Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 08:28   #9101
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Zavidim ti.

ne se ljutiti

kad se vratim imat ćeš svjezije slike
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Old 25.09.2017., 14:30   #9102
Quote:
Dolazim u nyc 28.9. I ostajem do 6.10. Pa me zanima sto mislite jel mi isplativo uzet ny pass? Uzeo bi ga na pet dana i u tih 5 dana pokuso obic sve sto mi on nudi a preostale dane ono sto nije ukljuceno u pass.
Evo sto planiram vidit, pa jel mi moze neko rec kako bi najbolje bilo rasporedit po danima to sve.
1. Nba tekma- 3.10.
2. Bronx zoo - nije u passu
3. Highline
4. Moma - pass
5. Gugenheim - pass
6. Natural history muzej - pass
7. Empire state - pass
8. Kip slobode - pass
9. Top of the rock - pass
10. 9/11 memorial i muzej - pass
11. Maddame tusauds - pass
12. Soho-little italy-chinatown tour - pass
13. Brooklyn bridge i dumbo tour - pass
14. Outlet

I mozda bi otiso na neku od onih voznji brodom.

Jesam izostavio nesto bitno? Jel ovo moguce sve pregledat u vremenu kojeg imam?
Dal se za ove atrakcije isplati uzet pass? Ispo bi me nesto ispod 300 dolara za 5 dana.
Ja ne bi kupila pass.

Po dijelovima -
2. Bronx Zoo - daleko je i treba ti cijeli dan za njega, ogroman je. Ali ako si zaljubljenik u životinje, odličan je. Misilm, možeš ga protrčati, ali to nije to.
3. Highline - besplatno - fora kad si u kvartu
4. Moma - besplatna petkom popodne - možda čak i stigneš dan kad dolaziš - inače 25 dolara
5. i 6. - moraš znati da su svi muzeji veliki i da ti treba, ako ih želiš stvarno pogledati i uživati u tome što ti pružaju - treba ti vremena. Guggeneim 25 dolara, Natural History je suggested donation - možeš dati i dolar
7. Empire State - pass ti daje pristup do nekog kata, moraš platiti pristup do observation deck 102 kata (ili 103) - bez passa je 34 dolara do 86 kata
8. Statue of Liberty - 25 dolara
9. TOTR - 30 dolara
10. 9/11 memorial besplatno, muzej se plaća 24 dolara
11. MME Tussauds - 29 dolara
12. i9 13. Imaš FreeToursByFoot koje platiš koliko hoćeš - recimo 10 dolara je već OK - znači 20
13. Woodbury outlet - nemam pojma

Dakle, ako ne uzmeš pass to platiš 214 dolara. Ali očito ti je još nešto uključeno u pass, ne znam što zapravo- Sad sam pogledala, dakle ako uzmeš još i HOHO bus i Circle line, tu si negdje, kao da si platio pune cijene, možda malo manje.

A moraš juriti da bi osjećao da si sve iskoristio. Za kog god znam da je imao pass, svi kažu da im se zapravo nije isplatio.
sama svoj majstor is online now  
Old 25.09.2017., 17:30   #9103
Ja se u potpunost slazem s gornjim postom, i sama, sam nedavno vise puta pisala. Sa toliko toga, samo trcis, jer si vec potrosio pare, umjesto da vise uzivas u gradu. Bez passa ne bi smio potrositi vise od 200 dolara na atrakcije (nesto ces i preskocit sad kad nisi u zurbi).

Raspored je kao da ides s agencijom i nemas nista slobodnog vremena. Npr. Brooklinski most i Dumbo... Mozda ti netko lokalni mozda moze pokazat nesto skriveno, ali to te nitko ne mora vodit.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 25.09.2017., 23:12   #9104
Evo, kemijam za Novu u Novi Amsterdam Bude li hladno kao i kod nas ili još i gore?

Jel imao itko sreće s couchsurfingom za smještaj ili da na to odmah zaboravim obzirom na period godine?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 25.09.2017., 23:33   #9105
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ja se u potpunost slazem s gornjim postom, i sama, sam nedavno vise puta pisala. Sa toliko toga, samo trcis, jer si vec potrosio pare, umjesto da vise uzivas u gradu. Bez passa ne bi smio potrositi vise od 200 dolara na atrakcije (nesto ces i preskocit sad kad nisi u zurbi).

Raspored je kao da ides s agencijom i nemas nista slobodnog vremena. Npr. Brooklinski most i Dumbo... Mozda ti netko lokalni mozda moze pokazat nesto skriveno, ali to te nitko ne mora vodit.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Slazem se.
Mi smo u pocetku razmisljali o NY passu, odvratila nas cijena i taj neki pritisak hocemo li stici.
Ovako je ispalo super, imala karte za 4 atrakcije, sve lagano i bez zurbe.
Vidjela sam nekoliko grupa Italijana sa vodicima.

Mene fakat po dolasku kuci iznenade pitanja, "a ko vas je vodio po New Yorku".
Maca. is offline  
Old 26.09.2017., 01:10   #9106
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Evo, kemijam za Novu u Novi Amsterdam Bude li hladno kao i kod nas ili još i gore?

Jel imao itko sreće s couchsurfingom za smještaj ili da na to odmah zaboravim obzirom na period godine?
To je nepredvidljivo. Nisam bila za novu, ali jesam nekoliko puta u 2. i trecem mjesecu i uvijek je bar koji dan bilo minus 10 stupnjeva, ali i koji od plus 10-15 (a tad zagrije). Imala sam srece da bar nije padao dodatni snijeg. No, to me nije odvratilo od posjeta godinu poslije, pa opet....

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 26.09.2017., 01:37   #9107
A necu onda uzimat pass. Ove free walking ture, gdje to nadem?
Times sq sam vidio i necu se previse zadrzavat jer bio sam u nyu prosli tjedan kad sam imo dan za izgubit jer sam ceko avion za miami.
Jel vam se da mozda napisat mi po danima kad da sto vidim s obzirom kolko sto traje posto vi znate jer ste bili? Bio bi zahvalan. Dolazim u cetvrtak tako da onda u petak mogu free u momu. Bronx zoo su mi svi preporucili i stvarno bi gs htio vidit. I mozete ubacit i central park i ostalo sto sam ja izostavio. Za soping cu si ostavit zadnji dan i tad cu u outlet i po ostalim ducanima. Jos jednom da kazem dolazim u cetvrtak 28.9. I odlazim u petak 6.10.
maraac123 is offline  
Old 26.09.2017., 02:38   #9108
Sorry na duplom postu al sto mislite o ovom?

Petak:
Moma
Gugenheim
Natural history

Subota:
Kip slobode
Totr
9/11

Nedjelja:
Central park
Battery park

Ponedjeljak:
Bronx zoo

Utorak:
Highline
Nba tekma
Maddame tusauds

Srijeda:
Soho-little italy-chinatown
Brooklyn bridge i dumbo

Cetvrtak:
Soping

Jel ovo oke vremenski? Ocu koji dan imat rupa? Ako da sto bi jos ubacili da ubijem vrijeme?
maraac123 is offline  
Old 26.09.2017., 09:35   #9109
Quote:
maraac123 kaže: Pogledaj post
A necu onda uzimat pass. Ove free walking ture, gdje to nadem?
Times sq sam vidio i necu se previse zadrzavat jer bio sam u nyu prosli tjedan kad sam imo dan za izgubit jer sam ceko avion za miami.
Jel vam se da mozda napisat mi po danima kad da sto vidim s obzirom kolko sto traje posto vi znate jer ste bili? Bio bi zahvalan. Dolazim u cetvrtak tako da onda u petak mogu free u momu. Bronx zoo su mi svi preporucili i stvarno bi gs htio vidit. I mozete ubacit i central park i ostalo sto sam ja izostavio. Za soping cu si ostavit zadnji dan i tad cu u outlet i po ostalim ducanima. Jos jednom da kazem dolazim u cetvrtak 28.9. I odlazim u petak 6.10.
Guglaj Free tours by foot - sad će na kraju ispasti da ih reklamiram, ali ne, stvarno sam bila zadovoljna jako.

Razdijeli si grad po područjima da ne gubiš jako puno vremena na transport - dakle npr. , 1. dan Lower Manhattan i Dumbo 2. dan Greenwich Village pa tu stavi i Highline (imaš besplatnu noćnu turu po Highlineu), 3. dan ESB i Midtown, 4. dan Central park, gornji dio 5. avenije i neki od muzeja (npr Natural History i Moma), 6. dan Bronx Zoo i Guggenheim (uzmeš express bus s Manhattana BxM11 - ide po Madison aveiniji, stane ti na 29, 63 i 98 ulici - u povratku siđeš na 98 i začas si kod Guggenheima - u tom busu kao bonus još vidiš i Bronx), 7. dan shopping, 8. dan prije puta još malo Times Squarea i okoliša - tu si ubaciš Mme Tussauds

Za ono što želiš proći s vodičem, pogledaj si raspored besplatnih tura na njihovoj web stranici pa ako hoćeš neku, po tome si slaži raspored po danima, jer nema svih dana svih.

Naravno, budi spreman za promjenu redoslijeda ovisno o vremenu. Taj dan kad imaš utakmicu drži se Midtowna.
sama svoj majstor is online now  
Old 26.09.2017., 11:24   #9110
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
To je nepredvidljivo. Nisam bila za novu, ali jesam nekoliko puta u 2. i trecem mjesecu i uvijek je bar koji dan bilo minus 10 stupnjeva, ali i koji od plus 10-15 (a tad zagrije). Imala sam srece da bar nije padao dodatni snijeg. No, to me nije odvratilo od posjeta godinu poslije, pa opet....

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Ajd hladnoća još i nije problem, samo da ne bude leda po cestama. Polomim li se tamo, mogu komodno bubreg prodat za platit liječenje
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Old 26.09.2017., 11:42   #9111
Uzet ćeš putno osiguranje na što veću sumu, ja sam uzela na 100000 eura, jer je razlika između 50000 i 100000 bila u 50tak kuna, pa za svaki slučaj. Nije mi trebalo srećom.

Što se vremena tiče bila sam jednom u siječnju. Bilo je hladno i bilo je snijega i brijao je neki ledeni vjetar. Treba se dobro obući.
sama svoj majstor is online now  
Old 27.09.2017., 15:17   #9112
Pozdrav iskusnim amerima!

Planiram sa dragim put u NY, ne tako skoro ali u rasponu od 2 godine sigurno.
Zanima me sve:
1. Gdje ste uzimali avio karte?
2.Koliki mi džeparac treba tamo?
3.Gdje ste uzimali smještaj?
4.Znam sve gradske znamenitosti, eto okvirno cijene samo ako moze?

I jos sto se sjetite.. sve info su dobrodosle.
__________________
We built this city on rock n roll.
Julia Chang is offline  
Old 27.09.2017., 16:21   #9113
Quote:
Julia Chang kaže: Pogledaj post
4.Znam sve gradske znamenitosti, eto okvirno cijene samo ako moze?
pa na ovoj stranici već imaš neke odgovore - vidi post 9102.
Lizzie M is offline  
Old 28.09.2017., 02:22   #9114
Quote:
Julia Chang kaže: Pogledaj post
Pozdrav iskusnim amerima!

Planiram sa dragim put u NY, ne tako skoro ali u rasponu od 2 godine sigurno.
Zanima me sve:
1. Gdje ste uzimali avio karte?
2.Koliki mi džeparac treba tamo?
3.Gdje ste uzimali smještaj?
4.Znam sve gradske znamenitosti, eto okvirno cijene samo ako moze?

I jos sto se sjetite.. sve info su dobrodosle.


Imas vremena dvije godine skoro procitati sta ovdje pise

Nema jednostavnog odgovora za 1-3, svatko ima odredjene potrebe i mogucnosti.

Karte - gdje stignes, online, pratis akcije, navratis na forum; smjestaj -kako volis, Booking, stranice hotela ili stogod, dzeparac ... ovisi, ajmo reci od 30-150 dolara dnevno, bez shoppinga.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 28.09.2017., 02:36   #9115
Quote:
maraac123 kaže: Pogledaj post
Sorry na duplom postu al sto mislite o ovom?



Petak:

Moma

Gugenheim

Natural history



Subota:

Kip slobode

Totr

9/11



Nedjelja:

Central park

Battery park



Ponedjeljak:

Bronx zoo



Utorak:

Highline

Nba tekma

Maddame tusauds



Srijeda:

Soho-little italy-chinatown

Brooklyn bridge i dumbo



Cetvrtak:

Soping



Jel ovo oke vremenski? Ocu koji dan imat rupa? Ako da sto bi jos ubacili da ubijem vrijeme?


Ja bih umjesto "subota" rekla "prvi lijepi suncani dan", umjesto "petak" bih rekla "prvi ruzniji dan" i itako to i ne bi me bilo toliko briga da je sve u kvartu, ali opet i ne prerazbacano, imala bih sedmodnevnu kartu ...


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 28.09.2017., 03:32   #9116
Trenutno drugi dan zavrsen u New Yorku. Jos dva dana. Savrseno i neopisivo. Javim se s dojmovima kad dodem. Vise puta sam se sjetila Mace i njezinih dojmova
__________________
Whenever I'm about to do something, I think: "Would an idiot do that?" And if they would, I do not do that thing.
Daydreamer1 is offline  
Old 28.09.2017., 03:44   #9117
Pa, jos nije ni 22h


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 28.09.2017., 03:54   #9118
Također sam u New Yorku!
Za sada su dojmovi sjedni 5!

Napišem nešto vise kada stignem!

Još jedanput hvala ekipi s foruma na korisnim savjetima!
Odužiti ću se sa par “svojih” tipseva!

Pozdrav iz grada koji nikada ne spava!
__________________
Sometimes science is more art than science.
Gatsby0 is offline  
Old 28.09.2017., 06:36   #9119
Pozdrav
Procitala sam dosta zadnjih stranica i nasla dosta odgovora koji su me zanimali, ali imam jos jedno pitanje, na koje nisam uspjela naci odgovor.
Moraju li se karte za ESB kupiti unaprijed ili mogu na licu mjesta (za 86.) kat? I je li moguce doci predvecer pa ostati tamo dok ne padne noc u potpunosti?
jojachica is offline  
Old 28.09.2017., 08:45   #9120
Mozes karte uzeti i tamo.
Takodjer mozes ostati gore koliko zelis.
Zatvara se u 2 ujutro a zadnji lift je u 1.

Ajd ko bude isao tamo nek priupita da nije ko poslao na njihovu adresu bar karticu iz moje izgubljene kamere.
Sta znas, mozda ga grizla savjest...
Maca. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.