Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 12:08   #2481
Quote:
ToroRosso kaže: Pogledaj post
Slozio sam liniju na TV i sad radi sve
I, do čega je bilo?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 12:26   #2482
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Da, pretekoše me Myt i KD, glede onih Fake kabela, koji ništa ne mogu prenjeti bez konvertera, kada je u pitanju digitalija u analogiju i obrnuto...
Ne znam zašto uopće postoji takva ponuda, bez objašnjenja da treba konverter...
zato da kupiš, skužiš a ti ne dela, ali ti je preskupo i prekomplicirano vraćati to nazad preko pola svijeta za money back koji je sića i nadilazi vrijednost robe...

ako se nekome i da prolazit kroz sve to, lik uvijek može reći da kabel radi u određenim kombinacijama uređaja što je za neke "nesvete" kombinacije poput SVGA -SCART ili Component-SCART moguće (doduše u ovom slučaju neme šanse da radi ni u kojoj varijanti)
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 13:40   #2483
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi više s tim ebayem ...

1) HDMI na televizoru nije izlazni (za razliku od SCART-a)
2) iz toga ali i nekih drugih tehničkih razloga taj kabel neće NIKADA raditi tj on je totalni FAKE da izmuze lova!
Samo mala digresija ovdje, dakle sve do verzije 1.3 hdmi protokol nije podržavao tzv. ARC (audio return channel), međutim od 2009. i verzije 1.4 ta je dvosmjerna audio komunikacija podržana, tako da ipak nije "totalni fake". To što recimo, u konkretnom slučaju ToroRossu to ne bi značilo ništa bez dodatnog DA convertera, to je drugi par cipela, ali HDMI već dugo ima tu "izlaznu" opciju dvosmjerne audio komunikacije. Postoje čak i ovakve napravice koje rješavaju i taj problem.

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi više s tim ebayem ...


ovo drugo bi moglo raditi ako isto nije fake tj unutra nema ništa od elektronike, ali toga ima i kod nas, safe kupnja, samo je malo skuplje...vidjeti na www.chipoteka.hr
Naravno, generalno se slažem da takve stvarčice treba kupovati doma u našim dućanima, pa čak i kad su nešto skuplje (iz raznoraznih razloga koji su svima jasni, da ih sad ne nabrajam). Međutim, moje je mišljenje da ne treba bježati ni od kupnje preko interneta, posebice eBaya koji je, bar po mom iskustvu (a imam nešto preko 650 kupnji u desetak godina), dosta sigurno mjesto za kupovinu i kupci su odlično zaštićeni. Meni se još nije dogodio praktično niti jedan slučaj da sam kupio neku elektronsku napravicu (bilo za samogradnje, bilo za upotrebu) a da mi je došlo samo "kućište" bez "elektronike unutra". Takvo što si neki iole ozbiljniji seller sa pozitivnim feedbackovima (recimo preko 97%), jednostavno ne smije dopustiti (iz opet raznoraznih razloga da sad ne ulazim dublje u eBay politiku zaštite kupaca). Dakle, kupovina prvo doma, ali ako nešto ne možemo naći, ili je kod nas zaista pretjerano skupo (a to nije rijedak slučaj), onda ne treba bježati ni od eBaya.
__________________
http://www.diyaudio.com.hr/

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 09.04.2013. at 15:12. Reason: nije korišten multi-quote
-Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 14:11   #2484
Quote:
-Roko kaže: Pogledaj post
Samo mala digresija ovdje, dakle sve do verzije 1.3 hdmi protokol nije podržavao tzv. ARC (audio return channel), međutim od 2009. i verzije 1.4 ta je dvosmjerna audio komunikacija podržana, tako da ipak nije "totalni fake". To što recimo, u konkretnom slučaju ToroRossu to ne bi značilo ništa bez dodatnog DA convertera, to je drugi par cipela, ali HDMI već dugo ima tu "izlaznu" opciju dvosmjerne audio komunikacije. Postoje čak i ovakve napravice koje rješavaju i taj problem.
Fake je jer ja ARC digitalni povratni audio i ide samo HDMI-HDMI, dakle kabel je fake! i kad ga netko nudi, taj je prevarant i ne možemo onda govoriti o nekoj pouzdanosti i poštenju na ebayu...

Meni se odobno ne ulazi u natezanja s nekim tamo preko sedam mora jer nemam toliko vremena u životu za tuđe pixdarije pa eto, ebay za mene, za sada 0 bodova...dosta sam se već iznatezao s domaćim internet trgovinama...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 14:25   #2485
OK, ajde bar smo (nadam se) ustanovili da HDMI 1.4 (ipak) podržava dvosmjernu audio komunikaciju i (ipak) može služiti kao izlaz audio signala. I to je nešto, bar za početak

A što se tiče upotrebne vrijednosti takove vrste adaptera, tu bi se dalo raspravljati i objašnjavati, ali mi za to treba ipak malo više vremena (i volje), pa se moram natjerati na tu aktivnost
__________________
http://www.diyaudio.com.hr/

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 09.04.2013. at 15:27. Reason: Q
-Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 15:30   #2486
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Tih transformatora nema u slobodnoj prodaji (bar do sada nije bilo) tak da ti preostaje jedino ovlašteni (MR servis) pa ih nazovi, pitaj za savjet, dogovori se s njima. Telku odneseš na pregled, platiš konstataciju kvara i vidiš dal ga mogu odmah otkloniti ili treba čekat dijelove (trafo, ploču,...) pa u krajnjem slučaju uzmeš telku i dopelaš je kad dijelovi stignu,... ne vidim razloga zakaj ti ne bi izašli u susret.
ma ne, pod garom onom redovnom 2-godišnjom je još do 11/13, tak da bi mi sve bilo džabe, i dijagnoza i popravak (frend zval silnicu i proveril, ima isti šit sa s30 doma ), al mi se ne da ostavljat il pak čak 2x nosit... ah, niš, bum videl. tnx.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:41   #2487
Hebemu, zakaj meni niti jedan Panasonic ne zuji morti su prestari, preniska tehnološka razina

bilo bi možda zanimljivo vidjeti gdje su proizvedeni ti koji zuje, možda je ista "sklapaona", s trafoima iz istog izvora...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:06   #2488
sretan si kaj ti ne zuje.

gle, ma ni to tak strašno, ni uočljivo kad se gleda-sluša srednje glasno do glasno, no kad se gleda nešto tiše ili skroz tiho, onda taj "zvrrrr" preuzme cijelu pažnju i jebeno iritira..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:22   #2489
pa kaj se ne sklapaju ovi eu panjevi u slovačkoj? bar ovi modeli za ove naše prostore..
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:23   #2490
Quote:
Blackened kaže: Pogledaj post
E hvala na jasnom odgovoru. A razlike između minimalnog i maksimalnog IFC-a? Mislim što se tiče tih grešaka, jer vidio sam da se punih 1080 linija dobije neovisno bilo na min ili max. U biti da li bi onda trebalo biti manje grešaka u algoritmu kad je upaljeno na minimalno?

I još jedno pitanjce ako mogu zagnjaviti - naime nisam primijetio neku razliku kada mi je izlaz na grafi podešeno na 60hz ili 24hz osim što je pri 24hz izraženije trzanje miša
...kursor trza upravo iz razloga što je 24Hz prenisko osvježavanje za potpuno gladak pokret...film spašava to što u njemu pokret uvijek ima blur od kamere pa on dijelom skriva trzanje..kursor se kreće bez blura i zato naočigled trza...

razlika između 60 i 24 HZ bi se morala vidjeti kao ritmična mikro-trzanja na 60Hz (3:2 pulldown) a bez ritmičnog trzanja na 24Hz...da li imaš opciju "24Hz smooth film" kad staviš PC na 24Hz?

@Blue: mislm da se ne slažu svi u Slovačkoj...Ovaj predamnom je Assembled in Czech Republic...ali brijem da obje tvornice dobijaju trafoe iz istog izvora jer su blizu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:27   #2491
Yep imam. Kao što sam rekao, znači kad mi je naštimano 60hz onda mi u naprednim opcijama stoji IFC, a kada mi je na 24 hz onda je 24hz smooth film.
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:54   #2492
@myt ma to je čehoslovačka, kak god okreneš

Uskoro znači od tam budu samo led i OLED dolazili, panj plasme još ove godine i još malo pa nestalo..
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:24   #2493
ma nisam baš siguran u skori prestanak proizvodnje, Panasonic je to opovrgnuo, a recenzije GT60 i VT60 govore da opet imaju referentne televizore, dakle maltene mogu zamrznuti research i do pojeftinjenja OLED-a ih nitko neće moći nadvisiti...

da, i čini se da bi panasonic/sony mogli imati više sreće i bolji proboj s OLED-om nego, recimo, LG...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 11:21   #2494
opet ste malo na krivoj temi..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:32   #2495
Moj stari Samsung Hitron, model CB-21S1TB, od jučer glumi crno-bijeli TV. Sve je crno - bijelo, osim menija TV-a gdje se boje vide, ali pozadina nije čista (povremeno putuju nekakve vodoravne crte). Je li to nešto popravljivo ili ću ga morati deložirati nakon dugog i mirnog suživota?
syrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:02   #2496
Trebao bi napajanje za lcd vivax 3760, SHL3703F-201.Sve same kineske stranice.Ima li kod nas negdje za naručit ili je za bacit?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 10:04   #2497
Lightbulb

Jesi pitao u M-San-u to je njihov brand koji se sklapa u Kini.
__________________
Iz dana u dan dani mi sve brže prolaze.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 14.04.2013. at 08:33. Reason: Q
ne®adnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 10:40   #2498
Probat ću u pon jer se danas nitko ne javlja.
Ovo je to ali ne znam može li se i naručit
http://pt.imendit.com/item/201-37-in...992885830.html

a ovo ne mogu prevest
http://item.taobao.com/item.htm?id=6992885830
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 13.04.2013. at 11:36.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 18:32   #2499
Lightbulb

Pa imaš gore "buy now" link, pa lijepo upišeš tražene podatke i oni ti se jave s ponudom, vidiš koliko će ti naplatit poštarinu i to je to...
Nego jeli ti palo na pamet da bi se to napajanje možda moglo popraviti, mislim ako nisu baš pougljenili transformatori ili PCB
__________________
Iz dana u dan dani mi sve brže prolaze.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 14.04.2013. at 08:33. Reason: Q
ne®adnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 19:34   #2500
Današnji majstori žele samo zamjenit cijeli komad.Još ću vidjet.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.