjesečno? zašto albanija ima hd program iako njihova mjesečna pretplata iznosi oko 4 kn? zašto rumunjska ima hd program iako njihova mjesečna pretplata iznosi oko 7 kn? zašto u slovačkoj jednotka i dvojka su u hd iako njihova mjesečna pretplata iznosi oko 25 kn? zašto u češkoj njihova nacionalna tv kuća od 2009. još ima hd program iako njihova pretplata iznosi oko 40kn mjesečno?

4. i zapamtite vi niste za usporedit sa drugim nacionalnim tv kućama. vi za razliku od njih imate 1,1 mlrd kn više prihode od drugih i njima jedino možete biti uzor, a vidimo kakav ste uzor. samo cme ima hd u državi, da ne uspoređujem kako je u sloveniji gdje svaka televizija ima hd program, i da ne uspoređujem još kako je u njemačkoj, austriji, poljskoj jer mi definitivno nismo za usporedit se s njima.

5. dok u normalnim državama se u ovo vrijeme testira ultra hd, kod nas još eksperimentiraju sa HD. žalosno i tužno
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 15:30   #553
Quote:
1. naša dvb-t mreža jest šugava i zbrkana, ali može stat 1 HD program u bilo koji multiplex. to ste pokazali 2014. kad su bile OI u evotvu i nogomet u mux b.
i u tom muxu b nema prepreke da pokrenete HD program jer on godinama već zjapi prazan + oiv i država svake godine gube milijune kuna zbog vaše nesposobnosti. stvarno smanjite bitrate ovim četri kanala (ionako ne služe ničemu) strpajte program i evo ga riješen problem. ali očito da je za vaš mozak to ipak prenaporan zadatak
Da, mogla bi stati i dva kanala, jedan u MUX A i jedan u MUX B, mogli bi staviti npr. HRT 4 HD i HRT 2 HD.

Quote:
2. čak nije ni bitno dal pokrenete u dvb-t mreži, apsolutno nema prepreke da HD program bude u nekoj pay tv platformi. dajte pogledajte kalendar, vidite koja je godina. zar vi ne shvaćate da smo mi jedina zemlja u europskoj uniji čija nacionalna televizija nema HD program. i ovo mi je odvratno što se uspoređujete sa komercijalnim televizijama. alo koliko mi direktno dajemo CME grupi? 0 KN i imaju pokrenuta 2 HD programa. koliko direktno dajemo vama svake godine? 960 jebenih kuna. koliko vi imate pokrenutih HD programa? ali glavno da ima novaca za vaše plaće, dinastiju, filmove i serije iz 80-ih, zamp, havc, da ne govorim koliko ste uništili hrt2
Slažem se da bi za početak mogli bilo gdje staviti HD kanal.Tek su 16. rujna 2013. krenuli sa 16:9 formatom na prva 2 kanala i na početku je u 16:9 išao samo sport iz inozemstva i emisije iz samo jednog studija. Još se i dan danas, dakle u drugoj polovici 2015. godine zna dogoditi da neki prijenosi idu u 4:3 formatu. Sjećam se da je utakmica doigravanja za državnog prvaka u košarci (Cibona-Cedevita ili Cedevita-Cibona) išla u 4:3 formatu. Ima se novaca i za bezvezna putovanja po svijetu. Zašto noću puštati spotove (i to plaćati), ako za slušanje glazbe postoje glazbeni kanali, među ostalim i CMC, koji je dostupan svima, razne radiopostaje, ali i YouTube.

Quote:
3. i ako je to tako monstruozno skupo kako nam vi svaki put prezentirate, a dobro znamo da nije. zašto je onda nova tv bila spremna na HD još davne 2008. godine? zašto mnoge seljačke bosanske televizije (face tv, hayat, a1, bn, elta 1) imaju hd programe? zašto onda BHT1 ima pokrenut hd program iako kod njih pola države ne plaća pretplatu i ona iznosi oko 30kn mjesečno? zašto albanija ima hd program iako njihova mjesečna pretplata iznosi oko 4 kn? zašto rumunjska ima hd program iako njihova mjesečna pretplata iznosi oko 7 kn? zašto u slovačkoj jednotka i dvojka su u hd iako njihova mjesečna pretplata iznosi oko 25 kn? zašto u češkoj njihova nacionalna tv kuća od 2009. još ima hd program iako njihova pretplata iznosi oko 40kn mjesečno?
Sjećam se da je uoči prelaska na 16:9 format, razlog što nisu na 16:9 format prešli prije bio taj što puno ljudi nije imalo LCD, Plasma ili LED televizore. HRT "nema" novaca za ništa, a sličan odgovor sam već jednom dobio kada su mi na pitanje zašto nema nijedan prijenos subotom odgovorili da čak i kad bi imali sredstava ne bi mogli sve prenositi jer se moraju u programu imati i druge sadržaje. Nevjerojatno je da im je RTL mogao "uzeti" prava za Svjetsko prvenstvo u rukometu ili još gore, lokalne televizije za Formulu 1. Što se Čeha tiče, oni imaju pravi news kanal, za razliku od HRT 4, na kojem se pušta sve i svašta, a Česi uz to imaju i sportski kanal.

Inače, zakonski rok za pokretanje HD kanala prema Ugovoru s Vladom je 31. prosinac 2017.

Zadnje uređivanje teletubiess : 11.08.2015. at 15:59.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 15:17   #554
Pušten HRT 2 HD u MUX-u B.

Čudno, kako su ga pustili oko pola dana prije 5. kolovoza.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 16:29   #555
Da, zasad samo upscale, vrti se taj neki film, nista novo isti program. Vidjet cemo vec sutra navecer hoce li emisija iz studija biti u HD-u, a otvaranje u 01:00 ujutro sigurno hoce, ma da ga ja gledam sutradan u reprizi
rudeg007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 16:37   #556
Mislim da će biti i repriza, odnosno snimka u HD, tako je bilo za vrijeme Europskog prvenstva u nogometu. Možda će već danas utakmica Hajduk-Olexandria ići u HD, a i sutra navečer je dokumentarac Od ponora do Olimpa .
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 16:51   #557
Nece pustiti HD kanal prije sigurno, steta, ali tako je. Pogotovo ne Hajduk danas, zar to uopće snimaju HD kamerama? Zar uopće HRT ima HD kamere za vanjske prostore?
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 17:17   #558
Koliko znam, prijateljska nogometna utakmica Hrvatska-San Marino je išla u HD-u, ali tada samo na HRTi jer HRT 2 HD još nije bio u DVB-T.
teletubiess is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 21:26   #559
Hajduk u HD-u

EDIT: Posto nema HD ikone, pretpostavljam da nije HD, nego samo upscale HD? Nek netko strucan kaze nama laicima.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 22:27   #560
Ps valjda oko razlikuje 720 od 1920?

Poslano sa Lenovo Mobicha

Zadnje uređivanje Iveky : 04.08.2016. at 23:13.
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.