Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 19:30   #2321
Također molim da mi netko napise jednog fer upravitelja u Rijeci,transparentnog ,sa onim sto nam je kao predst.stanara dozvoljeno ali nam nikad ne daju u uvid:uvid u stanje žiro računa zgrade (a ne ono flasificirano izvješće)...Netko kooperativan i normalan i da nije LOPOV.
MOlim vas barem popis Upravitelja u Rijeci pa da bar od manjeg zla odaberemo jedno...

upravo me ovo zanima...Tko je od vas predstavnika stanara u Rijeci uspio dobiti UVID U IZVOD OD ZGRADE!??Dakle ne zanima me njihovo lazirano izvjesce u obliku tabele,nego sve uplate ,svi priljevi i sve isplate novca, sve isplate od 1-31- u mjesecu po danima da se zna kamo novac tocno curi..?Da li je netko uspio dobit i ovo???
I molim savjet za dobrog i poštenog Upravitelja zgrada u Rijeci.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.11.2017. at 23:16. Reason: spajanje postova - koristiti edit
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:27   #2322
Imaš udrugu stanara i suvlasnika, probaj se tamo raspitati.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:56   #2323
hmm, mislim da udruga stanara u Rijeci ne postoji više? Zna li netko ? bila je neka na Hegedušićevoj ?
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:14   #2324
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
hmm, mislim da udruga stanara u Rijeci ne postoji više? Zna li netko ? bila je neka na Hegedušićevoj ?
Imaš web od udruge, guglaj i vidi.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:27   #2325
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Vezano za problematiku poplave o kojoj sam pisao 06.07. na prošloj stranici. Nakon mnogobrojnih "stručnjaka" koji su nam prošli kroz stan, od artitekta, vodoinstalatera, referenta zgrade, ljudi za koje nemamo pojma što i koga bi trebali predstavljati svojim zbunjenim pogledima, pred par dana je konačno ustanovljeno da je do krova i odvoda.

Krov je saniran i zamijenjena je dotrajala odvodna cijev. I tako je sve konačno riješeno nakon samo dva i pol mjeseca čekanja ovoga onoga "stručnjaka", i mnogobrojnih poplava koje smo imali u stanu za vrijeme kiša.
znači, točno kako sam vam rekao, ali tko to pamti, kome je to bitno

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
No problemima nažalost nema kraja. Taman smo mislili da je sve gotovo. Trebao je doći čovjek iz osiguranja da procjeni štetu, kako bi se krenulo sa sanacijom stana. Predstavnica stanara nam je rekla kako je proslijedila čovjeku naše kontakt brojeve...
I što sad? Mi znači moramo čovjeka iščekivati i da netko bude stalno doma, kada će osiguravatelju biti jednom usput. Pa dobro što je ovo, tko je tu lud ....
pa daj budi pametan i ne bavi se babom od predstavnice i njenim istresanjima frustracija koje nemaju nikakve veze s vama. uzmi kontakt osiguravatelja i direktno se dogovorite.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:20   #2326
Pozdrav,

mala zgrada u Zagrebu mijenjala bi upravitelja, zgroženi sve glupljim, korumpiranijim i aktivno štetnim činovnicima koje nam godinama dodjeljuje GSKG. Došlo je do toga da se s njima doslovno ništa više ne može napraviti, te se od te bagre želimo maknuti.

Problem je očit: kome otići?

Tko je od upravitelja u Zgb "na dobrom glasu", kod koga su financije <> transparentne (dakle, bitno je da predstavnik ima uvid u stanje financija zgrade), koji upravitelj ima razumnu bazu koliko-toliko dobrih majstora, a ne svojih rođaka iz Dervente koji baš sve znaju napraviti za ugodnih 10.000 €, koji upravitelj je normalan sa slanjem ovrha i ne koristi nekog od odvjetničko-bilježničkih kriminalnih organizacija za to? I možda još najvažnije, koji upravitelj ima iskustva s dobijanjem love iz fondova za energetske učinkovitosti i slične bedastoće, dakle, sanacije fasade?

Primam preporuke, ovdje i na PM. Možete mi se javiti na PM i da sami sebe i svoju firmu izreklamirate i nagovorite me da prijeđemo k vama
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:28   #2327
Kod mene je Plavi Prostor - ja zadovoljan!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ivan1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 07:37   #2328
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
tijekom 7 i 8 mjeseca 2013.god. postavljena je termofasada na zgradu..............
u 08 mjesecu 2015.god. ugradjeni su termoventili i razdjelnici na radijatore po stanovima, frekventna pumpa u toplinskoj podstanici i balans ventili na polaze vertikala............
Od ukupno 52 stana promjenu drvene sa PVC stolarijom obavilo je sa danasnjim danom 22 stana.......
Imam dva pitanja:
1. Kolika ti je pričuva;
2. Koliko si dao vlastitog novca?
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:25   #2329
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Imam dva pitanja:
1. Kolika ti je pričuva;
2. Koliko si dao vlastitog novca?
Mislim da oni imaju rentu od antena.
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:02   #2330
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

mala zgrada u Zagrebu mijenjala bi upravitelja, zgroženi sve glupljim, korumpiranijim i aktivno štetnim činovnicima koje nam godinama dodjeljuje GSKG. Došlo je do toga da se s njima doslovno ništa više ne može napraviti, te se od te bagre želimo maknuti.

Problem je očit: kome otići?

Tko je od upravitelja u Zgb "na dobrom glasu", kod koga su financije <> transparentne (dakle, bitno je da predstavnik ima uvid u stanje financija zgrade), koji upravitelj ima razumnu bazu koliko-toliko dobrih majstora, a ne svojih rođaka iz Dervente koji baš sve znaju napraviti za ugodnih 10.000 €, koji upravitelj je normalan sa slanjem ovrha i ne koristi nekog od odvjetničko-bilježničkih kriminalnih organizacija za to? I možda još najvažnije, koji upravitelj ima iskustva s dobijanjem love iz fondova za energetske učinkovitosti i slične bedastoće, dakle, sanacije fasade?

Primam preporuke, ovdje i na PM. Možete mi se javiti na PM i da sami sebe i svoju firmu izreklamirate i nagovorite me da prijeđemo k vama
Mogu ti samo reci da ni u ludilu ne predete kod Valgrada.
Nesposobni, lazljivi i nesusretljivi.
Kod pozivanja na hitne intervencije jer nam je procurilo u kupaoni, po vertikali u tri stana, kazu da im se to ne cini tako hitno da bi izasli preko vikenda.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:22   #2331
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Mislim da oni imaju rentu od antena.
Nama su to nudili za 3000 kuna mjesečno.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:28   #2332
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Nama su to nudili za 3000 kuna mjesečno.
Mozda su stavili vise operatera pa je zarada veca.
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:52   #2333
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Mozda su stavili vise operatera pa je zarada veca.
Da postave onaj vojni radar zbog kojeg se bune Pelješčani, mogli bi i bazen napraviti.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:43   #2334
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Imam dva pitanja:
1. Kolika ti je pričuva;
2. Koliko si dao vlastitog novca?
Nazalost kad za nesto dodje vrijeme stvari se trebaju rijesavati promptno, zato sam i napisao ovaj prethodni post, zgrada je iz 1966 godine , znaci stara je preko 50 godina i zahtjeva ulaganja:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=727

- Dosta godina prije pa do kraja 2009.god. pricuva je iznosila 3,23 kn/m2
- Pocetkom 2010.god. na sastanku zbor stanara zbog buducih potrebnih ulaganja u obnovu zgrade odlucilo se dignuti pricuvu na 4,20 kn/m2
(zamjena kompletne drveno-staklene stjene sa AL-staklenom stjenom od podruma do 12 kata, uz farbanje kompletnog stubista; zatim uskladjivanje dizala sa novim zakonom o dizalima, saniranje izolacije terase-krova na vrhu zgrade, itd. itd.)
- Ugradnjom termoventila, razdjelnika i ostale potrebne opreme za koji je bilo dogovoreno placanje preko pricuve (za to zgrada namjenski digla kredit) pricuva od 11/2015 pa do 05/2017 dignuta na 5,23 kn/m2.
Kako smo u 05/2017 prelomili i vratili pomenuti kredit (sredstvima od rente i vracene subvencije od grada ili fonda) pricuva vracena na prijasnji iznos od 4,20 kn/m2

Moj ulozeni novac je za PVC stolariju za dvosobni stan, znaci cca 25000,00 kn, a razlog mog ulaganja napisan ti je u gore stavljenom linku.

Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Mislim da oni imaju rentu od antena.
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Nama su to nudili za 3000 kuna mjesečno.
Neznam tocno u lipu ali mislim da je cifra dupla.
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Da postave onaj vojni radar zbog kojeg se bune Pelješčani, mogli bi i bazen napraviti.
Nemoj biti ljubomoran.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 09.11.2017. at 17:33.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 17:53   #2335
ja sam prezadovoljan za sada sa njima: Maksimus d.o.o.

na sve upite su odgovarali po hitnom postupku..radi se o maloj stambenoj zgradi sa 11 stanova u Zagrebu na Trešnjevci
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:14   #2336
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
Mislim da oni imaju rentu od antena.
To dosta pomaze.

Mi imamo rentu prostora od 2000 kn, ukupno je 23 stana. Pricuva je za mojih 80 kvadrata 193 kn, inace je to najveci stan, imamo 6 etaza po 4 stana. 60+60+80+30 po etazi, to je ukupno 1380 kvadrata, a ova renta od 2000 kn je kao da imamo jos dodatnih 826 kvadrata odnosno 60% vise odnosno jos 10 ovih najvecih stanova. Otvara sasvim nove mogucnosti za uredjenje zgrade, sanaciju kvarova pa i energetsku obnovu.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 07:34   #2337
Nama su dali prijedlog iz vipa ili t-coma, više ne znam, za tu antenu, doduše za duplo manju cifru nego cilimu, ali je pola zgrade graknulo da ne, jer će nas ubiti radijacija.
Iako kad bi je stavili, najebali bi ovi iz susjednih zgrada.
Meni se nekako čini da se ta pričuva sporo puni, ali mi se još više čini da nas upravitelj zgrade muze preko mjere, a ne možemo otkriti kako. Neki kredit imamo kojeg se nikako ne možemo riješiti, ali to je već za drugu temu.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:06   #2338
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Nama su dali prijedlog iz vipa ili t-coma, više ne znam, za tu antenu, doduše za duplo manju cifru nego cilimu, ali je pola zgrade graknulo da ne, jer će nas ubiti radijacija.
Iako kad bi je stavili, najebali bi ovi iz susjednih zgrada.
Meni se nekako čini da se ta pričuva sporo puni, ali mi se još više čini da nas upravitelj zgrade muze preko mjere, a ne možemo otkriti kako. Neki kredit imamo kojeg se nikako ne možemo riješiti, ali to je već za drugu temu.
Najveći dio pričuve ti ode na osiguranje zgrade, na "plaću" predstavnika stanara i na onoga tko upravlja zgradom (misliš da oni to rade besplatno?). Ono što ostane s tim se puni proračun zgrade, a to je nekih 20-30% od mjesečne uplate (ako i toliko).
http://www.udruga-stanara.hr/hr/pricuva/839/239

Recimo zamjena vanjske stolarije (prozori, balkonska vrata, rolete) ide iz pričuve zgrade, jer je to vanjski dio zgrade. Ali to 95% ljudi ne zna.
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:17   #2339
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Najveći dio pričuve ti ode na osiguranje zgrade, na "plaću" predstavnika stanara i na onoga tko upravlja zgradom (misliš da oni to rade besplatno?). Ono što ostane s tim se puni proračun zgrade, a to je nekih 20-30% od mjesečne uplate (ako i toliko).
http://www.udruga-stanara.hr/hr/pricuva/839/239

Recimo zamjena vanjske stolarije (prozori, balkonska vrata, rolete) ide iz pričuve zgrade, jer je to vanjski dio zgrade. Ali to 95% ljudi ne zna.
Ide iz pričuve, ako ona to može pokriti.
Npr. ako cilimova zgrada ima 50 stanova, oni moraju u pričuvi imati 1250.000 kuna. Ako nemaju, dižu kredit i pričuvu.
Kod mene ima svakakvih stavki.
1600 kuna Inkasatoru (upravitelj) 640 predstavniku zgrade. ima nekih stvari koje su pretjerane - 810 kuna na mjesec za održavanje lifta?
Čuo sam da je održavanje liftova postalo vrlo profitabilan biznis u nas.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:29   #2340
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Ide iz pričuve, ako ona to može pokriti.
Npr. ako cilimova zgrada ima 50 stanova, oni moraju u pričuvi imati 1250.000 kuna. Ako nemaju, dižu kredit i pričuvu.
Kod mene ima svakakvih stavki.
1600 kuna Inkasatoru (upravitelj) 640 predstavniku zgrade. ima nekih stvari koje su pretjerane - 810 kuna na mjesec za održavanje lifta?
Čuo sam da je održavanje liftova postalo vrlo profitabilan biznis u nas.
Pa eto, još osiguranje zgrade i kad sve troškove zgrade staviš na jednu stranu, pričuvu na drugu (ako je uopće svi plaćaju) i to je to. Onda vidiš kak se puni račun zgrade...
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.