Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2004., 13:18   #1
Split - novogradnja

Pozdrav.
Dakle, volio bih znati vase misljenje o cijeni stanova u Splitu gradu, najnovije cijene kvadrata( ne novogradnja, prosjecna lokacija i kvaliteta) 1300-1400 eur/m2 sa tendencijom rasta.
Cudne su teorije koje opravdavaju takvo stanje, ali...
Corto Maltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 14:43   #2
evo baš ja gledam...na Pujankama i Sućidru traže po 1000 eura po kvadratu...a to su sve stari stanovi u koje treba ulagati...
znači da se više isplati kupiti novogradnju na Pazdigradu....
Iako, oni u agencijama i nabiju cijene pa ako prođe, prođe...
može se to i spuštati...
a oni stanovi na Žnjanu se prodaju skupo ka da je sve unutra od zlata

baš san gledala neke papire od stanova doli uz cestu na Žnjanu...pa stan koji ima dnevni na jugu košta malo manje od 2000 eura, a koji je cili na sjeveru 1500...

a ona zgradurina, Vila Velebita, na križanju Poljičke i Velebitske, jesi vidia koliko su u njoj stanovi?
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 09:24   #3
novogradnje su mahom losa izvedba koja se ne da primjetiti tako lako, kad se malo podrobnije upoznas sa detaljima oko same gradnje, pritom ne misleci na parketarske, keramicke i ine radove, vec iskljucivo na betonske dojde ti da podivljas
s obzirmo na to moj je zakljucak sprint od novogradnje osim ako sam ne gradis
sto se tice spustanje cijena u zadnje vrijeme toga nema, prodavaci ne zele ni cuti za smanjenje cijene i na kraju pokupe cijenu koju su trazili i eto ti "trzisne"(ha ha) cijena koja naravno nema veze s nicim normalnim
volio bih da mi neko pojasni kako cijena stana strog 50 g. na osrednjij lokaciji moze dostici cijenu od 1450 eur(prica o ponudi i potraznji malo mi je tanka) jer koliko se gradi..

Vila Velebita, na križanju Poljičke i Velebitske, jesi vidia koliko su u njoj stanovi?
- u pocetku su imali cijenu 1300 eur mislim ali to je sigurno vec naraslo medjutim ono je betno na beton, bio sam iza zgrade to je nesto grozno, imam neki predosjecaj da misle ugurati jos jedni zgradicu iza ove glavne

e, da
sto kazete na cinjenicu da u gradu Splitu operira otprilike 70-ak nazovi agencija za posredovanje pri prodaji nekretnina?
Corto Maltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 23:54   #4
dovoljno ti je uzet mali oglasnik pa da ti se zavrti u glavi...
šta od cijena šta od pustih agencija...
rijetki su ti koji daju oglase u kojima piše da kupuju ili prodaju bez agencija...
znam da novogradnja nije neke kvalitete, ali u staro triba ulagat (renovirat) a razlika u cijeni mi se ne čini neka velika...
neznam, ovu sedmicu ćemo malo po agencijama pa ćemo vidit...
agencijama je to laka zarada...zato ih puno ima...a ima i dosta onih koje uopće nisu registrirane...
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 14:20   #5
Kako se krecu cijene starih kuca u centru po mq?
Sto derutnija to bolje ( tako je bar mogu srediti po svome ukusu).
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 09:57   #6
ako je manja kvadratura bez obzira na derutnost objekta cijene su vise od 1000 e/m2 posebno ako je pozicija atraktivnija
nesto dalje od samog centra prolazi ispod 1000 e/m2, ali nije pravilo jedino ako je u pitanju rusevina sto je rijetko(mislim naravni na staru kamenu graadnju)
Corto Maltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:29   #7
ANIĆ ZGRADA ( split )

Dali je neko upoznat sa ovom problematicnom zgradom u splitu ??
Nudi se tu jedan jako povoljan stan, ali nitko ga ne zeli kupit jer je to ANIĆ zgrada koja je problematicna..

naima, zgrada je cijela skoro useljena ali ona sama nema uporabnu dozvolu ..

Sad, ne znam dali netko mi moze nesto rec o tome.. Dali ta zgrada osim te uporabne dozvole ima jos neku manu u stilu da je gradena van gabarita , pa postoji opasnost od rusenja ili slicno ??
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 02:01   #8
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Dali je neko upoznat sa ovom problematicnom zgradom u splitu ??
Nudi se tu jedan jako povoljan stan, ali nitko ga ne zeli kupit jer je to ANIĆ zgrada koja je problematicna..

naima, zgrada je cijela skoro useljena ali ona sama nema uporabnu dozvolu ..

Sad, ne znam dali netko mi moze nesto rec o tome.. Dali ta zgrada osim te uporabne dozvole ima jos neku manu u stilu da je gradena van gabarita , pa postoji opasnost od rusenja ili slicno ??
koliko sam ja čuja, stanovi su preprodavani i to je najveći problem.navodno su neki stanovi prodani dva puta, dvojici različitih kupaca... najbolje ti je da se konzultiras sa predstavnikom stanara ali opce misljenje je u gradu da su to najrizicniji stanovi za kupit.
jordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:49   #9
Novogradnja Split

ima li itko kakve linkove za novogradnje u splitu?
hvala...
Van_Helsing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 15:18   #10
http://www.dalcasa.com/developments/brda.htm
http://www.nitor.hr
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 16:50   #11
fala.. a znaš li možda cijene od ovog drugog linka? nisan naiša na njih...
Van_Helsing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:26   #12
mislim da je bilo u novinama prije par mjeseci da su cijene od 2100 pa na vise...2400 do 2500, tako nesto.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:54   #13
Stanovi u Splitu

Bas sam nedavno pričao sa jednim građevinarom i arhitektom i kad sau mi nabrojili gdje ce se i sta raditi čini mi se da ce se u Spliti u dvi godine izgraditi vise od 2 200 stavova.

Na prostorina Končara i iko njega na mejašima, POS na Kili i Žrnovnici, stambena zona uz Put Supavla, Domovinskog rata, Poljička, Žnjan...

PA TE CIJENE MORAJU PAST.
KO TO SVE KUPUJE?

Ja mislim da ce se kvadrat u Kastelima vratit na 800 E.
__________________
Šta me briga živim kao ćuko
samo gledam di bi ga zavuko!!
Crni Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:35   #14
Ne bih se slozio sa tvojom teorijom o padu cijena u Splitu i okolici.

Kad sam prije godinu dana bio u kupnji, manji stanovi u Kastelima su se prodavali po cca. 1600-1700 EUR-a dok su sad vec skuplji nego onda, a cesta i kanalizacija jos nisu profunkcionirali sto znaci da su cijene porasle samo zbog gramzljivosti investitora i velike potraznje.

Trziste u Dalmaciji funkcionira na drugacijim osnovama od onog u ZG-u.

Tu se boris sa stranim kapitalom, bilo direktno ili indirektno...

A i Split nema toliko atraktivnih lokacija za gradnju, sto znaci da ce se prodavati stanovi na Dragovodama, Brdima i ne znam gdje kao da su u centru.

Sve u svemu, imam osjecaj da ce dalmatinsko trziste prkositi svim zakonitostima globalnih kretanja...
zokys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:00   #15
Split je postao stravično skup. Eno gledam nekidan oglas, 37m2 na Plokitama=90.000 Eura.

Prijateljica je upravo u procesu kupnje stana i kaže da su svi novosagrađeni prodani godinu dana unaprijed, a stari stanovi su isto po cijeni 2200, s tim da u njih treba utuć još gro para. Mislim, i stanovi na Brdima su po 2000
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:24   #16
Ma potaklo me da napisem ovo zato jer su oni spominjali izgradnju naselja a ne zgrada.
Ti veliki projekti (ako se ikada realiziraju) bi trebali promjenit stvari na blje..
__________________
Šta me briga živim kao ćuko
samo gledam di bi ga zavuko!!
Crni Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:49   #17
ma oce vraga kad ce kvadrat prodavat za 2400-2500eura ako ne i vise novogradnja na brdima se sada prodaje za 2300, mislis da ce na znjanu i poljickoj stanovi bit jeftiniji? mejasi se sada prodaju za 2000, a za POS ne znam kad ce se uopce gradit
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:52   #18
Quote:
zokys kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozio sa tvojom teorijom o padu cijena u Splitu i okolici.

Kad sam prije godinu dana bio u kupnji, manji stanovi u Kastelima su se prodavali po cca. 1600-1700 EUR-a dok su sad vec skuplji nego onda, a cesta i kanalizacija jos nisu profunkcionirali sto znaci da su cijene porasle samo zbog gramzljivosti investitora i velike potraznje.
ma ima sad novogradnje u gomilici za 1500, al moras uz to uzet garazu od 30 000 i ostavu od 7000 eura (bar je tako bilo prije godinu dana)
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:06   #19
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
ma ima sad novogradnje u gomilici za 1500, al moras uz to uzet garazu od 30 000 i ostavu od 7000 eura (bar je tako bilo prije godinu dana)
Pa ne moze ovako vječno. Triba bit strpljiv, nije podstanarstvo najgora stvar na svitu...

Konstruktor čim završi dvoranu gradi POS, vidit ces...
__________________
Šta me briga živim kao ćuko
samo gledam di bi ga zavuko!!
Crni Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 16:54   #20
Novi POS stanovi u Splitu

Čua sam da ce se u Splitu opet raditi POS stanovi, pa bi se tija malo informirati o tome. Koje uvjete treba zadovoljiti da bi mogao kupiti takav stan i di bi moga više saznat o tome. U kojoj ustanovi u splitu bi moga pitat nešto o tome, kakvu dokumentaviju bi treba nabavit i sl.

Tražija sam po forumu i na googleu ali nisam naša ono šta me zanimalo, pa sad tu pitam iako je to vama možda ofucana tema....https://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
STmateo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.