Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2006., 11:12   #41
Quote:
Saharun kaže:
Što čini sirnicu sirnicom?
Za sirnicu, dalmatinsku sirnicu to je ružin ekstrat u kombinaciji sa lozovačom.
Sve ostale komponente su iste, brašno, jaja, mast, kvasac.
I da, nema nikakvog sira, nikakvih grožđica

Ovo nije sirnica http://www.stari-grad-faros.hr/svasta/recept.htm, a ni ovo
http://www.coolinarika.com/index.php...ecipe_cat_spec
Ovo može biti sirnica početnica
http://www.corner.hr/gastro/deserti.asp?id=181

Sve ostale varijacije tipa ne loza nego neki drugi alkohol ili neka druga masnoća umjesto prave domaće svinjeske masti i sl. to više nije sirnica
I ne znam za pincu, no po ovome što vidim, mislim da se izvorni recept razlikuje od sirnice

I da, još jedan detalj, nakon pečenja, još dok je vruča, premaže se bjelanjkom i pospe šečerom.

I izvorno u Dalmaciji se rade i pletenice, sa ili bez jaja, sirnica se nosi na blagoslov i prvo je jelo u Uskrsno jutro.
Mislim da pričamo o potpuno istom kolaču/ slatkom kruhu. I mi u Istri radimo pletenice i jajaricu ( za djecu) i blagoslovimo pincu na Uskršnjoj misi, te se jede na Uskršnje jutro sa kuhanom šunkom, mladim lukom i tvrdo kuhanim jajima.
Strpi se malo, nisam ju nikad radila, moram mamu za recept pitat, ali koliko je star, postoji velika vjerojatnost da i u ovaj njezin recept ide mast
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:23   #42
Quote:
enigma kaže:
to kao Tesco, Sainsbury, Asda supermarket ili? jel pitas za yeast?
Da.. TESCO.. Sainsbury..
http://www.uktvfood.co.uk/index.cfm?...&threadID=6366

Pise da ga ima kupit u Morrisons-u u chilled section

hvala za tip za boje za jaja, nisam isla u Lakeland jer mi je najbliza u Brent Crossu a ja sam u Central London, skuzila da mi prijateljica prodaje njemacke boje za jaja u svom ducanu, nitko sretniji od mene danas..samo sto mi fale naljepnice ali prezivjet cemo bez njih.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 14:26   #43
Quote:
Lapulapu kaže:
U Hrvatskoj se svježi kvasac pakiran u kocke prodaje valjda u svakom dućanu.

Kupim, prerežem na pola i zamrznem. koristim po potrebi. Nisam zadovoljna onim u vrećici.
I ja imam par zamrznutih koji su stigli iz Hrvatske ali u nedostaku moras se snalazit
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 15:56   #44
Hvala Ona007
 
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 21:49   #45
Quote:
Dora K kaže:
Moja mama nikad ne radi pincu sa suhim kvascem. Pretpostavljam da je svježi bolji onda
Meni nikad nije uspjela sa suhim, sva bi se nekako raspackala. A ovdje je gotovo nemoguce naci svjezi, samo ponekad u pekari, kad se naleti na dobru dusu koja zeli prodati. Ove godine sam odustala Bit ce vec neke druge hrane
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 10:56   #46
Ja sam totalno zbunjola.. ovo je prvi put da sam sama pravila sirnice.
Situacija trenutno: 15 dgk maslaca na 1.5 kg brasna .. bojim se da je premalo.. a 50 dgk svjezeg kvasca bojim se da je previse ..vidjet cemo..
Malo sam se zeznula s vremenom..
Koristila polovicno recept iz Dalmatinske Kuhinje a polovicno sa ovog thred-a naraslo je ogrooooomno.. dok se kvasalo ..zatim dodala jaja, arome i maslo i secer....i opet pustila stat.. opet naraslo..zatim premjesila, u kruscice.. i ostavila preko noci.. naraslo ogromno ali kad ga taknes skroz splasne..
Sad napokon jedan po jedan ponovo premjesila i stavila na masni papir i pripremila za peci.. opet cekam da naraste.. izgleda da ce ih bit 4-5 ..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 10:17   #47
Quote:
Ona007 kaže:
Ja sam totalno zbunjola.. ovo je prvi put da sam sama pravila sirnice.
Situacija trenutno: 15 dgk maslaca na 1.5 kg brasna .. bojim se da je premalo.. a 50 dgk svjezeg kvasca bojim se da je previse ..vidjet cemo..
Malo sam se zeznula s vremenom..
Koristila polovicno recept iz Dalmatinske Kuhinje a polovicno sa ovog thred-a naraslo je ogrooooomno.. dok se kvasalo ..zatim dodala jaja, arome i maslo i secer....i opet pustila stat.. opet naraslo..zatim premjesila, u kruscice.. i ostavila preko noci.. naraslo ogromno ali kad ga taknes skroz splasne..
Sad napokon jedan po jedan ponovo premjesila i stavila na masni papir i pripremila za peci.. opet cekam da naraste.. izgleda da ce ih bit 4-5 ..

Čuj, mene ne brine ovih 15 deka masnoće, to je ionako fini slatki žuti kruh (ajmo, udrite sad svi drvljem i kamenjem na mene , postoji dobar razlog zakaj ja nešto kaj se u mojoj familiji tradicionalno sprema nikad skuhala nisam... ), ali pol kile svježeg kvasca????

Mislim da je bio tipfeler u tekstu, valjda je trebalo pisati 5 deka
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 20:21   #48
Ona007 slobodno ti posalji meni koja ti je viska
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 20:48   #49
Ma ispale su super.. kvasca jedna kockica (30g + jos malo od druge kockice cca 50g) ..nije pola kila hehehe
Malcice neslane, nisam htjela dodat soli jer je maslac bio slani ali izgleda da sam ipak trebala malccice.. premalo secera i bjelanjca po vrhu, trebalo je jos malo..
Pojela sam par komadica i ostalo podjelila jer maleni nije htio jest (kazhe da mu smrdi - zbog ruma ), svi ostali se odusevili..
Enigma ..sorry ali nestalo je.. dok kazhes keks
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 18:43   #50
Quote:
Dora K kaže:
Strpi se malo, nisam ju nikad radila, moram mamu za recept pitat, ali koliko je star, postoji velika vjerojatnost da i u ovaj njezin recept ide mast
Do sljedečeg Uskrsa
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 20:09   #51
Je li netko probao Sirnicu u pekaču kruha ? To te ja pitam. Ja bih rado prokušani recept za Sirnicu iz pekača. Proliće je, Uskrs se bliži. Mi svaki dan kupimo po jednu Sirnicu jer ti je stave na blagajni isprid nosa i moraš kupit, oš neš.

I je li kome uspila koja riceta koje ste linkali ovdi ?
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:18   #52
Uskrsna pogača - sirnica

Tražila sam temu,ali nisam našla-pravila sam drugi put u životu sirnice,ali imam par pitanja pa molim da mi netko pomogne:
kad se premazuju žumanjkom,da li to ide odmah?Moje su bile premazane odmah,ali su mi potamnile kao izgorene do kraja pečenja-pekla sam na 180-150 stupnjeva-je li to prejako?
Da nije toga,bile bi sasvim jestive,zato želim popraviti stvar za drugi put.
Ako ova tema već postoji,molim preusmjerite me!
Hvala
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 01:11   #53
Ja sam ih premazala odmah (iako mislim da mi je u receptu pisalo drukčije, moram provjeriti), a kad su poprimile željenu nijansu, prekrila sam ih alu-folijom.

Pekle su se prvo na 200, a onda se nakon, mislim, 20 min temperatura smanji na 150 (ja sam kasnije opet pojačala na cca. 170 - činilo mi se da se sporo peku, a žurilo mi se na ručak ).

Knjiga mi je ostala kod stare, al mogu ti napisat i točne upute iz recepta ak hoćeš.
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 17:06   #54
Quote:
coco zoe kaže: Pogledaj post
Ja sam ih premazala odmah (iako mislim da mi je u receptu pisalo drukčije, moram provjeriti), a kad su poprimile željenu nijansu, prekrila sam ih alu-folijom.

Pekle su se prvo na 200, a onda se nakon, mislim, 20 min temperatura smanji na 150 (ja sam kasnije opet pojačala na cca. 170 - činilo mi se da se sporo peku, a žurilo mi se na ručak ).

Knjiga mi je ostala kod stare, al mogu ti napisat i točne upute iz recepta ak hoćeš.
U međuvremenu sam pitala mamu i rekla je da ih ona premazuje pri kraju pečenja,iako ni folija nije loša ideja.Recept koji sam imala je bio skroz neprecizan,pa su mi potamnile kao da su izgorjele,a u stvari nisu
Makar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 17:25   #55
ne premazuju se odmah, neg pri kraju se premažu žumanjcem i pospu šećerom i do kraja se ispeku.
__________________
dipl.breskvica
salonitanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 19:18   #56
moja pogaca ili pinca kako se kaze u mom kraju se premaze bjelanjkom i to odmah prije pecenja nakon toga se zareze
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 19:45   #57
ja ih pecen na 170-180, ovisno o velicini pecem ih od 35 -50 min. zadnjih 5 min ih premazem bjelanjcem i posmem secerom. evo ovde i slicica:moja sirnica
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:40   #58
Žao mi je što nemam nijednu sliku ovogodišnje sirnice. Mažem ih prije smog mećanja u pećnicu i to umućenim cijelim jajem. Nikad mi ne izgledaju prepećeno.
Ove sam ih godine pravila tri puta, moji ukućani i prijatelji ih obožavaju.
Nadalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 21:30   #59
cure, a di je sir u sirnici???

znak mercedesa

i.....koja je to aroma za sirnice
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 23:42   #60
Očekujemo da ju ti napraviš sa sirom i staviš sliku Baš mi i nije jasno zašto se u nekim dijelovima Hr zove sirnica? Možda dobijemo neko objašnjenje.

Što se tiče aroma - imaš baš bočicu na kojoj piše aroma za sirnice, a isto tako neki stavljaju i ružinu vodicu, ako se ne varam
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.