Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 16.06.2005., 21:54   #1
Tinitus - neprestano danonoćno zujanje u ušima

Evo moje prve teme na zdravlju.
Dakle od početka rata u HR 91 godine i prvih okršaja, bilo pješadiskih, granatiranja, eksplozija raznih tipova granata u blizini od nekoliko metara, nalaženje u blizini gdje puca VBR ili Tenk itddd počelo mi je zujanje u ušimai zuji li zuji već 15 godina.
Bio sam u HR na nekoliko ispitivanja sluha, i uvijek je bilo? evo vam tablete proći će, ali nije prolazilo i tako sam navikao da živim sa tim zujanjem, ali sam primijetio da neke tonove doro nečujem.
Neznam dali je uzrok zujanje koja neda da čujem te tonove, ili je neki šit oštećen u uhu..
I dakako prije par tjedana se raspalim ovdije u CH i odem kod kućnog doktora, koji me pošalje specijalisti.
I tako porazgovaramo mi jedno 15- minuta, kažem ja njemu o čemu se radi, rat sve te eksplozije i da od tad imam zujanje i da me već pomalo iritira.
E onda on mene uputi kod jedne tete u drugu sobu.
Ona mi kaže kad čuješ bilo kakv ton dignu ruku, prvo desno uho kasnje lijevo.
Stavila ona meni slušalicu, i zatvori me u tu sobicu zvučno izoliranu.
Zatim poče da pušta tonove, i čim sa imalo čuo ton morao sam da dižem ruku.
I tako ona pušta svakakve tonove, a ja dižem ruke, prvo jedno zatim drugo uho, onda me pita gdje čujem zujanje, ja kažem u oba uha i onda mi stavi na čelo (zvučnu vilicu, valjda se tako zove) zatim je zatitra i pita gdje čuješ ja kažem u sredini i to je to.
Nešto iskriža na papiru, i nakon par minuta opet ja kod doktora. On uze onaj list na kom je stajalo koje tonove čujem a koje ne.
Kako mi je on pojasnio imam problema sa tonovima nižim od 2000 Hz i njih umalo pa uopćenečujem, dok normalne tonove čujem, ali možda 5 % manje nego ono koji imaju normalni suh.
I to bi bio to, nema lijeka za moje zujanje, dobio sam neke tablete da bi mi se prokrvljenost u ušima pobojšala i pojašnjanje da za to nema lijeka ida je to možda čak i u glavu (ma njemu zuji u glavi).
Ok doktor je i prihvaćam da djelomčno ili 100% ima pravo ali u 40 minuta mi da dijagnozu da mi se pupak odveže.
E sad me zanima dali je netko već mao ih problema i ako jest kako ih je riješio?
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..
Šalu na stranu ali moglo bi se ovo i probat.
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..
Svaki savijet dobro došao.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.