Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2011., 13:59   #1041
Malo se čita Vitez slavonske ravni. Skužila sam da je stvarno jaku dugo prošlo od kad sam prvi puta čitala jer se malo toga sjećam. Ali kao i svaki Zagorkin roman, savršenstvo.
E da, zaboravih reć da sam pred jedno mjesec dana bila u Zagorkinom stanu na Dolcu i mogu samo reći: What a feeling!!!!!! Vidjet njezin pisaći stroj, stare primjerke Gordane, Viteza, Gričke, Kći Lotršćaka . A pogled iz stana je predivan.
alfonsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 17:19   #1042
Joooj, taj stan svakako moram pogledati... Ići ću čim prije
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 23:12   #1043
Quote:
Maja Sky kaže: Pogledaj post
>.< šteta što je prekinuto snimanje serije >.< a tako sam čekalaaaaa

Uff, ja sam rekla - čim se zaposlim - odmah Zagorka ruta *al prvo Brezovica*

Jeste vidjeli kakav je sad dvorac? Strašno :S

Nije to taj dvorac ovaj je iz kasnijeg razdoblja naime nego onaj iz 15. stoljeća kad se dešava radnja Gordane, bar ja tako mislim
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:31   #1044
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Nije to taj dvorac ovaj je iz kasnijeg razdoblja naime nego onaj iz 15. stoljeća kad se dešava radnja Gordane, bar ja tako mislim
Ovdje ima nešto o povijesti dvorca...
http://www.mojapovijest.com/?p=603

Mislim da je ovaj dvorac izgrađen polovinom 18.st...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:51   #1045
Kad nam je HRT volovska udruga. Zagorka upravo vapi za raskošnom ekranizacijom, i bila bi 1000 puta gledanija od besmislenih sapunica.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:15   #1046
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Kad nam je HRT volovska udruga. Zagorka upravo vapi za raskošnom ekranizacijom, i bila bi 1000 puta gledanija od besmislenih sapunica.
Slažem se! Ja već dugo priželjkujem vidjeti "Gričku vješticu" na TV ekranu po mogućnosti s Leonom Paraminski u glavnoj ulozi . Bila mi je predivna u onom starom povijesnom filmu "Družba Isusova". Mislim da bi ona mogla odlično glumiti Neru. Za ulogu Siniše predlažem Vinka Štefanca , eventualno i Tarik Filipović bi mogao doći u obzir ili Janko Popović Volarić. Ukratko, što atraktivniji, zgodniji glumci, koji usto znaju i odlično glumiti. A tek "Gordana"... koji bi to spektakl bio!
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:53   #1047
Nemoj mi molim te paripa pardon tarika za sinišu, siniša ni nije nosio naočale a ta leona mi je premuškasta bar po glasu mi nije legla

al ajd svatko zna svoje


Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Ovdje ima nešto o povijesti dvorca...
http://www.mojapovijest.com/?p=603

Mislim da je ovaj dvorac izgrađen polovinom 18.st...

No kažem da to nije taj dvorac iz 15. stoljeća onaj je bio i drven koliko mene sjećanje služi mada sam čitao gordanu davno

evo dio teksta sa linka:

U 18. stoljeću Draškovići podižu građevine po kojima je Brezovica nadaleko poznata: župnu crkvu Uznesenja Marijina i jednokatni barokni dvorac.

Evo još jedan dio teksta sa linka koliko se sjećam Damirov otac je bio Nikola e sad Nikola je imao tri kćeri znači Damir je izmišljen
Posljednji muški potomak Ivanovića, Nikola de Brezovica spominje se 1488. godine kao banski povjerenik u sporu oko posjeda u Stupniku između zagrebačkih dominikanaca i Ivana Horvata Okićkog. Iza Nikole Ivanovića ostale su tri kćeri. Katarina i Barbara su se udale i imale potomke, dok je treća ostala neudata...

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 28.04.2011. at 17:13.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:48   #1048
[QUOTE=Tigrov friend;33295670]Nemoj mi molim te paripa pardon tarika za sinišu, siniša ni nije nosio naočale a ta leona mi je premuškasta bar po glasu mi nije legla

al ajd svatko zna svoje
A tebi su izgleda kontaktne leće nepoznat izum ?! Nego, šalu na stranu, pretpostavimo da se serija stvarno počne snimati, a da Tarik dobije glavnu ulogu (tko zna što će se od svega toga uopće ostvariti, vidjet ćemo ), mogao bi ih taman za potrebe snimanja koristiti kao zamjenu za naočale. Janko bi bio još bolji izbor, a tek Vinko Štefanac , on mi je favorit u svakom smislu. Ne samo da su prezgodni, već i vrhunski glumci. Obojica imaju glumačkog iskustva u povijesnim sapunicama (Ponos Ratkajevih) i mislim da bi se odlično iskazali kako u "Gričkoj vještici", tako i u "Gordani" .
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:02   #1049
Ma mogu svi samo nek više krenu sa snimanjem aaaaa
nek to naprave pošteno pa nek i prodaju okolo krasno bi se to dalo napraviti
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 09:55   #1050
Meni Zagorka predobro piše. Procitala sam skoro sve njezine knjige. Prva njzina knjiga koju sam procitala bili su "Plameni inkvizitori" ,mozda mi je zato i ostala njezina najbolja. Iako je i 12 dijelova Gordane predobro ! Pitala sam se sto to toliko ima zanimljivo pisati u 12 dijelova. Ali kada sam zavrsila ,pozeljela sam da ih je jos toliko napisala,jer je djelo fantasticno. Toliko napeto, sa toliko iskrenom ljubavlju. Grcam se u suzama dok citam njezine knjige.
megyca17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 18:44   #1051
Ja u načelu nemam niš protiv sapunica jer i sama pogledam ak mi je dobra serija... Al je isto tako točno da ako imaju novca za snimati sapunicu onda mogu snimati i Gričku vješticu, samo što ne žele... Jest da je skupo to, treba stvarno puno uložiti, čak su pričali da će graditi repliku starog Zagreba za potrebe snimanja, ali opet, da hoće, sve se može...

Ja se isto plačem nekad na njene knjige, u Gordani me raznježilo na primjer, dio kad se Damir vrati iz rata živ i zdrav, a ona je mislila da je mrtav... Ili ono, nezaboravno, vođenje ljubavi u tvrđavi Jajce u Bosni...

Joooj da bar čim prije krenu snimati to...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 23:02   #1052
Pozdrav!

Škicam ovu temu već neko vrijeme, ali nikako da nešto napišem. Dakle, ovako, nisam čitala ništa Zagorkino i prilično me sram zbog toga pa nastojim to ispraviti.
Zanima me s kojom bi knjigom bilo dobro početi, odnosno koju bi svakako trebala pročitati? Ako će mi se svidjeti, onda ću sigurno posuditi i pročitati još nešto iz Zagorkinog opusa.

Prijedloge na sunce!
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 00:57   #1053
Ako te zanima počni sa recimo "tajnom krvavog mosta" dovoljno je dobra a dovoljno je kratka, naime da se ne zamaraš predugo ako tebi neće biti dobra, a ako hoće bit će ti prekratka eto
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:17   #1054
ja bih ti preporucila Plamene inkvizitore,to je bila moja prva Zagorkina knjiga.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:51   #1055
Slika Beci (Beatrica Frankopan)

http://cro-eu.com/galerija-fotografi...rankopanka.jpg


I da, za nju se ne zna gdje je sahranjena, neki misle isto u crkvi u Lepoglavi
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:03   #1056
Ezop-antikvarijat prodaje Nevina u ludnici!

Na žalost, cijena je previsoka za mene. Ali ako je netko zainteresiran, evo:

http://ezop-antikvarijat.hr/foto1.php?productID=26210
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:05   #1057
Quote:
alfonsina kaže: Pogledaj post
Malo se čita Vitez slavonske ravni. Skužila sam da je stvarno jaku dugo prošlo od kad sam prvi puta čitala jer se malo toga sjećam. Ali kao i svaki Zagorkin roman, savršenstvo.
E da, zaboravih reć da sam pred jedno mjesec dana bila u Zagorkinom stanu na Dolcu i mogu samo reći: What a feeling!!!!!! Vidjet njezin pisaći stroj, stare primjerke Gordane, Viteza, Gričke, Kći Lotršćaka . A pogled iz stana je predivan.

Kaj se može ić vidjet ko u muzej? Gdje je to?
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:06   #1058
Quote:
Pink Freud kaže: Pogledaj post
Kaj se može ić vidjet ko u muzej? Gdje je to?
U centru Zagreba, na tržnici Dolac, zgrada broj osam
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:48   #1059
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ako te zanima počni sa recimo "tajnom krvavog mosta" dovoljno je dobra a dovoljno je kratka, naime da se ne zamaraš predugo ako tebi neće biti dobra, a ako hoće bit će ti prekratka eto
Quote:
odeta kaže: Pogledaj post
ja bih ti preporucila Plamene inkvizitore,to je bila moja prva Zagorkina knjiga.
Razmislit ću još s kojom ću početi. Možda s "Tajnom krvavog mosta". U svakom slučaju, zahvaljujem na preporukama!
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:56   #1060
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Razmislit ću još s kojom ću početi. Možda s "Tajnom krvavog mosta". U svakom slučaju, zahvaljujem na preporukama!
Kasno ulijećem ali moja preporuka je definitivno Kći Lotršćaka. Jednostavno je .
Meni još ni dan danas nije jasno zašto barem jedna njezina knjiga nije uključena u program lektire većine srednjih škola. Tipa, u šumarskoj imaju Zagorku na popisu, a u gimnaziji ili ekonomskoj ne.
alfonsina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.