Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2016., 11:36   #4081
...princip je jednostavan , u mjestu je postojala kablovska TV i ljudi su paralelno spajali vanjsku antenu na tv skupa sa kablovskom pa se dio izači u okolinu. Tako sam i ja gledao kablovske kanale na običnu vanjsku tv-antenu.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 19:42   #4082
Takav signal ne može dobaciti 25km, ovo o čem ja pričam je nešto drugo.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 20:30   #4083
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
...princip je jednostavan , u mjestu je postojala kablovska TV i ljudi su paralelno spajali vanjsku antenu na tv skupa sa kablovskom pa se dio izači u okolinu. Tako sam i ja gledao kablovske kanale na običnu vanjsku tv-antenu.


Nije to je mjesto koje je nedavno tek steklo statut grada(ne živim više tu) ako osobe žele internet npr.jedini način je putem telefona ili neki bezični,dok kablovske nema još i tko zna hoće li ikad doć,vjerovatno su spojili satalitsku na vanjsku onda
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:16   #4084
na lcd tvu mi slika se preklapa a nekad dodje i bude skroz cista.. jel vridi popravljat?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 21:52   #4085
evo ovako tocno mi se dogadja

https://www.youtube.com/watch?v=iKdVnLai9yI
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 21:55   #4086
valjda je tu bolje mjesto za pitanje, fulao sam temu

Pomoć.
"usrećio" sam se sa Philips 40PFT6550/12.
Počeli su problemi - slika naopačke, prebacim na HDMI slika nopačke. Nosio na servis. Oni kažu kao sve u redu ali eto preventivno su mi promijenili matičnu :roll (na sreću sam sve snimio sa mobitelom da me ne rade budalom)
Dođem doma, evo drugi dan drugi problemi. Upalim tv i nakon 10-setak minuta ne možeš ga ugasiti na gumb, ne možeš ga ni pojačati ni stišati, ni jedan gumb ne reagira. Jedino nasilno gašenje dolazi u obzir.
Mislim lud sam više, prvo servis radi od 8-17 h a ne stignem po njega, pa sam platio prijevoz do doma 100 kn.
Drugi govore mi da mi je slika naopačke zbog lošeg PS4. I kada njega isključim sve isto.
Puj puj puj, kada sam ga nosio bilo je valjda jedno doslovno desetak televizora marke Philips na redu. Ne znam dali da se smijem ili da se plaćem, ali nemrme opet na servis pa čekati preko 30 dana. U 21 st čekati 30 dana popravak televizora.

Tako mi i treba kada slušam pametne trgovce a ne normalne ljude, između Sony, Panaosinca ja uzmem ovaj drek

Jel najolje otići do trgovca(elipso u konkretnome slučaju) i lijepo im reći da to riješe te ako ne mogu raskid ugovora i vraćanje novaca...
DritoČiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 22:08   #4087
Trgovina je obavezna uzeti ga nazad prvih 7 dana, poslije samo reklamacija prema servisu

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 22:39   #4088
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
evo ovako tocno mi se dogadja

https://www.youtube.com/watch?v=iKdVnLai9yI
Po komentarima pišu ljudi da je u pitanju ekran (panel) tako da teško da je ti je to isplativ popravak. Eventualno ako tv ima t-con može biti do njega...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 22:45   #4089
Trgovina ima još podosta obaveza, no ovo nije pravni podforum
Jel bi to bio više software ili hardware kvar? Mislim nova matična nakon ni 6 mj. Što reći...
Mislio sam prvo da je do daljinskog pa promijenio baterije ali nije do toga
Uostalom, s tim nakaradnim radnim vremenom servisa (pon-pet 8-17 - govorim o servisu Silnici) ni ne mogu odvesti do njih. A i nepada mi napamet opet plaćati transport - zakon je jasan, ali kažem nije tema pravni aspekt.

Nešto prestrašno, software je update-an btw.

Netko se susreo sa sličnim kvarom?
DritoČiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 23:39   #4090
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Po komentarima pišu ljudi da je u pitanju ekran (panel) tako da teško da je ti je to isplativ popravak. Eventualno ako tv ima t-con može biti do njega...
hvala...strasno je kako brzo rikne.
a sta je tcon?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 08:16   #4091
T-con je modul koji upravlja slikom, nešto kao grafička kartica. Sad ovisi o tv-u - neki tv ga imaju neki ne. Ako ga ima, može biti do njega, no opet nećeš saznati dok ne isprobaš
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:34   #4092
Što je SSB modul i koliko je važan?!
DritoČiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:42   #4093
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
T-con je modul koji upravlja slikom, nešto kao grafička kartica. Sad ovisi o tv-u - neki tv ga imaju neki ne. Ako ga ima, može biti do njega, no opet nećeš saznati dok ne isprobaš
T-CON iliti timming control sklop imaju svi,... kod nekih je integriran u samu matičnu ploču, kod nekih je integriran u display board (kao dio ekrana-panela) a kod nekih postoji kao zasebna pločica.

Quote:
DritoČiko kaže: Pogledaj post
Što je SSB modul i koliko je važan?!
To je main board ili matična ploča,... jedino je tako PHILIPS naziva (SSB=small signal board).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:33   #4094
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
T-CON iliti timming control sklop imaju svi,... kod nekih je integriran u samu matičnu ploču, kod nekih je integriran u display board (kao dio ekrana-panela) a kod nekih postoji kao zasebna pločica.
Istina, loše sam se izrazio... mislio sam na dio gdje ako je integriran u display board da je teško/neisplativo za popravljati, a ako ga ima kao zasebnu pločicu onda je već druga priča...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:45   #4095
Samsung TV/monitor XL2270HD, kada se upali radi 10-ak minuta bez greške, onda se pojave okomite crte tanke (8kom), slika se počne zamućivati i zamrzne se ili se ekran zacrni, u tom stanju ga mogu samo ugasiti (daljinskim) ne prikazuje OSM. Nakon što sam ga ugasio za minutu(čak i manje) opet se može upaliti (daljinskim) i sve funkcije rade ali se ubrzo (1-2min) ponovno pokvari slika i zamrzne. Čim je hladniji dulje radi, čini se da se nešto pregrijava pa se TV zaglupira.....
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 22:59   #4096
Jel ima tko LG TV probleme s bojama? I do čega bi to bilo? napajanje, glavna ploča?
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 18:59   #4097
Kupila novi Grundig koji se stalno pali sam od sebe 5 minuta nakon što ga ugasim. Kako to isključiti?
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 08:03   #4098
Koji model?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:03   #4099
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Koji model?
43 VLE 4523 BF
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:19   #4100
Pokušaj u Meni > Postavke pri kraju izbornika OAD ažuriranje staviti na Isključeno.
Također u Meni > Podešavanje izvora stavi Automatsko ažuriranje usluga na Isključeno, pa javi rezultate
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.