Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 15:48   #221
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
@trnac
Obzirom si u manjini u svom kvartu, zakaj se ne odseliš, a kuću iznajmiš npr. Romima. Ili hrpi bajkera koji će se dobro uklopiti u naselje kaj se buke tiče. Bilo kome, samo ne nekom mirnom koji želi normalnu razinu buke. Morti bi došlo od guzice do glave susjedima, kojima je lako kad oni teroriziraju druge sa svojom netolerancijom.

Ne može me nitko ubjediti da je za vjeru potrebno da se svakih 15 minuta oglašava zvono?! Odnosno da nije dovoljno da se zvoni samo kad su mise; ujutro i večernja?! Pa imamo danas svi satove te zvonjava na taj način više nema smisla.

Zvonjava koju naši crkvenjaci traže jest maltretiranje, koje će im se obiti o glavu jednog dana.
Pa iskreno, mislim da bi mu bilo najbolje da se odseli od tamo jer poznavajući tak kvart i zajednicu mislim da je to jedini način da sredi problem buke. Što se tiče Roma taj su problem Trnovčani sredili još devedesetih tako da su ih "zamolili" da se odsele I inače su poznati kao vrlo "snošljiva" zajednica. Pritom ne mislim samo na druge vjere. Čast izuzecima.
Onaj tko je upoznat s tim kvartom će znati o čemu pričam.
Tako da mislim da taj problem se neće srediti upravo iz razloga što većina ljudi tamo (kao i neki na forumu) to doživljava kao napad na njih, Hrvatstvo i što ti ja znam sve ne.
P.S. Da bi se izbjegli nesporazumi, rođen sam u Zagrebu, rimokatolik, obrazovan i volim zvonjavu zvona, ali što je previše je previše pa da ne bi bilo gnjusnih etiketa na moj račun.
Pozdrav!
Joachim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 10:24   #222
Evo danas 20min zvonjave poziv na ne znam što, probudilo me i iziritiralo premda ga inače ne čujem, i premda sam 2km od crkve Jordanovac al očito su danas podebljali sa zvonjavom

Da živim tamo u zgradi pokraj naprosto bih pukao

Što crkva jače zvoni, to mene osobno više udaljava od nje pa nek zbroje 2 i 2. Svoje dijete zbog ovog(i zbog nekih drugih stvari) neću nikad vodit u crkvu.

Da ja kao radni i pošten čovjek ne mogu u nedjelju spavat pa to je prestrašno. Budit se ovako iznerviran na ovako lijepi dan pa mislim da postajem sotonista u sebi ne svojom željom
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 01:30   #223
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
buka je relativna stvar, nekome smeta a nekome ne. ljudi koji zive na ilici ni ne cuju tramvaj a netko tko je zivio u miru i tisini na selu cuje sve. ali da je zagreabacka buca to stoji barem po mojim kriterijima. pitaj prodavaca da razgledate stan u recimo 7-8 ujutro ili 4 popodne kad su najvece spice pa sam vidi da li ti smeta
Ne, buka nije relativna stvar.
Buka indirektno djeluje na vegetativni i endokrini sustav, na sustave organizma ne koje ne možemo svjesno utjecati.
To što nekome "smeta", a nekome ne je samo stvar adaptacije, a štetno djelovanje buke je nepromjenjeno.
Najsličnije primjer je dim cigarete. Nekome smeta, nekome ne, a štetno je za sve.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 08:07   #224
Znam da nije običaj otvarati već davno zamrlu temu, ali glupo mi je otvarati novu...

Našla sam stan odlične kvadrature i rasporeda po vrlo povoljnoj cijeni. Sama lokacija zgrade je ok, blizu je sve što mi treba za normalan život... ALI, tik uz zgradu je pruga i željeznička stanica.

U stanu, kada su prozori zatvoreni, vlakovi se ne čuju, osim one jedne lokomotive koju čujem i sada kada živim 500m od pruge. E sad, sigurno mi svi prozori neće stalno biti zatvoreni

Molim vas za savjet, pogotovo iskustva, svaka informacija bi mi dobro došla

Kako je živjeti 10m od pruge?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 09:29   #225
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Znam da nije običaj otvarati već davno zamrlu temu, ali glupo mi je otvarati novu...

Našla sam stan odlične kvadrature i rasporeda po vrlo povoljnoj cijeni. Sama lokacija zgrade je ok, blizu je sve što mi treba za normalan život... ALI, tik uz zgradu je pruga i željeznička stanica.

U stanu, kada su prozori zatvoreni, vlakovi se ne čuju, osim one jedne lokomotive koju čujem i sada kada živim 500m od pruge. E sad, sigurno mi svi prozori neće stalno biti zatvoreni

Molim vas za savjet, pogotovo iskustva, svaka informacija bi mi dobro došla

Kako je živjeti 10m od pruge?
dosta dugo sam živjela uz prugu, nekih stotinjak m od nje. kada sam se tu doselila trebalo je vremena za privikavanje. poslije tu buku i ne registriraš.
osim kad ti netko prvi puta dođe u posjet pa se prepadne i pita što je to kad vlak projuri.
sada živim daleko od pruge i kad dođem mami u posjetu znam me trgnuti ta buka. pvc stolarija svakako pomaže.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 09:48   #226
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post

... ALI, tik uz zgradu je pruga i željeznička stanica.


Kako je živjeti 10m od pruge?
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post

dosta dugo sam živjela uz prugu, nekih stotinjak m od nje. ...

kad dođem mami u posjetu znam me trgnuti ta buka. pvc stolarija svakako pomaže.
deset metara i sto metara udaljenosti je VELIKA razlika u razini buke. ja si nikad ne bih svjesno i namjerno išao kupiti takav stan - sad je bar tržište kupca, imaš ih na biranje. buka ti možda i ne smeta svjesno, ali ona fiziološki loše djeluje na ljude.

imaš jedan odličan prikaz širenja buke od željeznice na str. 15 i 16 ovdje: http://www.gradst.hr/Portals/9/docs/...a_13_10_06.pdf

pogledaj si malo taj rad i te decibele. i razmisli zašto je cijena tih kvadrata tako povoljna.

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 16.07.2014. at 10:03.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 15:23   #227
Ja živim blizu pruge, i dosta blizu stanice. Prugu vidim s prozora, cca par 100 metara zračne linije. Imam dobre nove prozore pa se ništa ne čuje, pogotovo oni novi vlakovi, to se niti sa otvorenim prozorom ništa ne čuje. Teretni nešto malo sitno.

Jedinu zamjerku imam šta vlak kad ulazi u stanicu trubi ko lud, ne uvijek, valjda kad vidi ljude na prugi, to se čuje grozno i doslovno padnem sa stolice od jačine zvuka.

To trubljenje se inače dešava samo po danu, dosta učenika se vozi vlakom pa prelazi prugu, pa valjda hodaju ko ovce pa ih strojovođa mora upozoravati. A inače ima prijelaz za pjesake, ima one znakove šta crveno trepere, i onako zvoni, i ona željeza da ne možeš samo ravno prijeći nego moraš vijugati (kao na stadionima).

Ali valjda djeca prelaze kako im puhne. Nedavno curica od 15 godina stradala na prugi jer je imala slušalice, a vlak se naravno nije mogao zaustaviti, pa valjda zato iz preventive trube.
Sad je ljeto, i sad ne trube toliko jer nema škole. Ali velim jedino me to nekad živcira jer šta bi auti kod svakog raskršća onda trubili da upozore pješake, nek pješaci gledaju kad im je zeleno. Ali valjda ove ljude ne mogu naučiti na kulturu pa im je valjda trubljenje jedina opcija.

Moji starci žive u Zagrebu i doslovno pod prozorom im je stanica od tramvaja. E to je buka, jer tramvaj kad staje cvili ko lud. To je puno puno jača buka od vlaka kod mene. Vlak je recimo razina buke dječje igre u parku, osim naravno tog trubljenja.

Zadnje uređivanje vlovrec : 19.07.2014. at 15:26. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 00:11   #228
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ja živim blizu pruge, i dosta blizu stanice. Prugu vidim s prozora, cca par 100 metara zračne linije.
znam da je zapravo dosta teško odoka procijeniti udaljenost, ali opet - par 100 metara - koliko je to? 200? 300?

osim o udaljenosti, jačina zvuka koja dolazi do vas ovisi i o tome ima li bilo kakvih prepreka između stana i pruge - drveća, većeg grmlja, drugih građevina.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 00:28   #229
1. Teže ćeš kasnije prodat taj stan.
2. Buka je buka, a kupovat svjesno nešto takvo nema smisla.
3. Klinci...svaki put kad vlak zatrubi, zakoči ili nešto, a klinaca ti nema doma ti se streseš i pomisliš ma nije valjda...

Živio sam u mjestu kroz koje prolazi vlak po pruzi Zagreb-Sisak.
Kad sam bio klinac svašta smo radili oko pruge i na pruzi.
Počevši od stavljanja kovanica, kamenčića na tračnice, čekanja vlaka u grmlju do pruge itd.

Zašto brinuti još i o tome, sebe izlagat stresu?

U prvom mjestu nisam čuo vlak jer je sam bio udaljen nekih 250m zračne linije, između pruge i mene je bilo par redova kuća i ulica i vjetar je najčešće puhao u drugom smjeru.

Sad živim u drugom mjestu, ta ista pruga je od mene udaljena 3 km zračne linije i ljeti kad puše južni vjetar čujem vlak kao da je na 100m.

Uglavnom, traži drugu lokaciju, da se kasnije ne bi tukao po glavi.

Btw u Dugavama oko osnovne škole na višim katovima se ljeti (ponekad) ranžirac čuje kao da su ti vlakovi ispod prozora.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 13:33   #230
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
znam da je zapravo dosta teško odoka procijeniti udaljenost, ali opet - par 100 metara - koliko je to? 200? 300?

osim o udaljenosti, jačina zvuka koja dolazi do vas ovisi i o tome ima li bilo kakvih prepreka između stana i pruge - drveća, većeg grmlja, drugih građevina.
s prozora direkt vidim prugu. nema apsolutno nikakvih prepreka od mog prozora do nje, niti drveca čak. mislim da je cca 500m. ja sam na 4. katu.
do stanice je negdje 1km, ali vlakovi bas velm trube tu negdje kod mog prozora jer im tu negdje počinje valjda zaustavljanje na stanicu.

ali opet napominjem to je neznatan zvuk naspram zvuka tramvaja i njegovog ulaska u stanicu.

osim naravno ako je kuća baš na stanici, mislim da se to kod nas zvalo nekad vahta (ili nekako tako), tu su zivjeli ti neki željezničari sa familijom. ali koliko vidim većina ih je napuštena. te kuće su tik to pruge i stanice , ono 5m.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 08:49   #231
Hvala svima na savjetima, ako vas ima još s ikakvim iskustvom, slobodno ostavite koju riječ

Zgrada je smještena tako da je ispred zgrade šetnica, pa potok, pa pruga pa bolonja... 100m lijevo od zgrade je zeljeznička stanica i podvožnjak. sad živim nekih 600m od tog mjesta na 4. katu, s tim da su ispred moje zgrade samo kuće i čujem teretni vlak po noći. Čak sam malo ispitivala ljude koji žive u blizini i u toj zgradi za koju sam zainteresirana i vele da nije tako strašno, da su se brzo navikli... Još uvijek sam u dilemi, ali sudeći po svemu, vjerojatno neću uzeti taj stan... Na kraju krajeva, vidim da se već sad (dok je zgrada još nova) teško prodaju stanovi okrenuti na prugu, definitivno će ga biti problem prodati jednog dana ako se odlučim opet preseliti...
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 09:26   #232
shelby-eleanor, kad pitaš ljude za mišljenje, uzmi u obzir efekt vlasništva. kad si jednom u posjedu nečega, bio to stan, auto, muž/žena (čim skuplje tim gore)... onda se s jedne strane navikneš na loše strane toga, a s druge imaš potrebu braniti to svoje, makar kako falično bilo - zato jer je tvoje.

zato ti ljudi koji tamo stanuju neće reći baš sasvim pravu istinu, makar i imali dobre namjere. oni su se silom prilika navikli na to. znaš onu poslovicu, svaki mujo svog konja hvali.

e sad, možeš se i ti naviknuti, naravno. nekima to ide teže, nekima lakše. ali dokazano je da izlaganje ljudskog organizma buci šteti i psihički i fizički. ako ne moraš - bolje izbjegni. u ovom slučaju nije ti čak ni pruga jedini problem, Bologna je jako opterećena prometnica.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 20:11   #233
Crkva Sv. Ivan, Pula, Medulinska ulica

evo dodajem novu lokaciju gdje crkvena zvona ometaju jutarnji san i popodnevni odmor. Radi se o crkvi Sv. Ivan u Puli, Medulinska ulica. od prije mjesec dana stavili zvučnike i zvone svaki dan od 07 do 20 sati svakih pola sata. Za jutarnje buđenje prvo otkuca 7 sati, a zatim zvoni cca 150 puta bez prestanka. Nakon toga označava svaki puni sat i polovicu sata, te još nekoliko puta dnevno dugotrajno zvoni. Kuća nam je udaljena od zvonika manje od 50 metara !!!
ovidu001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:53   #234
Quote:
ovidu001 kaže: Pogledaj post
evo dodajem novu lokaciju gdje crkvena zvona ometaju jutarnji san i popodnevni odmor. Radi se o crkvi Sv. Ivan u Puli, Medulinska ulica. od prije mjesec dana stavili zvučnike i zvone svaki dan od 07 do 20 sati svakih pola sata. Za jutarnje buđenje prvo otkuca 7 sati, a zatim zvoni cca 150 puta bez prestanka. Nakon toga označava svaki puni sat i polovicu sata, te još nekoliko puta dnevno dugotrajno zvoni. Kuća nam je udaljena od zvonika manje od 50 metara !!!
Sad lijepo možeš sve satove ukloniti iz kuće jer su crkvena zvona dosta pouzdana i točna. Zgodna je i ova prva zvonjava u 7 ujutro. Baš kad se treba ustati za posao i školu, pa se može reći da ne treba imati niti bilo kakav alarm u kući. Nekad se alarm trebao naručivati preko telefona, sad je ipak sve lakše.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:46   #235
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima, ako vas ima još s ikakvim iskustvom, slobodno ostavite koju riječ

Zgrada je smještena tako da je ispred zgrade šetnica, pa potok, pa pruga pa bolonja... 100m lijevo od zgrade je zeljeznička stanica i podvožnjak. sad živim nekih 600m od tog mjesta na 4. katu, s tim da su ispred moje zgrade samo kuće i čujem teretni vlak po noći. Čak sam malo ispitivala ljude koji žive u blizini i u toj zgradi za koju sam zainteresirana i vele da nije tako strašno, da su se brzo navikli... Još uvijek sam u dilemi, ali sudeći po svemu, vjerojatno neću uzeti taj stan... Na kraju krajeva, vidim da se već sad (dok je zgrada još nova) teško prodaju stanovi okrenuti na prugu, definitivno će ga biti problem prodati jednog dana ako se odlučim opet preseliti...
živio sam blizu pruge, bio sam 4. red od stanice za vlak i mogu ti reći da je to katastrofa. ne kupuj stan blizu vlaka nikada! ako ga i dobiješ povoljno, nećeš ga imati kome prodati...
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 00:02   #236
Glupost malo veca.
Vec sam pisao, zivio sam dosta dugo blizu pruge, i to zeljeznicke s jedne i tramvajske s druge, te jako prometne ceste uz tramvajsku prugu, te uz sve to jos i jedan od jacih narodnjackih klubova koji nikome ne polaze racune o radnom vremenu ni buci koju proizvodi.

Dakle uz njega, tramvaj, turiranje i skripu guma i slican folklor sa prometnice, te tramvaj vlak mi se cinio kao tihi povjetarac, uopce ga nisam ni primjecivao.

Kazem, zivio sam, vise ne zivim i nemam nikakve koristi da ikoga uvjeravam u ista lose.

Uostalom pola Zagreba se nalazi uz neku prugu pa po tome ispada da se pola Zagreba ne moze prodati? Knezija, Tresnjevka, Martinovka, cijeli centar, da ne pricam novi centar VMD, ili one nove zgrade uz Branimirovu gdje bas i nisam vidio da su dijelili stanove zbog blizine pruge i tako dalje.

A ova lokacija ocito ima neke druge nedostatke zbog kojih prodaja ide slabija, cisto sumnjam da je rijec samo o pruzi.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 08:27   #237
ugl. ja sam odustala od tog stana
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:33   #238
One stare kuce kraj bandicevih fontana imas feeling da stalno pada kisa
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:09   #239
kod nas u prečkom skratili i stišali zvona. čak sad po novom više ne zvone u 6 nego u 7h. sad zvone al skraćeno u 7-12-20h. skroz ok... dokaz da je suživot između nekrsta i zvonjenja moguć :klap:
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:42   #240
Buka od škripanja tramvaja - kako preživjeti?

Pozdrav
Od nedavno živim na jednom zagrebačkom okretištu tramvaja i otkad je snijeg i kiša prestala buka je nesnosna. Tramvaji prolaze otprilike svake dvije minute, tračnice nevjerojatno škripe, dovode me do ludila, posebno navečer kad ulaze u garažu svi tramvaji. Imam pvc prozore visoke kvalitete ali buka je i dalje tu. Ne znam ŠTO NAPRAVITI, ne želim furati čepiće, ne želim se odseliti. Ali ovo je nepodnošljivo. Kada oni (i jesu li uopće) podmazuju te tračnice i održavaju da se ovo regulira? NEPODNOŠLJIVO JE
Airport Hobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.