Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 18:33   #201
Pozdrav.Ja sam operisao adenom na hipofizi, i na kraju su je celu otklonili. Ako je adenom na levoj strani, onda moze biti problema i to opasnih, na desnoj je nesto lekse(desnom reznju) Najtezi oblik je CHUSHINGOV sindrom. Operisao sam se u Hamburgu kod cuvenog doktora Ludeck-a. Adenomi hipofize su mahom dobrocudni mada........ opasni su oni cija velicina prelazi 4 mm. Operacija se vrsi kroz nosnu supljinu i posle operacije imacete mucninu, bolece vas ocna supljina, i disacete samo na usta jer u nosu ce vam biti 20-tak metara gaze, koja se vadi treceg dana. Bez hipofize se moze ziveti, neki se cak i rode bez nje, ali se balan nadomescuje lekovima. Hipofiza je glavna zlezda u ljudskom organizmu i kontrolise jednim delom sve ostale zlezde u organizmu. Puno srece u daljem lecenju.
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:45   #202
Jos jedna informacija, u Hamburgu je najaci centar za otklanjanje mikroadenoma hipofize, kratko se ostaje u bolnici ukupno nekih 6 dana, sa kompletnom dijagnozom i operacijom. Operacija kosta kako sam saznao od 20 pa aj da kazem 50000e mada neki adenomi ne mogu da se operisu pa pacijente salju na GAMA NOZ.
POZDRAVLJAM VAS SVE I BEZ STRAHA, IMAJTE VERE U SEBE!
a da oni sa prolaktinskim adenomom opusteno to se lekovima srdjuje.
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:48   #203
Prvo hormonske analize kompletne pa MR, jos jednom IMAJTE VERE
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:19   #204
Quote:
Zogi kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Ja sam operisao adenom na hipofizi, i na kraju su je celu otklonili. Ako je adenom na levoj strani, onda moze biti problema i to opasnih, na desnoj je nesto lekse(desnom reznju) Najtezi oblik je CHUSHINGOV sindrom. Operisao sam se u Hamburgu kod cuvenog doktora Ludeck-a. Adenomi hipofize su mahom dobrocudni mada........ opasni su oni cija velicina prelazi 4 mm. Operacija se vrsi kroz nosnu supljinu i posle operacije imacete mucninu, bolece vas ocna supljina, i disacete samo na usta jer u nosu ce vam biti 20-tak metara gaze, koja se vadi treceg dana. Bez hipofize se moze ziveti, neki se cak i rode bez nje, ali se balan nadomescuje lekovima. Hipofiza je glavna zlezda u ljudskom organizmu i kontrolise jednim delom sve ostale zlezde u organizmu. Puno srece u daljem lecenju.
Kažeš 20 m gaze??...ajme pa šta toliko....ufff..
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 21:49   #205
Cao!
da oko 20 metara, pa da ti kazem nesto nadji negde da vidis gde je smestena hipofiza, dve kosti mora da se probuse da bi se do nje stiglo, ako se ide kroz nos. U Hamburgu uzimaju sa butine parce misica, a u Beogradu ne, za butine i ubacuje se posle malih klinova na busena mesta. to je to veruj mi nisam mogao bas da jedem i da disem u istom momentu ali naviknes se obavezno posle vadjenja gaze kupite kremu i stavljajte je u nozdrve i imace te dosta sekreta ali ga polako izbacujte, koji ce biti suv i tvrd i u velikim kolicinama.
Bez frke!!!!!!!!!!!
ZA SVE KOJI MORAJU DA OPERISU TUMOR ILI MIKROADENOM, PREPORUCUJEM HAMBURG! TREBA KESA ALI VREDI!
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:00   #206
OPERACIJA

Lijep pozdrav,

i ja imam adenom hipofize (22mm). Moram na operaciju pa vas molim da mi date više informacija o posoperativnom periodu. Koliko boli, koliko dugo ste bili u bolnici, koliko dugo morali mirovati kod kuće. Kada ste se mogli vratiti normalnom životu?
bambi-bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:50   #207
Quote:
Zogi kaže: Pogledaj post
Cao!
da oko 20 metara, pa da ti kazem nesto nadji negde da vidis gde je smestena hipofiza, dve kosti mora da se probuse da bi se do nje stiglo, ako se ide kroz nos. U Hamburgu uzimaju sa butine parce misica, a u Beogradu ne, za butine i ubacuje se posle malih klinova na busena mesta. to je to veruj mi nisam mogao bas da jedem i da disem u istom momentu ali naviknes se obavezno posle vadjenja gaze kupite kremu i stavljajte je u nozdrve i imace te dosta sekreta ali ga polako izbacujte, koji ce biti suv i tvrd i u velikim kolicinama.
Bez frke!!!!!!!!!!!
ZA SVE KOJI MORAJU DA OPERISU TUMOR ILI MIKROADENOM, PREPORUCUJEM HAMBURG! TREBA KESA ALI VREDI!
Pa ne znam baš za 20 m gaze...i to sa butine,ok ti si sve to prošao ali ovdje naši liječnici skroz drugačije govore, i već su napravili većinu tih operacija i to bez problema,tako da sve u svemu ne vidim razlog operirati u inozemstvu,jer naši su liječnici također vrlo hvaljeni i znaju raditi svoj posao...a s obzirom da si ti prošao kroz sve to vjerujem da je bilo tako,no danas naši liječnici takvu operaciju nazivaju ''ništa strašnim'' i ja im vjerujem jer ovi tvoji postovi me stvarno plaše,ali ne dam se smesti
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:51   #208
Quote:
bambi-bambi kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav,

i ja imam adenom hipofize (22mm). Moram na operaciju pa vas molim da mi date više informacija o posoperativnom periodu. Koliko boli, koliko dugo ste bili u bolnici, koliko dugo morali mirovati kod kuće. Kada ste se mogli vratiti normalnom životu?
I ja moram na operaciju, neki su već bili..pročitaj prethodne postove...npr. Od Maje Zupan...
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 19:14   #209
Cao!
Operacije mikroadenoma hipofize se rade kroz nos od '76 godine i prvu je izveo dr. Ludecke DK (ako o njemu nesto trazite u kucajte LUDECKE DK).
Svih ovih godina postupak je isti kao i sto sam napisao. Kazem 20 m gaze! E sad nisam bas merio metar dva odstupanje to je to. Ali to nije strasno verujte mi. Moze se desiti da postoji 2 i vise adenoma odjedanput, stim sto je jedan na hipofizi a ostali rasporedjeni po supljini u kojoj se hipofiza nalazi. Ja sam imao ukupno cetiri. Chusingov sindrom je tezak oblik adenoma hipofize i usled gubitka kalcijuma i nastanka osterosporoze najtezeg stupnja moze doci do lomova, ja sam imao naprslinu vise se nesecam kog prsljena tacno. Smanjena je pokretljivost ili ste totalno nepokretni. 8 Meseci sam bio nepokretan i morao sam ponovo da ucim da hodam bio sam srecan kao malo dete.
Sto se tice strucnosti! Pa tu nemam poima sta da ti kazem!. Kada sam se '93 operisao u Hamburgu, bio je jedan momak iz Hrvatske, ucio je posao od dr. Ludecka, zaista se nadam da sada on radi te operacije u Zagrebu jer je ucio od najboljeg. U Beogradu pa bas i nije sjajna situacija i svako ko ima novac odlazi za Hamburg, a mene su ti Beogradski strucnjaci i operisali i nista mi nije bilo bolje naprotiv. Te godine je bio haos na Balkanu jedva sam nekako dobio vizu i otisao . Postoperativni tok je takav da jednostavno zbog zapusenog nosa ne mozes kvalitetno disati a ni jesti niti spavati. Pa barem u mom slucaju kad je operacija dobro uradjena ,boli vas ocna supljina i svetlost mi nije prijala, a i bilo mi je strasno muka, medjutim to sve prodje vrlo brzo. po vadjenu gaze iz supljina nosa dobice te taj plasticni osecaj i bice vam pun sekreta cvrstog, dace vam vec da se namazete a sa sekretom samo polako nista na silu.

Toliko od mene ! SVE NAJ
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:23   #210
Quote:
Zogi kaže: Pogledaj post
Cao!
Operacije mikroadenoma hipofize se rade kroz nos od '76 godine i prvu je izveo dr. Ludecke DK (ako o njemu nesto trazite u kucajte LUDECKE DK).
Svih ovih godina postupak je isti kao i sto sam napisao. Kazem 20 m gaze! E sad nisam bas merio metar dva odstupanje to je to. Ali to nije strasno verujte mi. Moze se desiti da postoji 2 i vise adenoma odjedanput, stim sto je jedan na hipofizi a ostali rasporedjeni po supljini u kojoj se hipofiza nalazi. Ja sam imao ukupno cetiri. Chusingov sindrom je tezak oblik adenoma hipofize i usled gubitka kalcijuma i nastanka osterosporoze najtezeg stupnja moze doci do lomova, ja sam imao naprslinu vise se nesecam kog prsljena tacno. Smanjena je pokretljivost ili ste totalno nepokretni. 8 Meseci sam bio nepokretan i morao sam ponovo da ucim da hodam bio sam srecan kao malo dete.
Sto se tice strucnosti! Pa tu nemam poima sta da ti kazem!. Kada sam se '93 operisao u Hamburgu, bio je jedan momak iz Hrvatske, ucio je posao od dr. Ludecka, zaista se nadam da sada on radi te operacije u Zagrebu jer je ucio od najboljeg. U Beogradu pa bas i nije sjajna situacija i svako ko ima novac odlazi za Hamburg, a mene su ti Beogradski strucnjaci i operisali i nista mi nije bilo bolje naprotiv. Te godine je bio haos na Balkanu jedva sam nekako dobio vizu i otisao . Postoperativni tok je takav da jednostavno zbog zapusenog nosa ne mozes kvalitetno disati a ni jesti niti spavati. Pa barem u mom slucaju kad je operacija dobro uradjena ,boli vas ocna supljina i svetlost mi nije prijala, a i bilo mi je strasno muka, medjutim to sve prodje vrlo brzo. po vadjenu gaze iz supljina nosa dobice te taj plasticni osecaj i bice vam pun sekreta cvrstog, dace vam vec da se namazete a sa sekretom samo polako nista na silu.

Toliko od mene ! SVE NAJ
Sve kužim,samo mi nije jasno 20 m gaze,znaš ti koliko je to? To je...nemoguće,di bi mi to stalo sve ....ugl.hvala na željama,ja se nadam da će na kraju bit sve Ok,a reci jel ima kakvih promjena kod nosa nakon operacije,mislim na izgled....ili nešto slično?
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:01   #211
Quote:
misterious_zg kaže: Pogledaj post
I ja moram na operaciju, neki su već bili..pročitaj prethodne postove...npr. Od Maje Zupan...
Pročitala sam sve postove pa i od Maje Zupan. Malo su mi njeni postovi preoptimistični. Međutim ni u jednom nisam pročitala šta nakon vađenja gaze. Koliko si u out-u. Koliko kod kuće miruješ, kada možeš normalno funkcionirati.

Kada je tvoja operacija? Da li je zakazana? Ja ću je zakazati za 2. mjesec kada sve obavim sto imam planirano, pa onda... Doktor mi je rekao da mogu toliko čekati, ali i da prestanem piti bromergon (pila sam ga mjesec dana, postepeno od 1 do 6 i super podnosila). To mi je bilo malo čudno, ali ako stručnjak kaže... Kako se ti osjećaš?
bambi-bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 00:23   #212
sve ovo me poprilično plaši...uspjela sam se nekako umiriti, ali zadnji postovi mi zvuče iskreno, i toga se bojim. ja jako teško podnosim bol. možete slobodno reći da sam "slabić", ali to je tako. u zadnjem razgovoru sa dr. rečeno mi je da bi se moglo ići operativnim putem, no ipak želi pričekati 6 mjeseci, ponoviti MR i endokrinološke pretrage i vidjeti kako se razvija. ??? što znači da operacija nije isključena. da li će je biti ili ne, stvarno ne znam, ali, iskreno, nadam se da je neće biti. ni za 6 mjeseci, ni za godinu dana, niti ikad!!
pozdravljam vas sve, i ako se ne čujemo prije, želim vam ugodne blagdane, čestiti božić i sretnu i ZDRAVU novu godinu!!!!!
kiss
chocolaterie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 02:42   #213
E!
Sve sam lepo napisao i samo stisnuh post quick .... i blokira mi komlet racunar! Pa da poludis!
Ukratko mnogo mi se spava stvarno da ne bih ostao..........
Nema vidljivih promena na nosu, nos ostaje kakav je i bio sem malog reza na nozdrvi od 2 mm ali on se ne vidi sem ako hoces da ga pokazes ako mi ne verujes poslacu ti slike pa ces da vidis al to za nekih 5 6 dana slike mislim.
Post O.P. tok je kratak najvise se ostaje 7 dana po operaciji ako je sve u redu, sve ostalo je individualno normalno funkcionisannje pa neznam sta bas to podrazumeva , ako je i nocni zivot tu onda ga zaboravi neko vreme jer je bolje da ne izlazis na mesta gde je velika koncetracija ljudi zbog virusa i gledajte da se ne prehladite nekih mesec dva mozda tri videcete sami sve je to individualno.
Mrtav sam Laku noc
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:13   #214
Nisam mislila na noćni život. Mislim na to kada množeš početi izlaziti napolje, igrati se sa svojim djetetom, ići na posao. Možda će zvučati glupo ali meni posao jako puno znači.

Isto tako mislim da ne treba ovo shvaćati toliko tragično. Tumor jeste, ali na sreću izlječiv. Ja sam otišla na MR zbog trnjenja dijela glave i kada su mi rekli da je tumor hipofize to je za mene bilo u neku ruku rasterećenje. Svi doktori koji su moji prijatelji su rekli da je, ako se već moralo nešto desiti, to najbezbolnije jer je izlječivo. Zamislite da je dijagnosticirana multiple skleroza ili tumor zloćudni ili u nekom drugom predjelu mozga.

Mislim da moramo stisnuti zube i sve ovo izdržati. Ono što je meni bitno je da se psihički pripremim koliko dugo ću morati stisnuti zube i kada da se nadam se će sve ovo proći.
bambi-bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 14:56   #215
Quote:
bambi-bambi kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve postove pa i od Maje Zupan. Malo su mi njeni postovi preoptimistični. Međutim ni u jednom nisam pročitala šta nakon vađenja gaze. Koliko si u out-u. Koliko kod kuće miruješ, kada možeš normalno funkcionirati.

Kada je tvoja operacija? Da li je zakazana? Ja ću je zakazati za 2. mjesec kada sve obavim sto imam planirano, pa onda... Doktor mi je rekao da mogu toliko čekati, ali i da prestanem piti bromergon (pila sam ga mjesec dana, postepeno od 1 do 6 i super podnosila). To mi je bilo malo čudno, ali ako stručnjak kaže... Kako se ti osjećaš?
Ja čekam poziv od doktorice,pa onda slijedi operacija,ja malo malo pa zaboravim na tu operaciju,ali kada se sjetim,odmah mi pada mrak na oči,no opet bolje da je u glavi to,nego nešto drugo.Ja se ne osjećam baš najbolje,otkad znam da ću morati obaviti tu operaciju nije mi svejedno i užasno me strah,ne znam kak ću sve to podnijeti i kako će se sve to na mene odraziti...iskreno ne znam,a i neću znat dok ne prođem kroz to.
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 14:57   #216
Quote:
chocolaterie kaže: Pogledaj post
sve ovo me poprilično plaši...uspjela sam se nekako umiriti, ali zadnji postovi mi zvuče iskreno, i toga se bojim. ja jako teško podnosim bol. možete slobodno reći da sam "slabić", ali to je tako. u zadnjem razgovoru sa dr. rečeno mi je da bi se moglo ići operativnim putem, no ipak želi pričekati 6 mjeseci, ponoviti MR i endokrinološke pretrage i vidjeti kako se razvija. ??? što znači da operacija nije isključena. da li će je biti ili ne, stvarno ne znam, ali, iskreno, nadam se da je neće biti. ni za 6 mjeseci, ni za godinu dana, niti ikad!!
pozdravljam vas sve, i ako se ne čujemo prije, želim vam ugodne blagdane, čestiti božić i sretnu i ZDRAVU novu godinu!!!!!
kiss
Hvala,također ugodni blagani,čestit Božić i naravno sretna ZDRAVA nova godina!
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:56   #217
P abre ljudi nije to neki bauk, moja drugarica je skoro saznala da ima prolaktinski adenom na hipofizi ali sem sto joj po malo opada kosa i sto ima tahikardiju, sve ostalo joj je ok. Seta izlazi, provodi se ali njoj nije za operaciju, otici ce do Hamburga na konsultacije pa cu vam preneti sta i kako.
Ako ste sada vi aktivni ako se ne krecete otezano, onda nema ceega da se plasite. Posle operacije vrednosti hormona opadaju ili rastu zato dolazi do mucnine. Cim vas puste iz bolnice normalno mozete voditi svoj zivod a lekove morate piti na vreme i posebno ako vam daju ujutru jer vrednosti hormona su najvece u jutru. Jednostavno mozete voditi zivot normalan igrati se sa decom odmah po izlasku , do duse bicete malo umorniji ali docicie to na svoje. E sto se posla tice to stvarno nemam poima ali mislim posle prve kontrole. Jos nesto, ovo vazi za sve sem za one sa chusingovim sindromom! Tu je malo prica drugacija.

Molim vas! da li neko moze da pita vase Endokrinologe, kada ode na kontrolu , do koliko godina ima pravo pacijen za koriscenje leka NORDITROPINA, ovo mi je jako vazno jer u Srbiji je do 35 godina a lek je vrh stvar a kosta oko 450 evra u prodaji. Molim vas za neku informaciju.
Zogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 19:45   #218
Quote:
misterious_zg kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš za 20 m gaze...i to sa butine,ok ti si sve to prošao ali ovdje naši liječnici skroz drugačije govore, i već su napravili većinu tih operacija i to bez problema,tako da sve u svemu ne vidim razlog operirati u inozemstvu,jer naši su liječnici također vrlo hvaljeni i znaju raditi svoj posao...a s obzirom da si ti prošao kroz sve to vjerujem da je bilo tako,no danas naši liječnici takvu operaciju nazivaju ''ništa strašnim'' i ja im vjerujem jer ovi tvoji postovi me stvarno plaše,ali ne dam se smesti
samo da pojasnim...i ovdje ( u zg) isto stavljaju gazu nakon operacije u nos, i ako treba sa butine komadic mesa umetnu u tu supljinu, ali molim vas....pa zar je to strasno????? meni recimo nisu stavljali sa butine (tocnije negdje sa boka) jer kao nije trebalo,zasto-ne znam. imam malu crticu gdje su zarezali, ali sto onda? pa imam vise porezotina na tijelu od nestasluka odo ovog...a tufere moraju staviti, ali ne 20 metara!!!! nemam toliku glavu i ne idite u inozemstvo, nasi lijecnisi su naj naj (barem ovaj moj). eto, cure i decki: glavu gore! to ZAISTA nije nista. meni nije bilo pa nece ni vama. ajde...zivot ide normalno dalje...nije nikakva bolest!
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:58   #219
Quote:
Maja Zupan kaže: Pogledaj post
samo da pojasnim...i ovdje ( u zg) isto stavljaju gazu nakon operacije u nos, i ako treba sa butine komadic mesa umetnu u tu supljinu, ali molim vas....pa zar je to strasno????? meni recimo nisu stavljali sa butine (tocnije negdje sa boka) jer kao nije trebalo,zasto-ne znam. imam malu crticu gdje su zarezali, ali sto onda? pa imam vise porezotina na tijelu od nestasluka odo ovog...a tufere moraju staviti, ali ne 20 metara!!!! nemam toliku glavu i ne idite u inozemstvo, nasi lijecnisi su naj naj (barem ovaj moj). eto, cure i decki: glavu gore! to ZAISTA nije nista. meni nije bilo pa nece ni vama. ajde...zivot ide normalno dalje...nije nikakva bolest!
Divim se tolikom optimizmu,da barem ja mogu biti takva...pokusavam...heh
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:33   #220
Smile

Mislim da je i najbolje ne razmišljati o operaciji i živjeti normalnim životom kao da se ništa ne dešava. Kada dođe vrijeme obavit ćemo to i biti hrabre kao Maja Zupan. Samo pomisli na to šta da imamo dijagnozu nečega puno goreg. Pet dana u bolnici i gotovo. Samo hrabro! Možemo mi to!
bambi-bambi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.