Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2003., 12:40   #181
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 11:49   #182
Exclamation

Našao sam jedan zanimljiv quote...


koji u istom dijelu, po meni,
dokazuje da tijelo nije toliko važan koliko duh-
a usput objašnjava da bibliji nije važno za obratiti se na seks koliko na zle i negativne ljude:

5-1 Općenito se čuje o bludnosti među vama, i to takvoj bludnosti kakve nema ni među poganima: da netko ima očevu ženu.
(....)
(5) neka se takav preda Sotoni na propast tijela da bi se spasio duh u Dan Gospodina Isusa.

(6) Ne valja vam hvastanje! Zar ne znate da malo kvasca sve tijesto ukvasa? (7) Očistite stari kvasac da budete novo tijesto, kao što i jeste beskvasni jer već je žrtvovana Pasha naša, Krist. (8) Zato svetkujmo, ne sa starim kvascem ni s kvascem zloće i pakosti, nego s beskvasnim kruhovima čistoće i istine.

(9) Napisah vam u poslanici da se ne miješate s bludnicima - (10) ne općenito s bludnicima ovoga svijeta, ili lakomcima, ili razbojnicima, ili idolopoklonicima jer biste inače morali iz svijeta izići.

(11) Napisah vam zapravo da se ne miješate s nazovibratom koji bi bio bludnik, ili lakomac, ili idolopoklonik, ili pogrđivač, ili pijanica, ili razbojnik. S takvim ni za stol! (12) Što spada na me suditi one vani? Ne sudite li vi one koji su unutra? (13) A one vani sudit će Bog. Iskorijenite opakoga iz svoje sredine.

Prva poslanica Korinćanima

eto--
par stvari-
--- bludnik - nije onanija nego netko tko pretjeruje ili čini nevjeru
--- tijelo nije toliko važno koliko duh, čak se može predati "sotoni"
--- zloća i pakost nasuprot čistoći duha i istini (sve su to stvari vezane uz duh, ne tijelo na koje moramo obratiti pažnju)
--- ne misli se "općenito sa bludnicima" jer bi onda morali skroz napustiti svijet -možda izvršiti suicid?!
--- i na kraju označava se opakost kao karakter osobe koje moramo izbbjegavati i nešto što je upozoreno/označeno kao loše..

zaključak - onanija je ok..
biblija/Bog shvaća i objašnjava da ne misli na sve "bludnike"
nego samo na one koji su "opaki" i zli, negativni--
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 00:31   #183
www.users.cg.yu/labrnja/tibet.jpg

!!!
haq is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 15:07   #184
Quote:
haq kaže:
www.users.cg.yu/labrnja/tibet.jpg

!!!
Nekako mi se cini da se ovo vise odnosi na vrsenje nuzde sto je i inace dosta normalan prizor po aziji (barem u Indiji) gdje ljudima nije neugodno nasred ceste cucnut.
Masturbacija bas i ne. Cak ni drznje za ruke decka i cure u javnosti nije bas prihvatljivo, de ce to. I jos medju monasima.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 20:42   #185
Exclamation

Quote:
haq kaže:
www.users.cg.yu/labrnja/tibet.jpg
((..čučali su tamo zauzeti..))
!!!
znači,
i onda je svizac omotao čokoladu

__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 21:31   #186
OK, slažem se da se može i tako protumačiti. Ali nisam stekao takav utisak nakon čitanja cijele knjige (7 godina na Tibetu)..... Jer se nužda na javnim mjestima i takva vrsta zagađenosti ulica spominje kao uobičajena stvar, i to posebno u Lhasi... No, dobro, uglavnom mislim da se kod budista masturbacija ne zabranjuje. Ali zato se ne smije piti alkohol.
haq is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 07:58   #187
Exclamation

Quote:
haq kaže:
OK, slažem se da se može i tako protumačiti. Ali nisam stekao takav utisak nakon čitanja cijele knjige (7 godina na Tibetu)..... Jer se nužda na javnim mjestima i takva vrsta zagađenosti ulica spominje kao uobičajena stvar, i to posebno u Lhasi... No, dobro, uglavnom mislim da se kod budista masturbacija ne zabranjuje. Ali zato se ne smije piti alkohol.
da..

to mi se i sviđa kod budizma-
nisu toliko opsjednuti seksom kao kršćanstvo, tj točnije, neki tumačitelji kršćanstva.
i više fokusa stavljaju tamo gdje religija i duhovnost i mora staviti svoj centar pažnje- na duhovno stanje ljudi, na humanost i ljudsku dobrotu..


a ne na neke nevažne i posve prirodne stvari poput onanije...
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 08:46   #188
Quote:
haq kaže:
OK, slažem se da se može i tako protumačiti. Ali nisam stekao takav utisak nakon čitanja cijele knjige (7 godina na Tibetu)..... Jer se nužda na javnim mjestima i takva vrsta zagađenosti ulica spominje kao uobičajena stvar, i to posebno u Lhasi... No, dobro, uglavnom mislim da se kod budista masturbacija ne zabranjuje. Ali zato se ne smije piti alkohol.
Hmmm zanimljivo. Kad sam cito tu knjigu bas nigdje nisam naso nikakvu aluziju na masturbaciju. Bit ce da svako vidi sto mu je u glavi

Celibat je za vecinu tibetanskih redovnika (pripadnika najveceg reda zutih kapica) muss nista manje nego za katolike (iako mi se sve cini da ga se katolici manje drze ). A ovi drugi mogu imat zene s tim da ni njima nije dozvoljeno u samostane vec zive vani ako se ne varam. O nekim masturbacijama bome nikad nisam nista cuo al mozda sam lagano neinformiran.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 20:50   #189
Exclamation

Quote:
ravana kaže:
Hmmm zanimljivo. Kad sam cito tu knjigu bas nigdje nisam naso nikakvu aluziju na masturbaciju. Bit ce da svako vidi sto mu je u glavi

Celibat je za vecinu tibetanskih redovnika (pripadnika najveceg reda zutih kapica) muss nista manje nego za katolike (iako mi se sve cini da ga se katolici manje drze ). A ovi drugi mogu imat zene s tim da ni njima nije dozvoljeno u samostane vec zive vani ako se ne varam. O nekim masturbacijama bome nikad nisam nista cuo
ok

Quote:
ravana kaže:

al mozda sam lagano neinformiran.
puno stvari si ti lagano



__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.