Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Formalne debate

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 18:50   #1
Rukavica je bačena - topic za izazove

Ovaj je topic namijenjen predlaganju tema i ostavljanju izazova drugim forumašima.

Dakle:
  • Ako želite diskutirati o nekoj temi, napišite u postu o kojoj se temi radi i s koje pozicije nastupate. Ako ne možete osmisliti prikladan naziv, pokušajte navesti barem u grubim crtama svoju ideju, pa možda zajednički dođemo do nečeg konkretnog.
  • Ako ste se već drugim kanalima dogovorili s nekim za debatu, navedite i link na profil sugovornika.
  • U koliko želite izazvati nekog forumaša na debatu, navedite i link na profil forumaša kojeg izazivate.
  • U koliko se želite javiti na predloženu temu, navedite naziv teme za koju se javljate, točno onako kako je naveden u listi na početku ove teme (lijeni smo i ne da nam se ručno pretraživati).

Sve prijedloge koje ocijenimo smislenim, dodat ćemo na listu na početku teme.

Sve izazove koje ocijenimo smislenim, dodat ćemo na listu uz napomenu koga se izaziva, te će dotični forumaš biti obaviješten o izazovu putem privatne poruke. U koliko odbije izazov, to će biti naznačeno. U tom slučaju izazivač se može povuči (javiti moderatorima na PM), ili može čekati da se netko drugi dobrovoljno javi.

Na temi je dopušteno dogovaranje i komentiranje u slobodnijem tonu, ali vas molimo da se ipak ne udaljavate previše od osnovne teme, dogovaranja formalnih debata.

Otvorene prijave:
Izazovi:
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 04.06.2010. at 15:38.
Ego is offline  
Old 26.05.2010., 16:15   #2
evo, na ovoj temi sam uočio zgodnu priliku za debatu o furryjima. Ima li dobrovoljaca koji bi htjeli debatirati o tome malo?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Old 28.05.2010., 00:34   #3
Jel to bio izazov?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 28.05.2010., 02:06   #4
pa pozvao ga jesam, ali neće.
naravno, nisam ga ja izazvao, našli bi mu već protivnika (već imam neke ideje o kandidatima).

hoće netko drugi možda?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Old 30.05.2010., 12:36   #5
ako nije problem ja bi dao svoje mišljenje o ovom podforumu

Nažalost, ne vidim njegovu svrhu. Zbog čega bi netko čitao debatu između dva anonimca? Nisu to dva prof. fizike ili dva teologa ili nešto sl. pa da imaju suprotna mišljenja o nečemu o čemu znaju jako puno. To su dva anonimna čovjeka i mi ne znamo koliko su oni vjerodostojni za raspravu o bilo kojoj temi. Da iskarikiram.... zašto bi ja čitao raspravu između dvije konobarice o kvantnoj fizici?
Lord Lancaster is offline  
Old 30.05.2010., 13:07   #6
Naprotiv, meni je ova ideja jako zanimljiva...

a) Ako staviš naglasak na argumente, a ne na sugovornike onda baš i nema problema
b) Na forumu ima i stručnih ljudi koji jako dobro znaju o čemu pričaju (pogledaj samo PZ, DZ, Pravo, Povijest, Fotografiju, čitavu grupu IT PDF-ova, ...)
c) Ako netko zna znanje, a radi kao konobar(ica) ne vidim zašto bi bila prepreka . i ne, nisam konobar
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 30.05.2010., 16:30   #7
Predlažem debatu, Opti VS Lord Lancaster, tema: "ima li forum formalne debate smisla"
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 30.05.2010., 21:19   #8
Imam pitanje!

Vidim da je ova "probna" debata bila u tri dijela. Da li je ona gotova jednom kada se postaju zavrsne rijeci?

Mislim, ne vidim nikakvu anketu gdje bi gledatelji mogli glasovati o kvaliteti argumenata pojedinog natjecatelja.
Zek0slav is offline  
Old 30.05.2010., 22:54   #9
A koje je svrha glasanja? Mislim ljudi bi tu glasali prema osobnim uvjerenjima i stavovima, čisto sumnjam da bi našao 5 ljudi ovdje na forumu koji bi bili u stanju prosudit ko je "pobjednik" samo na temelju argumenata izrečenih u debati.
Evo ti primjera ove jedine do sad debate, pristaše krecionizma bi glasale za feliksa, pristaše evolucije za Lastana bez obzira na kvalitetu argumenata i onda se priča svodi samo na pitanje kojih ima više, a ne na pitanje ko je ponudio jače argumente.
Ja sam probal tu debatu pratit hladno al na kraju opet nisam mogao protiv svojih uvjerenja koja su ista i prije i poslije te debate.
I da nije da sam cijelo vrijeme kužio o čemu njih dvojica pričaju.
Kaj se tiče ovog pdf-a, krenuli ste s preteškom temom na početku i čisto sumnjam da će bit previše ljudi koji će bit spremni nastavit nakon lastana i felixa.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 30.05.2010., 23:20   #10
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
A koje je svrha glasanja?
A koja je svrha debate bez pobjednika? Mislim, u redu, ostavljeno je nekom dojmu, ali na koncu ti dođe na isto da su o tome raspravljali na nekoj običnoj temi na forumu. Mislim da su iste argumente kao i ovdje upotrebljavali možda 10ak puta na temama po Religiji ili tako nešto, ova je samo kao posebna jer je na posebnom pdf.-u
Uostalom, mislim da ovdje nema puno ljudi s dovoljno iscrpnog znanja o nekoj temi da bi ga smatrao vjerodostojnim da apsolutno zastupa stajalište koje vjerojatno dijeli s puno više ljudi. Tako da bi ih promatrao čisto kao obične forumaše. U tom slučaju meni, a vjerojatno mislim i gotovo svima, je važnije doći do činjenica i razmišljanja o temi tamo gdje se može uključiti veći broj ljudi i zajedno zastupati neko stajalište pa ću zasigurno otići na određeni pdf. pročitati određenu temu nego čitati dvojicu kako uspoređuju dužinu kite.
nero is offline  
Old 30.05.2010., 23:24   #11
Slažem se s tobom skroz, nema svrhe tražit pobjednika jer jednostavno nemreš na ovom forumu nać 5 ljudi koji su u stanju hladno analizirat argumente, znači jedina nada je da nađu par ljudi i da ti ljudi budu žiri koji će odlučivat o pobjedniku.
Ak to daš na glasanje cijelom forumu onda ćeš dobit hrvatska traži zvijezdu efekt

A da je ovaj pdf laganini promašaj, a vjerojatno je
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.05.2010., 12:03   #12
Ja bih da netko opet izazove Lastana. (tema nebitna )
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 31.05.2010., 15:21   #13
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje!

Vidim da je ova "probna" debata bila u tri dijela. Da li je ona gotova jednom kada se postaju zavrsne rijeci?

Mislim, ne vidim nikakvu anketu gdje bi gledatelji mogli glasovati o kvaliteti argumenata pojedinog natjecatelja.
bila je u tri dijela samo zato što su postovi bili preveliki, pa se čak i server blesirao od toliko mudrosti.

o kvaliteti argumenata se ne može glasati, ali se može raspravljati na topicu za komentare debate, koji bude otvoren na pdf-u na koji bi debata pripadala.


Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ja bih da netko opet izazove Lastana. (tema nebitna )
evo, izazovi ga ti. tema nebitna.



javila se jedna revoltirana plavuša kojoj ne idu u glavu muški konzervativni mačistički stavovi oko žena u prometu. ima netko tko se želi upustiti u fajt sa dotičnom?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Old 31.05.2010., 15:38   #14
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post

evo, izazovi ga ti. tema nebitna.
Lastana?! Nema šanse, porazio bi me u prvom postu.
__________________
PIČKA!

Zadnje uređivanje Nica : 31.05.2010. at 15:49.
Nica is offline  
Old 31.05.2010., 16:41   #15
a onda mu kao njegova obožavateljica pošalji pm, i nagovori ga.
siguran sam da će i lako naći protivnika.

samo, ovaj puta ima ograničenje na veličinu postova.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Old 31.05.2010., 17:57   #16
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post



javila se jedna revoltirana plavuša kojoj ne idu u glavu muški konzervativni mačistički stavovi oko žena u prometu. ima netko tko se želi upustiti u fajt sa dotičnom?
Ja bi ju izazvao na natjecanje u parkiranju na štopericu
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 01.06.2010., 10:26   #17
Trebalo bi omogućiti i otvaranje debata bez izazvanog, izazivač započne debatu pa već može naići netko izazvan. Takve otvorene debate za koje se traži druga strana bi mogle negdje biti izlistane, pa koga zanima ih pregleda i uključi se gdje već hoće. Naravno, ne davati mogućnost postavljanja besmislenih debata.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 01.06.2010., 14:06   #18
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
evo, na ovoj temi sam uočio zgodnu priliku za debatu o furryjima. Ima li dobrovoljaca koji bi htjeli debatirati o tome malo?
A što bi ti debatirao o furryjima?

Ja predlažem formalnu debatu na temu "Ima li razlike između Boga i Adolfa Hitlera". Takva tema već postoji na duhovnosti i privukla je dosta pažnje, samo što bi je trebalo dignuti na malo veću razinu - ipak se radi o Bogu, a ne o sisama Pamele Anderson.
N'dugu is offline  
Old 01.06.2010., 17:29   #19
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
A što bi ti debatirao o furryjima?

Ja predlažem formalnu debatu na temu "Ima li razlike između Boga i Adolfa Hitlera". Takva tema već postoji na duhovnosti i privukla je dosta pažnje, samo što bi je trebalo dignuti na malo veću razinu - ipak se radi o Bogu, a ne o sisama Pamele Anderson.
Takva tema je u uvodnom postu kontradiktorna, no dobro - možda nije loše imati jednu ozbiljniju debatu na tu temu? Dobar predlog.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 01.06.2010., 18:02   #20
Gnosticizam vs Hrišćanstvo

Dakle, na par topica u okviru pdf Religija i Duhovnost, video sam da se provlače određene ideje u vezi sa gnosticizmom i hrišćanstvom. Mislim da bi mogla postojati jedna dobra debata:

Gnosticizam vs Hrišćanstvo

Napomena - pod "hrišćanstvom" mislim isključivo I vek AD, dakle osnivanje i razvoj hrišćanstva jedino u okviru I veka, ne II, III ili kasnije. Razlog je jednostavan - opširna je tema da bi obuhvatili gnosticizam i hrišćanstvo u prva 3,4 veka, a drugo - često se novozavetni spisi dovode u vezu sa gnostičkim. Budući da postoji generalan stav da su skoro svi novozavetni spisi nastali u I veku AD, lakše je zadržati se na gnosticizmu i odnosu na hrišćanstvo (i obrnuto) nego ići dalje u II i III vek - tema je zaista komplexna.

Drugim rečima - zastupam teoriju da novozavetni spisi nemaju veze sa gnosticizmom, osim što pišu protiv njega.

Ako neko smatra drugačije - možemo na javnu debatu.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.