Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 18:28   #381
Ako ti ide to na zivce, nazovi ih i oni ce to rijesiti daljinskim putem..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:54   #382
Quote:
anđel_ić kaže: Pogledaj post
eto napokon stavili ormaric i prespojili sve decki iz elektre.Jedino kaj mi na njihovoj vuri kasni sat za cjelih sat vremena.
To je u redu. Taj sat nema prebacivanje vremena, i samo po zimi ide u redu (zimsko vrijeme je ispravno), u skladu s time su noćna i zimska tarifa određene, ljeti nočna od 9, zimi od 10 (a na satu je zapravo 9).
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 21:37   #383
Pozdrav

Molio bih vašu pomoć oko sljedeće situacije.
Adaptiramo trenutno tavansko potkrovlje u stambeno koje će zapravo biti zasebna stambena jedinica.
Da li moramo raditi novi priključak struje (2 x 5,75kW) na postojeći ili može ostati samo postojeći (1 x 7,36 kW) te možda kontrolno mjerilo?
Slobodno me preusmjerite na neki zakon ili pravilnik koji definira takve situacije.

Hvala svima
Jurrasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:11   #384
Ovisno sto gazde žele. mora biti zaseban prikljucak ako je kuca etazirana pa ima razlicite vlasnike, i onda je to logicno. No dok je obiteljska, i svimaju soli u glavi i mir u kuci, kontrolno brojilo je i vise nego dovoljno...usporedbe radi 100 eura u odnosu na cca 1000 (i više) eura 5,75 x 1750 kn

A može biti kuca na 5 stambenih jedinica, dok god ne prekorače snagu i izbace limitator.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:42   #385
Da li bi mi netko mogao reći da li mogu dobiti priključak struje (i koliko otprilike dođe) na mobilnu kučicu koju bi postavio na svoj prazni građevinski teren?
Htio bih postaviti kučicu bez građevinske dozvole. Eventualno mislim da će mi biti potrebna lokacijska dozvola. Nigdje da pronađem točne i konkretne informacije.
Stupovi struje prolaz ispred mog terena tako da mislim da tu ne bi smjelo biti problema glede dostupnosti.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 17:58   #386
Sta se tice privremenog prikljucka za struju, pokusavam naci neke detalje ali ovdje na forumu nalazim stare postove 10 godina, a na linku od HEPa nema detalja, bar in ne nalazim.

Zna li netko kada se moze zatraziti privremeni prikljucak, u kojoj fazi gradnje?
Kako se to placa sto se tice mjesecnih racuna?

Jedan stari post kaze da odmah salju mjesecne racune, i da cijena koju platis kao privremeni prikljucak kasnije se ne oduzmr kada placas stalni prikljucak.

Hvala
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:25   #387
To i mene zanima ,koliko znam mislim da se privremeni priklucak odbijaija cijena od pravog prikljucka...a za privremeni prikljucak nema fiksne cijene jer zavisi gdje je najblizi stup...itd...
eduardo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:41   #388
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
Ovisno sto gazde žele. mora biti zaseban prikljucak ako je kuca etazirana pa ima razlicite vlasnike, i onda je to logicno. No dok je obiteljska, i svimaju soli u glavi i mir u kuci, kontrolno brojilo je i vise nego dovoljno...usporedbe radi 100 eura u odnosu na cca 1000 (i više) eura 5,75 x 1750 kn

A može biti kuca na 5 stambenih jedinica, dok god ne prekorače snagu i izbace limitator.
Slično pitanje: razdvojili bismo struju u kući pa me zanima je li dovoljno da jedan stan ima 7, a drugi 5 kW ili i za drugi treba dokupiti još 2? Navodno neće istodobno moći raditi više uređaja...
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 07:51   #389
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
Slično pitanje: razdvojili bismo struju u kući pa me zanima je li dovoljno da jedan stan ima 7, a drugi 5 kW ili i za drugi treba dokupiti još 2? Navodno neće istodobno moći raditi više uređaja...
Kolega kaže da je njih troje u kući, nemaju ni indukciju za kuhanje, i tih 5 mu stalno iskače, iako ga je arhitekt uvjeravao da će biti dosta.

Naravno, 100 ljudi 100 ćudi. Samo kuhalo za vodu je daklarirano na 2kw.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:37   #390
Molim pomoc ,trenutno sam u fazi stavljanja prikljucka na parcelu,zanima me gradilisni ormar ,nasao sam na njuskalu rabljeni ,sad me zanima procedura,tko ga spaja....jel treba atest....molim pomoc
eduardo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:57   #391
Imam par pitanja u vezi priključka struje za obiteljsku kuću (za kata-znači 2 stana) pa bih molio ako netko zna da mi odgovori:

1. Ako sam dobro vidio max snaga za monofazni je 50A što je cca 11 kW snage. Što ako trebam veću snagu od toga, a za monofazni priključak ?

2. Kolika je maksimalna snaga koju ja mogu zakupiti za obiteljsku kuću, za trofaznu struju ?

3. U kući postoji već jedan priključak, da li se može dobiti još jedan zaseban priključak i da li je neka razlika u novcima između dobivanja novog priključka u odnosu na povećanje snage na postojećem priključku ?

4. Ako bi se išlo u prenamjenu monofaznog priključka u trofazni, koliko je komplicirano preslagivati postojeću instalaciju u strujnom ormariću ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:14   #392
Nigdje nemogu nac koliko kosta kilovat struje. ako trebam povecat jakost napona tipa imam 7kw ja bi htio 10kw da mogu vuc..
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:20   #393
oko 1800kn. I ja sam u fazi povečanja, koliko sam na prvu skužio ne možeš povečati 1kw več imaju neke pakete, oko 7kw, pa 9 i nešto sitno...
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:25   #394
http://www.hep.hr/ods/pristup-mrezi/...8/za-kupce/184

Tu je vecina odgovora.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:12   #395
Hvala na odg!
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:06   #396
Koji kabel za monofaznu struju stavlja hep s ulice do kutije sata, koliko žica i debljina?
Hep neče tako brzo doči a treba izolirati jedan dio pa bi postavili par metara kabela da nemaju kasnije šta kopati do kuče.
Također, zanima me dali je nužno njihovo uzemljenje kad več ide vlastito koje je ispod temelja?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:32   #397
Izgleda da mogu samo bužir ostaviti uzemljenje provlače bakreno kroz bužir.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 18:14   #398
Obzirom da na forumu nisam naišla na raspravu na temu koja me muči molim da mi netko pomogne odgovorom.
Izgradili smo kuću (Zadarska županija) temeljem Rješenja o uvjetima gradnje i dobili sve potrebne (da dobili, platili!) priključke uključujući tzv. građevinski priključak za struju. To je nekakav privremeni priključak koji se koristi kad je kuća u gradnji. Sad smo pred dovršetkom i trebamo standardni priključak za kućanstva - tako su nam objasnili.
Zanima me - da li se pritom plaća razlika do snage koju ćemo odabrati (sad imamo 4 kW, a ako bi odabrali 7,7 kW to bi bila razlika od 3,5 kW) ili plaćamo za sve ispočetka?
PsychoEagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:34   #399
Ako ste platili 4kw logično je da bi trebali samo doplatiti.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:09   #400
Ako je zakupljena snaga npr 12kw to znaci da u isto vrijeme troaila nesmiju preci 12kw ? Ako predje iskoci limitator ili se naplati neka razlika?
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.