Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2009., 22:00   #1
Brzinski recepti

Topic "Recepti za lijene vegetarijance" je nestao, i bolje da je, jer je hrpa recepata bila nevegetarijanska, pa otvaram novi topic jer znam da je potreban. Znate onaj osjecaj kad umirete od gladi i nemate vremena pripremati nesto komplicirano, a opet, zelite pojesti nesto konkretno.

Rezanci s povrcem

Sastojci:
smrznuto povrce, mijesano, koje vec najvise volite (ja koristila 1 kg)
rezanci, neki koji su brzo gotovi (jos bolje instant, ja koristila 125 g, kako dobiju na masi kad se skuhaju, bude ih dosta za kilu povrca)
2 luka (ili 4 mala)
1 zlica maslinovog ulja
zacini po izboru (ja koristila chili mjesavinu (ima i kumina i soli i cesnjaka), cesnjak u granulama, kurkumu, crni papar i jos neku arrabiata mjesavinu)

Skuhajte povrce, na pari ili u vodi, da ostane hrskavo. Ocijedite, ali sacuvajte vodu i u njoj skuhajte rezance, ili samo namocite ako su instant. Zagrijte zlicu ulja, dodajte narezani luk i zacine, dinstajte par minuta, dodajte povrce, dodajte razance, sve izmijesajte i gotovo. Vodu od povrca/rezanaca sacuvajte za juhu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 01:48   #2
dakle, sojini medaljoni prokuhani pa zaprzeni s vegetom i kupljen zamrznuti pomfri pa zapečen + sol + kečap.
nego, kak ovi gule te krumpire? ono smeckasto kad se nekad vidi na njima (odrezanima na stapice) jest kozica jel? (nadam se)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:09   #3
Je, kozica ili ono gdje klica ide, a tamo gdje klica ide ima dosta solanina (otrovnog alkaloida, inace se krumpir moze jesti sirov ako se izbjegavaju zeleni dijelovi i to oko klica).

- skuhajte bilo koju smrznutu mjesavinu povrca i pojedite s Omegol majonezom
- skuhajte bilo koju smrznutu mjesavinu povrca i pojedite s preljevom od kikiriki maslaca (crunchy kikiriki maslac pomijesajte s malo vode od kuhanja povrca)
- skuhajte bilo koju smrznutu mjesavinu povrca, dodajte zacine i izmiksajte u juhu
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:27   #4
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Je, kozica ili ono gdje klica ide, a tamo gdje klica ide ima dosta solanina (otrovnog alkaloida, inace se krumpir moze jesti sirov ako se izbjegavaju zeleni dijelovi i to oko klica).

...
možeš jesti sirov krumpir al neće ti uskoro bit baš najbolje kako zbog okusa tako i zbog raznih nus pojava u onih koji nisu navikli na sirov krumpir, a to je ipak većina nas.
inače može se u sokovniku iscijedit krumpir i dobit relativno ukusan i neškodljiv sok za razliku od krumpirovog mesa.

Zadnje uređivanje ursamajor : 14.10.2009. at 20:41.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:36   #5
Ako izbjegavas dijelove sa solaninom, nema nuspojava. Kad radim krumpirusu ili punjene paprike, uvijek pojedem malo sirove smjese. Pretpostavljam da bi nezacinjen bio bez veze.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 00:26   #6
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ako izbjegavas dijelove sa solaninom, nema nuspojava. Kad radim krumpirusu ili punjene paprike, uvijek pojedem malo sirove smjese. Pretpostavljam da bi nezacinjen bio bez veze.
ti si već navikla obzirom na vege prehranu i jedeš kao što kažeš malo.
ima onih koji jedu više npr. kao par jabuka, al su se vjerojatno navikli vremenom i nije im problem.
također postoje i različite vrste krumpira, manje ili više ukusne il problematične.
znam da neki preferiraju samo određene vrste koje djeluju više kao rotkvice il korabe a manje kao škrobne cigle.
ja volim tu i tamo pregrist malo sirovog slatkog krumpira (kad radim čips od njih) a znam češće radit i razne pržance(palačinke) od krumpira (samljeveni il nastrugani krumpir s lukom, pahuljicama il jajima), palačinke samo kratko par minuta zapečem na obje strane pa sam i ja već navikao.

recept za pet-šest osoba (kopiran s nekih stranica)
POLJSKE PALAČINKE OD KRUMPIRA S VRHNJEM
Sastojci: 2 kg krumpira, 3 ili 4 jaja, 2 glavice luka, 4 žlice brašna, sol, papar, ulje, šećer, kiselo vrhnje
Priprema: Krumpir naribajte na krupno. Dodajte umućena jaja, nasjeckani luk, brašno, sol, papar i šećer. Dobro izmiješajte i na ugrijano ulje stavljajte po veliku žlicu smjese. Pržite oko 2-3 minute sa svake strane. Gotovo stavite na papirnate ubruse da upiju masnoću. Na svaku palačinku stavite žličicu kiselog vrhnja.

mogu se kombinirat i s raznim brašnom npr. nekakav indijski dal il obično pšenično.
ove s brašnom nisu doduše brzinske kao obični pržanci koji se samo s dodacima izmiksaju il naribaju i odmah peku al dobro će nekom doć ideja
http://www.coolinarika.com/recept/pa...mlade-domacice
http://www.coolinarika.com/recept/palacinke-od-krumpira
uz adekvatne zamjene za jaja i meso tko je vegi.

Zadnje uređivanje ursamajor : 15.10.2009. at 01:12.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:31   #7
sitna crvena leća + heljda prokuhat par min. dodat shoyu i eventualno papar.
jest sa kruhom
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:30   #8
Umak za tjesteninu: Sitno nasjeckajte luk, 2-3 vece glavice. Ugrijte 2 zlice maslinovog ulja, na to bacite luk, dinstajte dok ne postane proziran, na sve istresite vecu konzervu pelata (800g, s Mutti pelatima mi ispadne najfinije), samo prije odrezite ono gdje je bila peteljka jer to nije odrezano, zgnjecite malo pelate kuhacom, ali ne trebate ih samljeti, dodajte bosiljak, malo promijesajte i gotovo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:11   #9
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Umak za tjesteninu: Sitno nasjeckajte luk, 2-3 vece glavice. Ugrijte 2 zlice maslinovog ulja, na to bacite luk, dinstajte dok ne postane proziran, na sve istresite vecu konzervu pelata (800g, s Mutti pelatima mi ispadne najfinije), samo prije odrezite ono gdje je bila peteljka jer to nije odrezano, zgnjecite malo pelate kuhacom, ali ne trebate ih samljeti, dodajte bosiljak, malo promijesajte i gotovo.
Ja bih kuhala pelate barem 20 minuta. Stavila bih manje luka, a dodala i malo narezanog češnjaka kao i komadić peperoncina (osušene male ljute papričice?) očišćenog od sjemenki da ne bude previše ljuto, te malo lišća od peršina ili bosiljka na kraju, kad je umak već kuhan.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:19   #10
špageti s češnjakom, uljem i peperoncinom

Staviti kuhati neke dobre talijanske špagete iz tvrde pšenice, poput onih marke Del Cecco.
U tavi ugrijati malo ekstra djevičanskogmaslinovog ulja, oguliti tri češnja češnjaka i cijele baciti na to ulje zajedno s malo peperoncina bez sjemenki. Kad češnjak malo dobije boju može ga se izvaditi. Kada su špageti al dente, kuhani ali ne odviše, procijediti ih i baciti u tavu s vrućim začinjenim uljem. Na jakoj vatri ih treba na brzinu promiješati par puta i tad izvrnuti u tanjur. Najbolji špageti ever!
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:50   #11
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Ja bih kuhala pelate barem 20 minuta. Stavila bih manje luka, a dodala i malo narezanog češnjaka kao i komadić peperoncina (osušene male ljute papričice?) očišćenog od sjemenki da ne bude previše ljuto, te malo lišća od peršina ili bosiljka na kraju, kad je umak već kuhan.
Jako dobro, no to je potpuno drugi umak.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 15:22   #12
Žganci i umak od luka, rizi bizi s popečcima od brašna i vode, riža s kikiriki putrom i malo currya, aglio olio - ako ste si svi doma okej s češnjakom Kad se jednom primiš kuhanja ide sve lakše.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 15:49   #13
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Znate onaj osjecaj kad umirete od gladi
Ne, jedete li svaka tri sata minijaturne obroke, nema pregladnjivanja, hipoglikemije i sličnih veselja.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 19:34   #14
Ja jedem svaka 2 sata, pa svejedno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:20   #15
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ja jedem svaka 2 sata, pa svejedno.
Ne kužim, jedeš svaka dva sata i gladna si? Uzimaš li ikakve kompleksne ugljikohidrate ili samo čoksu mažeš
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:30   #16
Pa onak, jabuku, kutiju borovnica, ili recimo skuham varivo, pa 5 puta po jednu zdjelicu...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 18:16   #17
Dodaj u zdjelicu malo žgancih, tijesta, riže ili krumpira. Ugljikohidrate treba držat pod kontrolom ali bez njih - nula bodova. Uostalom kao i bez masti, bjelančevina, vitamina, minerala itd.. Ili možda šnita zrnatog/integralnog kruha?
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 18:22   #18
Cek, to je recept ili odgovor na ovo gore? Ponekad uz variva jedem kruh.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:18   #19
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Pa onak, jabuku, kutiju borovnica, ili recimo skuham varivo, pa 5 puta po jednu zdjelicu...
Na ovo. Ak papaš samo varivo 5 put na dan, ne moraš ni jednom.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 19:21   #20
Ponekad istu kolicinu hrane pojedem odjednom. No, radije to rasporedim u vise puta. Recimo, danas mi je glavno jelo bilo preko 800 kcal i jela sam ga u dva navrata, osim njega nisam imala drugo glavno jelo u danu, nit mi se kuha, nit bih imala sto uciniti s ovim sto sam skuhala, jer jednostavno ne znam kuhati jednu porciju (a dragi ne jede ljuto).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.