Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2012., 03:33   #2401
Hehe, samo da vas pozdravim, a i pozelim dobrodoslicu novim clanovima!!!
Navratim ja cesto da vidim sta ima novo i jos uvijek kad nemam sta da radim gledam seriju FGSN, pa koji je ovo magnet
ruh is offline  
Old 21.10.2012., 12:05   #2402
Ususret kraju početka ... (80, 79, 78. epizoda) : Nazar boncuğu ( „urokljivo oko“), 1. dio



Ususret kraju početka ... (80, 79, 78. epizoda) : Nazar boncuğu ( „urokljivo oko“) .... plava perlica protiv uroka/plavo oko protiv uroka, 1. dio

(Kronološki) NAJSTARIJA RADNJA (dijelovi 1. epizode u 80. epizodi):


Zbog „objašnjenja“ priče potrebno je podsjetiti se na opis nekoliko scena iz 1. epizode kako bih mogla iznijeti njezino moguće značenje, a zbog dodanih scena u zadnjoj, 80. epizodi.
U njoj se sljedeća scena iz 1. epizode proširila jednim za većinu gledatelja nebitnim, za shvaćanje daleko većeg broja gledatelja (npr. onih u Turskoj), koji o tome znaju više, možda važnim detaljem.


Prva epizoda: Selim i Meltem slave zaruke. Meryem abla sjedi, kao pozvana gošća, za stolom, prilazi joj hostesa i daruje joj malu narukvicu. Crvenkaste je boje, s jednom plavom perlicom. Ugodno iznenađena, ona uzvikuje:„Çok güzel! Harika!“ („Prelijepa je! Divno!“). Zahvaljuje i stavlja narukvicu u ručnu torbicu.
Malo kasnije i Fatmagül dobiva od hostese takvu narukvicu. Ona je vrlo sretna zbog poklona, odmah je stavlja na lijevu ruku, na kojoj je već jedna tanka, zlatna narukvica. Dok ushićeno gleda zaručnički par i rezanje torte (Mukaddes je jedva pušta iz kuhinje), lijevom rukom podbočuje bradu. Na ruci se vide dvije narukvice: zlatna i upravo darovana. Par sekunda kasnije, s leđa će joj prići Kerim.

U 80. epizodi ponavlja se scena s Meryem:
Meryem (pita hostesu, kad joj ova, s košaricom u ruci, daje narukvicu): Što je ovo?
Hostesa: Dar, za sjećanje na ovu zabavu (a party favor).
Meryem: O, divna je.

Slijedi razgovor Fatmagül s hostesom (u kuhinji):
(NOVO) Fatmagül: Imaš li još koju narukvicu?
Hostesa: Ne, nemam više nijednu, svi su ih htjeli, žao mi je.
Fatmagül: Oh, u redu onda.
Hostesa: Hoćeš li moju?
Fatmagül: Ne, ne, sve je u redu.


(Isto kao i u 1. epizodi): Meryem odlazi sa zabave. Kratko razgovora s Kerimom, koji je, omamljen, ustao od stola. Meryem ga gleda radosno i ponosno, dok on pogledava u smjeru Fatmagül, koja je izašla iz kuhinje. Kerim obećava Meryem da će prespavati kod Vurala pa se ona ne mora brinuti za njega tj. neće, u slučaju da se opije, voziti u takvom stanju.

Nešto kasnije opet nailazi hostesa te veli Fatmagül da je našla jednu narukvicu i za nju. Ona joj, sva sretna, zahvaljuje i stavlja je na lijevu ruku.

Te noći tri mlada, pijana muškarca brutalno će silovati Fatmagül.

Narukvicu, koju je tako žarko i ona željela dobiti, i na kraju je i dobila, Fatmagül je stavila na ruku. Ona je znala, kao i Meryem, simboliku tog dara, ali ona se u seriji ne spominje, ne „tumači“.

U Turskoj postoji praznovjerje vezano za određenu vrsu uroka: nazar. Nazar je negativna sila koja čovjeku može učiniti nešto loše u životu. Ako nekome krene nešto naopako, kaže se: „Nazar değdi.“ („Ureklo te; Dotakao te je urok.“
Tako u ovoj seriji Mustafina majka Halide zabrinuto govori mužu Eminu (= ljudi sa sela, „primitivniji“, stoga i više podložni praznovjerju) da će morati nešto učiniti jer je netko bacio urok na Mustafu. Ali, i "moderna", gradska gospođa Ender Alagöz, Meltemina majka, zabrinuta je zbog razvoja događaja, te vjeruje da je na Selima i kćer joj netko bacio urok.


Od uroka čovjek se šititi amajlijom, tzv. „urokljivim okom“ (nazar boncuğu), plavom perlicom protiv uroka (mavi boncuk; u Turskoj mi je nedavno rečeno da se ispravno kaže nazar boncuğu).
Plava perlica protiv uroka bila je i na darovanoj narukvici koju je Fatmagül nosila na ruci.

Međutim, ta amajlija, plava perlica protiv uroka, nije je zašititila od nasilnika i nanesenog joj zla.
U seriji se moguća daljnja događanja vezana za narukvicu s plavom perlicom ne prikazuju. Najvjerojatnije je ostala na zemlji, pored izmrcvarene, „ubijene“ mlade djevojke (scenu silovanja gledala sam samo jednom).

(Kronološki) SREDNJA RADNJA: Kerim i Fatmagül, pripremajući svoje vjenčanje i svadbu, sami izrađuju i svadbene buketiće (78. epizoda?). Na jednom gifu (postavljenom na ovim stranicama) vide se njihove ruke dok „cvjetove“ od bijelog tila povezuju plavom ukrasnom vrpcom s jednom plavom perlicom protiv uroka.

... slijedi nastavak ...
kedi18 is online now  
Old 21.10.2012., 12:28   #2403
Ususret kraju početka ... (80, 79, 78. epizoda) : Nazar boncuğu ( „urokljivo oko“), 2.dio

... nastavak:

Ususret kraju početka: „Urokljivo oko“, loša i dobra sudbina (nazar boncuğu, kader, kismet), 2. dio



(Kronološki) NAJMLAĐA RADNJA (79. epizoda): Dok Rahmi sjedi s Fatmagül na klupi, na obali Bospora, i tuži se na svoj život s Mukaddes, jedan brod približava se obali, trubi , u razmacima.
Fatmagül ima rođendan, ali svi se prave da ne znaju za njega. I Kerima je tog jutra ona podsjetila da joj je rođendan, a on se pravi da je iznenađen. Uz to, nije „zbog posla“, došao ni na ručak koji mu je s ljubavlju pripremila u njihovom novom domu, plavo-bijeloj kućici.
U tom trenu, dok se ona, iznervirana trubljenjem , okreće prema brodu, na palubi vidi ekipu za doček i proslavu: Murata, Kadira i Meryem, Kerima, Omera i suprugu.

Emre i Mehmet razvukli su veliki transparent s natpisom:

ǏYIKİ DOĞDUN
FATMAGÜL

(Sretan ti rođendan, Fatmagül!)

Kerim hita prema njoj na obalu, nježno je uzima za ruku i vodi na brod. Na prednjem dijelu broda veliko je plavo, urokljivo oko. Ispod njega je, očito, naziv broda:

YALΙ KΙZΙ


Na internetu sam našla podatak da je YALΙKΙZΙ yachting komanija iz Istanbula.
Doslovno, ime znači DJEVOJKA IZ /DRVENE/ PALAČE odnosno VILE.
Drvene palače (yalı) gradile su se zadnja dva stoljeća na obalama Bospora i Zlatnog roga, one su i danas njihov simbol. Ovo objašnjenje dobila nedavno u Turskoj; ja bih, kao početnica, ime bila prevela kao Djevojačka palača.


Mislila sam da mogu povezati leitmotivsko pojavljivanje Djevojačke (Leandrove) kule (Kız kulesi) – koja se pojavljuje u gotovo svim turskim tv-serijama, pa i u „našoj“ – s „Djevojkom iz palače“ (Yalı kızı), ali bi takvo tumačenje bilo nategnuto, npr.: Nevina, čedna djevojka Fatmagül, nakon prestrašnog događaja, trostrukog silovanja, izolirana je od vanjskog svijeta (najprije kućica u Göksuu, potom Kadirova kuća i Ružina kuhinja). Naime, njezin krug kretanja malen je i zadan, čuvaju je, i doslovno, rodbina, prijatelji i zašititari, jer je njezin život, i nakon nanesenog joj zla, ugrožen. I krug njezinih prijatelja i poznanika je malen, ograničen, kao posljedica navedenog događaja, jer vanjski svijet (susjedi, nepoznati ljudi koji su čuli za njezinu sudbinu) djevojku gleda s usađenim, negativnim predrasudama da je možda i sama doprinjela silovanju te je, takva, obilježena i nečista, moralno nepodobna da se s njom druže na bilo koji način.
Njezino postupno oslobođenje/oslobađanje, stjecanje samopouzdanja i povjerenja u druge, Fatmagülina emancipacija u fizičkom i psihičkom smislu može biti predstavljena izlaskom iz kule (uzak, prijeteći, tamni prostor) u palaču (prostranstvo, svjetlost).


Na brodu, koji plovi Bosporom i ide prema osvijetljenom Bosporskom mostu (sad je već pala noć) slavi se Fatmin rođendan. S CD-a odzvanja pjesma njoj u čast, još jedna njihova zajednička pjesma (zaboravih da li plešu na tu glazbu; pjeva muški glas).

I njezini stihovi mogu biti simbolični, posebno zbog riječi „dobra sudbina“, ali i motiva očiju i smijeha (povezani s pogledom):

Nek' predivne želje u tvojim očima nikad ne presahnu
Nek' smijeh uvijek bude na tvojem mlađahnom licu
Bog neka te čuva od onih koji bi na tebe gledali sa zloćom
Ne dopusti okrutnom protoku vremena da ti posijedi kosu
Ti si prekrasan leptir, ti si rijedak cvijet
Znaj da moja ljubav prema tebi nikad ugasnuti neće
Nek' se sve čega se dotakneš u zlato pretvori
Nek' tvoje se srce radošću ispuni
Nek' ti se dobra sudbina uvijek smiješi
Nek 'sreća te kao sjena u stopu prati
Zaslužuješ da budeš hvaljena
Zaslužuješ da budeš voljena
Nek' oni koji te povređuju i na plač te tjeraju nikad snagu smijeha ponovno ne upoznaju
Ti si prekrasan leptir, ti si rijedak cvijet
Znaj da ljubav moja prema tebi nikad ugasnuti neće.



Naime, u praznovjerju se spominju i dvije vrste sudbine, loša (kader) i dobra(kismet). Tekst pjesme očito aludira na kismet, dobru sudbinu koju su zaslužili mladi ljudi, posebno Fatmagül. Od njihova vjenčanja prošlo je oko mjesec dan. Te večeri Fatmagül i Kerim će saznati da će postati roditelji.


„Urokljivo oko“ nalazi se (ne samo jedno) u gotovo svakom domu u Turskoj. Na zidovima, na slikama, na ogrlicama i narukvicama, u svim veličinama; s motivom „plavog oka“ heklaju se, pletu, pokrivači. Vidjeli smo ga u drugim turskim tv-serijama, vidi se npr. u spavaćoj sobi Mustafe Buluta (BBO), na zidu, desno od ulaznih vrata, kad izlazi iz sobe. Hoteli i drugi objekti u Turskoj stavljaju ga kao zaštitni znak uz njihov naziv.

@amibel nas je podučila, da se oko kreveta, kad se rodi dijete, veže crvena vrpca ili zlo oko – plavi kamen.

Plavo je boja neba i njegove sreće, zrak i svjetlost protiv zemlje i sjenke zavisti. Ali, plava boja je i boja smrti. Tako je plava perlica, ogrlica, narukvica homeopatična – malo zla upotrijebljeno za obranu od zla.

Svi narodi svijeta duboko vjeruju u zle utjecaje urokljivih očiju, a Božjem poslaniku Muhammedu pripisuju se riječi: „Ako postoji išta na svijetu što bi moglo nadvladati sudbinu, to su urokljive oči!“

(Ovaj znak – „plavo oko“ – ne bi mi bio privukao pažnju da početkom lipnja u Istanbulu i sama nisam kupila nekoliko plavih perlica ... potom sam „urokljivo oko“ ugledala na brodu YALΙ KΙZΙ ... onda je došla i 80. epizoda ).
kedi18 is online now  
Old 21.10.2012., 18:03   #2404
i ja imam doma urokljivo oko. visi pored figurice anđela. vjerujem da ne smetaju jedno drugom ....a ako se dobro sjećam, fatma je ujutro još uvijek imala narukvicu na ruci i po tome je abla shvatila da je i ta nesretnica bila na zarukama.
Cobanica is online now  
Old 22.10.2012., 01:09   #2405
@Kedi, evo male dopune, iako si ti već sve lijepo obrazložila.
Da, i Fatma je to veče dobila narukvicu sa urokljivim okom ili Nazarom.
Ali, neko ju je, nažalost, do tada već uspio ureći

@Kedi18, evo nekoliko gifova koje si pominjala iz 80. epizode.







Jašarani i Turanerovi, iako moderni, obrazovani...vjeruju u uroke i nije slučajno da su kao poklone za goste odabrali simbol koji štiti od uroka. I dobro si primjetila, jednom je čak i Ender i rekla Turaneru da je Meltem i Selima neko urek'o.
U Turskoj, a i kod nas, postoji uvjerenje da neke osobe imaju "moć" da i davanjem komplimenta i hvalenjem neke osobe, pogledom, divljenjem ili posmatranjem onoga što je uradio, stvorio, mogu nanijeti zlo i štetu, mogu izazvati bolest, pa čak i smrt. Zato se uvijek na kompliment odgovori sa "Mašala" ("Masha Allah" ili "Bog je tako htio.") da se osoba ili dijete ne bi ureklo. Rahmi to obično ponavlja po nekoliko puta.
Smatra se da plava boja daje zaštitu od negativnih uticaja, a istovremeno vlada mišljenje da su plave i zelene oči (mnogo rjeđe u Turskoj) urokljivije Pa stoga i kamenom dominira plava boja (eliptični krugovi gdje se smjenjuju tamno plava, svijetloplava i bijela boja).
Taj talisman ima zadatak da odbija pogled, odnosno uzvraća zlonamjerni pogled na onoga koji ga je i uputio.
Postoji i jedna priča koja ide nekako ovako, da su davno ljudi pokušali razbiti stijenu u moru. I pošto nisu uspjeli sa stotinu ljudi, ni dinamitom, pozvaše nekog čovjeka koji je imao urokljive oči. I čovjek je, gledajući u stijenu, uzviknuo: "Moj bože, kakva ogromna stijena." Istog trena stijena se raspukla na komade.

E tako, ako se i amulet (talisman, hamajlija) raspukne znači da je zaštitio tu osobu i da ga odmah treba zamjeniti novim. Obično ga majke stavljaju uz novorođenče, vežu uz dječiju odjeću, stavljaju ih iznad ulaznih vrata ili nosi svako ponaosob ako želi da se zaštiti od uroka.

http://myguardianeye.com/RefPics/nazar-1.jpg

Naravno, ovo sve spada u praznovjerje i nema veze sa islamom.
Iako, kako je @Kedi18 pomenula rečenicu Muhammeda a.s. (to je Sura El-Isra iz Kur'ana Časnog koju hodže često pišu na zapisima i hamajlijama ili se urezuje na ahatima (poludragi kamen) i nosi se kao zaštita od urokljivog oka), on prihvata da postoje urokljive oči, ali i smatra da je Bog jedini koji može zaštititi od uroka i zabranjeno je korištenje talismana kao zaštite, jer je to idolopoklonstvo.

Međutim, vjera je jedno, običaji drugo, a kad si u buli ili bedu, hvataš se za sve što ti može pomoći, tako da neka amajlija i sl. što mislimo da nas mogu zaštititi su bezopasni, a ko zna...nekad i pomognu. @čobankardiš
amibel is offline  
Old 22.10.2012., 20:39   #2406
@amibel, tvoji gifići iz 80. epizode o Meryeminoj i Fatmagülinoj radosti zbog darovanih narukvica kao i dodatne informacije o vjerovanju u urokljivo oko u Turskoj i u našim krajevima, nisu, vjerujem, razveselili i obogatili samo mene.

Sad nam ostaje da čekamo bodrumske dane i noći (Kerim s ključevima, Kerim stavlja Fatmici ružicu u kosu, plaža ... ), Fatmagülinu djevojačku večer (ona, sretna, plače, a on je gleda ... gleda ... uf uf) i ... MOST!
kedi18 is online now  
Old 25.10.2012., 20:30   #2407
pozdrav svima

zanima me što će se dogoditi sa Mukades?
s obzirom da toliko zla čini Fatmagul, sada sa ovim pismima od Mustafe a i prije, nije u redu da joj opet oproste

da li će je potjerati ili ... ?
kandy7 is offline  
Old 25.10.2012., 21:46   #2408
Quote:
kandy7 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

zanima me što će se dogoditi sa Mukades?
s obzirom da toliko zla čini Fatmagul, sada sa ovim pismima od Mustafe a i prije, nije u redu da joj opet oproste

da li će je potjerati ili ... ?
Pozdrav i tebi

Ma neće joj se nešto posebno desiti, ipak je ona dio obitelji Dakle, kad skuže da je ona skrivala pisma, Fatma će joj malo počupati kosu i očitati bukvicu ( e to je scena ), nakon toga obitelj Ketenci će se iseliti iz Kadirove kuće i jedno vrijeme živjeti u stanu, a onda će se vratiti u Ildir, a Fatma će ju uglavnom držati na ignore S obzirom što je sve napravila Fatmi i ostalima, nikakva kazna iako možda i njoj je s obzirom da će biti u zabiti i daleko od svih "zbivanja"
arquera is offline  
Old 27.10.2012., 17:35   #2409
Quote:
kandy7 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

zanima me što će se dogoditi sa Mukades?
s obzirom da toliko zla čini Fatmagul, sada sa ovim pismima od Mustafe a i prije, nije u redu da joj opet oproste

da li će je potjerati ili ... ?
To je i mene zanimalo tj da li će skuziti da im Mukades podmece Musina pisma. Super hvala na odgovoru. A kako će ju otkriti i kada?
ivor6 is offline  
Old 27.10.2012., 21:39   #2410
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
To je i mene zanimalo tj da li će skuziti da im Mukades podmece Musina pisma. Super hvala na odgovoru. A kako će ju otkriti i kada?
Nakon vjencanja. Fatma ce na vijestima cuti da je Mustafa ubijen prilikom bijega iz zatvora. Pa ce se u razgovoru s Kerimom koji ce joj predati posljednje Mustafino pismo (koje je dobio od Kadira, a koje je pisao Mustafa s ciljem da se preda Fatmi u slucaju ako pogine prilikom bijega iz zatvora. Kadir je to pismo adresirano na Fatmu dobio u zatvoru nakon Musine smrti) dotaci i tih dana sa pismima. Tada ce se i Kerimu prosvjetliti (napokon) u glavi da Mukades stoji iza te prljave spletke i da mu je Fatma govorila istinu da je primila samo jedno pismo (koje je bacila ne procitavsi ga). Zanimljivo ce biti da dok njih dvoje raspravljaju o pismima u isto vrijeme dolazi Mukades sa Rahmijem u posjetu mladencima (Kerimu i Fatmi) u njihovu novu kucu nakon vjencanja. I tada ce nastati zaista zanimljiva scena izmedju Fatme i Mukades (nikako propustiti). Steta sto je kratko trajala.
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...

Zadnje uređivanje eckway : 27.10.2012. at 21:53.
eckway is offline  
Old 27.10.2012., 22:12   #2411
Ha ha ha jedva čekam . Hvala ti. Šteta da će biti tek iza vjenčanja znaci Kerim neće olakšati dušu Fatmi sto ga muči prije vjenčanja? Šteta a bas sam mislila da će ju prokuzit prije svadbe i sterat
ivor6 is offline  
Old 27.10.2012., 22:23   #2412
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Ha ha ha jedva čekam . Hvala ti. Šteta da će biti tek iza vjenčanja znaci Kerim neće olakšati dušu Fatmi sto ga muči prije vjenčanja? Šteta a bas sam mislila da će ju prokuzit prije svadbe i sterat
Ma bitno je da se je ta prljava spletka otkrila. I da je na kraju sama Fatma izisla na cistac sa Mukades i podvukla crtu s njom. Predugo je trpila njezin teror i verbalno zlostavljanje. Predugo.
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...

Zadnje uređivanje eckway : 27.10.2012. at 22:40.
eckway is offline  
Old 27.10.2012., 22:40   #2413
To i ja kažem , ne kužim uopće kako je to mogla trpit i tolerirati svo to vrijeme. Al drago mi je da se otkrilo. Jedva čekam tu scenu
ivor6 is offline  
Old 27.10.2012., 22:46   #2414
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
To i ja kažem , ne kužim uopće kako je to mogla trpit i tolerirati svo to vrijeme. Al drago mi je da se otkrilo. Jedva čekam tu scenu
Da da scena je za nepropustiti iako na zalost kratko traje. Svi smo se na spoiler temi pitali, dok je trajala druga sezona, da li ce i kako ce Fatma rijesiti svoj odnos sa Mukades (jer ju je dosta kocila u oporavku i normalnoj vezi sa Kerimom, stalno im je bila za vratom i zlobno ih podbadala). I rijesila je za sva vremena.
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...
eckway is offline  
Old 27.10.2012., 23:41   #2415
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Nakon vjencanja. Fatma ce na vijestima cuti da je Mustafa ubijen prilikom bijega iz zatvora. Pa ce se u razgovoru s Kerimom koji ce joj predati posljednje Mustafino pismo (koje je dobio od Kadira, a koje je pisao Mustafa s ciljem da se preda Fatmi u slucaju ako pogine prilikom bijega iz zatvora. Kadir je to pismo adresirano na Fatmu dobio u zatvoru nakon Musine smrti) dotaci i tih dana sa pismima. Tada ce se i Kerimu prosvjetliti (napokon) u glavi da Mukades stoji iza te prljave spletke i da mu je Fatma govorila istinu da je primila samo jedno pismo (koje je bacila ne procitavsi ga). Zanimljivo ce biti da dok njih dvoje raspravljaju o pismima u isto vrijeme dolazi Mukades sa Rahmijem u posjetu mladencima (Kerimu i Fatmi) u njihovu novu kucu nakon vjencanja. I tada ce nastati zaista zanimljiva scena izmedju Fatme i Mukades (nikako propustiti). Steta sto je kratko trajala.

jedva čekam! koliko još do toga?????
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Old 27.10.2012., 23:57   #2416
Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
jedva čekam! koliko još do toga?????
To će biti u 76. originalnoj turskoj epizodi, a sad kad će biti na tv-u, tko zna na novoj tv nije do kraja bila 71. epka tako da tek negdje za 3 tjedna ( a nova tv ubija seriju ovim groznim sjeckanjem epizoda )
arquera is offline  
Old 28.10.2012., 00:23   #2417
Quote:
arquera kaže: Pogledaj post
To će biti u 76. originalnoj turskoj epizodi, a sad kad će biti na tv-u, tko zna na novoj tv nije do kraja bila 71. epka tako da tek negdje za 3 tjedna ( a nova tv ubija seriju ovim groznim sjeckanjem epizoda )
Na novoj tv u najavi za sljedeci tjedan najavljeno je vjencanje. Kako misle tu epizodu ugurati u sljedeci tjedan . Serija se prikazuje od ponedjeljka do cetvrtka, a epizode su izrezuckane julienne nacinom. Kao da i to rezuckanje epizoda primjenjuju inspirirani master chefom.
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...
eckway is offline  
Old 28.10.2012., 00:54   #2418
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Na novoj tv u najavi za sljedeci tjedan najavljeno je vjencanje. Kako misle tu epizodu ugurati u sljedeci tjedan . Serija se prikazuje od ponedjeljka do cetvrtka, a epizode su izrezuckane julienne nacinom. Kao da i to rezuckanje epizoda primjenjuju inspirirani master chefom.
Da, vidjela sam najavu i isto to sam se pitala kako će to stati kad tjedno puste 1 i pol epizodu, a ti kadrovi su s kraja 73. epke Ali morali su staviti svadbu u najavu da zainteresiraju ljude pa ako stane, stane, ako ne, bit će onaj tjedan iza
arquera is offline  
Old 28.10.2012., 00:57   #2419
Quote:
arquera kaže: Pogledaj post
Da, vidjela sam najavu i isto to sam se pitala kako će to stati kad tjedno puste 1 i pol epizodu, a ti kadrovi su s kraja 73. epke Ali morali su staviti svadbu u najavu da zainteresiraju ljude pa ako stane, stane, ako ne, bit će onaj tjedan iza
da upravo to
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...
eckway is offline  
Old 28.10.2012., 10:45   #2420
Aha... Sad ide prema kraju i sve se slaže na dobro. Zao mi samo sto se Fatma ne da iz one kućice. Onaj kvart mi se čini dosta konzervativnim i staromodnim a taman sam se navikla na kvart kod Kadira to mi se čini pristojnim kvartom

A Mukades .. Uf ne mogu je gledat kako je zlobna ljubomorna i zlocesta. Nikako da se nauči na svojim greskama da se promjeni
ivor6 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.