Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2013., 21:22   #61
Pozdrav svima imam jedno pitanje. Naime stariji sam maturant i maturu sam polagao 2004. godine. Pokušat ću ove godine se upisati na fakultet. Uglavnom pošto planiram na FER ili PMF zanimaju me neke stvari vezane za to. Naime ovako prva stvar bi bila, da sam se regao na stranicu postani student dobio sve podatke uredno, unio ocijene iz srednje i ostale podatke. Potrebna je verifikacija koju obavljam slanjem ovjerenih kopija svjedodžbi sva 4 razreda srednje + svjedodžba sa mature + ovjerena kopija domovnice na adresu navedenu na stranici. E sad da li je potrebno još štogod poslati uz to? Nekakav dopis ili nešto?

Druga stvar me zanima koliko sam se informirao za FER i PMF priznaju starijim maturantima osnovni dio mature te ako se žele bodovi sa mature upisuju se samo Matematika viša razina + Fizika na državnoj maturi? Pa eto ako mi može tkogod potvrditi ili ispraviti to ukoliko je pogrešno.

Treće gore spomenute predmete za državnu imam vremena prijaviti sad do 1. veljače?

Eto toliko nadam se da mi neko može pomoći oko ovih nedoumica.

LP

Zadnje uređivanje Svarog : 03.01.2013. at 22:33.
Svarog is offline  
Old 03.01.2013., 21:53   #62
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, mogu li nakon 1.2. kada prijavim predmete za maturu i fakultete, kasnije još mijenjati redoslijed fakulteta, jer se još uvijek dvoumim, posebno zbog mjesta studiranja?

Većinu studijskih programa, kao i njihov redoslijed možeš mijenjati do 16.7.2013.
Neki fakulteti mogu odrediti i raniji rok prijave za pojedine studijske programe (uglavnom one koji zahtijevaju dodatne provjere specifičnih znanja, vještina i sl.). Za svaki slučaj najbolje je provjeriti na službenim stranicama pojedinog fakulteta koji te zanima.
Hopery is offline  
Old 05.01.2013., 17:30   #63
faks koji želim upisati daje 10% za maturu iz biologije, ali nije obavezno. Mene zanima koja je razlika ako ja položim taj test sa 2, ili sa 5? Jer sigurna sam da ne dobiješ 10 % za bilokoju ocjenu
Ana0212 is offline  
Old 05.01.2013., 17:44   #64
Quote:
Ana0212 kaže: Pogledaj post
faks koji želim upisati daje 10% za maturu iz biologije, ali nije obavezno. Mene zanima koja je razlika ako ja položim taj test sa 2, ili sa 5? Jer sigurna sam da ne dobiješ 10 % za bilokoju ocjenu
Quote:
Ana0212 kaže: Pogledaj post
faks koji želim upisati daje 10% za maturu iz biologije, ali nije obavezno. Mene zanima koja je razlika ako ja položim taj test sa 2, ili sa 5? Jer sigurna sam da ne dobiješ 10 % za bilokoju ocjenu
Ovisi ti koliko posto dobiješ iz ispita biologije. Ako imaš, npr. 75%, dobit ćeš 0.75*10%(odnosno 0.75*100 bodova).
hyhy is offline  
Old 06.01.2013., 01:13   #65
Evo da pitan pa ako tko zna odgovor..

Znači ja sam iz Zadra i pišem ponovno maturu i kad prijavin ispit za mjesto pisanja imam samo Split,Osijek,Rijeku,Zagreb i Slavonsi brod

Što stvarno moran ići sve do Splita za pisati maturu
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is offline  
Old 06.01.2013., 22:01   #66
Quote:
bambus 17 kaže: Pogledaj post
Evo da pitan pa ako tko zna odgovor..

Znači ja sam iz Zadra i pišem ponovno maturu i kad prijavin ispit za mjesto pisanja imam samo Split,Osijek,Rijeku,Zagreb i Slavonsi brod

Što stvarno moran ići sve do Splita za pisati maturu
Da moras, i ja sam iz Zadra pa sam prosle isao u Zg pisat maturu, a mozda budem i ove ponovno.

Imam i ja pitanje, koji je rok za uplatu ispita DM-a?
exception is offline  
Old 06.01.2013., 22:35   #67
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Da moras, i ja sam iz Zadra pa sam prosle isao u Zg pisat maturu, a mozda budem i ove ponovno.

Imam i ja pitanje, koji je rok za uplatu ispita DM-a?

Prema podacima sa službene stranice rok za uplatu troškova polaganja ispita je 21. 4. 2013.
Hopery is offline  
Old 07.01.2013., 02:15   #68
Quote:
Hopery kaže: Pogledaj post
Prema podacima sa službene stranice rok za uplatu troškova polaganja ispita je 21. 4. 2013.
Zahvaljujem na odgovoru. :-D
exception is offline  
Old 07.01.2013., 03:11   #69
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Da moras, i ja sam iz Zadra pa sam prosle isao u Zg pisat maturu, a mozda budem i ove ponovno.

Imam i ja pitanje, koji je rok za uplatu ispita DM-a?
Hvala znači morati ću ići do Splita...oni kada znadu da san linčuga pa mi ovo namjerno radu
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is offline  
Old 07.01.2013., 15:09   #70
ajd ljudi pomagajte! Bitno mi je da znam odgovor na pitanje.
Stariji sam maturant i želim na državnu maturu.
1. Ako neki studijski program traži A razinu matematike, a ja položim B razinu, da li svejedno dobivam neke bodove (iako se traži a razina)?
2. A drugo pitanje, ako idem na A razinu i padnem , tj. npr. imam 5%, da li ću ipak imat neke bodove , npr. od 100 bodova ja dobijem 10 (i time u principu padam ispit)?

ZNAM DA TO NE VRIJEDI ZA LJUDE OD KADA JE POČEO SUSTAV DRŽAVNE MATURE, no kao stariji student znam da uopće ne moram polagat predmete koje ne želim.
hrc1988 is offline  
Old 07.01.2013., 15:16   #71
Quote:
hrc1988 kaže: Pogledaj post
ajd ljudi pomagajte! Bitno mi je da znam odgovor na pitanje.
Stariji sam maturant i želim na državnu maturu.
1. Ako neki studijski program traži A razinu matematike, a ja položim B razinu, da li svejedno dobivam neke bodove (iako se traži a razina)?
2. A drugo pitanje, ako idem na A razinu i padnem , tj. npr. imam 5%, da li ću ipak imat neke bodove , npr. od 100 bodova ja dobijem 10 (i time u principu padam ispit)?

ZNAM DA TO NE VRIJEDI ZA LJUDE OD KADA JE POČEO SUSTAV DRŽAVNE MATURE, no kao stariji student znam da uopće ne moram polagat predmete koje ne želim.

1. Ne, B razina ti ništa ne vrijedi ako fakultet traži A razinu.
1. Ne. 5 % sigurno nije dovoljno za prolaz, što znači da ti se to računa kao pad - i automatski ne dobivaš nikakve bodove.
Hopery is offline  
Old 08.01.2013., 20:30   #72
bok ljudi..
da li znate na koju adresu je potrebno odnijeti potpisanu prijavnicu?
renata555 is offline  
Old 08.01.2013., 20:36   #73
Quote:
renata555 kaže: Pogledaj post
bok ljudi..
da li znate na koju adresu je potrebno odnijeti potpisanu prijavnicu?
Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Petračićeva 4, 10000 Zagreb.
Hopery is offline  
Old 09.01.2013., 18:23   #74
Do kada se mogu prijaviti studijski programi, ako su ispiti državne mature položeni još prošle godine i ne namjeravam ih ponovo pisati?
Pikachuuu is offline  
Old 09.01.2013., 21:01   #75
Quote:
Pikachuuu kaže: Pogledaj post
Do kada se mogu prijaviti studijski programi, ako su ispiti državne mature položeni još prošle godine i ne namjeravam ih ponovo pisati?
Podatak sa službene stranice ncvvo-a: Prijave studijskih programa u ljetnome upisnom roku bit će omogućene od 1. prosinca 2012. godine do 16. srpnja 2013. godine (osim studijskih programa koji su odredili raniji rok prijave).


I da, jedna korisna informacija. Danas, 9. siječnja 2013. godine objavljen je NOVI kalendar polaganja ispita državne mature. Možete ga naći na sljedećem linku:

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...r_dm_12_13.pdf
Hopery is offline  
Old 10.01.2013., 00:56   #76
ja sam polagao državnu maturu u školskoj godini 2010./2011. i položio sam sve glavne ispite (B razine) i upisao se na faks. E sad nakon što sam odustao od faksa, želio bi se upisati na drugi, ali mi treba A razina iz Engleskog jezika da bi mogao prijaviti taj fakultet. Sad me zanima koji je postupak ako želim opet pisati maturu, tj. samo Engleski jezik ako je moguće?

Hvala.
Gent Blaugrana is offline  
Old 10.01.2013., 02:44   #77
Na NCVVO-ovoj stranici pišu dva različita datuma za polaganje matematike:

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...r_dm_12_13.pdf
(Na ovoj stranici piše 3.6.2013. kao datum polaganja matematike)

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...menik_2013.pdf
(A na ovoj 29.5.2013.)

Koji je sad točan datum?
Brainy Disorder is offline  
Old 10.01.2013., 08:19   #78
Quote:
Brainy Disorder kaže: Pogledaj post
Na NCVVO-ovoj stranici pišu dva različita datuma za polaganje matematike:

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...r_dm_12_13.pdf
(Na ovoj stranici piše 3.6.2013. kao datum polaganja matematike)

http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...menik_2013.pdf
(A na ovoj 29.5.2013.)

Koji je sad točan datum?
Točan datum je 3.6.2013.
Hopery is offline  
Old 10.01.2013., 14:24   #79
bok svima.
može li netko reć. završio sam srednju 2004. i je li za mene obavezno polagat DM? procedura oko toga je potpuno sumanuta i preskupa. (već sam završio jedan fakultet i nezaposlen sam.)

Zadnje uređivanje fušer : 10.01.2013. at 14:35.
fušer is offline  
Old 10.01.2013., 17:04   #80
..

E ovako.. Planiram prijavit ekonomiju i neke tehnicke fakultete u splitu.. I morat cu radit izborni iz fizike, a ekonomija mi ne trazni nijedan izborni. Pa zanima me je li dobivam ikakve bodove na ekonomiji od fizike? Ako ne, je li ako npr.uradim jos izborni politiku i gospodarstvo dobivam ikakve bodove?
ivanak1994 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.