Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2015., 01:21   #2321
Quote:
mariok84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

pročitao sam ovaj pdf uzduž i poprijeko i mogu reći da sam sad odlično informiran, hvala svima na iscrpnim informacijama.

Sve mi je jasno samo se pribojavam tih njihovih imigracijskih službenika na aerodromu, moram priznat da ste me malo isprepadali s tim.
Naime, planiram otputovati krajem 10. mjeseca i plan mi je ostati 4 mjeseca tamo.
Financijski to mogu podnijeti, imam kod koga živjeti ali mene zanima kako će oni gledati na to, jeli to možda predugo? Hoće li im to na neki način bit sumnjivo? Hoće li na mene gledati kao potencijalnog ilegalnog useljenika? I jeli općenito bolje imati garancijsko pismo ili ne?
Plan mi je otići i sljedeće godine tako da ne bih htio riskirati da mi zabrane ulazak.

Hvala unaprijed na odgovorima, znam da ima puno pitanja ;-)
Pretpostavljam da ideš turistički, u tom pogledu bilo bi ti bolje postaviti pitanje dolje na Turizmu...

Ako nije turizam svrha tvojeg putovanja, da, mnogo ti toga ovisi o CBP službeniku u prvoj zračnoj luci u koju doletiš no u većini slučajeva daju za onoliko vremena koliko maksimalno možeš ostati.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 00:22   #2322
Thumbs up

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ideš turistički, u tom pogledu bilo bi ti bolje postaviti pitanje dolje na Turizmu...

Ako nije turizam svrha tvojeg putovanja, da, mnogo ti toga ovisi o CBP službeniku u prvoj zračnoj luci u koju doletiš no u većini slučajeva daju za onoliko vremena koliko maksimalno možeš ostati.
Da idem turistički, postavit ću pitanje i na Turizmu, hvala svejedno na odgovoru!
mariok84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 19:07   #2323
Na vizi mi pise da vrijedi do 01.10.2015 a imigracijski sluzbenik mi ispod stembilja napisao 24.01.2016

Jel mogu ostati do prvog mjeseca ili di desetog?

Hvala
striko217 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 15:22   #2324
Prvog, viza mora biti vazeca samo na ulasku.
No kad ces iduci put putovati ako ostanes ovako dugo spremi se na pitanja o tome sto si radio u USA pola godine na turistickoj vizi.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 19:41   #2325
Meni treba jedna informacija ekipice.
Pomorac sam, imam petogodišnju C1-D Visu ( znači za člana brodske posade u tranzitu sa kojom sam izlazio na obalu u svakoj američkoj luci u kojoj sam bio dosad i po 7 dana u komadu ), i zanima me mogu li ja jednostavno sjest na avion i nevezano za /posaobrod otić npr u New York 7 dana ?
gaserrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:18   #2326
Quote:
gaserrr kaže: Pogledaj post
Meni treba jedna informacija ekipice.
Pomorac sam, imam petogodišnju C1-D Visu ( znači za člana brodske posade u tranzitu sa kojom sam izlazio na obalu u svakoj američkoj luci u kojoj sam bio dosad i po 7 dana u komadu ), i zanima me mogu li ja jednostavno sjest na avion i nevezano za /posaobrod otić npr u New York 7 dana ?
Ne, treba ti barem turistička viza.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 23:43   #2327
Kad ce ove godine biti ona lutrija za green card? Gdje se moze besplatno prijaviti? Ide mi se malo u USA.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 03:46   #2328
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Kad ce ove godine biti ona lutrija za green card? Gdje se moze besplatno prijaviti? Ide mi se malo u USA.
Diversity Immigrant Visa, službena stranica kod Department of State

Tu ćeš naći sve potrebne informacije.

ZA DV 2017 (ove godine se prijavljuje za 2017. godinu) datumi za slanja prijave su još uvijek TBD (to be determined). Očekuje se da će i ove godine, kao i prijašnjih, to biti od početka desetog mjeseca i otvoreno nekih oko mjesec dana.

Budi pažljiv, ima dosta preveranata koji kaže da se za to mora platiti neku finu cifru u dolarima ili eurima. Regidstracija za ovaj DV program je besplatna.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 11.08.2015. at 04:01.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:08   #2329
Quote:
KlasaOptimist kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje dobitnika Diversity Visa Lottery?

Interneti bruje o tome da je moguća opet nekakva greška, jer diljem lijepe naše...planete nema ni traga ni glasa od dobitnika (osim sporadičnih šaljivđija), a objava rezultata je (kao) bila jučer...
Evo, da se javim da smo zena i ja ( ustvari zena ) izvuceni na lutriji za ovu god. Trebalo mi je malo duze vremena da se javm jer sam trenutno na drugom forumu gdje prikupljam sve info u svezi toga.
gromacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 20:33   #2330
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Diversity Immigrant Visa, službena stranica kod Department of State

Tu ćeš naći sve potrebne informacije.

ZA DV 2017 (ove godine se prijavljuje za 2017. godinu) datumi za slanja prijave su još uvijek TBD (to be determined). Očekuje se da će i ove godine, kao i prijašnjih, to biti od početka desetog mjeseca i otvoreno nekih oko mjesec dana.

Budi pažljiv, ima dosta preveranata koji kaže da se za to mora platiti neku finu cifru u dolarima ili eurima. Regidstracija za ovaj DV program je besplatna.
Kolika je sansa otprilike da se to dobije?
I sto tocno znaci ta viza, koliko dugo smijes ostati jednom kad udes?
QueenLatifah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:48   #2331
Quote:
QueenLatifah kaže: Pogledaj post
Kolika je sansa otprilike da se to dobije?
I sto tocno znaci ta viza, koliko dugo smijes ostati jednom kad udes?
Lutrija je to... 55 tisuca dobitnika na preko 2 milijuna prijava. No nije tako crno za Hrvate jer je u prosjeku racio na vize za nas dio svijeta bolji no za mnoge druge. S tom vizom se moze ostati, zivjeti I raditi slobodno I bez vremenskog ogranicenja, nakon oko 5 godina moze se aplicirati za drzavljanstvo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 07:49   #2332
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Lutrija je to... 55 tisuca dobitnika na preko 2 milijuna prijava. No nije tako crno za Hrvate jer je u prosjeku racio na vize za nas dio svijeta bolji no za mnoge druge. S tom vizom se moze ostati, zivjeti I raditi slobodno I bez vremenskog ogranicenja, nakon oko 5 godina moze se aplicirati za drzavljanstvo.
Hvala puno.
Imam još samo par pitanja: recimo da netko dobije tu lutriju za 2017., do kada najkasnije se treba useliti prije nego visa istekne? I vidim da na njihovoj stranici piše da se mora imati min.12-godišnje obrazovanje. Da li se tu ubraja i gimnazija?
QueenLatifah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:33   #2333
Da, gimnazija se ubraja.

Dobitnici DV lutrije moraju jako brzo nakon što su informirani o dobitku aplicirati za zelenu kartu, sve mora biti obavljeno do kraja fiskalne godine za koju je viza izdana, inače će biti poništeno od strane USCIS.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:40   #2334
kolike su sanse hrvatima za dobiti na green card lottery-u?
happy_meal is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.09.2015., 20:04   #2335
Quote:
happy_meal kaže: Pogledaj post
kolike su sanse hrvatima za dobiti na green card lottery-u?
Da i mora li se imati 18 za prijavu?
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 11:14   #2336
Imam jedno pitanje u vezi H2B vize. Ja cu raditi sezonski 6 meseci, da li imam pravo da putujem van Amerike na par dana i opet da se vratim za vreme moje vize, naravno ako moj poslodavac to odobrava? Pritom imam i b1b2 vizu sa sobom.

Hvala
teretana1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:42   #2337
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Da i mora li se imati 18 za prijavu?
Dajte citajte topice i guglajte ljudi, molim vas.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:58   #2338
Koji je link za prijavu za green card lottery?
max4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 16:04   #2339
https://www.dvlottery.state.gov/
Kad udem na ovu stranicu pise ovo: The entry registration period for the 2016 Diversity Visa program (DV-2016) was between October 1, 2014 and November 3, 2014. All submission processing at this web site has finished.
max4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 05:48   #2340
Quote:
max4444 kaže: Pogledaj post
https://www.dvlottery.state.gov/
Kad udem na ovu stranicu pise ovo: The entry registration period for the 2016 Diversity Visa program (DV-2016) was between October 1, 2014 and November 3, 2014. All submission processing at this web site has finished.
Odi direktno na aplikaciju ovdje: https://www.dvlottery.state.gov/application.aspx

p.s. meni nije radilo u Chromeu tako da probaj par browsera (radilo mi je u Safariju npr.)
__________________
Odlican izvor informacija za vize u Americi: Visa Journey
jazz_bluzer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.