Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 16:27   #361
Quote:
kiwiman kaže: Pogledaj post
Ne sviđa mi se jedan ulaz/izlaz iz garaže, još je između zgrada nepravljen parking više bi volio da je neki park/dječji sa zelenilom uređen .
Koliko znam bit će sve zelenilo između zgrada, neće biti parking.

Jedan ulaz/izlaz je
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:38   #362
Quote:
e22 kaže: Pogledaj post
Koliko znam bit će sve zelenilo između zgrada, neće biti parking.

Jedan ulaz/izlaz je
krivo sam objasnio mislio sam na unutrašnji dio između blokova, samo na istoku će biti malo dječje igralište
kiwiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:33   #363
Quote:
kiwiman kaže: Pogledaj post
krivo sam objasnio mislio sam na unutrašnji dio između blokova, samo na istoku će biti malo dječje igralište
Parkinga izmedu zgrada nece bit, iako tako trenutno izgleda na tlocrtu prizemlja.
aliquiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:57   #364
Nakon videa kojeg mi je kolega kiwiman poslao na topicu "novogradnja" moram reći da baš nisam sretan ovime:
https://www.facebook.com/SumrakGradn...type=2&theater

Vama koji živite u zgradama okolo, da li ovo svakodnevna (tj noćna) pojava? Tj. da li je iz kauflanda toliko buke od kamiona i oglasa ili je pretjerivanje? Do sad nisam vidio da se netko bunio izuzev ove objave.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:01   #365
Da li netko zna kad bi trebala biti izgrađena i OŠ i vrtić u Središću nakon Američke škole? Navodno ide u fazama, samo što kod nas faza zna trajati 50 godina.

Prijećujem da se na fejsu "Sumrak gradnje" već bune jer neće imati dovoljno parkinga. Valjda je bolje da tamo ostane parking umjesto možda najmodernijeg odgojnog centra u ZGu. Ali bitno da će onda stanove prodavati za 300EUR više jer je tamo "amerčka škola".

Vezano za moj prethodni post vidim da nitko nije potvrdio pa je problem preuveličan. Hvala!
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 07:56   #366
Pa stanarima tih 2 zgrade problem nije uopce preuvelican jer se horde ljidi kojo idu na bindek parkiraju u tom dojelu umjesto predvidenog parkinga kod ine.
I sad ce im jos i taj straznji parking uzeti jbg
Tko ne zivi u takvom kvartu ni nema razumjevanja za probleme sa parkingom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 08:41   #367
Na fejsu "Sumrak gradnje" u komentarima post-a od 7. rujna netko je prenio odgovor vijeća MO Središće:
"Postoje vrlo precizni kriteriji i standardi kojih se valja pridržavati prilikom planiranja gradnje odgojno-obrazovnih objekata. Naime, i škola u Zaprudju i u Sopotu rade u jednoj smjeni te je za sada nerealno očekivati gradnju škole u Središću. Što se tiče vrtića, situacija je izglednija"
Aerol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:43   #368
Quote:
Aerol kaže: Pogledaj post
Na fejsu "Sumrak gradnje" u komentarima post-a od 7. rujna netko je prenio odgovor vijeća MO Središće:
"Postoje vrlo precizni kriteriji i standardi kojih se valja pridržavati prilikom planiranja gradnje odgojno-obrazovnih objekata. Naime, i škola u Zaprudju i u Sopotu rade u jednoj smjeni te je za sada nerealno očekivati gradnju škole u Središću. Što se tiče vrtića, situacija je izglednija"
E to je onda već pušiona. Po starom dobrom običaju privatni kapital će zbilja uzurpirati te čestice, sve zamotano u vrtić/škola priču za ljude u Središću. Evo i mene za godinu i pol pa ću se buniti s ostalima
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:26   #369
Quote:
Aerol kaže: Pogledaj post
Na fejsu "Sumrak gradnje" u komentarima post-a od 7. rujna netko je prenio odgovor vijeća MO Središće:
"Postoje vrlo precizni kriteriji i standardi kojih se valja pridržavati prilikom planiranja gradnje odgojno-obrazovnih objekata. Naime, i škola u Zaprudju i u Sopotu rade u jednoj smjeni te je za sada nerealno očekivati gradnju škole u Središću. Što se tiče vrtića, situacija je izglednija"
Taj odgovor je totalna nebuloza. Nama su u Zapruđu već ove godine zbog POS-ovih stanova htjeli uvesti međusmjenu i ukinuti boravak za trećaše.
Izborili smo se da izmjeste knjižnicu i naprave preraspodjelu prostora.
A kad se sagradi nova zgrada uz MSU sa skoro 400 stanova, ne da će škola biti prebukirana već....


A što se tiče parkiranja i ostalog prometa u i oko naselja, kad počne raditi Američka međunarodna škole, to će biti totalni krkljanac.
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:23   #370
Središće su demolirali totalno. A još će ga. Najgore je prošao onaj Bundek centar koji je ispao totalni promašaj.

Još će se gradit zgrade između MSU i Bundek centra di je nakada bio kineski restoran. A ovoj nakaradi "Američkoj školi" da ni ne govorim, to već pokušavaju godinama gradit ali se uvijek netko pobunio. Sad je svatko dobio što je tražio pa gradnja ide.

Svaki komadić livade će postat zgrada.


A u Sigetu ruše drveće i zelenilo u brodarskom institutu i rade stambene zgrade ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:19   #371
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kad bi trebala biti izgrađena i OŠ i vrtić u Središću nakon Američke škole? Navodno ide u fazama, samo što kod nas faza zna trajati 50 godina.

Do početka sljedeće godine bi trebala škola biti gotova, za vrtić i os školu se još ne zna, radovi su već počeli
kiwiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:24   #372
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Još će se gradit zgrade između MSU i Bundek centra di je nakada bio kineski restoran.

...
NAvodno da se tamo priprema teren za budući Židovski centar
kiwiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 07:55   #373
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Središće su demolirali totalno. A još će ga. Najgore je prošao onaj Bundek centar koji je ispao totalni promašaj.

Još će se gradit zgrade između MSU i Bundek centra di je nakada bio kineski restoran. A ovoj nakaradi "Američkoj školi" da ni ne govorim, to već pokušavaju godinama gradit ali se uvijek netko pobunio. Sad je svatko dobio što je tražio pa gradnja ide.

Svaki komadić livade će postat zgrada.


A u Sigetu ruše drveće i zelenilo u brodarskom institutu i rade stambene zgrade ...
Nažalost. Stara, uhodana praksa i baš svaki puta pali

A mi kao da smo slijepi kraj zdravih očiju - industrija se sistematski uništava(la) zbog privatnih interesa, zbog vrijednih zemljišta. Brodarski se sustavno uništava godinama zbog atraktivne lokacije i to tvrdim odgovorno iz 30-godišnjeg inženjerskog iskustva u strojarstvu. Sad se naum počinje ostvarivati. Ni TLOS nije uništen jer nije imao tržište i perspektivu već zbog atraktivnog zemljišta - sad tamo niče poslovno-hotelski kompleks. Mile već dugo gleda maknuti Velesajam i hipodrom a rado bi stavio šapu i na teren sportskog aerodroma Lučko.

Na ogromnom praznom prostoru na potezu Podbrežja i dijela između crkve u Sigetu i Sloboštine pa do ulice SR Njemačke se dugo nije gradilo jer je zemljište crkveno. Sad kad se i Crkva podmazala i dijeli joj se šakom i kapom, i oni nalaze svoj interes da se i taj dio (pre)izgradi.

Šuška se i da će se graditi na prostoru ispred Mamutice, između SR Njemačke, Ukrajinske i Dugava, parkovi za pse su samo zgodan privremeni način zauzimanja prostora po principu kuhane žabe, malo po malo, da se ljudi ne bune.

Pretužno, jer je Novi Zagreb posljednja urbanistički smislena i humano građena oaza koja se sad sustavno uništava. A tek su počeli
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:21   #374
Novi Zagreb je bio urbanistički smislena i humana oaza. Oni dijelovi Novog Zagreba koji su dovršeni kao npr. Zapruđe i dalje su oaze zelenila i parkova. Naselja koja su se počela graditi krajem 70-tih i 80- tih (poput Središća) danas se potpuno prostorno devastirana novom gradnjom koja ide u prilog jedino privatnim investitorima koji su se domogli zemljišta, a u Gradu su im pomogli da nakaleme ogromne zgradurine bez imalo humanog.
Povrh toga svu ovu silnu gradnju ne prati nikakvo prometno rješenje.
U skorom roku useljavat će se u naselju Podbrežje (zagrebačka stanogradnja), zgrada uz MSU, a kad se igradi Američka škola i kad krene dovoženje djece u kvart, blokirat će se cijeli Novi Zagreb, odnosno izlaz prema mostu Mladosti.
Ne vidim da se išta planira da bi se takav scenarij spriječio.
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:39   #375
Quote:
Kolu kaže: Pogledaj post
Novi Zagreb je bio urbanistički smislena i humana oaza. Oni dijelovi Novog Zagreba koji su dovršeni kao npr. Zapruđe i dalje su oaze zelenila i parkova. Naselja koja su se počela graditi krajem 70-tih i 80- tih (poput Središća) danas se potpuno prostorno devastirana novom gradnjom...
Sramotno je, stvarno, i šteta za Središće koje je bilo predivno naselje.

Možda zvuči suludo, ali mene uopće ne bi začudilo da se Mile Bandit dosjeti porušiti sve limenke po Zapruđu i Utrini pa tamo krene graditi mastodonte kao ovaj Meandrov kod MSU. Ipak su to bile samo "privremene građevine", "jeftina gradnja, energetski neučinkovita, neisplativa za obnovu... bla, bla, bla.." ne sumnjam da bi si već našao "relevantne" argumente.

Teren i lokacija odlični, po njihovim bolesnim standardima izgrađenost se može povećati bar dvostruko (na račun zelenila), a kako se sad mogu graditi i neboderi nakon perioda zabrane, a tamo ih ima... a zakaj ne i neboderi? Pa još povećati izgrađenost.

Ok, stanovi su najvećim dijelom privatno vlasništvo pa nemre baš samo tako, ali kad je moglo po Trnju pod geslom "bude vam bolje u zamjenskim stanovima" ni ovo mi nije daleko od pameti.

Nadam se da mu nisam dala ideju
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:15   #376
http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagre...-ples/6541080/
Evo Počelo je!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:02   #377
Quote:
Kolu kaže: Pogledaj post
Novi Zagreb je bio urbanistički smislena i humana oaza. Oni dijelovi Novog Zagreba koji su dovršeni kao npr. Zapruđe i dalje su oaze zelenila i parkova. Naselja koja su se počela graditi krajem 70-tih i 80- tih (poput Središća) danas se potpuno prostorno devastirana novom gradnjom koja ide u prilog jedino privatnim investitorima koji su se domogli zemljišta, a u Gradu su im pomogli da nakaleme ogromne zgradurine bez imalo humanog.
Povrh toga svu ovu silnu gradnju ne prati nikakvo prometno rješenje.
U skorom roku useljavat će se u naselju Podbrežje (zagrebačka stanogradnja), zgrada uz MSU, a kad se igradi Američka škola i kad krene dovoženje djece u kvart, blokirat će se cijeli Novi Zagreb, odnosno izlaz prema mostu Mladosti.
Ne vidim da se išta planira da bi se takav scenarij spriječio.
Davno je planiran most u nastavku SRNJ preko Bundeka , ali tko se toga više sjeća... Glavno da imamo američku školu u kojoj će jedan od predmeta biti specijalizacija iz "alternativnih činjenica". Gostujući profesor biti će MB.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:27   #378
Quote:
Savage711 kaže: Pogledaj post
Nakon videa kojeg mi je kolega kiwiman poslao na topicu "novogradnja" moram reći da baš nisam sretan ovime:
https://www.facebook.com/SumrakGradn...type=2&theater

Vama koji živite u zgradama okolo, da li ovo svakodnevna (tj noćna) pojava? Tj. da li je iz kauflanda toliko buke od kamiona i oglasa ili je pretjerivanje? Do sad nisam vidio da se netko bunio izuzev ove objave.
Nekoliko puta se vec desilo da se Kauflandu ukljuci alarm usred noci (2 ujutro) i onda zavija jedno sat-dva... Kamione ne cujem, oglase isto ne cujem, ali vjerujem da stanarima koji su u zgradi preko puta Kauflanda to ide na neku stvar...

Sto se MSU tice, oni jako vole preko ljeta imati koncerte na krovu MSU, pa ce stanari nove zgrade preko puta MSU imati besplatne koncerte ljeti... Neki znaju biti jako dobri, recimo ove godine smo imali Detour, Jonathan i jos neke poznate rock bendove, a prosle godine smo slusali Laibach i jos par njih kojima se ne mogu sjetit imena... Sve u svemu, izvodjaci koje MSU dovede su odlicni, samo eto, na krovu su i sviraju do ponoci u pravilu...

A sto se Bundeka tice i buke od tamo kad je festival vatrometa, Bundekfest ili kojekakvi koncerti, to skoro pa ko da imas zvucnike doma jer se sve odbija od zgrade u Sopotu (preko puta Kauflanda i ove nove zgrade koju grade) koja onda sluzi kao neka vrsta pasivnog zvucnika... Iako, fora je gledati vatromet bez da si tamo...

Jedino dobro sto mi pada na pamet sa ovom suludom gradnjom u Srediscu je sto ce biti manje ambrozije pa ce se moc zivjet... Ove livade nepokosene su izvor proklete peludi i covjek ne moze zivjeti kolko to grize za oci i nos...
calypsori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:46   #379
@calypsori

E to se zove review . Hvala za info.
Savage711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:23   #380
Dajte malo komentara za zgradu Meandra.

Netko me private upita je li cijenu moguće spustiti. Cijena ne da je fiksna, nego očekujem da se sad za ove rezervirane stanove, za koje se u listopadu mora uplatiti predujam, poveća baš kako to radi i Pionir (čitam na forumu - novogradnja). Situacija je takva da stanova dobrog položaja u zgradi više nema. Često sam u obilasku gradilišta i posjetim prodajni ured koji je uvijek pun ljudi. Poznajem osobe koji su "zakasnile" pa su sad u redu čekanja ako netko odustane. Ostali su im samo stanovi u prizemlju (???) i oni iz kojih će jedni drugima kroz prozor gledati u tanjur.

Početkom gradnje Američke međunarodne škole u kvartu, ova lokacija je postala top u cijelom Zagrebu.
rigel1965 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.