Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2010., 00:16   #7721
Quote:
azram kaže: Pogledaj post
ali ne mogu staviti sudoper pod prozor jer onda ne mogu otvoriti prozor, kuhinja je točno do prozora
a jel ti taj prozor vec postavljen ?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 09.06.2010., 00:25   #7722
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
aaneley

da zidne su gore od podnih.
ja bi na tvom mijestu pitala stolara jel moze napravit neku masku za te cijevi, nije ih bas ljepo vidit

jesi odlucila sto ces na zid ?
vjerovatno ce ih jednom zatvorit ili nesto..
na zid cu definitivno staklo, kaljeno na stranu di mi je ploca za kuhanje. samo ne znam u koju boju... mozda kaljeno sivkasto a obicno bijelo
aanelej is offline  
Old 09.06.2010., 00:58   #7723
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
a jel ti taj prozor vec postavljen ?
da, kuhinja se mijenja
azram is offline  
Old 09.06.2010., 09:26   #7724
Quote:
aanelej kaže: Pogledaj post

pecnica mi se otvara prema dolje i to bi bas ok, nisam ni znala da moze drugacije?? a pase mi, inace i cijela kuhinja mi je visa za 5 cm od standarda
joj, oprosti mi, molim te, prevarila sam se gledajući u ovu sliku, nešto je na njoj pomaknuto http://img101.imageshack.us/i/dsc03407s.jpg/

inače može, postoje pećnice s bočnim otvaranjem (kao na mikrovalki) u lijevo i desno.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 09.06.2010., 10:33   #7725
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post

inače može, postoje pećnice s bočnim otvaranjem (kao na mikrovalki) u lijevo i desno.
moze se izvlaciti i kao ladica, moja je takva i super je prakticna
samo si izvuces sve skupa van


znam da uletavam tu kao s marsa, ali citam vas vec dugo iako ne sudjelujem inace u temi
satori is offline  
Old 09.06.2010., 11:19   #7726
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
moze se izvlaciti i kao ladica,
istina, na takvu sam zaboravila.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 09.06.2010., 11:52   #7727
Ima li tko iskustva s povisenim perilicama?? Mi je imamo namjeru dignut nekih 30-40 cm ali mi je MM maloprije javija da cemo imat problema radi toga
**Anchy** is offline  
Old 09.06.2010., 12:21   #7728
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
moze se izvlaciti i kao ladica, moja je takva i super je prakticna
samo si izvuces sve skupa van


znam da uletavam tu kao s marsa, ali citam vas vec dugo iako ne sudjelujem inace u temi

Ja ni ne znam da takva postoji nikad vidila

a inaće, dobrodošla ti nama, samo se ti javi ponekad, mislim možeš i češće
murtila is offline  
Old 09.06.2010., 12:42   #7729
Quote:
azram kaže: Pogledaj post
ali ne mogu staviti sudoper pod prozor jer onda ne mogu otvoriti prozor, kuhinja je točno do prozora
Quote:
azram kaže: Pogledaj post
da, kuhinja se mijenja

ja imam u stanu u zg sudoper tocno ispod prozora i nema nikakvih problema
zasto mislis da bi to bia problem? obicno su kuhinje par cm nize od prozora.


murtila, ja san znala i za jednu i za drugu, al nisam nikad vidila u zivo (samo u casopisima)
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 09.06.2010., 13:17   #7730
Problem je zbog pipe i otvaranja prozora.

Inače nisam ni ja čula za pećnicu koja se otvara kao ladica.

Anchy, ako je perilica povišena samo 30-40 cm u odnosu na standardan položaj mislim da to funkcionalno ne bi bio neki problem, jedino ne znam da li se to uopće može tako montirati jer perilica inače čini mi se stoji direktno na podu tj. ima svoje noge koje se onda ne vide zbog sokla, tako nešto , za razliku od pećnice koja se uglavi u rupu u korpusu...
Aoife is offline  
Old 09.06.2010., 13:25   #7731
ima pipa napravljenih za ispod prozora, tako da se mogu spustiti isl.

http://www.blanco.de/c3/kt/_www/en/p...indow_taps.cfm

Anchy, super kuhinja! je li to sjaj ili? isto nemas na zidu nista osim boje/laka? i od cega je ova radna ploča koja se spušta oko šanka do poda? kako se zove?
grm is offline  
Old 09.06.2010., 13:44   #7732
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
Anchy, super kuhinja! je li to sjaj ili? isto nemas na zidu nista osim boje/laka? i od cega je ova radna ploča koja se spušta oko šanka do poda? kako se zove?
Materijal je iveral, folija, isto je sjaj al malo jeftiniji od mdf-a. Jos uvik je zastita na prednjicama pa se ni ne vidi kako ce izgledat. Na zidu je za sada samo duluxova vodoperiva (ili kako vec se zove) boja, vidit cemo kako to funkcionira i onda vidit sta dalje (imali smo namjeru stavit staklo ali kako je kuhinja dosta duga ne mozemo ga dobit iz jednog komada).
Nisam 100% sigurna ali mislim sa su to na sanku 2 komada iverice koja su sljepljena znam da je MM prica da je standardna sirina sanka 90cm , a nas je 100 ili 110 pa je problem bija nac radnu plocu.
**Anchy** is offline  
Old 09.06.2010., 13:45   #7733
Vidiš koliko novoga smo naučili danas

Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Anchy, ako je perilica povišena samo 30-40 cm u odnosu na standardan položaj mislim da to funkcionalno ne bi bio neki problem, jedino ne znam da li se to uopće može tako montirati jer perilica inače čini mi se stoji direktno na podu tj. ima svoje noge koje se onda ne vide zbog sokla, tako nešto , za razliku od pećnice koja se uglavi u rupu u korpusu...
Još nešto mi je palo na pamet. Vrata od perilice obično toliko puno "zagrabe" prostora kad se otvaraju, da često majstori moraju rezati sokl u dijelu gdje je perilica da ne bude pune visine, jer inače smeta za otvaranje. Sokl je pomaknut unutra za par cm u odnosu na vrata, pa mogu misliti kolika bi tek trebala rupa za nešto u ravnini vrata. Tj. u slučaju da se postavi neka daska na kojoj bi stajala perilica umjesto na podu, u donjih 10-15 cm toga ne samo da ne bi mogao biti neki element, nego bi dobar dio toga trebao biti baš rupa kako bi se mogla otvoriti perilica... Pričam napamet, mogu pogledati točno kako se otvaraju vrata kad dođem doma.
Aoife is offline  
Old 09.06.2010., 13:58   #7734
Quote:
azram kaže: Pogledaj post
ali ne mogu staviti sudoper pod prozor jer onda ne mogu otvoriti prozor, kuhinja je točno do prozora
i moja je. a htjela sam baš tu sudoper. uz malo mjerenja, potrage za pravom pipom i dobre volje sve se može.

mi smo gledali ove pipe što je grm stavio u link, ali kod nas ih je malo teže naći, a i skupe su dosta. onda smo uzeli ovu koja je fleksibilna, za svaki slučaj. međutim sve je tako dobro izmjereno i namješteno da se prozor otvara bez problema i bez micanja ičega. prolazi pola cm od pipe najnormalnije.



Uploaded with ImageShack.us
inra is offline  
Old 09.06.2010., 13:59   #7735
http://yfrog.com/b5dsc04695bvj

Evo ovo je slika perilice, i ona ide skroz do zida (lijevo). Znam samo da trebamo narucit novu prednjicu jer ona koja je sada na elementu iznad kojeg ce bit perilica je preniska tj. trebala bi prekrit ovaj najdonji dio perilice (onaj "uvuceni"). I MM je spominja probleme s otvaranjem i mogucnost da ce bit izbacenija od ostalih elemenata, ne znam ni sama vise sta s njom
**Anchy** is offline  
Old 09.06.2010., 14:00   #7736
aoife: ja iman najnormalniju pipu
mozda je stvar u tome sta mi je onaj dio di dode prozor dosta sirok
ma nisan bila u stanu u zg par tjedana, vec san zaboravila kako izgleda
uglavnom, sve se moze napraviti. ovisi kolika joj je visina prozora.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 09.06.2010., 14:01   #7737
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Materijal je iveral, folija, isto je sjaj al malo jeftiniji od mdf-a. Jos uvik je zastita na prednjicama pa se ni ne vidi kako ce izgledat. Na zidu je za sada samo duluxova vodoperiva (ili kako vec se zove) boja, vidit cemo kako to funkcionira i onda vidit sta dalje (imali smo namjeru stavit staklo ali kako je kuhinja dosta duga ne mozemo ga dobit iz jednog komada).
Nisam 100% sigurna ali mislim sa su to na sanku 2 komada iverice koja su sljepljena znam da je MM prica da je standardna sirina sanka 90cm , a nas je 100 ili 110 pa je problem bija nac radnu plocu.
hvala na odgovoru. slobodno javi kako ide s perivom bojom, možda budeš imala nekih iskustava prije nego moja kuhinja bude gotova

kužim te za šank, problem je isto kad se vidi donja strana šanka jer se onda ne može raditi od radne ploče jer je ona odozdo smeđa, neobrađena pa je ružno. mi ćemo imat šank 60 širine pa smo našli neku ploču za stol koja je s obje strane obrađena ali širine 90 pa ćemo je morati rezati. druga opcija je ljepiti 2 iverala kao ti...
grm is offline  
Old 09.06.2010., 14:06   #7738
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru. slobodno javi kako ide s perivom bojom, možda budeš imala nekih iskustava prije nego moja kuhinja bude gotova

kužim te za šank, problem je isto kad se vidi donja strana šanka jer se onda ne može raditi od radne ploče jer je ona odozdo smeđa, neobrađena pa je ružno. mi ćemo imat šank 60 širine pa smo našli neku ploču za stol koja je s obje strane obrađena ali širine 90 pa ćemo je morati rezati. druga opcija je ljepiti 2 iverala kao ti...
Ovo za boju je dogovoreno, ako meni bude ok virujem da ce bit svakome jer sam od onih koji uprljaju sve zivo, pocevsi od zida pa do poda
**Anchy** is offline  
Old 09.06.2010., 14:26   #7739
još ako ne obrišeš isti čas onda si prava osoba za savjetovat me čekam tvoja iskustva
grm is offline  
Old 09.06.2010., 14:29   #7740
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
http://yfrog.com/b5dsc04695bvj

Evo ovo je slika perilice, i ona ide skroz do zida (lijevo). Znam samo da trebamo narucit novu prednjicu jer ona koja je sada na elementu iznad kojeg ce bit perilica je preniska tj. trebala bi prekrit ovaj najdonji dio perilice (onaj "uvuceni"). I MM je spominja probleme s otvaranjem i mogucnost da ce bit izbacenija od ostalih elemenata, ne znam ni sama vise sta s njom

Super bi bilo da je povišena tih 30-ak cm ali kako je Aoife rekla...problem je otvaranje
kad je cokl ispod nje, mora ga se zarezat da se vrata mogu otvarat i kako je to dosta nisko i malo uvućeno, ne vidi se
ali kako će tvoja bit povišeno...nisam baš sigurna hoćeš li to moći napraviti da ti se ne vidi
jer ili ćeš morati taj dio u cijeloj širini vrata-zarezati ili će ti biti niži pa će ti se malo vidit
taj donji dio perilice, naravno ne cijeli ali par cm hoće
ne znam jesi li shvatila
i mislim da ti prednjica neće moći biti iz komada tako da ti t prekrije i taj gornji dio i taj uvućeni dio perilice
nego iz dva komada, ma ne znam baš...i ja sam se sad malo pogubila, doma ću bolje vidit

a izbačenija ti ne bi trebala bit,moja dolazi u ravnini sa elementima iako mi je MM još nije učvrstio

Zadnje uređivanje murtila : 09.06.2010. at 14:37.
murtila is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.