Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 12:39   #1
Krvarenje nakon pregleda

Bokić.U 40tom sam tjednu.Bila sam u ponedjeljak na pregledu u Vinogradskoj.Bio je Herman u trudničkoj.Pregled je bio malo bolan.Ne znam šta je radio jer nije ništa rekao,a ja naravno dolje od trbuha ništa ne vidim.Čini mi se da mu je sestra dodala nekakvu metalnu tanku šipku.Uglavnom nakon pregleda rekao je da je sve u redu,otvorena 2cm,lijepo se otvaram,ići će to brzo i to jeto.Nakon njegovog pregleda sam prokrvarila...svježa krv koja je trajala taj dan,poslije samo tamna sukrvica,a zadnja dva dana mi se čini kao sluzavi čep.
Ono što me brine je ona svježa krv.Je li to normalno?Da li se to zna dešavati nakon pregleda?Da li sam se opet trebala javiti doktoru?
Ako netko nešto zna o ovome
adil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 12:42   #2
Zna se dešavati, curke su pisale o tome, ali uvijek je najpametnije javiti se doktoru, da budeš mirnija
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:01   #3
zato ja ne idem na vaginalne preglede...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:02   #4
to ti je normalno! i meni je tako bilo
deedee555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:16   #5
meni se čini da sam negdje čitala da su cure prije pisale da im se to znalo dešavati,zato se taj dan nisam zabrinjavala....danas nešto čitam opet i netko je napisao da se za svježu krv treba javiti doktoru....pa sam se zato prepala....idem opet u ponedjeljak na pregled......danas ujutro mi je bio iscjedak kao sluzavi čep.....da li da odem ranije,da ih zovem ili da čekam pon?
Death of art kako to misliš da ne ideš na vaginalne preglede?Pa kako znaš da je sve uredu?
adil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:19   #6
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zato ja ne idem na vaginalne preglede...
pa jel te gin poslao u bolnicu na pregled?
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:21   #7
adil draga u 40tom tjednu si!! samo sta nisi rodila! da ti dusa bude mirna nazovi gina pa pitaj.. zelim ti brz i lagan porod
deedee555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:32   #8
Ja sam u ponedjeljak bila na pregledu i nakon toga prokrvarila,isto svjeza krv,bilo je poprilicno...sva u panici sam se vratila kod ginekologa,al mi je on reka da se ne brinem,da se to zna desit pri kraju trudnoce...kao da pukne kapilara....
tako da mislim da nemas razloga za paniku....
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:32   #9
ma znam,i nisam se ništa brinula dok to nisam pročitala......ma neću nikog zvati.....i ja mislim da je to normalno.....hvala deedee.....također i ja tebi želim brz i lagan i lijep porod......a ja evo jedva čekam taj dan i trenutak kada ću ju ugledati,ali gospođici se ne žuri
adil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:43   #10
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zato ja ne idem na vaginalne preglede...
Sad si me skroz zbunila, kak misliš da ne ideš na preglede? Mislim, nije ugodno, ali mora se,
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:52   #11
I mene isto....
pa kako ti provjeri dali si otvorena i kakvo je stanje doli
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 14:04   #12
iako u bolnici kažu da je normalno ako malo krvariš poslje pregleda ne bi se smjelo događat..
ja kod svog gina nikad nisam krvarila a u bolnici poslje svakog pregleda (al to bi prestalo do večeri)...poslje zadnjeg mi je izašao čep (na pola puta doma)

sa tom "šipkom" su ti gledali plodnu vodu, a to mogu samo ako si otvorena

ako se brineš odi na hitnu, bolje da te vrate jer ti nije ništa
sretno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 14:16   #13
hvala mandy.....baš me zanimalo šta su radili sa tom šipkom....ne mogu vjerovati da ništa ne kažu.......ja isto kod svog gina nisam krvarila,a u bolnici sam bila dva puta i od toga zadnji put prokrvarila i izgleda da mi isto izlazi čep,ali postepeno.....najvjerojatnije to ovisi o tome koliko je grub pregled bio i koliko su ti kapilare osjetljive.......mene zadnji put pregled nije ništa bolio i nije bilo ništa krvi,a sad oboje
adil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 15:26   #14
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
pa jel te gin poslao u bolnicu na pregled?
je.
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Sad si me skroz zbunila, kak misliš da ne ideš na preglede? Mislim, nije ugodno, ali mora se,
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
I mene isto....
pa kako ti provjeri dali si otvorena i kakvo je stanje doli
ma možeš ali ne moraš.
vaginalni pregled nije krajnje nužan.
ako sam otvorena-otvorena sam, super, neće mi dijete ispast iz pi... bez trudova od barem 15ak sati.
ako nisam-nisam, čekat ću da se otvorim... ne vidim problema.


paničarit ću ako prenesem.


ultrazvukove i ostale pretrage i preglede uredno obavljam...
a vaginalni odbijam..a tam od 20og tjedna nisam niti jedan vaginalni pregled napravila.

nitko te ne može natjerati na to. a moj ginekolog poznanik čak smatra da je štetno stalno prčkati dolje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 15:46   #15
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nitko te ne može natjerati na to.
istina! to sam i ja cula da vaginalni pregled nije obavezan.. bitan je ultrazvuk!
deedee555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:01   #16
Quote:
deedee555 kaže: Pogledaj post
istina! to sam i ja cula da vaginalni pregled nije obavezan.. bitan je ultrazvuk!
proteini u mokraći, tlak, ultrazvuk, kks , test senzibilizacije, ogtt, težina, visina, ljepota

al dopizdilo mi je više da mi prčka po pizdi onim spekulumom i uvjerava me da ne boli. boli me, diže mi tlak, iritira me... aj bok neću više. i nisam
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:16   #17
DOA a od kad ne ideš na vagin.preglede? pa ja ne bi isto vaginalne al budu me istjerali van kad im to kažem
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:20   #18
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
DOA a od kad ne ideš na vagin.preglede? pa ja ne bi isto vaginalne al budu me istjerali van kad im to kažem
od 20og tjedna.
zadnji koji sam napravila bio je u petrovoj i tad sam odlučila-neću više.
cerviks je bio čvrst i zatvoren.


i ne bi te trebali van istjerati. samo reci da nećeš, onako ljubazno.

osobito mi je grozno što pred kraj trudnoće moraš svaki tjedan na taj pregled..i čekati po 4-5 sati...pa to je totalno maltretiranje jadnih žena.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:43   #19
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
od 20og tjedna.
zadnji koji sam napravila bio je u petrovoj i tad sam odlučila-neću više.
cerviks je bio čvrst i zatvoren.


i ne bi te trebali van istjerati. samo reci da nećeš, onako ljubazno.

osobito mi je grozno što pred kraj trudnoće moraš svaki tjedan na taj pregled..i čekati po 4-5 sati...pa to je totalno maltretiranje jadnih žena.
a prošli put znaš da sam pisala kako je bio grub

a meni je jedino bed što mi nema primarne ginekol. ide na godišnji i uputila me tamo zbog nalaza koje moram nositi a 100% budu rekli kaj sam uopće došla.
al i ja sam za to da svaka žena pravo izbora
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 19:01   #20
za razliku od prve trudnoce i poroda u rh, u drugoj trudnoci svega dva ili tri vaginalna...i to zadnja dva pred sam porod na moje inzistiranje( da vidi koliko sam otvorena jer sam ishla na indukciju)...i da opet trebam roditi i da sam u rh, odbila bi vaginalne preglede..jer vecinom u zdravoj i normalnoj trudnoci nisu potrebni i samo uzrokuju povecani broj infekcija...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.