Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 18:17   #61
Ako je tako, onda neću niti ja raditi to prijavljivanje. Zapravo, kada sam preuzimao stan, pitao sam da li se ja mogu sada ići prijaviti na HEP itd. i dobio sam odgovor: "Možete" Iz toga sam zaključio da se trebam sam prijaviti.

Da li mi netko može javiti kakva je procedura sa pričuvom, pretpostavljam da se trebam javiti predstavniku stanara ili ?
Pretpostavljam da se mora potpisati ugovor za održavanje sa nekom tvrtkom Standard (tako piše u ugovoru)
daysleeper_77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:36   #62
Quote:
daysleeper_77 kaže: Pogledaj post
Ako je tako, onda neću niti ja raditi to prijavljivanje. Zapravo, kada sam preuzimao stan, pitao sam da li se ja mogu sada ići prijaviti na HEP itd. i dobio sam odgovor: "Možete" Iz toga sam zaključio da se trebam sam prijaviti.

Da li mi netko može javiti kakva je procedura sa pričuvom, pretpostavljam da se trebam javiti predstavniku stanara ili ?
Pretpostavljam da se mora potpisati ugovor za održavanje sa nekom tvrtkom Standard (tako piše u ugovoru)
Koliko ja znam u ugovoru pise da je Standard tvrtka koja upravlja zgradom slijedece 2 godine. Sto se tice pricuve, i to mi je pocelo dolaziti bez ikakvog prijavljivanja. Jedino voda ostaje nepoznanica.
:bobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 17:59   #63
Mene također zanima da li je tko počeo dobivati račune za vodu i plin.Da li se administrativni dio(prijava i druga papirologija) obavio preko Profectusa ili samostalno...nek se javi....Naime,mi smo u stanu od 11tog mjeseca i redovito primamo račune za komunalije,struju i pričuvu.Nismo se morali posebno prijavljivati u HEP i ostale institucije(nadležne za komunalije i pričuvu),već su to učinili profectusovci,al još nemamo nikakvih obavijesti o računima za vodu i plin..Bit će veselo kad stignu..
IvG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 18:08   #64
Pozdrav svima! Završavam uređenje stana te me muče neka pitanja.

Za početak - vi koji ste se uselili - jeste li već spajali veš-mašinu u kupaonici? Jeste li imali problema? Naime, dečko koji mi je spajao mašinu tvrdi da na odvodu nije ugrađeno nešto što sprečava povrat mirisa i što ti ja znam. Ukratko - smrdi.

Inače, o parketu se dosta pisalo - dobar ili ne, osjetljiv je, jako osjetljiv.
Još jedna stvar za razmislit. Ja sam u L2 i imam knauf umjesto 2 kuhinjska zida što je postavljanje kuhinje, hm...učinilo zanimljivim...
Viator Mundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:55   #65
Knauf u kuhinji-ko prstom u govno, prekrasan osjećaj. Još mi samo reci da je kupaona od knaufa?
bojan111111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:05   #66
Quote:
Viator Mundus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Završavam uređenje stana te me muče neka pitanja.

Za početak - vi koji ste se uselili - jeste li već spajali veš-mašinu u kupaonici? Jeste li imali problema? Naime, dečko koji mi je spajao mašinu tvrdi da na odvodu nije ugrađeno nešto što sprečava povrat mirisa i što ti ja znam. Ukratko - smrdi.
Na odvodu za perilicu "tvornički" ne dođe ništa. Trebaš kupiti brtvu koja odgovara promjeru odvoda a koja će ti sprječavati eventualni smrad (iako meni ništa ne smrdi iz te cijevi)

Ja sam drugu kupaonicu prenamjenio u ostavu pa sam iz tog razlog uklonio školjku. Naravno kad se makne školjka pravo smrdi iz odvoda. Rješenje je bila opet brtva. Nažalost promjer odvoda je nestandardnih dimenzija i u čitavoj lijepoj našoj ne postoji brtva koja odgovara tom promjeru.
__________________
Ja jesam za demokraciju al ne da svatko priča ono šta hoće!
GuettaBlaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:10   #67
Quote:
Viator Mundus kaže: Pogledaj post
Ja sam u L2 i imam knauf umjesto 2 kuhinjska zida što je postavljanje kuhinje, hm...učinilo zanimljivim...
Knauf u kuhinji?**
To smrdi na neko prekrajanje stana u posljednji čas.
Načuo sam da je u nakon tehničkog dodano još cca. 10 stanova (vjerojatno u prizemlju umjesto poslovnih prostora). U tim stanovima ima dosta knaufa .
__________________
Ja jesam za demokraciju al ne da svatko priča ono šta hoće!
GuettaBlaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 11:03   #68
Račune dobivamo samo za struju i pričuvu, no stan smo preuzeli prije 2 mjeseca pa do sada nisam brinuo. Kod preuzimanja stana smo eksplicitno pitali Profectus tko radi prebacivanje i rečeno nam je da će oni sve odraditi. Očito su to napravili sa Elektrom, pa mi nije jasno gdje je zapelo s ostalima.

Za odvod veš mašine u kupaoni smo dobili od Profectusa nekakav nastavak koji se ušteka u zid, a na njega se natakne cijev od mašine. Ne znam kako se to čudo zove. U početku mi nije ulijevao povjerenje jer se vrlo lagano utakne u odvodnu cijev koja je u zidu, pa mi se činilo da će ispasti, no zapravo nemam nikakvih problema, voda ne curi na spojevima i niš ne smrdi.

Knauf u kuhinji imam na jednom zidu, i to na onom iza kojeg su instalacije (voda). Znao sam za to kod kupnje stana i ne mislim da je to problem. I mene je prije postavljanja kuhinje mučilo kako postaviti elemente na knauf, ali su mi prvo u Profectusu pojasnili da su tamo postavili dupli knauf koji je još dodatno pojačan. U salonima kuhinja su potvrdili da nema nikakvih problema da se kuhinja postavi na takav knauf, tako da je sve prošlo OK.

Parket, koji sam tako zdušno popljuvao prije nekog vremena je zapravo ok, jer sam zapravo vidio da nije oštećen sam parket nego lak. U prošlom stanu sam imao laminat koji trpi sve i svašta, pa sam valjda očekivao isto i od parketa. Lak ne valja ništa, no kako sam već uselio nema šanse da ga ponovo lakiram u neko skorije vrijeme.
Deranged Elf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:34   #69
Što se računa za vodu tiče, neće to tako skoro. Naime, zvala sam vodoopskrbu, pa su mi rekli da (bar što se konkretno mog stana tiče), prvi račun sigurno neće ići prije kraja 6. mjeseca. Profectus je uredno napravio promjenu kupca i prijavu stanja brojila, tako da to sve štima i nema potrebe za nekim dodatnim intervencijama.
U vodoopskrbi su mi također rekli da se obračun niti inače neće raditi mjesečno, već će račun dolaziti za dva mjeseca odjednom, pa se može i platiti u dvije rate.
Ukoliko ne želite da vas prvi račun previše šokira, možete napraviti uplatu i prije. Za to vam treba šifra kupca (nazvati informacije, kontakti ovdje), i potrošnja od trenutka preuzimanja (očita se sa vodomjera i umanji za stanje sa zapisnika). Cijena vode po kubiku je 11,2233 kn.
Uplate idu na žiro račun 2360000-1500097538, poziv na broj je šifra kupca.
Pumpkin face is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 18:31   #70
ima li netko konstruktivnu ideju kako riješiti problem bahatih i bezobraznih vozača koji se parkiraju ispred ulaza u garažu? iako imam visok prag tolerancije, ljudi koji si uzimaju za pravo uzurpirati zajedničku površinu (ne znam kome točno pripada prilaz garaži?) mi dižu tlak u nebesa. dakle, ne pričam samo o onima koji staju na bijeli X ispred prilaza garaži, već i onima koji misle da su super pametni jer su našli odlično mjesto na korak od svog odredišta tako što su se parkirali u jedan smjer prilaza od garaže (sumnjam na zaposlenike/vlasnike nekog od poslovnih prostora pored garaže). ne znam zašto slobodno označeno parkirno mjesto 3 metra dalje nije dovoljno dobro.

Dakle, što napraviti? zvati pauka? ne znam koliko je to učinkovito jer čovjek lako makne auto kad vidi pauka....postaviti nekakve stupiće (kao što imaju npr. kod žute zgrade na prilazu prostoriji za kontejner)? ima li netko kakvu ideju? kome se obratiti?
Pumpkin face is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 04:11   #71
kupnja stana

u fazi sam odluke kupnje stana juzno procelje ;molim sve s savjetima i iskustvima oko kupnje,primopredaje,useljenja itd
tergus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:01   #72
Quote:
Pumpkin face kaže: Pogledaj post
ima li netko konstruktivnu ideju kako riješiti problem bahatih i bezobraznih vozača koji se parkiraju ispred ulaza u garažu? iako imam visok prag tolerancije, ljudi koji si uzimaju za pravo uzurpirati zajedničku površinu (ne znam kome točno pripada prilaz garaži?) mi dižu tlak u nebesa. dakle, ne pričam samo o onima koji staju na bijeli X ispred prilaza garaži, već i onima koji misle da su super pametni jer su našli odlično mjesto na korak od svog odredišta tako što su se parkirali u jedan smjer prilaza od garaže (sumnjam na zaposlenike/vlasnike nekog od poslovnih prostora pored garaže). ne znam zašto slobodno označeno parkirno mjesto 3 metra dalje nije dovoljno dobro.

Dakle, što napraviti? zvati pauka? ne znam koliko je to učinkovito jer čovjek lako makne auto kad vidi pauka....postaviti nekakve stupiće (kao što imaju npr. kod žute zgrade na prilazu prostoriji za kontejner)? ima li netko kakvu ideju? kome se obratiti?
Zovi pauka ili policiju, nesto se povodom toga mora napraviti. Mene smetaju ljudi koji se parkiraju na staze izmedju lamela tako da redovito vracam one betonske gljive na njihovo mjesto, pa ako im se svidja izlaziti iz auta i pomicati te gljive svaki put kada ulaze i izlaze, neka uzivaju.
:bobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 01:19   #73
Najbolje rješenje su stupići oko X znakova (barem ispred garaže). Ja sam prije par mjeseci pitao Profectus kak misle rješiti problem gerila parkiranja i oni rekoše stupićima. Međutoa do danas ništa.

Pauk uklanja samo vozila koja su na javnim, gradskim površinama. Neznam da li je površina tik uz garažna vrata gradska ili su stanari suvlasnici.
__________________
Ja jesam za demokraciju al ne da svatko priča ono šta hoće!
GuettaBlaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 21:59   #74
Quote:
Pumpkin face kaže: Pogledaj post
.

Dakle, što napraviti? zvati pauka? ne znam koliko je to učinkovito jer čovjek lako makne auto kad vidi pauka....postaviti nekakve stupiće (kao što imaju npr. kod žute zgrade na prilazu prostoriji za kontejner)? ima li netko kakvu ideju? kome se obratiti?
Ja sam danas navečer doživio nemogućnost izlaska iz garaže, razlog Renault 5, parkiran po sredini izlaza :-) Izašao sam nekako uz preklapanje retrovizora i mic po mic.
Da, definitivno bi trebalo nešto poduzeti. Sada se tamo otvorio kafić kod ulaza i izgleda da neka ekipa koja tamo odsjeda i ne mari previše za ulaz u garažu.

Drugo, ne znam kako je na drugim nivoima, ali nivo -3 je za sada podsjeća na film vodeni svijet :-) Zidovi su skroz mokri. Iako nisam nešto pretjerano paranoičan, nekako mi ono Profectusovo objašnjenje "Sve će se riješiti" i ne zvuči optimistično.
daysleeper_77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 22:30   #75
Prezime na portafonu

Ekipo iz Profectusove zgrade na Laništu, molim za pomoć :-) Kome se potrebno obratiti za postavljanje prezimena na portafon, predstavniku stanara ili Profectusu ? Znam da je nekima ovo Profectus odradio automatski ali meni neće pa neće, a ja sam nestrpljiv i posesivan i želim označiti da sam tu ja :-) Da li je to netko sam šarafio po portafonu i da li se to može :-) Hvala unaprijed.
daysleeper_77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:01   #76
Koliko mi plaćamo pričuvu po m2 stana? Nisam još uselio pa me baš zanima
Impress82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 23:01   #77
Možeš otići do njihovog ureda i zamoliti ih da postave tvoje prezime na portafon i sandučić,a možeš i sam staviti prezime,nije nikakav problem..Ja sam svratila jedan dan do njih zamolila sam ih da stave prezime i to su već sutradan napravili..nikakvih problema nije bilo..a što se tiče pričuve,mislim da je oko 1,50kn/m2..nije manje.. pozz
IvG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:50   #78
Ako nekoga zanima tko ukljucuje pozarni alarm (i time iskljucuje struju u hodniku i antenu), tri klinca od 10-11 godina, vidio sam ih jucer, samo nije bilo sase da sa balkona stignem do dole na vrijeme. Kada sam viknuo na njih, pobjegli su naravno. Ono dugme s alarom bi trebalo biti zasticeno tako da se mora razbiti neko staklo da bi se alarm ukljucio.
:bobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 15:29   #79
a gdje se uopće nalazi taj gumb?
Pumpkin face is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 22:51   #80
Smile

Bok svima, da li je netko kupio stan iznad prolaza u Profectusovoj zgradi, zanima me da li postoji rizik da će biti jako hladno zimi, odnosno ljeti pretoplo?

Tnx
peki2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.