Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2014., 17:28   #1801
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
banana i voće općenito mi se čini kao jeftini, a zdrav izbor za doručak pahuljice u kombinaciji s voćem su meni osobno super, često mi čak i bolje pašu nego jogurt ujutro
+1

ja zapravo cesto smazem i sve zajedno: musli + (ponekad suho) voće + jogurt

metabolizam mi radi ko sat
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 20:57   #1802
ja obožavam kombinaciju zobene + naribana jabuka + malo sušenih brusnica, to ću sutra ujutro, već sam si pripremila ili zobene + zgnječena banana + žličica nesquicka ili još bolje kakao praha... zadovolji želju za slatkim i dugo me drži sitom!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 19:32   #1803
Silom prilika, u par navrata, jeo sam u nekoliko bolnica, a na kraju i dobio bolnički dijetu kao preporučeni način prehrane. Pridržavajući se striktno, smršavio sam, opuštanjem, dio kila se vratio, što je i logično. Kako god, zadržao sam neke osnovne smjernice u svakodnevnoj prehrani. Ne mogu se požaliti da jedem loše, dapače, koristim sve moguće namirnice, kombiniram grupe i prebrajam kalorije. Nakon određenog vremena nije problem približno procijeniti kalorijsku vrijednost obroka od oka, pa nije nužno vagati i zbrajati, jedino nije na odmet biti nešto precizniji s masnoćama. Koga zanima, na mom blogu http://minus40kg.blog.hr/ može naći preko 600 postova i recepata s obračunom kalorija. Na forum se uključujem zato što na blogu već dugo komuniciram s ljudima koji se žele uglavnom družiti, a sama tema dijete i principa prehrane im je tek na drugom, trećem, ... mjestu. To je vrlo ugodno, ali eto, želim izmijeniti iskustva s ljudima sličnih afiniteta vezano za svakodnevnu prehranu s naglaskom na dijetu. Ovo je prvi forum na koji sudjelujem, pa ne zamjerite eventualne početničke nespretnosti.
minus40kg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 19:28   #1804
Zbog čega ne mogu pročitati link iz prve poruke , onaj koji upućuje na 1,dio teme? Ono H"hrpa pametnih postova", itd... Htela bih od početka čitati...
kokobeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 15:08   #1805
Sta se desava sa ovom temom?

pitanjce> izbaciti hleb iz idhrane ili ne? Ako ne, onda da li ga jesti u svim obrocima ili samo ujutru?

I da li vredi jesti integralnu testeninu? Naravno, cilj je smrsaviti...

Stalno sam u toj zabludi oko hleba. PogotovO kad vidim neke skole ishrane koje cak i voce iskljucuju u nekom restrikcijskom periodu. ISkreno, ja bez voca ne mogu...

@
kokobeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 16:01   #1806
Quote:
kokobeba kaže: Pogledaj post
Sta se desava sa ovom temom?

pitanjce> izbaciti hleb iz idhrane ili ne? Ako ne, onda da li ga jesti u svim obrocima ili samo ujutru?

I da li vredi jesti integralnu testeninu? Naravno, cilj je smrsaviti...

Stalno sam u toj zabludi oko hleba. PogotovO kad vidim neke skole ishrane koje cak i voce iskljucuju u nekom restrikcijskom periodu. ISkreno, ja bez voca ne mogu...

@
Na ovo nema jednoznačnog odgovora. Većina nutricionista će ti reći da nema razloga ne jesti kruh u procesu mršavljenja, sve dok je kalorijski unos dovoljno nizak. Zagovornici "low carb" pristupa će ti reći da treba drastično srezati ugljikohidrate (pa čak i one iz voća). Moje osobno mišljenje je da u procesu mršavljenja treba smanjiti konzumaciju kruha, tjestenine i ostale hrane bogate kalorijama, a relativno siromašne nutrijentima jer je s tom hranom dosta lako "pretjerati". A kad se jede, prednost bi trebalo dati proizvodima od integralnog brašna. Što se tiče voća, mislim da je to pretjerivanje, osim ako se ne radi o nekakvim velikim količinama i o voću posebno bogatom kalorijama.
dogbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 10:42   #1807
https://www.youtube.com/watch?v=SP9DwJDo4YE
mhmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:35   #1808
Ovo je bila najbolja i najinspirativnija tema ikad, šteta što je uništena
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 16:46   #1809
Da li ima zainteresiranih da se ponovno pokrene ova tema?
Meni je ova tema pomogla prije 4 godine i jedino sam preko ovih savjeta smršavila bila.. onda su se pojavile neke druge nedaće o kojima nebih, a i kojih bih se htjela riješiti

pozdrav staroj ekipi.. tinker..5rich..atlantis...ksrena..kris.. mali buco.. pita.. oprostite koga sam zaboravila iz "zlatnog doba hollywooda/KFJAM"... :*
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.

Zadnje uređivanje pure evil : 09.01.2015. at 16:58.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:03   #1810
nisam nikad aktivno sudjelovala, al pratila sam ovu temu redovito. meni je isto jaaaako puno pomogla. mislim da boljih savjeta nema.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 13:19   #1811
Ova tema je bila super iz razloga što je bila pristupačna narodu, davali su se konkretni savjeti, super savjeti, uštede, pratilo se stanje - i po kilaži i mentalno stanje u procesu mršavljenja.. mogla bi se tema opet pokrenuti...
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 10:17   #1812
Ekipa,ja odlučila ponovno pisati ovdje budući da sam krenula sa ovim, možda nekome dam poticaja...nadam se da neću bili solo ovdje..
objavim danas/sutra tjedni meni...
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 13:29   #1813
nadam se da ce se naci neko da odgovori na moja pitanja...
na dijeti sam (doduse, ne znam da li se moze nazvati dijetom, ali sam zasigurno odlucila redukovati ishranu koja se uveliko sastojala od unosa kruha u enormnim kolicinama - navikla tako i nisam ni pokusala da promijenim nacin ishrane buduci da ga nisam ni smatrala pogresnim). Uglavnom, nisam u mogucnosti da se "izmisljam" pa da svojima trazim kojekakve zdrave namirnice, iz vise razloga... Pa sam nekako osudjena na nezdravu hranu pomijesanu sa zdravom. Sada sam pocela da brojim kalorije i smanjila sam unos za 500kcal. medjutim i to je "odokativno".. pa me zanima, da li je OK ako slucajno unosim npr.600 kalorija manje umjesto 500 manje? Da li cu dobiti iste rezultate mrsanja ili bi to u nekoj tacki moglo usporiti mrsanje? Takodjer, nisam u mogucnosti ni da cesto jedem polinezasićene i mononezasićene masti... mislim da kroz svakodnevnu ishranu ipak unosim ove stetne, zasicene i nezasicene...ali ako mi se uklapaju u planirani dnevni unos kalorija, da li su one problem i da li cu imati iste rezultate mrsanja? lijep pozdrav
MelanieHamilton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 16:31   #1814
[QUOTE=MelanieHamilton;52989722pa da svojima trazim kojekakve zdrave namirnice, iz vise razloga... Pa sam nekako osudjena na nezdravu hranu pomijesanu sa zdravom.

mislim da kroz svakodnevnu ishranu ipak unosim ove stetne, zasicene i nezasicene...ali ako mi se uklapaju u planirani dnevni unos kalorija, da li su one problem i da li cu imati iste rezultate mrsanja? lijep pozdrav [/QUOTE]

Da li možeš napisati primjer svog dnevnog unosa hrane?
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 18:01   #1815
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
Da li možeš napisati primjer svog dnevnog unosa hrane?
pa evo npr, 1250 kcal treba da unosim dnevno... Pa evo primjer jednog dana(zimski period ): doručak: snita kruha, dvije mini hrenovke ili dvije snite kruha namazane necim(pasteta, sirni namaz), ali uglavnom jedem omlete( sa gljivama, sa mladim sirom, sa spinatom itd) jer mi se to jedino cini zdravim i u tom slučaju kruh ne jedem
ručak: fileti sa špinatom kao prilogom, nekada su to pohani fileti, nekada je prilog krompir, zavisi od dana do dana (sreća, skoro svaki dan je piletina na meniju jer je svi obožavamo), ali uglavnom jedem ručak koji mama napravi (samo sto sada jedem zaistaaa malu porciju koja bi se mogla uklopiti u planirane kalorije i bez kruha) i ne jedem pite ni tjesteninu
večera: tunjevina (pola konzerve npr) ili juha iz kesice ili kisela salata itd
ako pojedem više za doručak, smanjim za ručak ili večeru i obratno...s tim sto ne jedem iza 19. :/ i pokusavam da se sto vise krecem i bavim fizickim aktivnostima..
MelanieHamilton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 10:58   #1816
Quote:
MelanieHamilton kaže: Pogledaj post
pa evo npr, 1250 kcal treba da unosim dnevno... Pa evo primjer jednog dana(zimski period ): doručak: snita kruha, dvije mini hrenovke ili dvije snite kruha namazane necim(pasteta, sirni namaz), ali uglavnom jedem omlete( sa gljivama, sa mladim sirom, sa spinatom itd) jer mi se to jedino cini zdravim i u tom slučaju kruh ne jedem
ručak: fileti sa špinatom kao prilogom, nekada su to pohani fileti, nekada je prilog krompir, zavisi od dana do dana (sreća, skoro svaki dan je piletina na meniju jer je svi obožavamo), ali uglavnom jedem ručak koji mama napravi (samo sto sada jedem zaistaaa malu porciju koja bi se mogla uklopiti u planirane kalorije i bez kruha) i ne jedem pite ni tjesteninu
večera: tunjevina (pola konzerve npr) ili juha iz kesice ili kisela salata itd
ako pojedem više za doručak, smanjim za ručak ili večeru i obratno...s tim sto ne jedem iza 19. :/ i pokusavam da se sto vise krecem i bavim fizickim aktivnostima..
Budući da se ponovno ufuravam na ovu temu i ovaj lifestyle..
mogu ti samo ovako na brzinu prokomentirati da ovo sve navedeno nije loše,samo ne vidim da si napisala da imaš međuobroke ( voće,jogurti?)..
također bi bilo dobro da izbaciš rafinirane stvari poput hrenovki i pašteta.. paštetu si možeš i sama napraviti od tune ili slanutka ili graha - odlična stvar...
kreni sa pisanjem jelovnika ako želiš pa možemo komentirati.. nadam se da će se javiti još netko jer ja kalorije ne znam brojat.. a i sa savjetima sam slaba ,moram početi čitati temu od početka... sretno ... !!!
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 11:24   #1817
Moj četverodnevni meni ; JUST DO IT ; 12.1.2015-12.6.215.

Ekipa, evo par riječi i od mene..
ovo je moj google kalendar u kojeg pišem sve što se tiče KFJAM..
(stavljam link jer je slika prevelika)

http://i57.tinypic.com/t7e3w8.png

Osjećam se super!!!
Otišla je voda napokon, sad je vrijeme da se riješim i sala i učvrstim tijelo... nešto sam bolesna ovaj tjedan pa sam minimalno vježbala, namjeravam to pojačati... srećom imam doma "mini teretanu" ; traku za trčanje,sobni bicikl, orbitrek, pilates loptu, bučice, vijaču, steper.. hrpu vježba skinutih.. samo se treba usuditi probati!!! :klap:
svi savjeti dobro došli naravno.. !!
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 07:56   #1818
jutro svima!! htjela bih vam se pridružiti naime, imam za skinut 10kg (barem). prije sam bila na ''montignacu'' i dobar mi je, ali sada se možda ipak ne nalazim u tome...pucam po šavovima nakon 10 dana mi se jede sve ono što ne smijem (sendviči, keksi, itd). za doručak su zobene, jogurt, voće ili integr palačinke.. ručak uh bez masnoća, večera proteini sa salatama... međuobroke redovito zaboravljam,al nije bitno. krenula sam u teretanu i radim 1h kardio na traci i pola sata snage (to mi je za kičmu i noge potrebno) i tako svaki drugi dan..tijelo mi je u komi (šok za organizam) al nije bitno, bude se naviknu. sad će proljeće pa ću često i na posao biciklom.. vaga pokazuje -1.5 kg u 10 dana. vodu pijem oko 1-1.5l (ne ide, pa ne ide) :/
ono kaj meni fali su kukuruz (onaj kuhani, žganci), med u kavi, mrkva/bundeva ... i tako te namirnice koje sam vidjela kod pure evil da konzumira, a koje su kod montija ''zabranjene''.. isto i kolači (iako se oni mogu ful prilagodit nama-bez bijelog šećera) .. imam dvoje male djece pa furam prehranu neko vrijeme i onda pokleknem (neki dan sam pojela kelj nalešo s ''k r u m p i r o m") njega znam da full treba izbjegavati, pa to i radim. rižu jedem basmati, hladnu (manji gi) tjesteninu ne jedem. a bome i kruh sam nekako izbacila iako se preporučuje jesti za doručak-...
ne znam, fali mi opcija jer ni proteine nemrem više stavit u usta gurman sam, volim kuhat i nakuhavat i jest!
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 11:16   #1819
Pratila sam ovu temu dosta dugo i kopirala sve važne postove sa strane u Word da imam neku nit vodilju, puno ste mi pomogle svojim savjetima.

Za one koje se brinu oko kalorija - preporučam vam aplikaciju MyFitnessPal koja sadrži na stotine tisuća namirnica koje lako ubacujete u svoj dnevni meni pa vidite kako stojite s kalorijama tijekom dana. Isto tako, povezana je sa aplikacijama za praćenje trčanja, hodanja, vježbanja... pa i te kalorije automatski oduzima od potrebnog dnevnog unosa. Ovako se čini kao puno posla nizašto ali kad se uhodate ide brzo i daje rezultate.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:41   #1820
Book evo i ja vam se prikljucujem

Uglavnom pureDevil kolko si ti skinula kg i u kojem periodu na ovoj prehrani ? Svidja mi se jako i po mojem misljenju je to zdravo...ovdje me jedino muci mrkva i med kao i zganci dizu GI ali opet u malim kolicinama je ok po meni je to zdravije nego se temeljiti na samim proteinima iako se na njima rapidno gubi, e sad konfuzija )

Linazg mislim da u 10 dana izgubiti 1.5 kg je super to je u 1 mj. cca 4-5 kg i to mi se cini naglo...budemo vidjeli za jos 20 dana kaj ce biti. Jesi i dalje na toj prehrani?

Ja cu napraviti plan prehrane za ovaj tjedan pa ga mogu staviti na forum ) pa se mozemo savjetovati i pratiti kako ide te si davati PODRSKU ))

Pozzz
vikica2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.