Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 21:53   #3101
zapravo nije, dečko i ja smo jedan mjesec potrošili samo 3 tisuće na hranu, hraneći se superzdravo (pileća prsa, bakalar, losos, povrće, jaja, voće, tuna, zobene pahuljice...).

mislim da sve ovisi o tome kako se inače hraniš i na šta trošiš, mi inače isto trošimo duplo više, ali to je zbog čipsa, pive i čokolada. također, ako netko dolazi sa malo para tu, neće mu biti problem tražiti akcije i kuhati, barem dok se ne snađe.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:19   #3102
Da li je nekoga od vas zahvatila trenutna kriza zbog cijne nafte, da le je netko ostao bez posla? Ako da kako planirate dalje - vratiti se dole, cekati bolja vremena ovdje ili ici dalje u svijet?
Mene malo plasi pad cijena nekretnina, sto ako ostanemo bez posla, kako to placati a nije bas vrijeme za prodaju.
A mozda ja samo panicarim bez veze.
zoazoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 21:20   #3103
Norvezani pad cijena nafte kompenziraju padom vrijednosti krune.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 03:35   #3104
Quote:
zoazoa kaže: Pogledaj post
Da li je nekoga od vas zahvatila trenutna kriza zbog cijne nafte, da le je netko ostao bez posla? Ako da kako planirate dalje - vratiti se dole, cekati bolja vremena ovdje ili ici dalje u svijet?
Mene malo plasi pad cijena nekretnina, sto ako ostanemo bez posla, kako to placati a nije bas vrijeme za prodaju.
A mozda ja samo panicarim bez veze.

ne paničariš bezveze, masu naših prijatelja je ostalo bez posla zbog krize, trenutno se nekako krpaju, ali ni oni baš ne znaju šta će.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 10:12   #3105
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Norvezani pad cijena nafte kompenziraju padom vrijednosti krune.
Pa bas nisu dobro iskompenzirali, pad cijena je prevelik. Tisuce ljudi su ostali bez posla a i jos ce ih. Novih radnih mjesta bas i nema. Prije je za jedno radno mjesto konkuriralo 2-8 ljudi a sada 50-100.
zoazoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 12:22   #3106
Koliko tocno tisuca ljudi je u Norveskoj ostalo bez posla?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 14:31   #3107
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Koliko tocno tisuca ljudi je u Norveskoj ostalo bez posla?
Norway post kaze 5000 ljudi od veljace do svibnja, ali to navode kao "slight increase".
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 22:23   #3108
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Koliko tocno tisuca ljudi je u Norveskoj ostalo bez posla?
http://www.newsinenglish.no/2015/08/...nied-benefits/
http://www.newsinenglish.no/2015/08/...long-with-oil/
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 22:25   #3109
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Norvezani pad cijena nafte kompenziraju padom vrijednosti krune.
Tocno. NOK je cak pala i prema HRK:
https://www.google.com/search?q=100+...wCw&gws_rd=ssl
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 13:27   #3110
Nema u Norveskoj nikakve alarmantne nezaposlenosti, pa to nije doslo ni do 5%, cak je prilicno daleko od toga, vlada ima dovoljno vremena intervenirati.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 20:33   #3111
http://www.newsinenglish.no/2015/06/...er-oil-crisis/

ovaj članak lijepo objašnjava situaciju, plus imajte na umu da je kriza zahvatila i sve industrije tijesno povezane sa oil&gas sektorom. mnogi stranci koji su ostali bez posla su se vratili u svoje domovine ili ako su imali sreće, našli su poslove negdje drugdje, oni nikada neće biti u evidenciji NAV-a.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 10:36   #3112
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Norvezani pad cijena nafte kompenziraju padom vrijednosti krune.
kompenziraju ? pa ne upravljaju oni stim ! Vrijdnosti krune pada zato sto im glavni business pada.

Pad cijene nafte u svijetu = pad vrijednosti krune

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...de/837209.aspx
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 10:39   #3113
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Tocno. NOK je cak pala i prema HRK:
https://www.google.com/search?q=100+...wCw&gws_rd=ssl
Prije par dana je norveska kruna bila pala na 79 kuna i nesto, za 100 norveski kruna. Gadno za hrvate koje zive u Hrvatskoj a imaju prihod u Norveskoj (place, mirovine, stanarine itd.) 10 do 15 % manje prihoda se osjeti

S druge strane, jeftnio je kupiti norveske krune za one koji idu na izlet u norvesku

Zadnje uređivanje Putnik : 20.08.2015. at 10:55.
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 00:58   #3114
Molio bih nekoga,ako može da mi da informaciju kako naći posao u Norveškoj na čišćenju ribe.Neophodan mi je posao.Hvala unaprijed!
do ut des is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 11:20   #3115
Vidim da si informaticki pismen, uhvatis se google translate i prevedes si ono sto trebas na norveski, otvoris google.no stranicu i krenes redom.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 14:05   #3116
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Vidim da si informaticki pismen, uhvatis se google translate i prevedes si ono sto trebas na norveski, otvoris google.no stranicu i krenes redom.
Ovako

https://translate.google.com/transla...%2F&edit-text=
Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:08   #3117
Dajem privatne casove norveskog jezika preko skype, s obzirom da zivim u Oslu. Moj e mail je [email protected]
appelsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 16:12   #3118
Pozdrav.
Ima li netko da ima ikakvog iskustva vezanog za rad na ribarskom brodu?
Di bi bilo najbolje otic trazit posal?tribaju li kakve dozvole za rad na brodu?moze li se sta zaradit?
Fala unaprid na odgovoru
bi_st_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:36   #3119
Ako ima netko zainteresiran za pocetni tecaj norveskog u Zagrebu, javite se u Sokrat. Ja bih isla al cekam dal ce se formirat grupa.
Ganapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 22:55   #3120
koji price u Zagrebu, imju li oni preko skype tecaj...
luky day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.