Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 12:27   #8541
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Pa mitsubishi sf vjerojatno ili neki fujitsu lmca. Valjda nije svih 45 kvadrata jedna prostorija. Ako dio otpada na kupaonicu koja ima grijalicu i prostor nije teži propuh, klima snage 3,5kw bi trebala zadovoljit. Naravno dao si premalo detalja o položaju, izolaciji, prozorima, neki rang cijene itd.
Kod grijanja je odabir klime puno kompleksniji zadatak. Na ovom forumu imaš vrhunskog znalca za klime koji je na tvoju sreću iz splita pa ga kontaktiraj na pm, Nike321. U zadnje vrijeme izbjegava ovu temu.
- sve je jedna prostorija, db + blagavaona + kuhinja cca 45m2
- stan je jako osunčan, novi pvc prozori, izolacija crvena cigla sa unutranje strane na armirani beton, sad koliko je dobro jbg neznam

cijena nekakva srednja, nebi nešto preskupo al ni neki škart, kako ono vele najbolji omjer kvalitete i cijene

unaprijed hvala

p.s. ovu sam gledao, pa molim komentar na kvalitetu tj cijenu, kakav bolji prijedlog??

http://www.ferlez.hr/mitsubishi-elec...5ve-msz-sf35ve

Zadnje uređivanje Moonwatch : 05.11.2014. at 12:41.
Moonwatch is offline  
Old 05.11.2014., 15:07   #8542
Pa tu sam ti i preporučio, dosta dobar omjer cijene i performansi. Ali još važnija je kvalitetna ugradnja, badava ti klima i od 10000 kn, ako ti je ugrade idioti (nažalost imao sam takvo iskustvo). Sad serviseri nisu u gužvi pa pozovi da vide prostor i daju savjet o potrebnoj snazi i smještaju.
farfan is offline  
Old 05.11.2014., 15:17   #8543
Quote:
Moonwatch kaže: Pogledaj post
- sve je jedna prostorija, db + blagavaona + kuhinja cca 45m2
- stan je jako osunčan, novi pvc prozori, izolacija crvena cigla sa unutranje strane na armirani beton, sad koliko je dobro jbg neznam

cijena nekakva srednja, nebi nešto preskupo al ni neki škart, kako ono vele najbolji omjer kvalitete i cijene

unaprijed hvala

p.s. ovu sam gledao, pa molim komentar na kvalitetu tj cijenu, kakav bolji prijedlog??

http://www.ferlez.hr/mitsubishi-elec...5ve-msz-sf35ve
Ta klima ti je mrak.

Imaš od neznam panasonica, samsunga, lg i sličnih za iste novce "sličnu" klimu s time što je Mitsibushi ipak klasa više.

Za nešto dosta više love (cca 7000 kn) imaš kirigamine koje je više dizajnerski, a ima neznatno bolje karakteristike.

Odmah tu dolaze i Toshiba, Fujitsu koje su isto mrak klime, ali iapka nešto skuplje. Ako imaš love i nije ti je žao slobodno se istegni, ali ako češ klimu koristiti relativno malo onda ti je ovo premija, netreba ništa bolje.
A. Senna is offline  
Old 05.11.2014., 15:47   #8544
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Pa tu sam ti i preporučio, dosta dobar omjer cijene i performansi. Ali još važnija je kvalitetna ugradnja, badava ti klima i od 10000 kn, ako ti je ugrade idioti (nažalost imao sam takvo iskustvo). Sad serviseri nisu u gužvi pa pozovi da vide prostor i daju savjet o potrebnoj snazi i smještaju.
farfan, senna, zahvaljujem..

di vidit za ugradnju u splitu, zar ugradnja je takva filozofija?

šta kažete za cijenu iz linka, firmu, ima li ko iskustva s njima?

mislio sam naručit putem weba, pa nać nekog za ugradnju u splitu?!
Moonwatch is offline  
Old 05.11.2014., 16:08   #8545
Quote:
Moonwatch kaže: Pogledaj post
farfan, senna, zahvaljujem..

di vidit za ugradnju u splitu, zar ugradnja je takva filozofija?

šta kažete za cijenu iz linka, firmu, ima li ko iskustva s njima?

mislio sam naručit putem weba, pa nać nekog za ugradnju u splitu?!
Vec su ti gore odgovorili sto mozes kupiti. Imas Fabulu (muslimanka, prizemlje po sredini sa strane domovinskog rata) pa vidi sto oni imaju i kakve su im cijene. Mozda neki od ovih top proizvodjaca bude na akciji.

Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post
Potpisujem.

Plajenje/gašenje auta i vožnja na otvorenoj cesti itd...

se nemogu nikako usporediti s paljenjem i gašenjem klime u radu.

Ušteda invertora leži u mogučnosti regulacije rada kompresora koji u tom načinu troši manje nego da se pali i gasi znači radi na način 0% ili 100% snage, dok invertor cijelo vrijeme radi na koliko je potrebno.

http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=24

http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=24

Paljenje/gašenje klime na minimalnoj snazi (recimo 10%) jedne klima ili recimo da druga cijelo vrijem radi na (5%) sigurno ima razlike, ona mora postojati, ali je maltene teretskog iznosa.

Zato tamo i piše koliko koji proizvođač može spustiti snagu i to su razlike na minimalnoj snazi 10%, a u odnosu na ukupnu snagu nekoliko postotak, a relana ušteda je bog zna koliko.
Naravno, necemo sad ovdje racunati integrale i traziti dlaku u jajetu. Klima se kupuje s obzirom na najveca oterecenja i za komfor. Ja recimo nikad necu potrosit struje sa svojim klimama koliko sam ih platio uz redoviti godisnji servis. Mozda ako rade 20 god. bez kvara. I sad bi trebao razmisljati trosi li lipu vise ili manje kad radi na minimumu ili se ukljucuje/iskljucuje.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.03.2015. at 23:36. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Ancient Mariner is offline  
Old 05.11.2014., 20:16   #8546
Quote:
Moonwatch kaže: Pogledaj post
- sve je jedna prostorija, db + blagavaona + kuhinja cca 45m2
- stan je jako osunčan, novi pvc prozori, izolacija crvena cigla sa unutranje strane na armirani beton, sad koliko je dobro jbg neznam

cijena nekakva srednja, nebi nešto preskupo al ni neki škart, kako ono vele najbolji omjer kvalitete i cijene

unaprijed hvala

p.s. ovu sam gledao, pa molim komentar na kvalitetu tj cijenu, kakav bolji prijedlog??

http://www.ferlez.hr/mitsubishi-elec...5ve-msz-sf35ve
Mislim da bi ti 35 bila malo preslaba(deklarirana je 35 m2 hlađenje i 30 m2 grijanje mislim mogla bi ona i jače ali da ne baciš novce bezveze) radije pogledaj hj 50 grijanje do vanjske temp -10 ti si u Splitu ili sf 42
http://www.klima-tesar.hr/mitsubishi-msz-hj-serija
ili
http://www.klima-tesar.hr/mitsubishi-msz-sf-serija-2
C22 is offline  
Old 06.11.2014., 00:39   #8547
Quote:
Ancient Mariner kaže: Pogledaj post
Naravno, necemo sad ovdje racunati integrale i traziti dlaku u jajetu. Klima se kupuje s obzirom na najveca oterecenja i za komfor. Ja recimo nikad necu potrosit struje sa svojim klimama koliko sam ih platio uz redoviti godisnji servis. Mozda ako rade 20 god. bez kvara. I sad bi trebao razmisljati trosi li lipu vise ili manje kad radi na minimumu ili se ukljucuje/iskljucuje.
Vidiš, možda je baš greška da svi kupuju klimu s obzirom na najveća opterećenja.
A ta vršna optrećenja čine možda 5-10% vremena rada klime, ak i toliko.
Onda nastane problem kad rade na djelomičnom opterećenju a to je kak su krenule zime u zadnje vrijeme kod nas sve ćešće i češće. Evo sad imaš valjda već mjesec dana da griješ pod vrlo malim opterećenjem. tko zna hoće li to potrajati još tjedan, dva ili mjesec dana? Onda dodđe ožujak i travanja možda i prvih par dana svibnja kada klima radi isto tako radi uglavnom pod vrlo malim opterećenjem. Znači vrmenski gledano prođe pola sezone grijanja da klima radi pod izrazito malim opterećenjem.
E sad meni klima nije primarno grijanje. Ja imam svoje primarno grijanje. Koje je, pod ovakom malim opterećenjem, vrlo neekonomično. Jer peć na ložu mora prvo sama sebe zagrijati pa onda mene. Kak mene sad ne mora puno grijati, ispada da više potroši grijući sama sebe. U međuvremenu ode loža. Kada sam skužio da jedan 10 godina stari haier me mogao grijati na katu pola prošle zime uz neprimjetan trošak struje, odlučio sam isto probati u prizemlju. I zasada funkcionira. I uopće mi nije cilj da me grije klima na -10......ak će moći to raditi i klima, odlično, zašto ne? Ali me klima spašava u dobrom dijelu zime kada radi vrlo učinkovito i jeftino.
Usporedba s potrošnjom auta je bila čisto figurativna da vidite u kojem smjeru ide moje misli da me skužite o čemu pričam, anravno da se rad benzinskog motora i invertera ne mogu usoređivati.
Sad je meni jasno zašto je tinitilinić govorio da sve klime rade na način da se pale i gase. Gotovo sve, osim toshibe. Ona jedina može dovoljno nisko modulirati, druge ne mogu. Pokazala je to i usporedba spec sf-a i suzumija. ako se dobro sjećam sf je mogao modulirati do 1,1 a suzumi do 0,8 ili 0,9 neznam sad više napamet. to baš nije mala razlika niti je dlaka u jajetu. a da li se očituje to u potrošnji, sigurno očituje, koliko neznam valjalo bi nekako izračunati. ali s obzirom da dugi period u sezoni grijanja klima radi pod malim opterećenjem, sigurno se nakupi tu nešto kw pa još sve puta par godina.....

vama u principu sada, u ovim uvjetima klima radi kao neka puka on/off regulacija. Zapravo sada radi, ajmo reći kao neka fix speed klima a ne inverter.
i tako radi već mjesec dana i tko zna koliko će dugo. to s aspekta potršnje nikako ne može biti dobro.

Quote:
Ancient Mariner kaže: Pogledaj post
U jednom i drugom slucaju je potrebna ista kolicina energije da bi se prostorija zagrijala, a posto se radi o istim uredjajima i njihova potrosena elektricna energija je jednaka. Ako je je energija jednaka onda je i cijena jednaka.
evo sad ti generaliziraš. prvo ne govorimo o istim uređajima, drugo, budući da rade na sasvi drugi način i sasvimdrugim načinom regulacije i modulacije, cijena da se nadokanadi ista količina energije nije ista

ja tvrdim da je cijena niža u konstanom radu a ne u pali gasi modusu jer tada niti ne modulira jer ne može i taj rad mi više nalikuje na fix speed rad, a lijepo je tamo linkano na grafikone i kako se održava temp bolje sa inverterom nego sa fix speed klimom. dakle kontantnija temp uz manju potrošnju i veći komfor

točka.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.03.2015. at 23:37. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Edgar is offline  
Old 06.11.2014., 10:46   #8548
Disclaimer:
Ne razumijem se u klime, pa se niti ne mislim praviti pametna, nego samo govorim/pitam kao totalni laik.

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
da.
kuća ima 225 m2 od toga jedno 180m2 grijanog prostora na 2 etaže.
gornji upis se odnosi na donju etažu, koju ne koristim direktno ja.
A zasto si dao sliku i temperature prostora u kojem ustvari ne zivis, zasto nisi dao isto - ali za svoj stan?
Kada si isticao prednosti automatike, ono bitno je bilo da je temperatura posve konstantna, non-stop, bez i najmanje oscilacije....za razliku od regulacije koj ima vecina ostalih ...(s temorstatom) gdje dozivljavamo (prema tvojim rijecima) neugodne oscilacije i pad temperature i do pola stupnje, stupanj.
A sada ustvari grijes s klimom gdje komfora o kojem si govorio nema.

Quote:
Kak gore na katu imam kineza od klime a ne japanca, kat ću morat grijati sigurno na ložu na -5C, nije problem da dolje pozatvaram radijatore gdje je klima i pustim samo podno u kupaoni
Ti znaci nemas gore tu klimu o kojoj stalno govoris.
Quote:
ja sam na katu i koristit ću ložu sigurno na -5
a prizemlje je bolje izolirano i ak klima bude grijala zadovoljavajuće i uz to uz razumnu potrošnju, grijat će se dolje na klimu, a ako ne onda na ložu.
automatika je dobra, ali nije ona kriva što mi je energent loža a ne plin kojeg nemam. A kat, nemam izbora, grijat će se na ložu čim je ispod 0 vani, jer kinez umire na tim temp. Prošli tjedan kad je bilo 0 vani ujutro, upalim kineza a taj toliko buči da sam mislio da će mi stiropor otpasti s kuće. za usporedbu, toshibu ni nečuješ da radi.
Kako to da je dolje bolje izolacija, zar nije svuda ista. Ili si mislio na krov?
Gore imas prednost toga sto se odozdola grije, nije ni to za baciti.

Quote:
meni konstantna temp. je bitna, na katu gdje ja boravim. dolje u prizemlju to nije bitno.
Ali ako ti je toliko bitna (da grijanje s termostatom i minimalnim oscilacijama smatras losom solucijom, pa si si stavio super automatiku), kako to da se grijes s Haier klimom i imas prilicne razlike u temperaturi prostora. Koje istina nisi mozda mjerio niti nam pokazao, ali zasigurno su vece nego dole, jer je dole bolja izolacija, a i bolja klima.

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
E sad meni klima nije primarno grijanje. Ja imam svoje primarno grijanje. Koje je, pod ovakom malim opterećenjem, vrlo neekonomično. Jer peć na ložu mora prvo sama sebe zagrijati pa onda mene. Kak mene sad ne mora puno grijati, ispada da više potroši grijući sama sebe. U međuvremenu ode loža. Kada sam skužio da jedan 10 godina stari haier me mogao grijati na katu pola prošle zime uz neprimjetan trošak struje, odlučio sam isto probati u prizemlju. I zasada funkcionira. I uopće mi nije cilj da me grije klima na -10......ak će moći to raditi i klima, odlično, zašto ne? Ali me klima spašava u dobrom dijelu zime kada radi vrlo učinkovito i jeftino.
Quote:
Sad je meni jasno zašto je tinitilinić govorio da sve klime rade na način da se pale i gase. Gotovo sve, osim toshibe. Ona jedina može dovoljno nisko modulirati, druge ne mogu.
A tvoja? Obzirom da ti ne grijes svoj stambeni prostor s tom klimom o kojoj govoris nego s Haierom. I pretpostavljam da komfor kojeg imas ne moze biti ni blizu onog s automatikom. Dapce, vjerujem da je puno veci uz radijator u svakoj prostoriji, termostat i termoventile.

Quote:
vama u principu sada, u ovim uvjetima klima radi kao neka puka on/off regulacija. Zapravo sada radi, ajmo reći kao neka fix speed klima a ne inverter.
i tako radi već mjesec dana i tko zna koliko će dugo. to s aspekta potršnje nikako ne može biti dobro.
A tebi? Kako radi taj tvoj Heier?

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ja tvrdim da je cijena niža u konstanom radu a ne u pali gasi modusu jer tada niti ne modulira jer ne može i taj rad mi više nalikuje na fix speed rad, a lijepo je tamo linkano na grafikone i kako se održava temp bolje sa inverterom nego sa fix speed klimom. dakle kontantnija temp uz manju potrošnju i veći komfor
točka.
Komfor je (opet samo pretpostavljam) ipak daleko od onga kojeg si imao s automatikom, a i od onog koji se dobiva klasicnim centralnim, s obicnom regulacijom
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 06.11.2014., 11:23   #8549
Quote:
Ancient Mariner kaže: Pogledaj post

U jednom i drugom slucaju je potrebna ista kolicina energije da bi se prostorija zagrijala, a posto se radi o istim uredjajima i njihova potrosena elektricna energija je jednaka. Ako je je energija jednaka onda je i cijena jednaka.
Poanta je u sljedečem: zakoni o energiji će biti očuvani, znači jedan i drugi uređaj trebaju predati istu količinu energije, međutim efikaniji uređaj radi uvijek oko radne točka čija je efikasnost puno veća. Znači za održavanje temperature invertor pleše oko radne točke topl.energije/el.energija 4, dok klasičan uređaj mora startati na 100% i onda mu je radna točka topl.energije/el.energija 3,4. Prema tome oni su proizveli istu količinu topl. energije, ali je drugi za to utrošio nešto više struje.


Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
evo sad ti generaliziraš. prvo ne govorimo o istim uređajima, drugo, budući da rade na sasvi drugi način i sasvimdrugim načinom regulacije i modulacije, cijena da se nadokanadi ista količina energije nije ista

ja tvrdim da je cijena niža u konstanom radu a ne u pali gasi modusu jer tada niti ne modulira jer ne može i taj rad mi više nalikuje na fix speed rad, a lijepo je tamo linkano na grafikone i kako se održava temp bolje sa inverterom nego sa fix speed klimom. dakle kontantnija temp uz manju potrošnju i veći komfor

točka.
Evo da onda bacimo usporedbu:

Podaci vađeni iz ova dokumenta:
http://www.toshiba-aircon.co.uk/asse...P-E_DSK6_5.pdf (fenomenalan dokument, samo neznam od kuda da kompresor nazivne snage 1,5 kWe može vući 2,5 kWe snage)

http://planetaklimata.com.ua/instr/M...Manual_Eng.pdf

Ovo su podaci (Vanjska temp. 0°C, a unutarnj 20°C):

Toshiba: 5,14KWtop - 2,16KWe - 2,4 (Max) / 0,56 KWtop - 0,15KWe - 3,83 (Min)

Mitsibushi: 4,59KWtop - 1,45KWe - 3,16 (Max) / ? KWtop - ?KWe - ?(Min)


Potrošnja struje se dobije (model od Toshibe jer su poznati svi podaci): 2,16/((5,14/0,56)*(3,83/2,4)= 0,146 KWe - približno točan rezultat.

Pretpostavke kod Mitsib. su 4,59/(5,14/0,56) = 0,5 KW topl, a 3,16*(3,83/2,4) = 5

Ispada minimalna potrošnja: 1,45/((4,59/0,5)*(5/3,16) = 0,1 kWe za mogućnost modulacije koju je naveo Toshiba to je od 0,9-6,9.

Pošto to nije ista modulacija kao kod Mitsibus. (od 1,3 do 6) onda napravimo korekcijski faktor 1,3/0,9 i ispada 1,44*0,1 kWe = 0,144 KWe.

I evo razlike o kojoj mi pričamo, zapravo je nema.

Prava razlika između ova dva uređaja (RAS B16 i SF 42), manji kapacitet hlađenje i grijanje kod Mitsib., a lošije efikasnost kod Toshibe.

Iako imaju nazivne snage (električki) skoro identične, maksimalne snage (električki) se značajno razlikuju: Mitsibu. (1,67/1,8) nasprem Toshiba (1,82/2,51) i od tuda razlika u kapacitetima.

Što je najgore sve sam ovo proučio kad sam sebi kupovao klimu i na kraju ispalo što više znaš to teže donosiš odluku.
A. Senna is offline  
Old 06.11.2014., 12:58   #8550


Po proracunu ispada da trose jednako struju na minimalnim snagama, ali posto Mitsubishi proizvodi vecu snagu grijanja (1.3:0.9) radio bi pauze i trosio manje struje. 0.1 kW umjesto 0.144 kW.

Naravno ovo sve je pod uvjetom da je efikanost obje klime linearno jednaka na oba modela.
Ancient Mariner is offline  
Old 06.11.2014., 14:20   #8551
životna misija kajperinje je tražiti dlaku u jajetu...ili prejudiciraš ili krivo shvatiš neke stvari...u principu najviše trolaš!
na žalost tako stvari stoje....
.pero vragec is offline  
Old 06.11.2014., 20:23   #8552
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Vidiš, možda je baš greška da svi kupuju klimu s obzirom na najveća opterećenja.
A ta vršna optrećenja čine možda 5-10% vremena rada klime, ak i toliko.
Onda nastane problem kad rade na djelomičnom opterećenju a to je kak su krenule zime u zadnje vrijeme kod nas sve ćešće i češće.
Evo jedno poredjenje gde je moguce sagledati modulaciju kod Toshibe koja se ovde spominje.
Top model -- Toshiba " 16 "Daiseikai 6.5.
http://www.eurovent-certification.co...dice_affiche=3

Ph - T bivalent. = 3.36 kw
SCOP vrednost A++
Cena ove klime je neverovatna za ovo sta pruza.
http://klimacentar.com/index.php/kli...ai-6-5-18.html
Top model -- Fujitsu " 12 " LTC
http://www.eurovent-certification.co...dice_affiche=1

Ph - T bivalent. = 4 kw
SCOP vrednost A++
Cena ove klime -
http://klimacentar.com/index.php/kli...yg-12-ltc.html

Ja ovde ne vidim neku prednost Toshibe od tih silnih modulacija,elektronike,frekvetnih regulatora I-pam,PWM,....i slicnih skracenica.
Fujitsu kaze samo u jednoj recenici I-PAM regulacija rada kompresora i to je to -- nema marketinga i pravljenje nauke od toga a u cilju reklame.Rezultati su evidentni kod Fujitsu.
A ova cena Toshibe je bezobrazno visoka.

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Vidiš, možda je baš greška da svi kupuju klimu s obzirom na najveća opterećenja.
Klima se ne kupuje na osnovu najveceg opterecenja ali je dobro da se zna koji max kapacitet klime.
Zato i postoje one tabele gde Toshiba daje podatke za max-nom-min kapacitete grejanja.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.03.2015. at 23:37. Reason: spajanje postova
1973zoran is offline  
Old 06.11.2014., 20:45   #8553
Quote:
Ancient Mariner kaže: Pogledaj post
Klima se kupuje s obzirom na najveca oterecenja i za komfor. Ja recimo nikad necu potrosit struje sa svojim klimama koliko sam ih platio uz redoviti godisnji servis. Mozda ako rade 20 god. bez kvara. I sad bi trebao razmisljati trosi li lipu vise ili manje kad radi na minimumu ili se ukljucuje/iskljucuje.
koja izjava. nevjerojatno!
koja usporedba. nevjerojatno!

Šta bi trebao reći neki tajkun koji je kupio porsche-a za 150.000 eura i koji troši, neznam, 50 litara u leru?

Ja nikad neću potrošiti goriva, ni za tri života, koliko me auto košta...

šta me briga koliko troši....a auto evidnetno mnogo troši

usporedbe se rade na način da potrošnju klime uspoređuješ sa potrošnjom nećeg drugoga čime bi se grijao, a ne potrošnju klime s njenom cijenom

ovakvu usporedbu nisam u životu vidio i čemu uopće, ne kužim čemu služi

mislim zaključak je, da gore navedeni tajkun doista ne mari koliko mu troši auto jer ak ima 150000 eura da ga kupi, onda mu potrošnja goriva čini doista mizernu stavku

Quote:
A. Senna kaže: Pogledaj post

Evo da onda bacimo usporedbu:

Podaci vađeni iz ova dokumenta:
http://www.toshiba-aircon.co.uk/asse...P-E_DSK6_5.pdf (fenomenalan dokument, samo neznam od kuda da kompresor nazivne snage 1,5 kWe može vući 2,5 kWe snage)

http://planetaklimata.com.ua/instr/M...Manual_Eng.pdf
Vidim da si dao truda.
Ali trud je uzaludan
Obmanjuješ javnost
odabrao si stari model suzumija.
oznaka mojega glasi:
RAS B16 N3KV2-E / RAS 16 N3AV2-E

ostav i ajd ponovo

Quote:
Ancient Mariner kaže: Pogledaj post


Po proracunu ispada da trose jednako struju na minimalnim snagama, ali posto Mitsubishi proizvodi vecu snagu grijanja (1.3:0.9) radio bi pauze i trosio manje struje. 0.1 kW umjesto 0.144 kW.

Naravno ovo sve je pod uvjetom da je efikanost obje klime linearno jednaka na oba modela.

divota od zaključka
dakle, po tebi klime ne bi uopće trebale modulirati, jer tada bi proizvodile još veću snagu, radile pauza od 3 dana i ne bi niš trošile pri tome.

kog vraga su izmislili invertere i modulacije?

ova je čista antiteza.

sorry stari, djeluješ mi ovak čist simpatično, ali ono mislim stvarno trkeljaš bezve...

Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
životna misija kajperinje je tražiti dlaku u jajetu...ili prejudiciraš ili krivo shvatiš neke stvari...u principu najviše trolaš!
na žalost tako stvari stoje....


:klap::klap::klap:

svaka čast, proglasit ćemo te narodnim herojem

Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Evo jedno poredjenje gde je moguce sagledati modulaciju kod Toshibe koja se ovde spominje.
Top model -- Toshiba " 16 "Daiseikai 6.5.
http://www.eurovent-certification.co...dice_affiche=3
ja i dalje ne kužim zašto vadiš podatke za daisekai kad nije predmet rasprave
i sam sam skužio da daisekai baš i nije nešto i prvo sam se dvoumio između daisekaija i suzumi, na kraju odlučio za suzumija, nudi gorovo istu stvar a 1500kn jeftiniji.

stvar je valjda kod daisekaija u dodatnoj opremi - ionizator, plazma filter par dodatnih glupavih opcija malo bolji dizajn i to, što je meni apsolutno nebitno, amilsim i da ima neki napredniji kompresor, a kakva korist od njega neznam...

Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Klima se ne kupuje na osnovu najveceg opterecenja ali je dobro da se zna koji max kapacitet klime.
Zato i postoje one tabele gde Toshiba daje podatke za max-nom-min kapacitete grejanja.
sve ok, salžem se. ali ljudi kupuju bezveze nabrijane klime koje onda pod punim opterečenjem ne rade 2 dana u godini, a u većini slučajeva su predimenzionirane
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.03.2015. at 23:39. Reason: spajanje postova
Edgar is offline  
Old 06.11.2014., 21:15   #8554
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Ja ovde ne vidim neku prednost Toshibe od tih silnih modulacija,elektronike,frekvetnih regulatora I-pam,PWM,....i slicnih skracenica.
Fujitsu kaze samo u jednoj recenici I-PAM regulacija rada kompresora i to je to -- nema marketinga i pravljenje nauke od toga a u cilju reklame.Rezultati su evidentni kod Fujitsu.
A ova cena Toshibe je bezobrazno visoka.
pa ti ne vidiš prednosti načina regulacija, kad ih ne razumiješ i nepoznaješ, očigledno. Nije ni da ih ja baš nešto retjereano kužim, ali sve ima svoje. Forumaš ramzey je prije jedno 2 godine na SSM, topic elektroničko upravljanje....fino objasnio sve načine regulacije do u detalje, prednosti i nedostatke, ne sjećam se sad više detalja, a neda mi se kopati po forumu

i normalno da fujitsu samo sporedno navodi način regulacije kad se nema s čim hvaliti....

a toshiba kaže:

Ako je razlika između zadane i stvarne temperature
prevelika, inverter se prebacuje na PAM modulaciju,
ostvaruje visoki učinak i na taj način brzo postiže željenu udobnost.
Ako je razlika između zadane i stvarne
temperature mala, tada se inverter prebacuje na PWM
modulaciju. U tom je modu potrošnja električne energija
najmanja,
ali je učinkovitost najveća. Mnogi inverterski
klima uređaji koriste se barem jednim od ova dva načina
upravljanja. Samo TOSHIBA istosmjerni hibridni inverter
integrira obje tehnologije paralelno pa tako postiže opti
malne rezultate.

eto. fujitsu nema PWM i ne može potrošiti namanje struje


zato toshiba ima najveći rapson u grijanju
modulira do 0,8kw, ali i do 6,9kw isko je nominalno 5,5kw
kako modulira na niže s PWM tako modulira i na više s PAMom.....

ali, čekam da antički pomorac nam predoći novu kalkulaciju.
Ugasit će klimu na tjedan dana i uočit će da u standby troši samo 5-6w
onda će mu i to biti previše pa će je iskopčati iz struje

onda ćemo imati novi perpetum mobile: niti grije, niti troši
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 06.11.2014. at 21:29.
Edgar is offline  
Old 06.11.2014., 21:26   #8555
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A zasto si dao sliku i temperature prostora u kojem ustvari ne zivis, zasto nisi dao isto - ali za svoj stan?


a zašto bi kad pričam o toshibi a ona ne grije moj stan

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A sada ustvari grijes s klimom gdje komfora o kojem si govorio nema.
dogrijavam, ne grijem. razlika je drastična
a i predaja topline putem puhanja je sasvim drugčija nego kod radijatora koji toplinu predaju konvekcijom
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ti znaci nemas gore tu klimu o kojoj stalno govoris.
:klap:
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kako to da je dolje bolje izolacija, zar nije svuda ista. Ili si mislio na krov?
Gore imas prednost toga sto se odozdola grije, nije ni to za baciti.
kako dodje odozdola tako s skupa s ovom toplino pobjegne kroz krovi 4 krovna prozora
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ali ako ti je toliko bitna (da grijanje s termostatom i minimalnim oscilacijama smatras losom solucijom, pa si si stavio super automatiku), kako to da se grijes s Haier klimom i imas prilicne razlike u temperaturi prostora. Koje istina nisi mozda mjerio niti nam pokazao, ali zasigurno su vece nego dole, jer je dole bolja izolacija, a i bolja klima.
dogrijavam s haier klimom u ovim prijelaznim razdobljima. sada su toplinski gubici minimalni pa i oscilacije temp minimalne ako uopće postoje,a vjerojatno postoje ali ih nisam mjerio i nisam osjetio



Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A tvoja? Obzirom da ti ne grijes svoj stambeni prostor s tom klimom o kojoj govoris nego s Haierom. I pretpostavljam da komfor kojeg imas ne moze biti ni blizu onog s automatikom. Dapce, vjerujem da je puno veci uz radijator u svakoj prostoriji, termostat i termoventile.
haier se pali i gasi baš kako navode drugi forumaši.
dogrijavam. klima gore radi sat dva tri najviše onda je ugasim.
ali nas gore nema veći dio dana doma




Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Komfor je (opet samo pretpostavljam) ipak daleko od onga kojeg si imao s automatikom, a i od onog koji se dobiva klasicnim centralnim, s obicnom regulacijom
radi minimalnih toplinskih gubitka sad akada je +15 vani haier sasvim dobor zagrijava prostor. kako se spušta vanjska temp tako prestanem koristiti haiera.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 06.11.2014., 21:47   #8556
Samo za one debelih zivaca, strpljive ili ful flegmaticne. Naravno unaprijed se ispricavam na offu i preporucam preskociti post.
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Životna misija kajperinje je tražiti dlaku u jajetu
Daleko od toga da mozda nisam sitnicava i ne lovim se za napisano, ali svakako mi to nije bas zivotna misija.
Ali da mi se bas ne svidja kad netko trkelja, to je istina.
Svakako nisam odusevljena kada netko u svakom postu umjesto da napise nesto konkretno, objasni ili odgovori...opetovano ponavlja kako nista ne razumjem, nista ne mogu shvatiti i jasno pokazuje kako misli da sam glupa. (sto u biti ne zamjeram, jer ni ja o nekima ne mislim nista dobroga, ali nacin mi se ne svidja)
Ako je nesto jednostavno, prakticno, ekonomicno i nadasve odlicno...a ti ne mozes to nekome predociti i na svaki komentar odgovaras sa "glup si", mislim da mozda trebas promijeniti pristup.
Stvar je u tome da na neke stvari nema odgovora, niti je u pravu (npr. s termostatom na max ako si pratio) ali jako voli biti u pravu i iako se meni to predbacuje...stvar je ipak u tome da je bit ta da se nista ne bi dogodilo i da nema nikakvog posebnog razloga ne drzati termostat na maximumu (ako se zeli regulacija samo s ventilima), ali ovako ...kad se prekine koverzacija, valjda se ispadne mocan. Reci "imas pravo" je dosta nezgodno kad si bas onako pun sebe i sav pametan....pogotovo ne nekoj glupaci na forumu. Bolje izvrijedjati do kraja i povuci se, pa ce neki bar misliti da si u pravu.
Naravno ni ja, ni ostali nismo puno drugaciji, ali neki u tome pretjeruju...mozda sam to ponaked i ja (tko nije), ali mislim da ovdje to nije slucaj. Ja iskreno kazem da nisam strucnjak niti za klime, niti za nekakve automatike...dakle, samo pitam, pretpostavljam i pokusavam logicno razmisljati. Ako znam ista, to je o onom klasicnom centralnom grijanju. Sve drugo sam ustvari ovdje na forumu procitala.
Medjutim, neki znaju sve..i o klimi, o svim klimama, o svim grijanjima, o automatici i o tome sto je dobro bas za svakog, pa i za mene. A zna kako se osjecam i koliko mi je neugodno s mojim grijanjem i jasno zna da sam glupa i od svega nista ne razumijem.
Ne moze prihvatiti osnovne stvari...da nije sve za svakog, i da blagodati koje su tako super ne trebaju svakome... A na koncu to sto je bio kao imperativ, na koncu nema ni on...jer se s tim niti ne grije i ne misli sve dok ne bude jako hladno...a do tada s nekom klimom, koja ce dati u 80 kvadrata kakti odlicnu komociju sto se tice temprature, sigurno bolju nego li ju imaju ljudi s centralnim.
Stvarno ne volim nekakvo napuhavanje i velicanje onog sto netko kao ima i preporuca svima kao najbolje. A ni sam nema pojma sto mu najbolje i odrice se necega sto je preporucivao kao must have (zbog komocije koju zeli), pa sad s preporuka za automatiku prelazi na preporuku za klimu (naravno, onu koju on kao ima, a cak i nema) ...jer je sad to kao super.
S takvim postovima imo navodi ljude na krivo razmisljenje, na krive poteze...sto ne smatram bas korektnim.
Takvo razmisljanje...ja i ono sto imam ja... i kako sam super zadovoljan temperaturama u stanu u kojem ne zivim) dok se grijem s nekom losom starom klimom, a komocija temperature bez ikavih oscilacija mi je uzasno vazna...a drugima drzim prodike kako im je to s termostatom lose i nije ugodno...
...jednostavno ne svidja mi se.
I zato reagiram.
Ima tu i na drugim temema pametnih ljudi, koji hoce pomoci, savjetuju...stvarno znaju (jer se time bave), ali ni jedan nije bas toliko pametan i prepotentan da bi drugima bas govorio sto i kako trebaju.
Imo, na svakome je da odluci sto je za njega najbolje. Osoba kao ...ta neka, meni stvarno nije ta na ciji bi se savjet oslonila.. jer je vrlo kontradiktorna i samodopadna u svemu tome.
Mozda nisam u pravu, mozda je moj dojam sasvim pogresan...no ja stvarno ne mislim da je covjek glup (kao sto on za mene ustvari tvrdnjama da nista ne mogu shvatiti tvrdi), ali nekako mi to silno znanje o svemu ne ostavlja neki pozitivan dojam.

Quote:
...ili prejudiciraš ili krivo shvatiš neke stvari...
Tko? Ja? Jasno da neke stvari krivo shvatim ili da ih shvatim upravo onako kako su napisane, a ne onako kako su zamisljene.
I ja sam nekima koji se bas stvarno tesko snalaze s etaznim grijanjem i regulacijom (s programibilnim termostatom, pa cak i s onim najobicnijim) pomagala i objasnjavala, pokusavala pomoci...i jasno da neke stvari ne razumiju, bar ne odmah, ali ih nikako zbog toga ne smatram glupima. Nije svima sve poznato i jasno je da neke stvari ne razumijemo.
Da prejudiciram...ne bih znala na sto s tim mislis, ali necu reci da mozda nije tocno da nesto unaprijed pretpostavim, a nije tocno. Naravno, u tom slucaju ako to uvidim nema problema da to i priznam, a ako ne uvidim, mozda moze netko objasniti i dati neke konkretne argumente.
Quote:
u principu najviše trolaš!
na žalost tako stvari stoje....
Ne, troler nisam, znalac nisam, to priznajem, cjepidlaka jesam, ali to ne.
Nije meni namjera svadjati se i potpirivati besmislenu raspravu, da mi je do toga radila bih to na temi koja mi nije draga/zanimljiva, a ne tu.
Medjutim nekako me mozda neki likovi koji mi se ne cine bas vjerodostoji navuku na reakciju.
Kad mi netko iz posta u post objsnjava kako moja regulacija koju imam nije bas dobra jer ima odstupanja od pola stupnja koja mi nanose neugodu i uvjerava me u moju neugodu koju osobno ne osjecam jer ne drzim konstantnu temperaturu niti ju ocekujem niti ju trebam....
...i brica bajke o svojoj savrsenoj regulacini gdje je maksimalno odstupanje 0.1°...sve u nekom kontekstu kako je sve drugo lose i svi bi si trebali to nabaviti jer je super.
A onda ipak taj netko ...koristi grijanje vec drugu godinu s nekom klimom starom 10 godina koja i nije nesto...a ovdje podastire fascinantne podatke ...kako je vrlo zadovoljan grijanjem koje ima.
A nema. Nema on, jer on nema tu klimu svom stambenom prostoru, ali je stavio tlocrt i temperature s kojima je on kao zadovoljan. Iako je temperatura valjda i preko 1-2° drugacija ovisno o tome gdje stojis ... i iako to uopce nisu podaci iz njegovog prostora, nego iz onog s nekom drugom klimom. A ako s oscilacije 0,1 gdje nikako ne mozes zamisliti tu uzasnu neugodu od 0,5°...ustvari prijedjes s konja na magarca i imas i puno vecu razliku....ne znam cemu onda dalje pricati ljudima o nekoj must have komociji.
Netko tko toliko kritizira tudje i prica hvalospjeve o komociji koju ima s automatikom koja je tako precizna, sve u nekom emjeru to je super, svi sti to trebaju kupiti, pa onda se ipak vec drugu godinu pokusava grijati s klimom nizeg ranga koja ne nudi bas puo od komocije, meni ide malo na zivce, pa onda i reagiram.
Mislim da je meni moja komocija (u skladu s mogucnostima, sto mojim, sto objekta) sasvim u redu...ali vjerujem da bi mozda netko tko stvarno nista ne razumije cak i povjerovao da je najpametnije odmah otici u ducan i kupiti automatiku s vanjkim osjetnikom. Samo taj mozda ne bi procitao i poneki post nakon toga...gdje se isti taj ustvari grije neceim drugim i nema tu komociju koja mu je pri hvlaospjevima automatike bila neki imperativ.
MIslim da bi ove teme trebale biti ...osim konverzacije onih sturucnih, oko raznoraznih finesa koje vecina nas niti ne razumije, ipak i neko korisno stivo koje bi pomoglo u nekom odabiru.
Pretjerivanje u ni u kojem smjeru mislim da nije bas svrsishodno.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 06.11.2014., 21:55   #8557
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
životna misija kajperinje je tražiti dlaku u jajetu...ili prejudiciraš ili krivo shvatiš neke stvari...u principu najviše trolaš!
na žalost tako stvari stoje....
prigodna:

http://www.youtube.com/watch?v=AVqLQXQhUUE
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 06.11.2014., 21:56   #8558
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa ti ne vidiš prednosti načina regulacija, kad ih ne razumiješ i nepoznaješ, očigledno.
a toshiba kaže:
eto. fujitsu nema PWM i ne može potrošiti namanje struje
zato toshiba ima najveći rapson u grijanju
modulira do 0,8kw, ali i do 6,9kw isko je nominalno 5,5kw
kako modulira na niže s PWM tako modulira i na više s PAMom.....

Pa dobro , ajde ako ja ne znam ti mi objasni

- Ako Toshiba ima sve te prednosti u upravljackom sklopu invertera kako je moguce da pripada istoj klasi efikasnosti A++ kao i zastareli Fujitsu LT koji radi ina - 20 c.

- Kazi mi za cenu Daiseikai da li mislis da je opravdana - da li mislis da je ovo klasicno sisanje ovce !!!!
1973zoran is offline  
Old 06.11.2014., 22:00   #8559
Ja tvrdim da dvije klime koje imaju istu snagu s tim da jedna ima minimum na 20%, a druga na 30% nominalne snage i imaju istu ucinkovitost da ce trositi isto bez obzira sto ce se ova koja radi na 30% paliti/gasiti. Govorim iskljucivo o radu kad je potrebno zagrijavanje na minimumu snage.

Ti se s tim ne slazes. I to je to. Nema smisla nastaviti.
Ancient Mariner is offline  
Old 06.11.2014., 22:04   #8560
Pogledaj jedno poredjenje Toshibe i ovog Fujitsu koji je zastareo i los.

http://www.energimyndigheten.se/Hush...&extended=true
http://www.energimyndigheten.se/Hush...&extended=true
1973zoran is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.