Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 11:13   #21
Znam da se sustav ne gasi (no bio je gasen da puta do sada), no jako je tesko temperirati ikako prostor recimo rpijenosnim radijatorom jer je polu-potkrovlje i jako je velik (60m2 cini o tivreni prostok hodnik-kihinja-dnevna), takoder vremenske oscilacije u Ljubljani su uzasne. redimo do petka je sada dnevna max 16-17, nocna pada ispod 10 i nakon par dana je prehladno, u petak dolazi zatopljenje, bit ce iznad 20, sa dnevni boravak koji ima i najvise prozora je na juznoj strani..

Postavke sam promjenila prije par dana, prije nego sam otisla na put da grije samo od 6 do 9:30 ujutro (upravo da bi izbjegla pregrijavanje), nocna 21, dnevna 24. Kada smo dosli u stan sinoc bilo je 26 -.-
Nocas u tri ujutro sam prebacila na rucno i stvaila na 23 i jutros opet imam 26,1.
ne kuzim,eto, ne znam kako regulirati da je temp oko 24. Da ima taj kontinuitet i bok. Sada sam napravila propuh jer se nemre disati.
Sljedeca, da li je normalno da bojler skljoca/kvrcne u nepravilnom razmaku (immergas model victrix zeus)?

Zadnje uređivanje pupetta.maresca : 05.10.2014. at 11:50.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:14   #22
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Znam da se sustav ne gasi (no bio je gasen da puta do sada), no jako je tesko temperirati ikako prostor recimo rpijenosnim radijatorom jer je polu-potkrovlje i jako je velik (60m2 cini o tivreni prostok hodnik-kihinja-dnevna), takoder vremenske oscilacije u Ljubljani su uzasne. redimo do petka je sada dnevna max 16-17, nocna pada ispod 10 i nakon par dana je prehladno, u petak dolazi zatopljenje, bit ce iznad 20, sa dnevni boravak koji ima i najvise prozora je na juznoj strani..

Postavke sam promjenila prije par dana, prije nego sam otisla na put da grije samo od 6 do 9:30 ujutro (upravo da bi izbjegla pregrijavanje), nocna 21, dnevna 24. Kada smo dosli u stan sinoc bilo je 26 -.-
Nocas u tri ujutro sam prebacila na rucno i stvaila na 23 i jutros opet imam 26,1.
ne kuzim,eto, ne znam kako regulirati da je temp oko 24. Da ima taj kontinuitet i bok. Sada sam napravila propuh jer se nemre disati.
Sljedeca, da li je normalno da bojler skljoca/kvrcne u nepravilnom razmaku (immergas model victrix zeus)?
Dok je ovakvo vrijeme dogrijavaj stan stan sat ili 2 dnevno s klimom koju imaš sigurno instaliranu, a podno upali 1.11. kada maksimalna dnevna temperatura padne ispod 15°C, a noćna je oko 0, onda kada su uvijeti da podno radi neprestano, i tako do 15.3. kada ja gasim svoje.

Osnovni problem je previsoka temperaturi polaza, smanji ju na minimalnu po ovom vremenu, zbog toga imaš strašna nadvišenja sobne temperature.

Kakvu regulaciju imaš, kakav termostat, regulator, miješajući ventil, plinski bojler, kakva je to pumpa koja ima 5 brzina??

Uglavnom temperatura polaza od 35°C je definitivno previsoka, je imam podešeno da je 27°C polaz kada je vani 0°C, a pri -20°C je polaz 33°C! Možda tebi odgovara više, no sigurno ne 35°C kada je vani 18°C.

Za ispravan rad podnog treba biti instalirana odgovarajuća regulacija, i još važnije, ta regulacija treba biti ispravno podešena. To podešenje ne može napraviti serviser u 10min posjeta, nego korisnik mora znati nešto o tome i tijekom prve zime u stanu se malo poigrati, nekoliko dana za redom isprobavati postavke, a kad se jednom podesi, onda se ne dira narednih 20 godina :-) Isto tako treba podesiti temperature u pojedinim sobama na prigušnicama u razvodnom ormariću, također posao koji se radi svaki dan pomalo tijekom tjedan dana. Podešava se sporo, jer si i sam uočila, da kada upališ podno ono grije tek za 6 sati, a kada ugasiš onda grije još 24 sata, te efekte promjene podešenja vidiš tek idući dan.

Normalno da bojler kvrcka kad se upali ili ugasi, to je grijanje ili hlađenje materijala, svi bojleri 'kvrckaju'.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:28   #23
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Znam da se sustav ne gasi (no bio je gasen da puta do sada), no jako je tesko temperirati ikako prostor recimo rpijenosnim radijatorom jer je polu-potkrovlje i jako je velik (60m2 cini o tivreni prostok hodnik-kihinja-dnevna), takoder vremenske oscilacije u Ljubljani su uzasne. redimo do petka je sada dnevna max 16-17, nocna pada ispod 10 i nakon par dana je prehladno, u petak dolazi zatopljenje, bit ce iznad 20, sa dnevni boravak koji ima i najvise prozora je na juznoj strani..

Postavke sam promjenila prije par dana, prije nego sam otisla na put da grije samo od 6 do 9:30 ujutro (upravo da bi izbjegla pregrijavanje), nocna 21, dnevna 24. Kada smo dosli u stan sinoc bilo je 26 -.-
Nocas u tri ujutro sam prebacila na rucno i stvaila na 23 i jutros opet imam 26,1.
ne kuzim,eto, ne znam kako regulirati da je temp oko 24. Da ima taj kontinuitet i bok. Sada sam napravila propuh jer se nemre disati.
Sljedeca, da li je normalno da bojler skljoca/kvrcne u nepravilnom razmaku (immergas model victrix zeus)?
Vidim na stranici prije da je sobni termostat Amico remote
http://www.rvr.ie/datastore/catalog/...rol%20Unit.pdf
Na drugom podforumu je spomenuto da postoji i vanjski temperaturni senzor. Treba po ovim uputamo provjeriti njegova podešenja sa stranice 8 i 9, treba raditi u modulirajućem radu i odabrati odgovarajuću krivulju rada po vanjskoj temperaturi, za podno grijanje krivulja 1 ili 2.
Ali u vašem stanu čini se da ima jedan sistemski problem, da su i podno i radijatori spojeni direktno na plinski bojler, pa onda ako se podese postavke optimalne za podno radijatori uopće ne griju, a ako je optimalno za radijatore, podno se pregrijava.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:36   #24
Stan je u najmu, nije nas, vlasnik kuce je inako popizdio jer sam nazvala servis i natjerala ih da dodu i pogledaju i da mi objasne kako to funkcionira.
Serviser je rekao da je stavio nesto sa 3 na 5, da se brze zagrije, a sto se tice vode u sistemu, nju je stavio na 45. Temperatura je pala jedan dan u stanu na 18 (val 5 dnevnog zahladenja) i upalila sam grijanje na 23-24 i imala sam ujutro 29,5 stupnjeva. (dan kasnije pocela sam iscitavati net kako podno funkcionira)
Tada sam zvala servis da koja je ovo shit da sam trazila da sistem malo ubrza a ne da mi napravi ekvatorsku zonu u Ljubljani! Vlasnik je vec bio urigiro u servisu da smiju doc samo na njegov poziv, pa sam njega zvala i kada je dosao otkrio da je netko stavio vodu na 47 °C (serviser). Eto kao sto sam i serviseru rekla tako sam i njemu rekla da gumb br.3 necu dirati!
Radijatori imaju svoj regulator i ima ih samo dva u spavacoj/radnoj sobi koja nema podno.Trenutno su na * jer podno uspjesno zagrijava i taj prostor. Mislim da taj sistem okej jer je kuca nova i vrlo kvalitetne grade, tip stedne kuce. Klimu nemamo jer nema potrebe zbog iznimno dobre izolacije.

Moj problem je sto mi zivimo doslovno u autu. Tri dana sam u stanu, dva u Ptuju, dva u Kozinama, jedan u AT i nemrem reagirati dva-tri dana prije jer nismo tu. Kuzim da nije vrijeme za grijanje, ali nas dvoje smo sami u velikom stanu (100m2) i to povremeno stoga kada dodemo ako grijanje nije ukljuceno nas doceka temp. ispod 20 °C. I bude stvarno hladno.

ja tu krivulju ne kuzim, dole je temperatura vani, a ovo 12345 na obje strane? Kuzim engleski, ali ne znam sto bi ja trebala napraviti sa tim 1-2-3
Ali cu staviti gumb 3. na 27 °C (topline vode u cijevima podnog). ako to ne prode nek ide u 3 pm, neka grije ko gradska toplana i imat cu otvoren prozor!

Sto se tice stranice 8-9 na slovenskim uputama 12), moje postave su crvene boje:

1) TEMPERATURA VODE, KI JO GRELNIK POŠILJA

V POTISNI VOD.

Na zaslonu se izpiše simbol “nacrtan radijator ”. 30,3 °C

2) IZBRANA SOBNA TEMPERATURA.

N a z a s l o n u s e v k l j u č i s i m b o l

termometar u kucici ”. Prikazana sobna temperatura pripada trenutno

aktivnemu režimu temperature glede na način delovanja 21,00 °C jer nisam znala kako natjerati grijanje da crikulira a da ne zagrijava prostoriju jer ionakoimam 26 °C

(dnevna “ ” ali varčna “ ”).

3) TEMPERATURA ZRAKA NA PROSTEM.

Na zaslonu sta vključena simbola “ termometar van kucice ”. kucica i - - (nema podataka)





sto se tice skljocanja, nije takav zvuk.
Zamisli da imas plasticnu zlicu za kavu, stavi je na tanjur i onako ko dijete digni jedan kraj i opali po tanjuru (ko da dajes cvrgu) e to je taj zvuk. ne onak krc-krc-krc, upaljen plamenik. Vec dong bez nekog vremenskog razloga, najvise nocu (valjda zbog vanjskog regulatora koji octio ne radi jer nema ocitanja)

i zadnje, a posto se kuzis, znaci trenutno je teromstat stavljen na 21 °C od nocas u 3 ujutro, fixno (nikakv program). Temperatura je idalje skoro 26 sto znaci da je razlika 5°C izmedu zeljenog i unesenog i stvarnog stanja u zraku. I grijanje radi jer je pod sata u pola 12 u noci pod zatoplio (osjeti se razlika naspram popodneva). zasto? ne bi li voda samo trebala cilkulirati i ne biti topla?

Zadnje uređivanje pupetta.maresca : 05.10.2014. at 23:49.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 13:16   #25
pozdrav,
pridružujem se ovoj temi jer planiram izvesti na rekonstrukciji kuće baš ovu kombinaciju, podno dolje a na katovima radijatorsko.
do izvdbe se još mogu predomišljati pa je svaka informacija dobrodošla..
tik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 08:47   #26
Ovako, savjet ovoj gospođi iz prethodnih postova. Nemas se sta razmsljati, kupi prnje i seli u drugi stan. Ne zbog toga sto se smrzavas, nego zbog tog majmuna od gazde stana sto ga imas. Kratko i jasno.

LeeChaampa, daj se vise dogovori sam sa sobom pa onda se vrati i prosipaj pamet. Trebas shvatiti da ovdje dolaze i ljudi koji ne znaju o grijanju, netko će popušiti nečiju spiku, pa će ga pušiti jako dugo jer je eto progutao nečije pametovanje. Pratim ovu temu već poprilično puno. A ti ga brate jednom drumom dugi puta šumom. Samo jedan primjer, postavljaš pitanje na koje i ja znam kako bi trebalo ići iako nemam blage veze o grijanju. I to je sve u redu, covjek kad ne zna pita. Ne postoji glupo pitanje, moze samo biti glupi odgovor. I nije problem sto ti pitas vec je problem sto se ja zakacim na temu i gledam, kad ne vjerujem,covjek koji je postavio pitanje iz osnovnih osnova, za 2 mj, soli pamet i raspravlja u temi kao da iza sebe ima najmanje 30 godina iskustva, sto u projektiranju sto u izvodenjum sto u kontroli, sto u feedback-u.
A ono prosla dva jebena mjeseca, nisi ni tri postene vatre odlozio kako treba u tom periodu. Nemoj ovo shvatiti osobno, ima tu jos takvih.

Tik, razmisli jos 100 puta o toj kombinaciji.
1. kad to stavis - najebat ces se i glavom lupati i sam sebe pitati, pa sto nisam stavio samo ovo ili samo ono
2. bolja opcija je ili samo ovo ili samo ono
3. ovisi na cemu se sad grijes i kakva su ti iskustva, jebes tuda iskustva. Tvoja su bitna
4. ne kazem da mozda nemoze funkcionirati navedena kombinacija, ali tesko ces naci kod nas nekoga tko je u stanju to napraviti a da to radi kako treba

Ako se odlucis to ipak raditi, obavezno iz kotlovnice u kucu dva odvojena razvoda, citaj obavezno. Znam da ce ti majstor nas, koji je zavrsio nekakav seminar u trajanju tri skolska sata doci i reci, ma ne treba ti to, morat ces onda uzimati i mis ventil itd. takvog potapsaj po ramenu i posalji natrag na mjesalicu jer je sigurnoto i radio do jucer.

Ja nemam pojma o grijanju ali imam razvedenu tu kombinaciju i moze se ovdje javiti tko god hoce ali meni nema sta pametovati, to je jednostavno sranje u bojama.

Bice tu prica i i o kojekakvim podnim termostatima, kojekavim oventropovim RTL, Danfossovim i slicnim ventilima za podno grijanje. Vjeruj sve je to za kurac.

Cim ti nesto na povratu regulira nesto sto treba biti na polazu odmah vidis da je to prodavanje magle. I nije problem u njima, takvih prodavaca magle je uvijek bilo i uvijek ce biti u svim sferama drustva i ekonomije.

Sa ovim navedenim ventilima neces to regulirati. Ili ce ti to prejako grijati ili nece nikako. Jako tesko ces naci mjeru.

Zalosna je cinjenica sto su nasi sljakeri toliko niski da mu ovaj plati vikend okupljanje negdje na jahorini,jbte jedi i pij koliko hoces. Ovaj svrsava kurceci se po selu da ga je jedna renomirana firma tako pocastila, toliko je van sebe da ce pola radnog vijeka govoriti kako su to jebeni proizvodi.

Naravno od tolikog kurcenja nece stici uzeti malo literaturu pa nauciti kako nesto treba biti da bi funkciniralo. Lakse je zapamtiti dva detalja i to prodavati neukom narodu, koji na kraju sve to plati pa i to vikend izdrkavanje na jahorini, a pri tome ce se jebati sa grijanjem, da ce na kraju kupiti pecicu i zaloziti vatru kao nekad.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:22   #27
g-sad
LeeChaampa, daj se vise dogovori sam sa sobom pa onda se vrati i prosipaj pamet.

Izgleda da imamo razlićita saznanja o sustavima grijanja i onda nam se preporuke "svađaju".

Cim ti nesto na povratu regulira nesto sto treba biti na polazu odmah vidis da je to prodavanje magle.

Ovdje isto imamo čist suprotno mišljenje!
Objasni zašto ne bih mogao održavati temperaturu povrata?
Održavanje temperature povrata "uključuje" vođenje po vanjskoj temperaturi bez vanjskog osjetila i podešavanja po nagibu krivulja.
Tu je jedino problem automatika - takva se na tržištu ne može naći (jedino industrijska) ili SSM.
U čemu je problem?
Kad senzor očita vrijednost, podatak pošalje na miš ventil, tada treba podesiti vrijeme za koje će promjena na miš ventilu stići ponovo do senzora. A to je vrijeme cirkulacije kroz izmjenjivać (podno ili radijator) mjereno u minutama.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 06:30   #28
Kod mene je izvedeno grijanje u kombinaciji podno + radiatori , grijano na pelete.
Kuća je montažna niskoenergetska prizemnica 128 m2.Kotao i spremnik peleta se nalazi u pomoćnoj zgradi udaljenoj 7m od kuće .
Radijatori su u svim spavačim sobama i u dnevnom boravku , dok je podno u svim ostalim prostorijama(hodnici , kupatilo(+ljestve ), ostava ,wc, blagovaona,kuhinja).Ugrađea su 2 sustava razdjeljnika grijanja ( 1 za podno , 1 za radijatorsko ).
Grijanjem se regulira preko tjednog termostata smještenog u dnevnom boravku.Od početka je bilo zamišljeno da se primarno grijemo preko radiatora ,a podno da se koristi kao dogrijavanje prostora pošto imamo 2 male bebe , i 1 od njih je puzaćpa je potrebno da podovi budu barem mlaki .
Pošto je 1. sezona grijanja započela mogu i dati neki sud.Temperatura noću ne pada ispod 22 stupnja dok dnevna je oko 23.5 stupnja.Do sad se palilo 2 puta na dan ( ujutro i navećer), dok je zadnjih 2 dana paljenje centralnog 3 puta na dan.
Troši se po novom oko 1.2 vreče peleta na dan ( viševica ). Očekivano za zimu u 12 i 1. i 2 mj je oko 1.5 do 2 vreće peleta na dan.Peleti su kupljeni po 1.80 kn po kg , što ispada da se trenutno grijemo za stalnu min temp od 22 C 36 kn po danu.

Zadnje uređivanje tudum78 : 28.10.2014. at 06:36.
tudum78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:46   #29
Imam podno grijanje u stanu na donjoj etazi dok su u potkrovlju razvučene cijevi za priključak na ventilokonvektore u dvije sobe.
Sad me zanima da li uopće ima smisla stavljati ventilokonvektore kad mi je temperatura ulaza podnog grijanja oko 37-38, a temperatura povrata 32-33. Koliko ventilonvektor s tom temperaturom može zagrijati uopće prostoriju? Sobe su od 9 i 12 kvadrata izolirane s 5 cm stiropora iznutra.
salvadordali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:15   #30
Quote:
salvadordali kaže: Pogledaj post
Imam podno grijanje u stanu na donjoj etazi dok su u potkrovlju razvučene cijevi za priključak na ventilokonvektore u dvije sobe.
Sad me zanima da li uopće ima smisla stavljati ventilokonvektore kad mi je temperatura ulaza podnog grijanja oko 37-38, a temperatura povrata 32-33. Koliko ventilonvektor s tom temperaturom može zagrijati uopće prostoriju? Sobe su od 9 i 12 kvadrata izolirane s 5 cm stiropora iznutra.
Ventilokonvektor će sasvim lijepo raditi na temperaturi polaza 37°C, uz svaki ventilokonvektor imaš dijagrame na kojima stoji koju snagu daje na kojoj brzini ventilatora uz određenu temperaturu vode, te onda odabereš odgovarajući ventilokonvektor. Ja imam doma jedan veliki ventilokonvektor (cca 120cm širine) i u njega šibam 38-40°C i jako lijepo grije, za nekoliko minuta podigne temperaturu u skoro cijeloj kući za 1°C, sve ostalo u kući mi je podno grijanje.
Jedino mi se čini da ti je temperatura za podno malko visoka, jel baš mora toliko u pod?

Zadnje uređivanje Chvembo : 28.10.2014. at 12:27.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:20   #31
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Ventilokonvektor će sasvim lijepo raditi na temperaturi polaza 37°C, uz svaki ventilokonvektor imaš dijagrame na kojima stoji koju snagu daje na kojoj brzini ventilatora uz određenu temperaturu vode, te onda odabereš odgovarajući ventilokonvektor. Ja imam doma jedan veliki ventilokonvektor (cca 120cm širine) i u njega šibam 38-40°C i jako lijepo grije, za nekoliko minuta podigne temperaturu u skoro cijeloj kući za 1°C, sve ostalo u kući mi je podno grijanje.
Jedino mi se čini da ti je temperatura za podno malko visoka, jel baš mora toliko u pod?
Mislim da će ići ventilokonvektori od 2 kw u svaku sobu, ovo nam je prva sezona grijanja u ovom stanu tako da još ne znam što očekivati.

Zašto misliš da je ulazna temperatura previsoka? Pločice su mi pri toj temperaturi vode blago tople tako da po meni može bez problema ići i preko 40 stupnjeva.
Inače je sistem solarnih ploča na krovu koje griju vodu u kotlu preko 50 stupnjeva dok po noći el. grijači održavaju temperaturu u kotlu na oko 38-39. Regulacija je u kotlovnici automatski podešena i tu ne mogu previše mijenjati, jedino mogu u svom stanu prigušivati ventile ulaza i povrata vode.
salvadordali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 23:57   #32
podno + centralno

Pozdrav svima...imam jedno pitanje...jel moguce povratni vod od radijatora prosarati kroz estrih do kutije sa razdjelnikom i dali bi to funkcioniralo kao kombinirano podno i radijatorsko grijanje...hvala
zdravkan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 14:48   #33
Quote:
zdravkan1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...imam jedno pitanje...jel moguce povratni vod od radijatora prosarati kroz estrih do kutije sa razdjelnikom i dali bi to funkcioniralo kao kombinirano podno i radijatorsko grijanje...hvala
Kod mene je to tako spojeno (barem mislim da je). Uglavnom kod 2 radijatora imam neku dodatnu kutiju (razdjelinik) iz koje ide voda i u radijator i u podno grijanje. Imam na njoj i regulator za toplinu da odredim koliko tople pločice želim.
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 12:01   #34
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
g-sad
LeeChaampa, daj se vise dogovori sam sa sobom pa onda se vrati i prosipaj pamet.

Izgleda da imamo razlićita saznanja o sustavima grijanja i onda nam se preporuke "svađaju".

Cim ti nesto na povratu regulira nesto sto treba biti na polazu odmah vidis da je to prodavanje magle.

Ovdje isto imamo čist suprotno mišljenje!
Objasni zašto ne bih mogao održavati temperaturu povrata?
Održavanje temperature povrata "uključuje" vođenje po vanjskoj temperaturi bez vanjskog osjetila i podešavanja po nagibu krivulja.
Tu je jedino problem automatika - takva se na tržištu ne može naći (jedino industrijska) ili SSM.
U čemu je problem?
Kad senzor očita vrijednost, podatak pošalje na miš ventil, tada treba podesiti vrijeme za koje će promjena na miš ventilu stići ponovo do senzora. A to je vrijeme cirkulacije kroz izmjenjivać (podno ili radijator) mjereno u minutama.
Sorry ako sam krivo shvatio, ali nitko nije spominjalo krivulje i vanjske senzore i sl. Ovdje je bilo govora o vulgaris kombinaciji podnio i radijatorskog grijanja. Sa vulgaris glavama na povratu, Uglavnom da skratim priču. Može ta kombinacija bez problema, ali i samo ali, ako se vuku dva polaza prema sistemu.
Nikako drugačije, u tom slučaju niti ne trebaju nikakve glave za redukciju podnog na povratu.
Kako smanjiti temperaturu polaza koji ide isključivo za podno, to ostavljam ljudima koji znaju. Ja ne znam.

Ali ovdje je bilo govora o kombinaciji podnog i radijatorskog sa jednim te istim porazom, i kroz jedan te isti razdjelnik.
U tom slučaju se stavljaju thermostats glave na povrat. Jer drugačije niti ne može.

Na polazu ne možeš a ma baš nikako reducirati i smanjiti toplinu. Osim ako odmah u startu iz peći ne staviš da je polaz cca 50 ili 60 c. Na razdjelniku nikako. Niti pomoću trikova. Osim možda prigušenicama ali ni tada nisi smanjio ulaznu temperaturu već samo dotok vruće vode u pod.
Kako bi to funkcioniralo, nemam pojma. Ali bojim se da od tog grijanja ne bude ništa.

Ako se želi podno grijanje, samo i samo jedan je način ispravan a to je konstantni protok vode kroz cijevi podnog u temperaturama zadanim za tu vrstu grijanja. Npr 40/20.

Ja imam glave na povratu za podno grijanje. Dunffoss, i šta da ti kažem. Na koju god ja temperaturu stavio taj povrat u polaz i dalje ide ono iz peći. A to je najčešće 70 c. Nekad i više. A to ne valja za pod.
No nije da se pod sad pregrijava, zapravo češće je hladan.
Zašto, zato što glave sa povrata blokiraju protok i ako uzmemo u obzir, da je podno grijanje trom sustav, sa ovakvim načinom, sa tim glavama na povratu je totalna katastrofa.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 12:14   #35
Možeš ostvariti ispravan rad uz visoku temperaturu iz peći ako instaliraš razdjelnik s pumpom i regulacijom, npr ovakav:
http://www.herz-hr.com/katalog/kompl...ci-desno-f532/

Kako si rekao, opcija je iz kotlovnice voditi posebne vodove, a druga opcija je ovakav napredniji razdjelnik koji "hladi" vodu i ima dodatnu pumpu.

Za adaptaciju postojećeg razjelnika ima u Maritermu ova armatura:
http://www.projectista.pt/produto/ki...ura-v-mix02pf/
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:46   #36
Nije ovo loša opcija, samo koliko vidim ovi sustavi su namijenjeni isključivo kad je u jednom razdijelniku samo podno grijanje, kako bi ovi sustavi mogli biti primjenjivi kod razdijelniku na kojem imaš npr. Tri kruga radijatora i 5 krugova podnog grijanja. ? A bojim se da bi ovaj sustav mogao koštati i duplo skuplje od zasebnih vodova odmah iz kotlovnice. E da mi je sad ova pamet koju nisam imao prije samo 2 godine kad sam postavljao grijanje. Kao prvo ne bi mi to nitko radio i masno naplatio za nešto što uopće ne zna i ne razumije, nego bi to sam radio bez obzira što u životu nisam više od tri puta uzeo bakar u cijev u ruke. Garantiram da bi iz veo sustav uz iste novce duplo bolje od 90 posto naših kvadrimajstora, ne prikazuje sebe kao nekakvu silu, već želim naglasiti katastrofalno stanje intelektualnih sposobnosti majstora i njihovu bezobraznost. Sve kod njih može i sve su radili samo da ne izgube rađu, nijedan nema Muda i reci gle prijatelju to ne može i točka. Ne bih htio nikoga povrijediti ali kad sam uzimao ponude i razgovarao nažalost od njih 5 ili 6 sve do jednog su bili beskicmenjaci i bez srama, a za profesionalnost, ne da nemaju pojma. Usudim se reći da ne znaju to niti napisati na papiru. Jbga ja popušio, jer sam očito bio ne sposobniji od njih.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:26   #37
Ne kosta ovaj sklop nista vise od pumpe i mis ventila u kotlovnici. Da, predvidjen je da se stavi na razdjelnik koji ima sve podno. Moza se mozda nesti izmajmunirati i na postojecem razdjelniku ako je u ormaricu dosta mjesta.
A nazalost istina je da je malo dobrih majstora. Zato je ovdje forum, no nazalost vecina na forum dodje kada je vec napravljeno sranje i inda trazi spas.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:27   #38
Jest, ja sam jedan od tih. A šta ćeš kad sjebes sam sebe u svakom pogledu. Razmišljao sam da pređem na pelet, digao bi kredit ako treba, ali i tu mi je problem što mi je kotlovnica mala, i ako stavim dodatak nemam više pristupa čišćenju dimnjaka. Sad mi je žao svake kune uložene u centralno. Da sam, a što nisam, kupio nekakvu pećku i lozio. Bio bi puno sretniji nego ovako. Ali da ne ispadne da ja sad ovdje sebe žalim. Meni treba pomoć u konstruktivnom riješenje.

Što se kod mene događa. Kako mi je ova loša kombinacija postavljena, a to je kombinacija podnog i radijatorskog grijanja u istom razdijelniku, sa termo glavama Danfoss na povratu, e sad kako mi je temperatura povrata visoka, čini mi se da zbog zagrijavanja samog razdijelnika dolazi do prebacivanja topline na ove termo glave od podnog, i šta ima za posljedicu da meni divlja temperatura u kotlu, a podovi hladni. Što nije čudno jer su termo glave blokirale protok, pa se sve odvija na tri radijatora koji naravno ne mogu to potrošiti i. Zato sam ja gore i napisao da je po meni jedini i najispravniji način svako grijanje svoj razdijelnik a iz kotlovnice vući paralelno vodova koliko treba.

E sad ja nemam ideju šta napraviti, ako se uopće može šta napraviti, da se ne prenosi toplina na termo glave preko grane povrata razdijelnika, već da isključivo na nju utječe voda koja prolazi kroz nju.

A kad se samo smislim da je meni ugradio čovjek koji 15 godina to radi, i koji kaže da je to već ugradivao, dođe mi da plačem kad vidim tko danas sve radi, a o cijenama koja se naplaćuje ne smijem ni pričati. Kad to uzmem u obzir, dođe mi da sjednem u auto i ne da mu uzmem do zadnje kune koju sam uložio, već da cijeli život uzimam mjesečnu rentu.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 18:11   #39
Lee champa se naljutio, nema ga nikako. Ja sam ti bio izrevoltiran svojim problemima i svojim majstorima, zato sam onako napisao. Sorry
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 19:08   #40
Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
Jest, ja sam jedan od tih. A šta ćeš kad sjebes sam sebe u svakom pogledu. Razmišljao sam da pređem na pelet, digao bi kredit ako treba, ali i tu mi je problem što mi je kotlovnica mala, i ako stavim dodatak nemam više pristupa čišćenju dimnjaka. Sad mi je žao svake kune uložene u centralno. Da sam, a što nisam, kupio nekakvu pećku i lozio. Bio bi puno sretniji nego ovako. Ali da ne ispadne da ja sad ovdje sebe žalim. Meni treba pomoć u konstruktivnom riješenje.

Što se kod mene događa. Kako mi je ova loša kombinacija postavljena, a to je kombinacija podnog i radijatorskog grijanja u istom razdijelniku, sa termo glavama Danfoss na povratu, e sad kako mi je temperatura povrata visoka, čini mi se da zbog zagrijavanja samog razdijelnika dolazi do prebacivanja topline na ove termo glave od podnog, i šta ima za posljedicu da meni divlja temperatura u kotlu, a podovi hladni. Što nije čudno jer su termo glave blokirale protok, pa se sve odvija na tri radijatora koji naravno ne mogu to potrošiti i. Zato sam ja gore i napisao da je po meni jedini i najispravniji način svako grijanje svoj razdijelnik a iz kotlovnice vući paralelno vodova koliko treba.

E sad ja nemam ideju šta napraviti, ako se uopće može šta napraviti, da se ne prenosi toplina na termo glave preko grane povrata razdijelnika, već da isključivo na nju utječe voda koja prolazi kroz nju.

A kad se samo smislim da je meni ugradio čovjek koji 15 godina to radi, i koji kaže da je to već ugradivao, dođe mi da plačem kad vidim tko danas sve radi, a o cijenama koja se naplaćuje ne smijem ni pričati. Kad to uzmem u obzir, dođe mi da sjednem u auto i ne da mu uzmem do zadnje kune koju sam uložio, već da cijeli život uzimam mjesečnu rentu.
Nijedna zahvat nije besplatan, ali mislim da neće koštati pretjerano. Razmontirati trenutni razdjelni oramarić, ako je potrebno uštemati veći ormarić u zid, te u njemu odvojiti podno i radijatorsko, radijatore direktno spojiti na vodove koji dolaze iz kotlovnice i njih napaja onda pumpa iz kotlovnice, a za podno instalirati u ormariću još jednu pumpu i termostatski miješajući ventil, a ove Danfose u oglasnik.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.