Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 10:26   #1
PC se ne pali poslije stavljanja u sleep mode.

Mladi san i razumin se u neke osnove tehnologije.Ovako,komp je stariji(iz 2011) i posli par dana u kojima nije radija upalija san ga i nakon koristenja stavija u sleep mode,sa kojim prije nije bilo problema.Posli san proba upalit komp i jednostavno nije tija,monitor nije radija iako je bia ukljucen a glavno dugme na kompu je svitlilo.Izgasija san ga na to glavno dugme i ponovo upalija
Kad se upali,izade mi pocetna slika i komp pocne radit,cuje se cooler i sve sta triba,ali za 2 3 sec na ekran iskoci:Power saving mode i izgasi se,pa se monitor i komp za par sekundi opet pale.Kada stisnen tab da vidin procese neke,zadnji proces je checking nvram i onda se komp izgasi.Izvadija san onu bateriju za bios i nakon par sati stavija nazad.Kad se komp upali,selekta san opciju da se stave default postavke(F2 tipka) i opet se isti problem desija.Pomoc ikakva?I do cega je
Bagago is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:19   #2
Ajde već kada tražiš pomoć malo to objasni "književnije" opiši,evo ja koji sam iz Ri 3-4 puta moram čitati post da shvatim koji je problem i situacija...
E sada,koliko sam shvatio računalo nije radilo neko vrijeme i kada si ga upalio vjerojatno je krenilo sa update-om programa/sustava pa kada si računalo stavio u sleep mode podosta procesa bilo pokrenuto,te je zbog toga puno više vremena trebalo računalu da se "probudi" iz sleep moda kojeg si ti (nasilno/hard) prekinuo preko glavnog prekidača.Kada smo kod njega to je sasvim normalno da ono svijetli ili "treperi" kada je u sleep/hibernaciji mod-u neznam kako to ranije nisi primjetio...

Znači računalo ti izbaci BIOS ali "nediže" sustav (predpostavljam windows) jer je vjerojatno oštećen tvojom krivicom kada si ga nasilno ugasio ili ako kojim slucajem imas više hard diskova pogledaj u postavkama dali je disk sa sustavom postavljen kao glavni boot uređaj.
Taj Power saving mode se pojavi u međuvremenu dok racunalo sa bootanja prebaci na podizanje sustava to je sasvim normalno pogotovo kod starijih racunala kojima je potrebno više vremena da se pokrenu.Tab kada stisneš ustvari ulaziš u BIOS.
Ako je samo sustav u pitanju to relativno sam možeš riješiti ili ako imaš frenda koji ti za par cugi to može sredit,ako nije mislim da bi ti bilo pametnije nekome iskusnijem prepustiti testiranje HW-a,pogotvo kad vidim da si vadio bateriju sa mbo.
Nerazumijem zašto uopće koristiš na desktopu sleep/hibernaciju,ajde da je to laptop pa nabrzinu trebaš sa predavanja na predavanje ili slično ajde da,ali na kompu ako te nema dulje vremena ugasis,ako ne ostaviš ga upaljenog relativno monitor ugasiš.Nisi ti jedini slučaj masi ljudi se rušio sustav radi takvih stari...
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.