Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2008., 15:33   #21
što nam to vrijedi kad će vas biti tamo prilično dosta i ti kao pojedinac ne značiš ništa.
mi bismo željeli parkirati pred vašim domovima jer nam nije teško prehodati 100-300metara da sigurno parkiramo auto.
jedva čekam da se doselite i da što prije završe te zgrade kako ne bi udisali prašinu,stalno morali prati aute i nesnosna buka kamiona te radnika.
hoćete se vi moći priviknuti na PREČKO budući susjedi???
mi ne volimo dođoše al ćemo vas prihvatiti kad nemamo izbora!


Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Ja već sada svečano obećajem da neću parkirati na parkirališnim mjestima susjednih zgrada. Čak imam osigurano i jedno garažno parkirno mjesto za goste...
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:33   #22
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
hoćete se vi moći priviknuti na PREČKO budući susjedi???
mi ne volimo dođoše al ćemo vas prihvatiti kad nemamo izbora!
Što se tiče parkinga, mislim da bi si vi i sada olakšali situaciju da se iscrtaju parkirna mjesta. U Lhotkinoj i okolnim ulicama ljudi parkiraju na različite načine ispred zgrada i mislim da prostor za parking nije optimalno iskorišten.

Razumijem da vam nije drago što netko narušava mir koji ste imali do sada. Bio sam u takvoj poziciji do sada jer su Nivogradnjine zgrade napravljene na početku izgradnje naselja Vrbani III i već 4 godine gledam kako od potencijalno lijepog naselja nastaje nešto nakaradno. Ispred zgrade još uvijek prolaze kamioni, prašine ima kao i kod vas...

A privikavanje na Prečko neće biti problem, nismo daleko
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 18:40   #23
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
što nam to vrijedi kad će vas biti tamo prilično dosta i ti kao pojedinac ne značiš ništa.
mi bismo željeli parkirati pred vašim domovima jer nam nije teško prehodati 100-300metara da sigurno parkiramo auto
hoće li značiti kaj dva pojedinca ako i ja svečano obećam da su se parkirati isključivo na svoje mjesto?
i iskreno se nadam da ću biti jedina koja će se parkati na to mjesto jer ako su me natjerali platit 4500 eura pa da ga još moram dijelit, uf to baš ne bi bilo zgodno
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 20:50   #24
Quote:
nici kaže: Pogledaj post
i iskreno se nadam da ću biti jedina koja će se parkati na to mjesto jer ako su me natjerali platit 4500 eura pa da ga još moram dijelit, uf to baš ne bi bilo zgodno
Garažno parkirno mjesto je još nešto skuplje i ako netko parkira na moje mjesto, teško da će izaći prije nego se maknem...

Da li netko zna postoje li kakve administrativne prepreke za zatvaranje vratima garažnog parkirnog mjesta?
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 16:46   #25
O zatvaranju garaznog parkirnog mjesta se pisalo na temi kod RIS-ovaca, ne znam tocno koje stranice al negdje na zadnjih npr. 20-ak il 30-ak (ove nove teme) (kad preskocis hrpu dogovora za kavu i debatu o zatvaranju balkona, bilo je par ljudi pisalo i o zatvaranju garaznog parkinga, jedna od njih je mrs.kaby, nadam se da se ence ljutit kaj sam ju spomenula)

iako mislim da ne bi trebalo bit problema u garazi, al nikad se ne zna.
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 16:37   #26
kad je parking u pitanju mjesta nikada dosta u našem naselju jer je sve zbijeno,nije se razmišljalo o automobilima.
srećom imamo mnogo zelenih površina koje bi se mogla iskoristiti za parking.
parkirna mjesta su iscrtana više se dobiti ne može,to je maksimum,jedino preostaje nada u ovoj novoj izgradnji da ćemo moći parkirati svoje aute dvije ulice dalje ili ti 200-300metara.
nažalost moramo se naviknuti na nove ljude i na nove uvijete koji će vladati.
nadam se da neće zgrade biti zbijene,na maloj udaljenosti da gledate susjedu u tanjur.



Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Što se tiče parkinga, mislim da bi si vi i sada olakšali situaciju da se iscrtaju parkirna mjesta. U Lhotkinoj i okolnim ulicama ljudi parkiraju na različite načine ispred zgrada i mislim da prostor za parking nije optimalno iskorišten.

Razumijem da vam nije drago što netko narušava mir koji ste imali do sada. Bio sam u takvoj poziciji do sada jer su Nivogradnjine zgrade napravljene na početku izgradnje naselja Vrbani III i već 4 godine gledam kako od potencijalno lijepog naselja nastaje nešto nakaradno. Ispred zgrade još uvijek prolaze kamioni, prašine ima kao i kod vas...

A privikavanje na Prečko neće biti problem, nismo daleko
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 16:40   #27
kakve si sreće mogla bi dijeliti sa nekime od starosjedioca parkirno mjesto mada će češće to biti slučaj kod vas da parkirate kad nismo kupili mjesto,svatko može parkirati.
u nadi da ćete obećano izvršiti nešto si popijte u to ime.

Quote:
nici kaže: Pogledaj post
hoće li značiti kaj dva pojedinca ako i ja svečano obećam da su se parkirati isključivo na svoje mjesto?
i iskreno se nadam da ću biti jedina koja će se parkati na to mjesto jer ako su me natjerali platit 4500 eura pa da ga još moram dijelit, uf to baš ne bi bilo zgodno
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:12   #28
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
nažalost moramo se naviknuti na nove ljude i na nove uvijete koji će vladati.
nadam se da neće zgrade biti zbijene,na maloj udaljenosti da gledate susjedu u tanjur.
Zlatko, kakvo je raspoloženje starosjedioca prema gradnji novih zgrada i novim susjedima? I ja sam bio u sličnoj situaciji, a raspoloženje je variralo između odbojnosti i neprihvaćanja... uglavnom negativno. A nove zgrade će vjerojatno donijeti pozitivne pomake u infrastrukturi, u smislu prometne povezanosti, vrtića, trgovina... ali će vam sigurno oduzeti dio mira koji ste imali do sada.

A što se tiče zatvaranja garažnog parkirnog mjesta, izgleda da je preuranjeno za ovu temu. Kad (i ako) se uključi više ljudi u raspravu, vidjet ćemo kakvo je raspoloženje budućih sustanara prema toj ideji.
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 17:28   #29
raspoloženje je dvojako,jedna uska manjina je protiv izgradnje dok večina podržava izgradnju i napredak naselja svakom pogledu.
definitivno više ništa neće biti isto,žele nam uvaliti što više ljudi na malome prostoru,a mjesta ionako nema u vrtićima,školama,ambulanti,parkingu.
nove zgrade svakako se donijeti pozitivne pomake,biti će nove zgrade u naselju u kojem se nije gradilo još od 1985godine ako izuzmemo dvije lokacije koje su nedavno građene.

garažno parkirno mjesto,vidjet ćemo kako se situacija bude odvijala,vi odlučujete kako ćete štiti mjesta,a uzurpirati tuđu.
možda bi se mogla napraviti koja zgrada na pet katova za parkiralište kao u Zapruđu što ima,da stanovnici mogu normalno parkirati aute.


Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Zlatko, kakvo je raspoloženje starosjedioca prema gradnji novih zgrada i novim susjedima? I ja sam bio u sličnoj situaciji, a raspoloženje je variralo između odbojnosti i neprihvaćanja... uglavnom negativno. A nove zgrade će vjerojatno donijeti pozitivne pomake u infrastrukturi, u smislu prometne povezanosti, vrtića, trgovina... ali će vam sigurno oduzeti dio mira koji ste imali do sada.

A što se tiče zatvaranja garažnog parkirnog mjesta, izgleda da je preuranjeno za ovu temu. Kad (i ako) se uključi više ljudi u raspravu, vidjet ćemo kakvo je raspoloženje budućih sustanara prema toj ideji.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 23:48   #30
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
srećom imamo mnogo zelenih površina koje bi se mogla iskoristiti za parking.
Najljepša stvar u tom dijelu prečkog su te zelene površine. Bila bi prava šteta pretvoriti ih u parking.
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:02   #31
hoćeš reći naselje građeno po mjeri čovjeka?
nije loše imati mnogo zelenih površina ali gdje da parkiramo aute,mjesta jednostavno nema,jedino rješenje je uništenje zelenih površina.
svejedno što uradili ostati će dovoljno zelenih površina,a biti će i parkirnih mjesta jer ne mogu naši ljudi toliko auta kupiti koliko mi možemo imati parkirnih mjesta.
u posljednje vrijeme postajemo nesiguran kvart,prometne nezgode su svakodnevna pojava,tek kad stignu ovi novi stanovnici biti će tri put gore.

Quote:
Joaninho kaže: Pogledaj post
Najljepša stvar u tom dijelu prečkog su te zelene površine. Bila bi prava šteta pretvoriti ih u parking.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:00   #32
Malo smo previše zaglibili u temu parkinga. Parking će biti riješen za sve one koji će biti spremni platiti. Stvar je jednostavna... nemaju svi automobile i siguran sam da će biti velika ponuda parkirališnih mjesta za najam/prodaju. Ne samo za stanovnike novih zgrada nego i za ekipu iz okolnih zgrada. Isto tako, ne vjerujem da će itko od vlasnika privatnih parkirnih mjesta samo tako dozvoljavati da mu netko zauzima mjesto.

Više bi volio da se s teme parkinga prebacimo na okoliš, što se planira u budućnosti, razmjenjujemo informacije o tome kako napreduju radovi...

Evo jedne fotke kao mali prilog tome

http://i33.tinypic.com/254y8u9.jpg

Zadnje uređivanje fonemf : 21.10.2008. at 19:37. Reason: prevelika fotografija
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.11.2008., 10:03   #33
Hvala ti na fotki!
Dobro napreduju radovi kako vidimo pa se nadam da ćete useliti prema planu do kraja 2009godine.
Veselimo se produženoj Jarunskoj koja će zasigurno rasteretiti Horvaćansku,a o Jarunskom mostu da ne pričam hvalospjeve.
Priča sa parkingom neka bude out neko vrijeme.
Što se okoliša tiče ne znam kako će izgledati kod vas ali kod nas je dobro,živimo u nadi da neće uzurpirati koju livadu za gradnju novih stambenih zgrada.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:50   #34
Što nema nikoga na forumu ko je kupio stan u Nivogradnjinim zgradama?
Ili ekipa nije zainteresirana za izmjenu informacija na jednom mjestu?
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 11:38   #35
Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Što nema nikoga na forumu ko je kupio stan u Nivogradnjinim zgradama?
Ili ekipa nije zainteresirana za izmjenu informacija na jednom mjestu?

Ma ima samo kaj je nekima još rano, možda se zalaufa kad stave zgradu pod krov. Btw, ja i žena kupili u S1-A, diletacija III. Juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Pozdrav
since1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 13:27   #36
Ne znam za tebe, ali naš stan je pod krovom. Mislim da trenutno rade na 6. ili 7. katu tako da ce uskoro cijela zgrada S1-A biti pod krovom.
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 13:40   #37
Nivogradnji je plan da zgradu stave pod krov do kraja godine, a s obzirom kako trenutno gradnja napreduje tako će i biti. Izgleda da sve ide po planu.
since1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 13:50   #38
Da se potrudimo da potaknemo razmjenu informacija, evo našeg iskustva sa kupnjom stana u Prečkom, barem što se izmjena tiče. Veliki zahvati nisu bili potrebni, jer smo sa tlocrtom stana prilično zadovoljni, a jedino od zidarskih izmjena je pomicanje zida u spavačoj sobi tak da nam stane veći ugradbeni ormar. Druga stvar je izbacivanje klasične kade i stavljanje tuš kade te promjena boje podnih i zidnih pločica u kupaonici, jer nam defaultne naranđaste nikako nisu sjele (vidio kupaonicu sa tom kombinacijom u gajnicama i rekao oooo neeee!). Kaj se svega tiče, zadovoljni smo jer je sve proteklo prilično glatko, u nivotrgovini su bili ljubazni i strpljivi, a Nina je sve odradila korektno i sve smo uglavnom riješili mailom u kratkom roku. Jedino se malo zeznula sa izračunom razlike postavljanja pločica u kupaonici, ali nakon moje intervencije to je uz ispriku brzo ispravila. Ne znam kak drugi, ali mi smo za sada zadovoljni.
since1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:02   #39
Mi upravo ulazimo u fazu kada trebamo izabrat pločice. Imali smo dosta izmjena po stanu, ali ne zbog toga što nismo zadovoljni nacrtom nego smo spajali 2 stana pa su izmjene neizbježne. Bili smo u Nivotrgovini, ali još nismo definitivno izabrali pločice, pa su savjeti u tom dijelu dobrodošli. Da li ste već dobili predračun za izmjene?
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:36   #40
Predračun smo dobili, a kaj se pločica tiče nismo htjeli previše komplicirat, tak da smo samo promjenili boju (u tom slučaju nadoplata je cca 15% po m2). Skužili smo da što duže razmišljamo i biramo da je sve teže odlučiti koje uzet.
since1976 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.