Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 14:55   #1
Arrow Geodet - cjenik i ostalo

Kaze mi geodet da se po novom zakonu o gradnji bitno komplicira (i poskupljuje!) snimanje terena. Ja bih htio da mi on obavi slijedece:

- utvrdjivanje i oznacavanje tocnih granica terena (uz prisustvo svih susjeda)
- iskolcenje gradjevine sa elaboratom iskolcenja

E sad on tvrdi da za utvrdjivanje granica on sad treba po novom postupku snimiti stanje i to staviti na nekakvu podlogu (zaboravio sam tocan naziv) i racunati stvarnu kvadraturu terena jer kao ove kvadrature u vlasnickom listu po novom zakonu vise ne vaze. Takva dokumentacija se navodno koristi kasnije za razne dozvole, ali ja vec imam pravomocnu gradjevinsku dozvolu (po starom zakonu sva sreca!) i ne shvacam zasto bi i meni trebao taj kompliciraniji postupak ako samo zelim tocno definirati i sluzbeno oznaciti granice terena (zajedno sa susjedima). Taj postupak bi me po njemu kostao 6000kn!!!! To meni izgleda daallleekoo previse. Za iskolcenje bi mi uzeo dodatnih 3500kn sto mi takodjer izgleda previse. Moze li netko ovdje ko je iz te struke objasniti postupak utvrdjivanja tocnih granica terena i koliko to kosta. Zelio bih da geodet da i neki dokument koji bih sa susjedima potpisao i da on stavi sluzbene oznake na granice. Kosta li to zaista po novom 6000kn??? Meni se cini da netko tu mene gadno pokusava preveslati.

Hvala
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:54   #2
Uh, još jedna "dobrobit" novog zakona. Milina. A svi su mu se poveselili...

Ovako, ja imam građevinsku po starom i prošli tjedan sam napravio elaborat iskolčenja parcele, prije gradnje. Iskolčio mi je poziciju kuće , napravio elaborat za 2700 kn. I to je sve.

Usput mi je objasnio da će po novom, za građenje trebat taj malo složeniji elaborat ( u koji još ulazi stvarna snimka terena, utvrđivanje svih visinskih kota - relativnih i nadmorskih visina i još neke fore) . No , to tebi ne treba jer ti ideš po starom i pusti tog mamlaza nek ženi s parama nekog drugog. Uzmi drugog i napravi to kao što se i dosad radilo.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:22   #3
hmm

Interesira me vase misljenje o sljedecem.
Bila sam kod geodeta. Potrebno mi je za teren napraviti uskladenje katastarskog plana i grutovnice(jer mi se ne slazu mjere),napraviti elaborat uskladenja, iskoliciti teren i geodetsku podlogu.
Cijene koje sam dobila su sljedece.
-Iskolicenje terena 3250kn
-Elaborat iskolicenja 4000kn
-Geodetska podloga 3250kn
Sve skupa 11500kn
A nakon sto kuca bude gotova jos 9000kn,za elaborat iskolicenja kuce i sve sto je potrebno uz to.
Hvala
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:10   #4
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Interesira me vase misljenje o sljedecem.
Bila sam kod geodeta. Potrebno mi je za teren napraviti uskladenje katastarskog plana i grutovnice(jer mi se ne slazu mjere),napraviti elaborat uskladenja, iskoliciti teren i geodetsku podlogu.
Cijene koje sam dobila su sljedece.
-Iskolicenje terena 3250kn
-Elaborat iskolicenja 4000kn
-Geodetska podloga 3250kn
Sve skupa 11500kn
A nakon sto kuca bude gotova jos 9000kn,za elaborat iskolicenja kuce i sve sto je potrebno uz to.
Hvala
Ma to je da ti pamet stane. Ovaj moj mi je rekao da je iskolcenje objekta zajedno sa elaboratom iskolcenja 3500, a to po ovom tvom dodje 3250+4000=7250 (!!?). Meni pak zeli naplatiti 6000 za utvrdjivanje granica (plus sve nesto navodno neophodno po novom zakonu), a ne znam ima li to veze sa ovom geodetskom podlogom koju ti spominjes. Moze li netko pojasniti sto je to geodetska podloga? Dobro je rekao sky cruiser, treba traziti dalje. Ovo su lopovska posla. Veceras je neki zbor građana na kojem ce se navodno moci dobiti "informacije o katastarskoj izmjeri, načinu obilježavanja čestica, pravima i obvezama u postupku katastarske izmjere" pa mozda nakon toga budem pametniji.
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 02:04   #5
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Interesira me vase misljenje o sljedecem.
Bila sam kod geodeta. Potrebno mi je za teren napraviti uskladenje katastarskog plana i grutovnice(jer mi se ne slazu mjere),napraviti elaborat uskladenja, iskoliciti teren i geodetsku podlogu.
Cijene koje sam dobila su sljedece.
-Iskolicenje terena 3250kn
-Elaborat iskolicenja 4000kn
-Geodetska podloga 3250kn
Sve skupa 11500kn
A nakon sto kuca bude gotova jos 9000kn,za elaborat iskolicenja kuce i sve sto je potrebno uz to.
Hvala
evo vako...ja sam geodet i radim u privatnoj firmi,

iskolčenje 1200-3000 (ovisno kvadraturi i obliku)...što je više lomova i što je veća kvadratura cijena raste
elaborat iskolčenja je uključen u cijenu iskolčenja...jer ako ti iskolči teren mora ti dat i elaborat
podloga: od 2000 pa nadalje..ovisno o konfiguraciji terena, zaraštenosti i sl..

neznam koje ste firme kontaktirali...

geodetaska podloga snimak stavrnog stanja sa kotama terena, tj visinski prikaz terena....sa preklopom na katastarskom planu izrađena u mjerilu..
u principu vide kako teren izgleda, jel neravan isl..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:56   #6
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
evo vako...ja sam geodet i radim u privatnoj firmi,

iskolčenje 1200-3000 (ovisno kvadraturi i obliku)...što je više lomova i što je veća kvadratura cijena raste
elaborat iskolčenja je uključen u cijenu iskolčenja...jer ako ti iskolči teren mora ti dat i elaborat
podloga: od 2000 pa nadalje..ovisno o konfiguraciji terena, zaraštenosti i sl..

neznam koje ste firme kontaktirali...

geodetaska podloga snimak stavrnog stanja sa kotama terena, tj visinski prikaz terena....sa preklopom na katastarskom planu izrađena u mjerilu..
u principu vide kako teren izgleda, jel neravan isl..

Hvala na informacijama. Koliko bi u tvojoj firmi doslo utvrdjivanje i oznacavanje granica terena uz izdavanje nekakvog dokumenta sa grafickim prikazom istog zajedno sa podacima o odaljenosti izmedju pojedinih oznaka. Taj dokument bi trebali dobiti svi susjedi prisutni kod izmjere i svi bi ga potpisali (ako bi se slagali sa izmjerenim naravno). Da li je ovo sto ja pitam ta geodetska podloga koju si sppominjao ili su to razlicite stvari? Imas li za preporuciti kolege na rijeckom podrucju (moze i na PM)?

Hvala
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:03   #7
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Uh, još jedna "dobrobit" novog zakona. Milina. A svi su mu se poveselili...

Ovako, ja imam građevinsku po starom i prošli tjedan sam napravio elaborat iskolčenja parcele, prije gradnje. Iskolčio mi je poziciju kuće , napravio elaborat za 2700 kn. I to je sve.

Usput mi je objasnio da će po novom, za građenje trebat taj malo složeniji elaborat ( u koji još ulazi stvarna snimka terena, utvrđivanje svih visinskih kota - relativnih i nadmorskih visina i još neke fore) . No , to tebi ne treba jer ti ideš po starom i pusti tog mamlaza nek ženi s parama nekog drugog. Uzmi drugog i napravi to kao što se i dosad radilo.
Koliko se čeka izlazak geodeta na teren?
vedranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:40   #8
Mi idemo sve po novom zakonu,taman smo lijepo zakasnili. Nama je geodet dao ponudu za sve 25 000kn,po novim pravilima. Nije šala,dobri smo si s njim pa će nam malo neki popust nategnuti,ali to je to. U stvari,bilo bi 20 000 kn ali mi moramo i parcelaciju jer ,opet po novom, ulaz na parcelu mora biti određene širine (mislim 15 ili 16 m) ,a nama je 11. U nastavku se širi pa moramo taj komad do prve potrebne širine parcelirat o našem trošku i pokloniti državi da bi mogao biti ulaz po zakonu. E tu je još ta parcelacija 5 000kn. Divota. Šta će tek još bit sve me strah hvata. Kako ni sami geodeti ni arhitekti ne kuže novi zakon,tko zna šta će još iskrsnuti tijekom..
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 16:30   #9
hmm..

našla sam jednog geodeta koji će mi napraviti sve što mi je potrebno za samo 15.500kn , a .. , ajmo dalje... slušam ponude..jel netko nudi 500kn???
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:45   #10
Meni je potrebna nova izmjera terena zbog nadogranje kuće i sada mi geodet kaže da bi oni izašli na snimanje da mi treba uporabna dozvola i nekakav tehnički pregled, zato jer nemamo građevinsku! E sada pitam a di da se obratim, kome za to? Od koga da krenem? .... Hvala
cinderella25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:52   #11
hm...

netko zna dobrog i geodeta iz Rijeke koji će me oderati za manje od 15 000kn?
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:34   #12
nadam se da ćete se ovih cijena sitit kad bude u odvjetnika tražili sređivanje papira

jer geodete se nikad ne napada, a po odvjetničkoj tarifi se i drvljem i kamenjem iako je javno objavljena u narodnim novinama - a proces sređivanja papira je puuuno duži od geodteskog posla ( s tim da ga ne umanjujem, da se razumimo, život geodeta mi je jako dobro poznat) dok je cijena poprilično je manja od gore navedenih
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:10   #13
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
nadam se da ćete se ovih cijena sitit kad bude u odvjetnika tražili sređivanje papira

jer geodete se nikad ne napada, a po odvjetničkoj tarifi se i drvljem i kamenjem
Ne "napada" se geodete?

Ne napada se arhitekte? Ili liječnike, ili zastupnike....(?) ti si promašila "ceo fudbal".
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 18:16   #14
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Ne "napada" se geodete?

Ne napada se arhitekte? Ili liječnike, ili zastupnike....(?) ti si promašila "ceo fudbal".
hm, ne sjećam se latinice o geodetima i njihovim ciframa
one o odvj. tarifam, o liječničkoj nebrizi, saborskim plaćama se itekako sjećam.

Ne sjećam se bune udruge potrošača na geodetske naknade, niti se sjećam članaka na duplericama dnevnih novina o toj temi

al uzimam mogućnost da se geodete napada ondje gdje se i koristi izraz "ceo fudbal" al komentiranje toga pak nije pod mojom jurisdikcijom
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 18:39   #15
Geodeti su i prije povišenja cijena bili bez konkurencije (provjeri koliko geodetskih faksova imamo u državi) a dipl.pravnika ima kao puževa poslije kiše.
Nakon toga provjeri kolika je kupovna moć u HR (bilo na Tportalu nekidan) i javi budućem premijeru svoja zapažanja.

manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:05   #16
i da se vratimo na moj prvi post na ovu temu kojem si se nasmija
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:35   #17
hm...

Joše jedna ponuda, šta mislite o ovome?

1. izrada elaborata usklađenja 3200kn
2. geodetska podloga 4000kn
3. izrada elaborata iskoličenja građevine 3500kn
4. izrada dvostrukog elaborata urisa objekta 4500kn

sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:26   #18
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Joše jedna ponuda, šta mislite o ovome?

1. izrada elaborata usklađenja 3200kn
Sto je to elaborat usklađenja ??
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:21   #19
hmm

Quote:
Aldebaran kaže: Pogledaj post
Sto je to elaborat usklađenja ??
Ja nemam pristupni put do mog terena, ma se susjeda i ja mijenjamo za dio čestice..pa je krajni rezultat svega toga to usklađivanje sa tim papirima. No ne brini se, ti vjerojatno nisi u situaciji kao ja, zato si ni ne računaj taj trošak..
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:26   #20
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Ja nemam pristupni put do mog terena, ma se susjeda i ja mijenjamo za dio čestice..pa je krajni rezultat svega toga to usklađivanje sa tim papirima. No ne brini se, ti vjerojatno nisi u situaciji kao ja, zato si ni ne računaj taj trošak..
Thanks Ja sam vec mislio da ce mi napenaliti jos nekoliko elaboratica.
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.