Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2021., 09:37   #1
Problemi sa spavanjem i umor nakon buđenja

Pozdrav!
Evo molim ako netko ima sličan problem da mi da neki savjet jer sam luda vise.

Dakle, prije otprilike 5 godina počeli su prvi problemi s disanjem tijekom noci, odnosno spavanja. Tada sam imala 20 godina i promijenila okolinu (zbog studiranja otišla s kontinenta na more) i počela osjećati da tesko dišem npr neposredno prije spavanja ili tijekom noći kao da se gušim-cimerica je znala reci da zvuči uzasno.

Onda neko vrijeme nisam imala problema s tim, sve do pred nekih dvije godine. Tada sam gotovo svaku noc otežano disala, zvučalo je kao da se gusim, nekoliko puta tijekom noći to me probudilo, uzasno sam hrkala, a ujutro se budila umorna kao da nisam nista spavala.

Sada se to s umorom jos vise pogoršalo, znači ujutro se ne mogu razbudit dobra dva sata, nakon 8 sati sna probudim se kao da me tenk pregazio, a pazim i da se tijekom dana jako ne iscrpim jer inače navečer kad zaspem ide faza jakog hrkanja, prestanka disanja, i jutarnjeg umora.

Zbog sumnje na apneju otisla sam na pregled u Vrapce gdje sam provela noć kako bi utvrdili sto se događa s mojim spavanjem, odnosno koliko je stvar neuroloske prirode.
Rezultati su pokazali da NEMAM APNEJU, na što je doktorica rekla da je to ne čudi s obzirom da imam 24 godine, visoka sam 178cm i imam 65 kg (mrsava gradja), a od apneje obolijevaju pretili i oni 40+ u velikoj većini slučajeva. Međutim nije mi dala savjet sto i kako dalje.
I da, da napomenem: alergije neman, astmu nemam, srčanih problema nemam.

Stoga je moje pitanje, je li netko imao slične poteškoće /simptome, a da NIJE APNEJA, nego nešto drugo? Kakvu je pretragu isao napraviti i kojem se doktoru obratiti za ovo? Meni je medicinska u Vrapču spomenula neku drugu vrstuu pretrage slicnu ovoj, al ja sam zaboravila.
Svaki je savjet dobrodosao, jer ovako vise ne mogu zivjet, a jos manje spavat.
__________________
Nikad, pa ni tad.
Res non verba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 14:46   #2
Dobro došla u moj svijet
Marko Markovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 15:54   #3
Quote:
Marko Markovix kaže: Pogledaj post
Dobro došla u moj svijet
Kako se nosis s tim?
Jel ti postavljena dijagnoza?
Starost, težina?
__________________
Nikad, pa ni tad.
Res non verba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 17:10   #4
probaj si kupit onaj inhalator https://www.kvantum-tim.hr/medicinsk...oaAul_EALw_wcB
stavlja se fiziološka otopina koju kupiš u ljekarni i pročistis si sa time pluča a možda si olakšaš noćno disanje.
Moožda ne pomogne, ali ne može ništa pogoršati. Ovo možes češče koristit kad si bolesna pa se lakše podnose simptomi prehlade itd.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:02   #5
Quote:
Res non verba kaže: Pogledaj post
Kako se nosis s tim?
Jel ti postavljena dijagnoza?
Starost, težina?
Ja to imam od malena
Al tek skuzio kad su mi se sinusi upalili
Imam devijaciju septuma
Imam 33godine
Umorim se brzo
Marko Markovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:06   #6
U kojoj pozi spavaš? Hoće to od spavanja na leđima. Najbolje je spavati na lijevom boku.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:22   #7
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
probaj si kupit onaj inhalator https://www.kvantum-tim.hr/medicinsk...oaAul_EALw_wcB
stavlja se fiziološka otopina koju kupiš u ljekarni i pročistis si sa time pluča a možda si olakšaš noćno disanje.
Moožda ne pomogne, ali ne može ništa pogoršati. Ovo možes češče koristit kad si bolesna pa se lakše podnose simptomi prehlade itd.
Hvala. Svakako cu si kupiti. Bilo što da mi pluca vise ne budu pod ovakvim pritiskom.
__________________
Nikad, pa ni tad.
Res non verba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:23   #8
Quote:
Marko Markovix kaže: Pogledaj post
Ja to imam od malena
Al tek skuzio kad su mi se sinusi upalili
Imam devijaciju septuma
Imam 33godine
Umorim se brzo
Tko je uspostavio dijagnozu? Znas li nekog dobrog doktora koji obavlja te preglede? Bilo kakva preporuka?
__________________
Nikad, pa ni tad.
Res non verba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:24   #9
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
U kojoj pozi spavaš? Hoće to od spavanja na leđima. Najbolje je spavati na lijevom boku.
Spavam na trbuhu i boku, na ledjima nikad. Tako da tu varijantu odbacujem
__________________
Nikad, pa ni tad.
Res non verba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:34   #10
Možda se u snu prebaciš na leđa jer se hrkanje u 99% slučajeva događa na leđima. Probaj se ogradit s jastucima da se ne možeš okrenut na leđa.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:41   #11
Quote:
Res non verba kaže: Pogledaj post
Svaki je savjet dobrodosao, jer ovako vise ne mogu zivjet, a jos manje spavat.
Jesi li radila krvnu analizu za željezo/feritin/TIBC/UIBC/KKS? Ja sam imao slične probleme sa pospanošću tokom dana, kroničnim proljevom i gihtom. Sad sam na terapiji željezom, s ovim sam uglavnom riješio sve spomenuto.
Chicolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 21:37   #12
Valjalo bi otići kod ORL da se vidi stanje u nosu i sinusima, da nisu možda polipi u pitanju.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 21:12   #13
Lako moguće toksikologija iz probavnog sustava ometa da se mozak odmori.

Postoje testovi da si sama možeš pomoći ( prehrana, laksativima, postovima, probioticima i sl. ) s čime možeš pratiti reaktivnost.

Za više odgovora možeš pitati na podforumu Alternativno liječenje da nebi ovdje spamao.

Lp
ben-hur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 22:06   #14
Quote:
Res non verba kaže: Pogledaj post
Tko je uspostavio dijagnozu? Znas li nekog dobrog doktora koji obavlja te preglede? Bilo kakva preporuka?

U Makarskoj mi rekao doktor da imam devijaciju septuma i pitao me kakav sam s umorom

Kakva si kad popijes kavu ?
Marko Markovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 22:07   #15
Quote:
ben-hur kaže: Pogledaj post
Lako moguće toksikologija iz probavnog sustava ometa da se mozak odmori.

Postoje testovi da si sama možeš pomoći ( prehrana, laksativima, postovima, probioticima i sl. ) s čime možeš pratiti reaktivnost.

Za više odgovora možeš pitati na podforumu Alternativno liječenje da nebi ovdje spamao.

Lp

Postovi?
Marko Markovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 17:52   #16
Ovdje je problem izostanka duboke faze sna tzv. Sporovalnog sna.

Izbaciti iz uporabe sedative i Sanval jer oni poticu plitak san, i osoba se nikad ne odmori. Reducirati slatko iz prehrane i ugljikohidrate ne uzimati iza 4h popodne. Magnezij i omega3 preporucljivi. Spavati na boku u potpunom mraku. Mobitel barem na 10 m od glave.
Solian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 21:23   #17
Ja imam problema sa spavanjem i često se budim po noći i onda mi se po danu spava. Jel netko koristio kapsule Magnezij noć? Čitala sam nešto o njima. Zanima me jel ima kakvih nuspojava. Ja koristim i tablete za astmu Melarth pa ne znam jel dobro da i te kapsule pijem
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.