Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 16:50   #201
Quote:
AngelT kaže:
oprostite ako ste krivo shvatili moj gore je li tko u kovenu???

iskustva iz kovena????
Pa.. neznam dal bi ti to netko rekao da je u pravom kovenu.. recimo u kakav je došao A. O. Spare.
Tako nešto postoji, ali je članstvo tajno i veoma pomno birano.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 17:14   #202
Quote:
bumbar kaže:
da, trebaš sve objasnit jer je neshvatljivo napisano.
Pitaj što te zanima. Ja mislim da je sve jasno.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 17:16   #203
Quote:
Choronzon333 kaže:
Pa.. neznam dal bi ti to netko rekao da je u pravom kovenu.. recimo u kakav je došao A. O. Spare.
Tako nešto postoji, ali je članstvo tajno i veoma pomno birano.
I sigurno ovdje ne posta po forumu sa takvima kao MrQ.
U biti, i on ima svoj Koven fufica koje rade na svijesti. Malo se maknuo jer je skužio da mu rušim(o) reputaciju. Ali...
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 17:32   #204
Quote:
VioletStorm kaže:
Faktički, Bill Gates i jest ekvivalent Isusa.
Windows API, dakle skup funkcija koje pozivate kako biste nešto pokrenuli u kompjuteru, sličan je molitvi.
Kršćanstvo je zabranilo bilo kakvu komunikaciju sa prirodnim silama i poslalo Isusa Krista i svece da se njima molite a oni će to učiniti umjesto vas.
Za vas je najbolje da se uopće ne bavite tim silama jer "će vas pojesti mrak".
Kao i kod Windowsa: nije vam dozvoljeno pristupati direktnim memorijskim lokacijama, pokretati interrupte pristupati portovima. Možete koristiti virtualni memorijski prostor koji Windowsi straniče i dodijeljuju stvarnim memorijskim lokacijama.
Vi uopće ne morate znati kako je organizirana video memorija, radna memorija...Za to se brinu windowsi.
Vi uopće ne morate znati kako funkcioniraju viši svjetovi i kakve su tamo sile. To će za vas Isus. I gdje je razlika?

Biti stado koje ništa nezna, a kada mu što treba "ište i (možda) dobiti će".
Više nema ničega osim blesavog dvonožnog stvora koji je "mjerilo svih stvari, onih koje jesu da jesu, i onih koje nisu da nisu".
Tu bih ubrojio i new age floskule tipa: "Ne postoji ništa izvan vas".
Kako da ne.

A kako se zove DOS, tj. onaj koji direktno komunicira sa prirodnim silama?
Ima ih dvije vrste: znanstvenici i čarobnjaci. Ostalo su ovce.

Odlično i zanimljivo si objasno ovo s direktnim pristupom. Ali, u vezi ovog zadnjeg...
Svaki znanstvenik se bavi svojim uskim područjem. Npr. neki znanstvenik može biti sjajan u svom području,ili dva, a u slobodno vrijeme moze biti gad kao i bilo tko drugi. Možda nobelovac iz fizike doma tuče ženu i maltretira sve oko sebe. Za hobije možda nema vremena.
Zato ja, a možda i mnogi neznanstveni ljudi, ne smatram pojedinog znanstvenika nečim ekstra od večine "ovaca", jer ako on "ima pristup" "nečemu", to je "pristup" samo jednoj ograničenoj stvari. Nitko ne može znati sve. (Za "čarobnjake" ne znam. )
Zar "pristup" nije "pristupačan" i bez da se bude znanstvenik ili "čarobnjak"? Kako su inače praljudi pristupali tome čemu se več treba pristupati?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 17:54   #205
Quote:
Tomislav B kaže:
Odlično i zanimljivo si objasno ovo s direktnim pristupom. Ali, u vezi ovog zadnjeg...Zato ja, a možda i mnogi neznanstveni ljudi, ne smatram pojedinog znanstvenika nečim ekstra od večine "ovaca", jer ako on "ima pristup" "nečemu", to je "pristup" samo jednoj ograničenoj stvari. Nitko ne može znati sve. (Za "čarobnjake" ne znam. )
Zar "pristup" nije "pristupačan" i bez da se bude znanstvenik ili "čarobnjak"? Kako su inače praljudi pristupali tome čemu se več treba pristupati?
Možda sam trebao ipak reći "znanost" i "čarobnjaštvo", a ne navoditi pojedinog znanstvenika koji sigurno ne zna mnogo o prirodi, dok čarobnjaka ne možemo definirati, no po mojem viđenju on zaista mora imati sveobuhvatno znanje i uvid.
Dobro si primjetio.
Praljudi koji su tome pristupali a nisu bili ograničeni na svakodnevnicu, na problem prehrane, seksa i vlasništva (kao i danas) bili su zaista ili čarobnjaci ili znanstvenici.
Jer: čarobnjaštvo nije kada neki "duhovnjak" meditira i onda u svom umu vidi nekakav kakti efekt i osjeti leptiriće u trbuhu i miris pokošenog sijena. Čarobnjak je onaj koji zna zagospodariti silama prirode. On to radi drugačije od znanstvenika, no rezultat je sličan. Dakle, čarobnjak je sposoban djelovati. Na svim poljima i u svim svjetovima. On nije nekakav klinjo koji je pročitao Castanedu, pa sad misli da je čarobnjak jer nešto osjeća, ima neke uvide "dobija nešto" od nekoga, "radi na sebi" ili "na svijesti", vitla mačevima, štapovima, peharima i diskovima/sferama i tako dalje.
Isto kao što nije znantsvenik netko tko se zabavlja sa numerologijom i fasciniran je brojevima, crta si proizvoljne dijagramčiće kojima fascinira Fufice u Gavelli, a zapravo, ne zna ni osnove matematike ili područja kojim "se bavi".

Kršćanstvo pak kaže: nemojte se vi ništa truditi. Vi samo molite.
Nije ni čudo da se crkva obrušavala na znanost i sve sotonizirala.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:05   #206
Quote:
VioletStorm kaže:
Oholosto čovjeka koji smatra da čitav svemir postoji zato što je to slika u njegooj svijesti?
kakva oholost i kojeg čovjeka, vidim da upučuješ to sve na krščanstvo pa da ne ispada da ti stavljam u usta nešto što nisi rekao, nego reci izravno.

Važno mi je da kažaš na šta se to odnosi sve, jer i kad bi sad citirao tebe kad si govorio gore za stado, lako je zaključit da misliš na krščanstvo, i da se izruguješ, no kad bi ja napisao u obrani toga ti bi se osvrnuo na to da ti nisi nigdje napisao da misliš konkretno na Isusa, pa te sad pitam da kažeš na koga se to odnosi?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:09   #207
Quote:
Choronzon333 kaže:
Isus je mrtav, živio Bill Gates
tijelo je osuđeno na smrt, duša nije, Isus je živ, a vidjet čemo što če bit sa dušom od Billa Gatesa, tijelo mu sigurno umire, istko kao i tvoje i moje.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:16   #208
Quote:
bumbar kaže:
tijelo je osuđeno na smrt, duša nije, Isus je živ, a vidjet čemo što če bit sa dušom od Billa Gatesa, tijelo mu sigurno umire, istko kao i tvoje i moje.
Da? i? šta ti nas pokušavaš ucjenjivati isusom i zagrobnim životom?
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:23   #209
Quote:
bumbar kaže:
kakva oholost i kojeg čovjeka, vidim da upučuješ to sve na krščanstvo pa da ne ispada da ti stavljam u usta nešto što nisi rekao, nego reci izravno.

Važno mi je da kažaš na šta se to odnosi sve, jer i kad bi sad citirao tebe kad si govorio gore za stado, lako je zaključit da misliš na krščanstvo, i da se izruguješ, no kad bi ja napisao u obrani toga ti bi se osvrnuo na to da ti nisi nigdje napisao da misliš konkretno na Isusa, pa te sad pitam da kažeš na koga se to odnosi?

Misli se na sve monoteističke religije, koje su uzrok svim diktaturama u ljudskoj povijesti. Svi diktatori su se furali na boga, pogotovo ovi ateistički, kako ih vi volite zvati.
Te religije su također stvorile konzumente.. ovi trgovački lanci su samo iskoristili te metode, za svoje profit.
Naravno, samo čim netko otvori oči, ili se usudi reći istinu, odmah postaje ili državni neprijatelj ili heretik, te skonča ili u zatvoru ili na vješalima ili na lomači. A opravdanje je uvijek ili dobrobit partije, ili dobrobit stada.. jer stado koje postavlja pitanja nije kompaktno.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:54   #210
zašto odgovaraš u njegovo ime


Quote:
Choronzon333 kaže:
Misli se na sve monoteističke religije,
šta je sa ostalim religijama

Quote:
Choronzon333 kaže:
koje su uzrok svim diktaturama u ljudskoj povijesti. Svi diktatori su se furali na boga, pogotovo ovi ateistički, kako ih vi volite zvati.
daj argumenta nekog za ovo, npr Hitler ?

Quote:
Choronzon333 kaže:
Te religije su također stvorile konzumente.. ovi trgovački lanci su samo iskoristili te metode, za svoje profit.
istina da se jako zloupotrebljava vjera, i da se od Božića pokušava napravit neki potrošački običaj, ali kakve to veze ima u ovoj raspravi.

Quote:
Choronzon333 kaže:
Naravno, samo čim netko otvori oči, ili se usudi reći istinu, odmah postaje ili državni neprijatelj ili heretik, te skonča ili u zatvoru ili na vješalima ili na lomači. A opravdanje je uvijek ili dobrobit partije, ili dobrobit stada.. jer stado koje postavlja pitanja nije kompaktno.
Opet ti fale argumenti, šta če ti se sada dogodit ako kažeš da nevjeruješ u Boga,
ti češ više osudit mene što vjerujem u Krista nego što ču ja tebe zbog toga što nevjeruješ.

Da ne spominjem koliko se u tvojim odgovorima vrijeđa krščanstvo.

Vidim da je ovdje obićaj da se napada krščanstvo a da se ne pročita Novi Zavjet koji bi svatko trebao pročitat ako misli napadat Isusa.
Dali si ti pročitala NZ, ako jesi gdje nalaziš osudu za Isusa ?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:24   #211
Quote:
bumbar kaže:
kakva oholost i kojeg čovjeka, vidim da upučuješ to sve na krščanstvo pa da ne ispada da ti stavljam u usta nešto što nisi rekao, nego reci izravno.

Važno mi je da kažaš na šta se to odnosi sve, jer i kad bi sad citirao tebe kad si govorio gore za stado, lako je zaključit da misliš na krščanstvo, i da se izruguješ, no kad bi ja napisao u obrani toga ti bi se osvrnuo na to da ti nisi nigdje napisao da misliš konkretno na Isusa, pa te sad pitam da kažeš na koga se to odnosi?

Mislim konkretno na povijesno kršćanstvo. Isus bi ipak bilo nekakvo gnostičko kršćanstvo, i to, premda i dalje religija čovjeka, ipak je bliže prirodi.
Dakle: Isus i gnostičko kršćanstvo napola, a povijesno kršćanstvo u cjelini...kako kažeš...napadam.

Zadnje uređivanje VioletStorm : 16.01.2007. at 20:31.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:36   #212
Quote:
bumbar kaže:
Da ne spominjem koliko se u tvojim odgovorima vrijeđa krščanstvo.

Vidim da je ovdje obićaj da se napada krščanstvo a da se ne pročita Novi Zavjet koji bi svatko trebao pročitat ako misli napadat Isusa.
Dali si ti pročitala NZ, ako jesi gdje nalaziš osudu za Isusa ?
Kršćanstvo je surogat. Envelopa.
No nećemo ga napadati bezuvjetno. Ima ono smisla. Evo sada ću ga u ovom postu i braniti:

Prije svega, izolacija od direktnog pristupa kako u Windowsima tako i u prirodi služi kao mjera sigurnosti. Naravno da ne smije svaki proces prčkati po memorijskim lokacijama kako mu se sprdne jer time narušava rad drugih procesa, a i citavog OS-a. Zato je i uveden virtualni adresni prostor itd, a za DOS aplikacije citava virtualna masina (VM). Tako je i za covjeka uvedeno krscanstvo da bas ne prcka svaka ovca po prirodnim zakonima jer bi time mogla ugroziti zivot drugih.
No osnova je da se zna da je ipak sve to zastitni SUROGAT a ne ISTINA i da je krscanstvo antropomorfni matrix, koji sluzi kao sucelje prema prirodi ali nije priroda. Isto kao sto je Isus (krscanski) GUI prema Bogu ali nije Bog.
Čarobnjak je pak dovoljno vješt, i dovoljno treniran da zna kako kopati po prirodi i on jedini zna zaobici te surogate i raditi direktno. Isto i znanstvenik samo sto je on manje svjestan, ali je u sluzbi vrlo jake strukture koja se naziva znanost. Znanost bi bila nesto kao driver. Carobnjak je pak netko sa punim pravom pristupa i uvidom u hardver. On je paralelizam OS-u. Paralelizam, a ne dio OS-a, jer OS je napisan tako da ima zabrane. Unutar njega ne mozes djelovati slobodno, ali izvan njega mozes. Zato carobnjak nije i ne moze biti krscanin. Naravno, jasno je da carobnjak ne smije prtljati po prirodi sa tolikim mocima i ovlastima, jer moze napraviti gadne probleme.
I dok je kod VM-a (virtualne masine) onemoguceno da netko prtlja, manje su i kazne. Carobnjak pak ima izricite i direktne kazne, kao sto mu je i pristup direktan. I zato se njemu ne brani pristup, ali su kazne daleko strasnije. Kada tako ne bi bilo, svaka susa bi mijenjala kozmicke konstante ili se igrala sa fizikalnim zakonitostima. To se ne dogadja, ili se dogadja izolirano i neprimjetno. Znaci, postoji korektivni faktor koji pazi na carobnjake.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:59   #213
Quote:
bumbar kaže:
tijelo je osuđeno na smrt, duša nije, Isus je živ, a vidjet čemo što če bit sa dušom od Billa Gatesa, tijelo mu sigurno umire, istko kao i tvoje i moje.
Na to ti samo mogu reći ovo:
Isus je mrtav. Bill Gates je (još uvijek) živ.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:14   #214
Quote:
Mano kaže:
svjetonazor Vještičje religije
.
.
.
Starhawk
Starhawk

Možda bi bilo bolje da nađeš kakav tekst osobe van duhovnog miljea jer ovo je papazjanija svega i svačega.

Plavi Bog, Zeleni Bog, Rogati Bog...

Koliko je meni poznato ne postoje arheološki dokazi da je nekad u povjesti matrijarhat bio dominantna religija. Ne kažem da takvo nešto nije postojalo ali sigurno nije bilo toliko rašireno koliko nam to žele predstaviti drage nam vještice.

Gledajući sve te religije uvijek postoji neki vid ravnoteže, kao što se npr. dominatno muško kršćanstvo ublažava izmišljanjem božanstva djevice Marije

Kruženje = Nuit, Hadit? Ljubav je zakon? Ah taj Crowley
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:20   #215
Quote:
VioletStorm kaže:
Dakle: Isus i gnostičko kršćanstvo napola, a povijesno kršćanstvo u cjelini...kako kažeš...napadam.
Zašto napadaš Isusa, šta mu zamjeraš?

i da ne citiram onaj veliki odgovr gdje daješ krivu usporedbu sa windowsima, i po tome što pišeš izgleda da ti vjeruješ u matrix, a za to je potrebana nova tema i puno pitanja, prije svega zašto vjeruješ u to ? i o kakvim čarobnjacima cijelo vrijeme pričaš.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:21   #216
Quote:
VioletStorm kaže:
Na to ti samo mogu reći ovo:
Isus je mrtav. Bill Gates je (još uvijek) živ.
Isus ima siguran život, dok Gates nema jer svačije tijelo umire.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:22   #217
Quote:
Baphomet kaže:

Gledajući sve te religije uvijek postoji neki vid ravnoteže, kao što se npr. dominatno muško kršćanstvo ublažava izmišljanjem božanstva djevice Marije
Božanstvo djevice Marije nije izmišljeno, koliko je meni poznato, nego je nastavak kulta Svete Majke prilagođen kršćanskoj bajci.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:33   #218
Quote:
bumbar kaže:
Zašto napadaš Isusa, šta mu zamjeraš?

i da ne citiram onaj veliki odgovr gdje daješ krivu usporedbu sa windowsima, i po tome što pišeš izgleda da ti vjeruješ u matrix, a za to je potrebana nova tema i puno pitanja, prije svega zašto vjeruješ u to ? i o kakvim čarobnjacima cijelo vrijeme pričaš.
Ja uopće ne vjerujem u Matrix. Ovo sve oko nas je točno to što jest.
No kada uđeš u crkvu, ono što te uče je matrix, i ne odgovara stvarnosti u duhovnom svijetu. Jest, liči na stvarnost, ali NIJE stvarnost.
Ne napadam Isusa. Isus ima svoj smisao i ulogu.
Zapravo, najviše bih mogao napadati oholu ljudstkost, pa onda ohole kršćane koji misle da imaju ekskluzivno pravo na istinu. To bi vjerojatno učinio i sam Isus.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 21:22   #219
Quote:
Dragonfly kaže:
Božanstvo djevice Marije nije izmišljeno, koliko je meni poznato, nego je nastavak kulta Svete Majke prilagođen kršćanskoj bajci.
Slažem se da je nastavak ali pošto misli da njeno božanstvo nije u skladu sa kršćanskim naukom, pošto je čovjek/bog samo jedan, kažem da je izmišljeno unutar kršćanstva.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 21:31   #220
znam, al' ipak....iskustva

Quote:
Choronzon333 kaže:
Pa.. neznam dal bi ti to netko rekao da je u pravom kovenu.. recimo u kakav je došao A. O. Spare.
Tako nešto postoji, ali je članstvo tajno i veoma pomno birano.



znam, ali ipak sam mislio kako bi se barem mogle reci neke sitne, najsitnije stvari...


koveni su veoma tajni zbog cestih medusobnih ratova kovena, to je kao i danasnji ratovi bandi po americi....a vjerujem da se to vec prosirilo i na nase prostore........




ja mislim da koveni ne bi trebali ratovati....vec da bi trebali sklopit primirje....
i olaksat si zivot....
al' vise nemogu rec' jer vise nisam u kovenu.....tako da bas i neznam nesto mnogo....


što misite o ovom..........
slušaj sad mudrost časne sestre....
rekla je da se sotonisti i vještice koriste pentagramom jer su izokrenuli davidovu zvijezda....to je čista glupost......kao prvo davidova zvijezda ima 6 vrhova,dok ih pentagram ima 5 .....a i da......pentagram je postojao i prije davidove zvijezde!! bas mi nije jasno gdje te danasnje casne tolko se mogu naučiti( ugh!!)


they sucks!!!




Hail Satan!!!!
__________________
Shadow Warriors Site:
http://www.shadow-warriors.eu.tc
AngelT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.