Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 19:23   #21
ja bila.
skopje je meni ružan grad, ali se definitivno isplati posjetiti ga jer su ljudi jako susretljivi i dragi. i zabava je super

ohrid je, kao što se vidi iz drugih komentara, prekrasan

u gevgeliji sam bila na kratko, ali izgleda simpatično.

bila sam i na dojranskom jezeru koje se jako smanjuje, tužno ti bude pogledati što su grci učinili

možda biste trebali otići malo planinariti jer je priroda prekrasna... a i planinarski domovi sigurno nisu skupi.
ako ste studenti, lako se javite tamošnjim studentima sa sličnih fakulteta i probate nešto iskombinirati - svi su stvarno vrlo dragi i uvijek će ti pomoći.

p.s. ja sma bila smještena u stanovima prijateljica i njihovog društva, tako da ti tu ne mogu pomoći.
__________________
predem...
Schnitzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 20:22   #22
Quote:
Schnitzel kaže:
ja bila.
skopje je meni ružan grad
Shmrc Nije mi nikad bio lep grad, ali od kad ne zhivim tamo, volim ga, moram priznati...i lep mi je uvek kad odem..nostalgija verovatno
U svakom sluchaju, nocni se zhivot u Skoplju ne mozhe uporediti sa bilo kojim u drugim, manjim gradovima u MKD. Ali Ohrid leti je full, pa se zabava preseli tamo..
Kako i da je, ja jedva chekam da odem dole, ali ja ne volim stanove, kuce i hotele...kampiramo na samoj plazhi Ljubanishte (tako se selo iznad zove), to je 2km pre granice sa Albanijom, ili 2km pre SV.Nauma (ovo morate posetiti, to vam je 30km od grada). Mi imamo svoj plac tamo, i svoje prikolice....i svoj raj! Stvarno je raj, najchistija voda, najmanje guzhve, peshchana plazha...uh, jedva chekam
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 20:38   #23
oprosti, zvuči ružno, ali stvarno nisu lijepe one zgrade neobnovljene još od 70ih. ali bude to s vremenom
ali ljudi to sve nadoknađuju
i nije da se tamo nema ništa za vidjeti - stari most, tvrđava, pa pazari...

i uvijek bih se rado vratila u skopje
__________________
predem...
Schnitzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 21:38   #24
sad stvarno jedva čekam!
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 09:18   #25
i ja kad ce 8 mjesec
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 10:13   #26
Quote:
Taarna kaže:
Joooj, iz ovog posta ispada kao da sam mislila da su Makedonci neuredni ljudi , a to uopće nisam mislila pa ne bih htjela da netko krivo shvati : htjela sam samo reći da često puta jeftiniji hoteli znaju biti poprilično zapušteni (neovisno o zemlji u kojoj se nalaze )
Ma, nisam ni ja htjela da tak ispadne...
Inače, u pravu si kaj se tih jeftinijih hotela tiče, to je malo zapušteno (bar je bilo tak prije 2 godine)...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:22   #27
Quote:
Schnitzel kaže:
oprosti, zvuči ružno, ali stvarno nisu lijepe one zgrade neobnovljene još od 70ih. ali bude to s vremenom
ali ljudi to sve nadoknađuju
i nije da se tamo nema ništa za vidjeti - stari most, tvrđava, pa pazari...

i uvijek bih se rado vratila u skopje
Tachno! Kad nisu obnovili stare zgrade izgleda ruzhno...sada je vec punoo puno bolje, ili ja odavde tako vidim mozhda
Off topic...ne znam dali si bila u Sofiji, ali kad sam i pred 5 godine bila, a i pre mesec dana...tek tamo koliko nishta nije promenjeno i nechisto, joj! Totalno me Bugari razocharali...sam centar grada okej, drugo nishta! Tek to da vidish kako nije obnovljeno od drugog svetskog rata
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:34   #28
sad ste i mene zaintrigirale za dogodine...jel se u mak može s osobnom iz rh ili treba putovnica ?
e, da, i kakve su ceste ?
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 14:56   #29
Quote:
Sdrafac kaže:
sad ste i mene zaintrigirale za dogodine...jel se u mak može s osobnom iz rh ili treba putovnica ?
e, da, i kakve su ceste ?
Naravno da treba putovnica (ako je ovo pasosh). Putevi su odlichni, ne morash se plashiti za to...
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 09:55   #30
Što se tiče plaćanja koje kartice primaju? koliko su rasprostranjeni bankomati?
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 10:47   #31
Quote:
Sdrafac kaže:
sad ste i mene zaintrigirale za dogodine...jel se u mak može s osobnom iz rh ili treba putovnica ?
e, da, i kakve su ceste ?

Trebas imati putovnicu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 17:45   #32
kakva je situacija s komarcima ?? ohrid je ipak slatka voda?
i kakve su cijene u restoranima, primaju li se kartice ili samo keš ?
ostalo ću nastojat otkrit sam.....e, da, koji se granični prijelaz preporuča? mislim da kosmet nije baš u trendu....
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 21:26   #33
Quote:
Sdrafac kaže:
kakva je situacija s komarcima ?? ohrid je ipak slatka voda?
i kakve su cijene u restoranima, primaju li se kartice ili samo keš ?
ostalo ću nastojat otkrit sam.....e, da, koji se granični prijelaz preporuča? mislim da kosmet nije baš u trendu....
Komaraca ima gde i zelenila. Recimo na plazhama gde je shuma blizu.
Cene su razlichite, ima i jeftine restorane i skupe, naravno. Mozhesh placati keshom i karticama, Master, Visa, Diners...sve to funkcionishe.
Granichni prelaz Tabanovce ili Sv.Prohor Pchinski (ako na drugom ima guzhve, blizu su), SR-MK. Od samog prelaza do Skoplja ima 40 minuta, a do Ohrida ima oko 4 chasa vozhnje. Pishi shta te ostalo zanima...
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 21:58   #34
Quote:
Schnitzel kaže:
...u gevgeliji sam bila na kratko, ali izgleda simpatično.

bila sam i na dojranskom jezeru koje se jako smanjuje, tužno ti bude pogledati što su grci učinili
ajme, gevgelija... no, pristrana sam jerbo su mi tamo rodjaci.

i bila si na dojranskom jezeru ????? a grke mi ne spominji, grkljan bih im pregrizla sto su ga tako sjebali. mene su jednom rodjaci stavili da prodajem sladoled iz skrinje. u starom dojranu. pravu su nasli: nisam bila znala vratit baksis. eh.

sa smjestajem isto ne mogu pomoc, uvijek odsjedam kod rodjaka.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 00:35   #35
I ja idem uskoro u Makedoniju (prvi put) i presretna sam zbog toga!
Ono što svakako želim vidjeti jest Šutka - gledala sam dokumentarac i oduševljena sam, moram to vidjeti. Jeste li bili?
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 10:38   #36
Quote:
Pokondirena tikva kaže:
I ja idem uskoro u Makedoniju (prvi put) i presretna sam zbog toga!
Ono što svakako želim vidjeti jest Šutka - gledala sam dokumentarac i oduševljena sam, moram to vidjeti. Jeste li bili?
di je to i kaj je to?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 11:04   #37
Quote:
Pokondirena tikva kaže:
I ja idem uskoro u Makedoniju (prvi put) i presretna sam zbog toga!
Ono što svakako želim vidjeti jest Šutka - gledala sam dokumentarac i oduševljena sam, moram to vidjeti. Jeste li bili?
Ne znam iskreno shta je to da se odushevish od romskog naselja...ali dobro, na TV-u sve izgleda tako zabavno i interesantno.
Shutka je naselje u Skoplju, naseljeno Romima, koji zhive bash kao Romi (troshne kuce, kreveti napolju, kartoni, kutije...).
Ne secam se da ima necheg bash tako interesantnog tamo, iskreno
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 11:29   #38
Quote:
KILLERDOG kaže:
di je to i kaj je to?
Šutka je neformalni glavni grad Roma (u svijetu). Dokumentarac se zove "Šutka - knjiga rekorda", prikazuje njihovu svakodnevicu koja je u najmanju ruku fascinantna. Naravno, teško da ću u turističkom obilasku vidjeti "natjecanje u puštanju turske muzike", "natjecanje u pjevanju kanarinaca", "istjerivanje džinova" i ostalo što me jako nasmijalo i oduševilo u dokumentarcu, ali, eto, voljela bih to vidjeti.

@ Julls - a zašto romsko naselje ne bi bilo interesantno?
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 14:42   #39
a prijevoz?

kako autom, busom, vlakom ili avio do Ohrida?
šta se nudi, gdje gledati?
hvala
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:47   #40
malo sam se raspitivala za vlak i avion. najjefitnija verzija povratne avio karte ZG - Skopje - ZG uključujući takse koju sam mogla naći iznosi oko 2000 kn (7-16.07. ako netko ima info o jeftinijoj javite ) Vlak vozi svaki dan u 00:10 i stiže u Skopje oko 15:45, povratna karta je oko 546 kn mislim, a spavaća kola (couche or samting )nadpolaćuju se 75 kn (time da ima 6 ležaja). Na Glavnom su mi rekli da će možda od 01.07. dodati još jedan baš spavaći vagon gdje će u kabini biti dva ležaja, ali još ne znaju 100 %.
Moj dragi i ja se još dvoumimo jer je vlakom 16h putovanja plus idemo sami pa ne znamo kakva će nas atomsfera dočekat u vlkau , a let traje mislim sat i pol, ali 2000,00 kn puta dva
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.