Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 11:42   #1
Pretrage nakon spontanog pobačaja

Prošlo je nešto više od 4 mjeseca od moje kiretaže (nažalost plod se nije razvijao), zanima me koje je sve pretrage potrebno napraviti prije nego se krene dalje, po bebu...
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:19   #2
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Prošlo je nešto više od 4 mjeseca od moje kiretaže (nažalost plod se nije razvijao), zanima me koje je sve pretrage potrebno napraviti prije nego se krene dalje, po bebu...
ja sam prije 2 mj imala missed.ab. (nisu mi radili kiretažu nego vakuum aspiraciju, ali rezultat je isti) radi hematoma i napravila sam samo kontolni pregled, briseve (onih standardnih 5 beštija) i papa test.
sad za par dana čekam vješticu i onda u akcijuuuu!
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:04   #3
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Prošlo je nešto više od 4 mjeseca od moje kiretaže (nažalost plod se nije razvijao), zanima me koje je sve pretrage potrebno napraviti prije nego se krene dalje, po bebu...
i ja sam imala spontani,kiretazu,sad mi je godina dana.obavila sam briseve da se vidi jesu u redu jer to izaziva spontane,utz,normalno preglede i muz spermiogram,ako je to sve ok,moze se radit na bebici......sretno!
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:40   #4
samo briseve, ali sam mislila da mi ih neće dati napraviti jer mi je to prvi put. srećom, doc mi je dobra pa je dala. čujem da praska mnogih nije takva. osim toga, nalaz nije pokazivao nikakvu upalu pa sam i zato mislila da neće dati. osnovni razlog je što (ako me dobro informirala jedna doc) ti brisevi našu državu koštaju oko 1000kn... i meni je prošlo 4 mjeseca i ovaj ciklus se krenulo u pokret (u dogovoru s ginicom, naravno).

edit: mislim da će ti tema bit spojena jer već postoje dvije teme o spontanima, kiretaži, pretragama...
__________________
close your eyes and stare into the dark

Zadnje uređivanje zaručena : 08.12.2008. at 13:53.
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 18:25   #5
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
samo briseve, ali sam mislila da mi ih neće dati napraviti jer mi je to prvi put. srećom, doc mi je dobra pa je dala. čujem da praska mnogih nije takva. osim toga, nalaz nije pokazivao nikakvu upalu pa sam i zato mislila da neće dati. osnovni razlog je što (ako me dobro informirala jedna doc) ti brisevi našu državu koštaju oko 1000kn... i meni je prošlo 4 mjeseca i ovaj ciklus se krenulo u pokret (u dogovoru s ginicom, naravno).

edit: mislim da će ti tema bit spojena jer već postoje dvije teme o spontanima, kiretaži, pretragama...
Nisi radila UZV? Papu?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:22   #6
na moje veliko i preveliko čudo nije mi rađen niti najobilniji uzv. kaže nema potrebe. a papa isto ne. nikad do sada na papi nije ništa zabilježeno. ne znam je li to razlog.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:27   #7
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
na moje veliko i preveliko čudo nije mi rađen niti najobilniji uzv. kaže nema potrebe. a papa isto ne. nikad do sada na papi nije ništa zabilježeno. ne znam je li to razlog.
Ali i ti si bila na kiretaži ako se dobro sićam?
Pa kako bi znala da je došlo do nekakvog oštećenja?

Meni niko ništa ne govori, ja sam došla s idejom da bi trebala napraviti uzv, briseve i papu a moj gin. je samo klimnuo.
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:33   #8
tražila sam uzv. nije pristala. jesam da, kir je bila prije cca 4 mjeseca. ne znam, možda jer na nalazu iz bolnice nije pisalo ništa i jer nalazi briseva nisu pozitivni.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:34   #9
to što je klimnuo znači da ste obavili sve nabrojane pretrage ili?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:16   #10
Ja sam imala krajem 3. mjeseca spontani, kiretaža nije bila potrebna, no nakon pregleda i uzv-a, doktor me slao na papu, briseve, vađenje hormona štitnjaće, a kad su ti nalazi bili gotovi, uvalio mi je još jedno 7-8 uputnica, no nisu mi trebale jer sam ostala trudna i sad je sve ok (brisevi su pokazali jednu vrstu streptokoka, ostalo je sve bilo školski). To se riješilo i prije no što sam opet ostala trudna sam morala ponavljati briseve da se vidi da je sve ok.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 12:54   #11
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
to što je klimnuo znači da ste obavili sve nabrojane pretrage ili?
Napravio mi je samo briseve a za papu i UZV me narucio na 11 dan ciklusa...
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:06   #12
Vec sam pisala na nekoj od tema....nakon kiretaze ja saminzistirala na svim pretragama i dobro da jesam jer su mi nasli poviseni LAC koji je mozda bio uzrok a rijesava se vrlo jednostavno...pila sam andol 100 cijelu trudnocu. Koliko se sijecam radila sam:

1. OGTT test tj. secer
2. Kardiolipinska tijela (ovo ukljucuje LAC itd)
3. Jos jedan krvni test da se vide LH,FSH, TSH hormoni tj da se vidi lutealna folikularna faza
3. TORCH test
4. Briseve ukljucujuci HPV
5. UZV i PAPA

Mislim da je to sve...ovaj TORCH test sam morala slat u Zagreb...nadam se da nisam nista zaboravila
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:57   #13
Aj napiši malo više o tome...
Što pokazuje taj TORCH test?
Kardiolipinska tijela?

Nakon toga si ostala trudna i koliko kužim pila Andol 100, zašto? Da prorijedi krv?
Kad si rodila?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 18:46   #14
TORCH test je test za rubeoulu i ranzna druge viruse da se vidi jesi ih prebolila ili su ne daj poze aktivni a mogu nastetiti plodu u trudnoci. Kardiolipinska tijela se ne sijecam sta sve osim ovog LAC-a ukljucuju, malo progooglaj sigurna sam da ces naci. Da meni krv ima malo vecu tendenciju zgrusavanja pa sam zato morala uzimat andol 100 cijelu trudnocu. Rodila sam prije 2.5 mjeseca. Ostala sam trudna nakon 5 mjeseci od kiretaze. Inace imam endometriozu, imala sam prije 6 godina operaciju ciste na jajniku itd itd. zato no worries, samo naprijed, sigurna sam da ce slijedeca trudnoca biti ok! ali prije toga napravi pretrage...ja sam vec rekla da me zivcira stav kako se spontani mora ponoviti par puta kako bi nas poslali na sve pretrage...eto da nisam inzistirala i napravila sve testove tko zna sta bi bilo i s ovom drugom trudnocom, ovako grlim djecaka od 2.5 mjeseca a to i vama svima zelim!
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 08:15   #15
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Aj napiši malo više o tome...
Što pokazuje taj TORCH test?
Kardiolipinska tijela?

Nakon toga si ostala trudna i koliko kužim pila Andol 100, zašto? Da prorijedi krv?
Kad si rodila?
TORCH ti ima svoju temu samo malo koristi tražilicu. LAC, ACL ti također imaju svoje teme.. koristi tražilicu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 00:21   #16
meni je gin nakon kiretaze samo uzeo briseve, te napravio papu i UZV.
daniela83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 19:11   #17
meni je rekal da ne treba ništa jer su oni nalazi iz 11 mjeseca ok
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:35   #18
E, da, kakve pretrage napravit nakon pobacaja? Ja mislim da meni moja ginekologica nece dat uputnice za nista. Jucer sam bila na pregledu nakon kiretaze i nije mi nista rekla da dodem na neke pretrage.
stvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:57   #19
Quote:
stvz kaže: Pogledaj post
E, da, kakve pretrage napravit nakon pobacaja? Ja mislim da meni moja ginekologica nece dat uputnice za nista. Jucer sam bila na pregledu nakon kiretaze i nije mi nista rekla da dodem na neke pretrage.
Meni nakon prvog nisu rekli nista vec kao to je cesto i dogadja se,ali sada nakon drugog sam ja odlucila da to vise ne moze bit slucajnost ili ako je ,bar se zelim osigurat i sama sebi dokazat da sam ja u redu- ili ne- tako da sam sa svojim dr.odlucila napravit sve pretrage.Znam,a to me je i on upozorio da mi moja ginekologica nece dat uputnice,ali ako ne da moze mi ih dat i dr.opce prakse,tako da cu sada napraviti OGTT,TORCH,koagulaciju krvi sa trombofilijskim testovima,kariogram,urin-a briseve i bakterije prije nego odlucim zatrudniti ponovo.Grozno je sto mi sve koje prolazimo kroz ova sranja jos se moramo i same educirat i kao molit uputnice jer da se njih pita mi smo dio statistike i tek nakon treceg,cetvrtog IMAMO PRAVO na pretrage?????????????Cure,ja cu sve napravit jer zelim ic metodom eliminacije,barem cu nakon testova znati o cemu se radi,jer ne zelim opet prolaziti kroz isto,fizicki je to lakse,ali psiha-e to je borba....Ali uz Bozju pomoc sve je moguce...
Daja32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 07:40   #20
Quote:
Daja32 kaže: Pogledaj post
Meni nakon prvog nisu rekli nista vec kao to je cesto i dogadja se,ali sada nakon drugog sam ja odlucila da to vise ne moze bit slucajnost ili ako je ,bar se zelim osigurat i sama sebi dokazat da sam ja u redu- ili ne- tako da sam sa svojim dr.odlucila napravit sve pretrage.Znam,a to me je i on upozorio da mi moja ginekologica nece dat uputnice,ali ako ne da moze mi ih dat i dr.opce prakse,tako da cu sada napraviti OGTT,TORCH,koagulaciju krvi sa trombofilijskim testovima,kariogram,urin-a briseve i bakterije prije nego odlucim zatrudniti ponovo.Grozno je sto mi sve koje prolazimo kroz ova sranja jos se moramo i same educirat i kao molit uputnice jer da se njih pita mi smo dio statistike i tek nakon treceg,cetvrtog IMAMO PRAVO na pretrage?????????????Cure,ja cu sve napravit jer zelim ic metodom eliminacije,barem cu nakon testova znati o cemu se radi,jer ne zelim opet prolaziti kroz isto,fizicki je to lakse,ali psiha-e to je borba....Ali uz Bozju pomoc sve je moguce...


Jesi ti sigurna da ti doktor opce prakse moze dat uputnice za npr. briseve? Nekad su mogli. Vise ne smiju. Znam jer je moja doktorica teta od muza tako da bi mi dala sve zivo, ali ne smije vise.
stvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.