Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 10:30   #41
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Imaš li mogučnosti priključka protočnog - 2 ili 3 faze, limitator
nema mogućnosti za protočni
gmiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 15:46   #42
kupi gorenje ili končar i mirna si ....
mi smo jaaako dugo koristili končar i bez problema je radio...
samo jednom mjenjali grijač i tak....
samo bježi od talijanskih smeća itd....
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 10:08   #43
miran. muško sam

mislim da ću kupiti končara na kraju.
gmiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:19   #44
Trebam protočni električni bojler, 7kw, 3 faze

Molim Vas trebam hitno ako netko ima informaciju gdje ga mogu kupiti...do sada sam imala Končarov i kažu da ga više ne proizvode....u obzir dolazi i ako znate nekoga servisera...


hvala.....
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 08:52   #45
Ne radi električni bojler - ima li mu spasa?



Imam Gorenje el. bojler , 80l, oko 1 godinu. U početku je bio super , a sada nakon 2 tjedna čudnog , slabog grijanja - ne radi. Lampica se ne pali i ne čuje se da šumi. Pretpostavljam da se nakupilo kamenca i da je otišao grijač. Možemo li mi , nestručnjaci očistiti kamenac i promijeniti grijač? Imala sam prije , još kraće, nekakav lošiji pa je počela curiti voda iz njega . Rekao mi je majstor da se takvi ne popravljaju .
Može li se Gorenje popraviti? Malo mi je glupo svaku godinu kupovati bojler. Cijena tople vode je onda stvarno prevelika. Znam da je u Zgb. jako tvrda voda , ali opet...
Pomozite , kak se to popravlja?
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:19   #46
Gorenje star godinu dana? Nije li još pod garancijom. Inaće s vjerojatno istim bojlerom (gorenje 80l) sam imao problema isto u garantnom roku. Isti simptomi (lezi-mrtav). Uglavnom kvar je bio banalan. Pregorila nekakva žica i majstor ga popravio u roku par minuta (više je psovao jer je malo nisko postavljen i sl. ač to je već priča o pristojnosti servisera Gorenja iz Siska nego o bojleru).
Uglavnom, vjerojatno se isplati popravljati ga.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:26   #47
Pretpostavljam da se na grijaču nahvatalo puno kamenca, i kasnije je pregorio grijač, riknuo termostat ili nešto slično. Za ljude koji se razumiju u tehniku nije problem provjeriti dali na stezaljkama grijača uopće ima napona, dali termostat ispravno radi i uključuje, dali je instalacija i kontakti ispravna, i t.d.

Ako je grijač pregorio, treba ga zamjeniti. Prvo je obavezno isključiti el. napajanje boljera na kupaonskom indikatoru, ili na osiguraču. Zatim se iz bojlera ispusti sva voda, otpoje se žice i grijač se demontira i zamjeni. Ali ako nemate iskustva s time, toplo vam preporučam da angažirate majstora ili osobu koja zna što radi.

I pouka za budućnost - treba izbjegavati navijanje bojlera na previsoke temp., jer tako se stvara najviše kamenca i skraćuje vijek trajanja grijača.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 09:26   #48
Sve dok ne curi može se popraviti (novi bojleri su "zalijani " izolacijskom pjenom pa se ne može pokrpati !) jer se vjerojatno radi o puknuću grijača uslijed djelovanja kamenca.Jednostavno se skine poklopac sa maske bojlera i izvadi grijač kojeg drži jedna poluga sa navojnom šipkom.Problematično može biti što je prije same zamjene potrebno ispustiti i vodu iz tog bojlera na način da se zatvori dovod na kutnom ventilu,odšarafi protupovratni ventil koji je na plavo obilježenoj cijevi(ulaz hladne vode) i tek tada se vadi grijač.Potrebno je naravno i ispravno vratiti žice od struje u prijašnje položaje.Možda da pomogne netko poznat a da ima iskustva sa tim stvarima??
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:08   #49
Imam susjeda voljnog pomoći . On ko svaki stari prigorec zna "apsolutno sve" o svim muškim poslovima , pa sam zato ja vas i pitala kak to treba . Nikad se ne zna. Možda bum morala za njim popravljat.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:10   #50
A kaj je sa čišćenjem kamenca. Mutno se sjećam da je kod mojih staraca prije tridesetak godina majstor vadio kamenac iz bojlera . Izgledalo je kao papir.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:29   #51
Čišćenje kamenca trebao bi biti redovan i standardni postupak, minimalno jednom godišnje, ili bar kad se čuje pucketanje iz bojera prilikom puštanja tople vode. Za to bi trebalo "savladati" ranije opisan postupak pražnjenja bojlera i vađenje grijača. Mekani kamenac s oboda naslaga lako se skine, a onaj tvrđi (bliže stjenkama grijača) može se tretirati sa octenom kiselinom, radi otapanja tvrdih naslaga. Još je bolja varijanta imati rezervni grijač, koji se može ugraditi odmah, a vama ostaje dovoljno vremena za namakanje i čišćenje drugog grijača.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:35   #52
Ja sam zadnji put čistio kamenac sa stijenki bojlera prije 20-tak godina(to vjerojatno više nitko ne prakticira) pomoću solne kiseline i ne bih to nikome nikad preporučio. Kamenac sa grijača se čisti isto kiselinom ,no the best postupak je(isključivo na vlastitu odgovornost !!!!) da ga izvađenog iz bojlera pustiš pola minute pod struju i kamenac sam otpadne.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:51   #53
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ja sam zadnji put čistio kamenac sa stijenki bojlera prije 20-tak godina(to vjerojatno više nitko ne prakticira) pomoću solne kiseline i ne bih to nikome nikad preporučio. Kamenac sa grijača se čisti isto kiselinom ,no the best postupak je(isključivo na vlastitu odgovornost !!!!) da ga izvađenog iz bojlera pustiš pola minute pod struju i kamenac sam otpadne.
Šta ti ne fali dio postupka? Izvađenog ga uključiš u struju pola minute, tj da se zagrije i onda naglo uroniš u vodu (prethodno ga naravno isključi iz struje). Tek tad otpadne sav kamenac.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:44   #54
Ne uranjam ga nikamo,samo tucnem šrafcigerom po spirali grijača i sve spadne s njega .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:25   #55
Evo i ja imam problem s bojlerom, mislim da nije problem u grijaču nego u termostatu, naime kad uključim bojler odmah mi izbaci osigurač.
Termostat izgleda kao nekakva mala kutijica na dnu grijača i tu se može zakretati šrafnicigerom u plus ili minus (pojačati ili sniziti temp.), već neko vrijeme sam morao po tome čeprkati da bi našao pravu poziciju u kojem radi, međutim sada stalno izbacije osigurač.

Molim koja je točna procedura oko zamjene grijača (kupit ču grijač i termostat). Radi se o marki bojlera DIVO 50 L koji su djeljeni u obnovi.
Ako ne nađem grijač morat ču mjenjati cjeli bojler, zanima me da li su nosači u zidu za bojler standardni.
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 22:03   #56
Baci to. Taobnovina sranja su ti drek ko i večina stvari od obnove.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:41   #57
Skinuli grijač. Ima tonu kamenca u bojleru . Čudo da je i do sada radio. Kupila bum grijač i voila... Nadam se.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 17:36   #58
Jebemu , nemrem nigdje naći grijač. Prošla sam 3-4 dućana sa vodoopremom , bojlerima , željeznarije-i niš. Vele samo u servisu i kod majstora. Jel moram gorenje grijač uzet origonalni ili ima nekih "zamjenskih" ?
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:24   #59
Bitno je kakav je oblik prirubnice na grijaču, i kakva je rupa na dnu bojlera (ovalna, okrugla isl.). Grijača ima raznih, ali što vrijedi ako ti neće pasati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:55   #60
Pa šta nije i grijač u garanciji ?
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.