Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2013., 20:55   #2321
danas sam iz znatiželje ušao u one napredne postavke tva (redom sam stisnuo info, menu, mute i power on na ugašenom tv-u) i nisam ništa mislio mijenjati i dirati nego samo pogledati koliko mi tv ima radnih sati. ne samo da to nisam našao nego sam nešto napravio, tj slučajno klinknuo da se nešto kalibrira (poslije to uopće nisam mogao naći da poništim) i dogodilo se sljedeće: sa tv-om je sve ok, slika i zvuk kao i prije ali problem je nastao u kućnom kinu koji je naravno cijelo vrijeme spojen na tv (sad neznam jel za vrijeme toga bio isključen ili uključen)-kad hoću gledati neki blu ray, dvd ili bilo šta sa kućnog kina slika mi je ljubičasta i naravno nikako je nemogu dobit sa prčkanjem po postavkama slike. znači prčkao sam po tvu i upropastio sliku kad nešto gledam preko kućnog kina. probao sam ga spojit na druge hdmi ulaze tv-a i ista stvar, probao sam ažurirati verziju (al on je up to date) i ništa, vratio sam ga na tvorničke postavke i opet ništa. može li mi netko stručan ikako pomoći ili barem savjetovati kome da se obratim. i tv i kućno kino su samsung. hvala unaprijed
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:57   #2322
bio sam nalijetao na probleme slicne tvome na samygo forumu, mozda tamo nadjes rjesenje kako vratiti na ispravno a da ne brises kompletne postavke.
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 23:16   #2323
hvala. probao sam ali nažalost ništa nije pomoglo. sutra zovem samsungovu službu za korisnike.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.03.2013. at 23:39. Reason: Q
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 07:45   #2324
onda ne spominji što si radio jer ti neće priznat u garanciju.
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 08:41   #2325
haha naravno da neću.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.03.2013. at 11:07. Reason: Q
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 09:46   #2326
Bojim se da služba za korisnike tu ne bu baš puno od pomoći,... zovi servis.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 10:27   #2327
Danas cu ga odnijet tamo di sam ga kupio pa cu vidjet sta ce mi rec. Zna netko otprilike kolko im treba da rijese tako neki softwerski problem?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.03.2013. at 11:07. Reason: Q
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 10:35   #2328
teško je reć ovak, al vjerojatno će servis imat posla i naplatit..zato i uvijek ono upozorenje o ulasku u service menu treba najozbiljnije shvatit
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 11:42   #2329
Naravno,... a važno je i spoznati dobro nam znani Sokratov paradoks "znam da ništa ne znam" kako se ne bi dovodili u situacije ovakve ili slične prirode (da ga bar naši političari spoznaju,... bilo bi nam svima bolje ).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 13:31   #2330
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
teško je reć ovak, al vjerojatno će servis imat posla i naplatit..zato i uvijek ono upozorenje o ulasku u service menu treba najozbiljnije shvatit
Zasto bi naplatili ako mi jos vrijedi garancija? Necu im rec da sam u taj menu usao. Danas bio u trgovini di sam kupio kucno kino i bd player normalno radi, tamo na tvu je slika bila normalna. Isto i na frendovom tvu. Znaci da je ipak stvar u mom tvu, tj u tome kad se na njega pusti nesto sa bd playera (jer slika je normalna kad gledam nesto s usba ustekanom u tv).
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 14:04   #2331
Smart TV gledanje live streaming-a

Da li netko zna da li postoji neki apps ili program koji bi se mogao skinuti da bi bilo moguće gledati live streaming na Samsung Smart TV-u?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:14   #2332
Quote:
grunft kaže: Pogledaj post
@vendella
Možda spajaš na krivi ulaz - komponentni (crveni, zeleni i plavi činč/RCA konektori) umjesto na kompozitni video (žuti činč) + stereo audio (bijeli ili crni + crveni činč).
Ako TV nema kompozitni ulaz preko činča, nabavi ovakav adapter pa spoji na SCART:
http://www.chipoteka.hr/artikl/12596...-sa-preklopkom
Hvala, ovo smo i napravili i riješilo je problem.
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:48   #2333
Nitko?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:15   #2334
Evo ja ću: ne znam da li postoji ali sumnjam, na SmartTV sve aplikacije rade preko Samsungovog servera, koliko znam...a sumnjam da se Samsung želi upuštati u to...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 15:12   #2335
Da ne otvaram novu temu,zanima me jel netko bezicno povezivao panasonic plasmu na net?
Onaj njihov stick je skup,probao sam alfu ali ju tv ne prepoznaje.
Znaci alternativa originalnom panasonic wi-fi sticku?
Model je XT50.
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 15:42   #2336
Ja se spajam ali preko originalnog "wi-fi sticka" kojeg sam dobi s TV-om.SD sadržaji idu normalno,a HD šteka malo.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 08.03.2013. at 15:45. Reason: Q
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 15:42   #2337
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna da li postoji neki apps ili program koji bi se mogao skinuti da bi bilo moguće gledati live streaming na Samsung Smart TV-u?
naravno da postoji: serviio
nije app ni program već se da posetirati serviio na PCu tako da ti na tv-u imas izbornik sa trenutno dostupnim live prijenosima....
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 22:27   #2338
Kucno kino na laptop ?

Ovako ,imam slobodno kucno kino,VIVAX IMAGO KHT-222-FM, pa bih si to htio spojiti na laptop (integrirana zvucna,samo jedan 3,5 mm ulaz)..Negdje sam davno vidio da je to moguce,al sam zaboravio kako,kao nesto (tri kabela koja imaju 2*chinch na stereo muški ) i slicno..pa ako netko zna,neka pomaze..hvala

ili se mozda moze kupiti eksterna zvucna ?
marko94 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.03.2013., 08:26   #2339
Kućna kina uglavnom nemaju ulaze pa ne možeš ništa ni spojiti na njih,
naravno osim ako ih ne rastaviš pa direktno zalemiš žice na ulaz pojačala...
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 12:24   #2340
@Jean Paul
Vjerojatno bi trebao napraviti nešto ovakvo:
http://woikr.com/home-entertainment/...artinternet-tv

samo se čini da Panasonic koristi druge chipsete (npr. Atheros) pa je pitanje
da li se može na jednostavan način mijenjati VID i PID...
http://blog.outsharked.com/2011/12/p...er-driver.html
http://wikidevi.com/wiki/Panasonic_N5HBZ0000055
http://tanguy.ath.cx/index.php?q=english/node/104

Ako TV ima ethernet možda je jednostavnije nabaviti mini Access Point
pa se s njime spajati na WiFi mrežu.


@d2267
Ako HD šteka možda je problem u bandwithu (slab signal ili je spojen na lošiji router
koji nema podršku za N, već samo za stariji G standard)
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.